Samsung Galaxy Note 3 mü SONY Xperia Z1 mi LG G2 mi yoksa başka bişey mi?

Bu konuyu okuyanlar

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaslar selam oncelikle telefon almayı dusunuyorum kriterlerim soyle;
1-Kamerası iyi olsun(gece cekimini de iyi yapsın)
2-SIFIR kasma olsun oyunlarda en ufak kasma yaşamayayım.
3-Piksel yoğunluğu 320 nin altında olmasın ekranı max 5.7 " ve renkler canlı,beyazlar tam beyaz olsun.
4-Pili yoğun kullanımda 1 gunu cıkarsın, yada 1 gune yakın dayansın.
5-Sağlam olsun.
6-Hoparlörleri kaliteli olsun.

LG G2 düşündüm hem fiyatı uygun hem de ozellikler super ama ne bileyim lg markası bana bi garip geliyo kalite bakımından emin degilim.Arkasındaki tusları begenmedim ve soft keysler cok itici bana gore(Z1'de de oyle).Onun dışında arayuzunu fazla begenmedim ama en iyi fiyat performans gibi duruyor.
Note 3 düşündüm ama samsung haaalaaa plastik telefon cıkarıyor(arkası deri olsa da plastik .s)3 gb rami var 2.5 gb kullanımda tam bi gereksiz ram canavarı.samsung arayuzu de kullanıcıya bi sure sonra sıkıcı geliyomus ama guncelleme destegi ve ozellikleri çok iyi (octa versiyonda 4k video cekimi yok ama nyse .s.s)
Xperia Z1,Z ye gore daha parlak bi kasa ve gövdeye göre daha kucuk gelen bi ekranla geliyo bana gore.Kamera harika ama soft keys yukarda da yazdıgım gibi çok can sıkıcı olabiiliyor ve hoparlörü vasatmış.

Evvvet arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum baska cihazlara da acıgım butce max 2200 TL aciiiiiiiiiiil
bu yazdıgın katagorilere yine en uygun bence note 3 ama saglamlık ve hoparlör konusnda çok iyi değil ama diğerlerinde süper note 3 den sonrada lgg2 yi derim...

p12345678

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=373285]Omer07x[/MENTION] kardeş galiba #66 da dalga geçiyosun ne prosu 8 çekirdekli olan note 3'ün güçsüz versiyonndur. 8 çekirdek beraber kullanılmıyor zaten 4 çekirdekli 1.9 ghz lik işlemci oyun ve grafikksel öğeler içeren ağır programlarda devreye girer hafif işlemlerde pil tasarrufu sağlamak için 4 çekirdekli 1.3 ghz'lik işlemci devreye girer note 3'ün lte içeren snapdragon800'lü versiyonu gerçek canavardır şuan piyasada en güçlü işlmeci s800'dür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çerçeve sorun olmaz dersen z1 sonra g2 daha sonra note 3

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaslar selam oncelikle telefon almayı dusunuyorum kriterlerim soyle;
1-Kamerası iyi olsun(gece cekimini de iyi yapsın)
2-SIFIR kasma olsun oyunlarda en ufak kasma yaşamayayım.
3-Piksel yoğunluğu 320 nin altında olmasın ekranı max 5.7 " ve renkler canlı,beyazlar tam beyaz olsun.
4-Pili yoğun kullanımda 1 gunu cıkarsın, yada 1 gune yakın dayansın.
5-Sağlam olsun.
6-Hoparlörleri kaliteli olsun.

LG G2 düşündüm hem fiyatı uygun hem de ozellikler super ama ne bileyim lg markası bana bi garip geliyo kalite bakımından emin degilim.Arkasındaki tusları begenmedim ve soft keysler cok itici bana gore(Z1'de de oyle).Onun dışında arayuzunu fazla begenmedim ama en iyi fiyat performans gibi duruyor.
Note 3 düşündüm ama samsung haaalaaa plastik telefon cıkarıyor(arkası deri olsa da plastik .s)3 gb rami var 2.5 gb kullanımda tam bi gereksiz ram canavarı.samsung arayuzu de kullanıcıya bi sure sonra sıkıcı geliyomus ama guncelleme destegi ve ozellikleri çok iyi (octa versiyonda 4k video cekimi yok ama nyse .s.s)
Xperia Z1,Z ye gore daha parlak bi kasa ve gövdeye göre daha kucuk gelen bi ekranla geliyo bana gore.Kamera harika ama soft keys yukarda da yazdıgım gibi çok can sıkıcı olabiiliyor ve hoparlörü vasatmış.

Evvvet arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum baska cihazlara da acıgım butce max 2200 TL aciiiiiiiiiiil
note 3 öneririm...kasası çok saglam değil ama iyi seside güzel....kamera zaten mütiş kasma donma hiç sıkıntısı yok.. ekran 380 ppi civarında al derim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sony Z1 ile LG G2 ile arasında çok az bir fark olsada benim tercihim LG G2'den yanadır.
LG G2'nin Sony Z1'e göre bir çok artı özelliği var,
1-) Lg G2 143 gr gelirken, Sony Z1 170 gr ağırlığındadır bu nedenle Z1'nin yükü fazladır.
2-) Lg G2'nin işlemcisi 2260 mhz iken, Sony Z1'nin ise 2200 mhz bu nedenle LG G2 Sony'e göre %3 oranında daha hızlı.
3-) Lg G2'nin ekranı Ips ekran iken, Z1'in ise Tft Lcd ekrandır, bu nedenle LG'nin ekranı daha fazla renk ve parlaklık barındırmaktadır.
4-) Lg G2'nin batarya ömrü Sony Z1'e oranla daha uzun ömürlüdür.
5-) Lg G2 tasarım bakımından güzeldir, ancak Sony Z1 ise bakıldığında çekiciliği bulunmamaktadır.
6-) LG G2 5'2 inc ekrana sahip iken, Sony Z1 ise 5'0 inc ekrana sahiptir bu nedenle Lg'nin ekranı Sony'e oranla %8 daha büyüktür.
7-) Lg G2'nin fiyatı 16 gb olarak söylüyorum 1250-1500 tl arasında değişmekte iken, Sony Z1 ise 1650-2200 tl arasında değişmektedir.
:cool: Lg G2'de güney kore üreticileri telefon uygulamaları noktasında büyük ilerleme kaydetmişler, Sony Z1'de ise Lg G2'ye yakın bir görüntü uygulamalarında performans mevcut.
******************* ŞİMDİ Sony Z1'in LG G2 ye göre artılarını sıralayalım **************************
1-) Sony Z1 20.7 Mp kamerası var iken, LG G2'nin 13 Mp kamerası mevcuttur.
2-) Sony Z1 ile Lg G2 4G destekli olmalarına karşı veri aktarım hızı Sony de LTE olarak söylüyorum 150 Mbps hızına çıkarken, LG G2 de ise 100 Mbps hızında internet keyfi sunar yani burada Sony %50 daha hızlı.
3-) Sony de 64 Gb da kadar sd kart destekleme özelliği olmasına karşın LG G2 de bu özellik yoktur dahili hafıza sistemi şeklinde üretilmiştir.

Sonuç itibariyle benim düşüncemle şuanlık LG G2 iyi bir telefon ve fiyat noktasında da makul seviyede. Bu noktada telefon alacak arkadaşlarım bana hak verecekler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaslar sıtede yenıyım ben ısparta telefoncular sıtesınde xperıa z1 ın fıyatı bazı bayılerde 1400 lıra heberınız olsun g2 dusuk fıyatı hem garantılı

hunkar159

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
z1 neredeyse note 3 kadar büyük alinmaz, g2 ninde sd kart yuvasi yok 16 gb cok az, note 3 her sekilde 2sinide döver tek dezavantaji plastik olmasi

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sony Z1 ile LG G2 ile arasında çok az bir fark olsada benim tercihim LG G2'den yanadır.
LG G2'nin Sony Z1'e göre bir çok artı özelliği var,
1-) Lg G2 143 gr gelirken, Sony Z1 170 gr ağırlığındadır bu nedenle Z1'nin yükü fazladır.
2-) Lg G2'nin işlemcisi 2260 mhz iken, Sony Z1'nin ise 2200 mhz bu nedenle LG G2 Sony'e göre %3 oranında daha hızlı.
3-) Lg G2'nin ekranı Ips ekran iken, Z1'in ise Tft Lcd ekrandır, bu nedenle LG'nin ekranı daha fazla renk ve parlaklık barındırmaktadır.
4-) Lg G2'nin batarya ömrü Sony Z1'e oranla daha uzun ömürlüdür.
5-) Lg G2 tasarım bakımından güzeldir, ancak Sony Z1 ise bakıldığında çekiciliği bulunmamaktadır.
6-) LG G2 5'2 inc ekrana sahip iken, Sony Z1 ise 5'0 inc ekrana sahiptir bu nedenle Lg'nin ekranı Sony'e oranla %8 daha büyüktür.
7-) Lg G2'nin fiyatı 16 gb olarak söylüyorum 1250-1500 tl arasında değişmekte iken, Sony Z1 ise 1650-2200 tl arasında değişmektedir.
:cool: Lg G2'de güney kore üreticileri telefon uygulamaları noktasında büyük ilerleme kaydetmişler, Sony Z1'de ise Lg G2'ye yakın bir görüntü uygulamalarında performans mevcut.
******************* ŞİMDİ Sony Z1'in LG G2 ye göre artılarını sıralayalım **************************
1-) Sony Z1 20.7 Mp kamerası var iken, LG G2'nin 13 Mp kamerası mevcuttur.
2-) Sony Z1 ile Lg G2 4G destekli olmalarına karşı veri aktarım hızı Sony de LTE olarak söylüyorum 150 Mbps hızına çıkarken, LG G2 de ise 100 Mbps hızında internet keyfi sunar yani burada Sony %50 daha hızlı.
3-) Sony de 64 Gb da kadar sd kart destekleme özelliği olmasına karşın LG G2 de bu özellik yoktur dahili hafıza sistemi şeklinde üretilmiştir.

Sonuç itibariyle benim düşüncemle şuanlık LG G2 iyi bir telefon ve fiyat noktasında da makul seviyede. Bu noktada telefon alacak arkadaşlarım bana hak verecekler.
1) Z1 de ön arka mineral cam ve su + toz geçirmez kasa vardır bu yüzden daha ağırdır.
2)arada 60mhz fark olmasına rağmen testlerde Z1 G2 yi geçmektedir buda Sonynin arayüz optimizasyonun LG den daha iyi olduğunu gösterir.
3)LGnin kullandığı panel her ne kadar iyiyse Lg kontrast oranını iyi ayarlayamadığı için görüntü kaliteside bir o kadar çakma amoleddir. Öte yandan Sonynin Triluminos teknolojisi LG ye göre daha geniş renk yelpazesine sahiptir
4)Z1 in batarya ömrü 4.3 güncellemesiyle g2 yi geçmiş durumda.
5)Tasarım insanların zevkine kalmış durumda fakat bana göre Z1 in parlak ve yekpare kasası Lg nin hantal ve kalın cihazından daha şık durmakta özellikle keskin hatları.
6)G2nin ekranı boy olarak değilde en olarak daha geniş olduğundan şuan tek elle kullanımda Z1 in gerisindedir.
7)Z1 de 20.7mp G2-S4-Htc One gibi cihazların sensörlerine göre 3kat büyük Sony exmor RS CMOS sensör bulunmaktadır ve Sonynin üst düzey DSLR ve Aynasız modellerinde kullandığı ödüllü G lens bulunmaktadır.
Bunun yanısıra kamerada şuan hiçbir akıllı telefonda olmayan kamerasının BIONZ isminde görüntü işlemcisi vardır.
8)G2 de 16gbda 9 , 32 gb da 25gb boş yer vardır ve artırılabilir hafızası yoktur dolayısıyla Z1 den bu yönden aşırı derecede geride kalmaktadır.
9)G2 nin LTE hızı 100 iken Z1 de 150 dir.
10)Sony Lg den daha çok güncelleme ve yazılımsal destek vermektedir.
11)Malzeme kalitesi olarak hem daha dayanıklı hemde ön camı Dragontrail Lg de kullanılan ön cam olan Gorilla Glass 3 ten 8 kat daha dayanıklıdır. Ayrıca Dragontrail in üzerinde de fabrika çıkışlı 17 farklı tümleşik parçadan yapılmış ve nano teknolojiyle üretilmiş bir jelatin bulunmaktadır ve kasasının çerçeveleride alimünyumdur.
12)Malzeme olarak dayanıklı olmasının yanı sıra daha incedir Z1
13)Ses kalitesi ve hoparlör çıkış ses seviyesi olarak Z1 G2den üstündür.
Yeterli oldu sanırım insanları yanlış bilgilendirmeyelim ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar xperia z1 de dahili hafızası 32 GB olanı var mıdır ?

erso81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Z1 in kamerası ve ekranı gözle ayırt edilebilecek şekilde g2 den kötü olduğuda çoğu incelemede forumumuzda göze çarpmıştır,z1 de çok üst düzey bi telefon ve lg nin hala ufak tefek yazılımda sekteye uğradığı noktalar var ana ekrana dönerken bi kararsızlık yaşıyo kendi duvar kağıdında bile 2200 tl verilecekse iphone daha mantıklı bence andoid hala üst düzeyde full optimize edilmiş değil

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Z1 in kamerası ve ekranı gözle ayırt edilebilecek şekilde g2 den kötü olduğuda çoğu incelemede forumumuzda göze çarpmıştır,z1 de çok üst düzey bi telefon ve lg nin hala ufak tefek yazılımda sekteye uğradığı noktalar var ana ekrana dönerken bi kararsızlık yaşıyo kendi duvar kağıdında bile 2200 tl verilecekse iphone daha mantıklı bence andoid hala üst düzeyde full optimize edilmiş değil

Z1 in kamerası kesinlikle g2den kötü değil tam aksine daha iyidir, ekranın kötü olması konusu dogrudur ama onda da ekrandan alıp sağlamlıga vermıs su gecirmezlik falan, artık o da alıcının secimine kalmıs birşey oluyor, kamera haric söylediklerine katılıyorum.

bYUğur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum sen Z1 ni al rahatına bak, sonyin arayüzü pek kasmıyor samsung arayüzünden iyi en azından ve Lg g2 de güncelleme olacak mı Lg bu konuda nasıl davrancak muamma orası :thumbup:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1900 a kadar en iyi telefon g2 +1900 tlden yüksek en iyi cihaz note 3 ram olarka ben 1.6gb kullanıyor 2,5 neresinden çıkardı anlamış değilim 32gb modeli olarak veriliyor bide z1 e nazaran daha fazla para vermen gerekmicek ben note 3 kullanıyorum ve memnunum kamerasından vs. bi tek bataryasından memnun değilim 12 saat anca çıkarıor cihaz diğer sık kullanımda işte

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Kamera dayanıklılık güncelleme ve destek
Daha iyi servis , artırılabilir hafıza , premium arayüz olarak önde
Ayrıca ekrana baktığında da senin tarif ettiğin kadar berbat bir ekran yok
Tmm TFT panel İps panelin gerisinde ama günlük kullanımda rahatsız edecek bir ekrana sahip değil
Ayrıca Lgnin ekranı samsunga benzeterek renk doygunluğunu artırdığınıda göz önüne alıp değerlendirmek gerekir.
Yani Sonynin ekranında gerçek tonlar daha fazla kalıyor yinede .

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Kamera dayanıklılık güncelleme ve destek
Daha iyi servis , artırılabilir hafıza , premium arayüz olarak önde
Ayrıca ekrana baktığında da senin tarif ettiğin kadar berbat bir ekran yok
Tmm TFT panel İps panelin gerisinde ama günlük kullanımda rahatsız edecek bir ekrana sahip değil
Ayrıca Lgnin ekranı samsunga benzeterek renk doygunluğunu artırdığınıda göz önüne alıp değerlendirmek gerekir.
Yani Sonynin ekranında gerçek tonlar daha fazla kalıyor yinede .

Demedim mi :))

hakanmelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar neleri tartışıyorsunuz Allah aşkına ?
Onun kamerası şöyle bunun ekranı böyle . İnanın hepsi aynı nerdeyse. Tasarımı ve arayüzü hangisi hoşuna gidiyorsa onu al bence. çünkü bir süre sonra özelliğinden dolayı aldığın telefonun tasarımından sıkılma.
Mesela note 3 ü onlarla karşılaştırmak saçma çünkü o note serisi bir telefon yani kalem, büyük ekran hani kategori farklı.

Senin ihtiyacın neyse onu al.

Benim sana verebileceğim tavsiye 900-1000 liraya al note 2. geri kalan 1000 lirayı da başka bir eksiğine kullan.2 gb ram ve hd ekran ile şu an yeni çıkan telefonlara da taş çıkarıyor zaten. şimdi burda her özelliğini saymayayım.

abdurrahmanelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugünkü piyasa koşullarında performans-fiyat olarak tüm otoritelerin ortak görüşü LG G2 Modelinden yanadır.
Nedenini kısaca açıklamak gerekirse fiyatı 1300-1599 tl arası değişiyor pazarında
-Qualcomm® Snapdragon 800 kullanan piyasadaki ender cihazlardan birtanesi (Note3 ve Z1 'de var).
-Ekran Çözünrülüğü çok iyi Z1 ile kıyaslandığında daha canlı renkler daha parlak ekran olduğunu gözlemledik.
-2GB ram olması oyunlarda maksimum performans almayı beraberinde getiriyor.
-Ayrıca grafik işlemcisi var ram'e yüklenmeden işlemciyi kullanabiliyor özellikle oyunlarda.
Daha birçok artı ve eksi yönlerini sıralayabiliriz ;öne çıkan yanları bunlar.
Neden Sony XperiaZ1 veya Note 3 değil? derseniz Fiyat Fiyat Fiyat....
aralarında nereden bakarsanız bakın 500-600 tl fiyat farkı olması insanı düşündürüyor.
Pek ucuzlayacağını beklemiyoruz ayrıca.

LG G2 : 1499
Note 3: 1999
Sony Xperia Z1: 1999

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1) Z1 de ön arka mineral cam ve su + toz geçirmez kasa vardır bu yüzden daha ağırdır.
2)arada 60mhz fark olmasına rağmen testlerde Z1 G2 yi geçmektedir buda Sonynin arayüz optimizasyonun LG den daha iyi olduğunu gösterir.
3)LGnin kullandığı panel her ne kadar iyiyse Lg kontrast oranını iyi ayarlayamadığı için görüntü kaliteside bir o kadar çakma amoleddir. Öte yandan Sonynin Triluminos teknolojisi LG ye göre daha geniş renk yelpazesine sahiptir
4)Z1 in batarya ömrü 4.3 güncellemesiyle g2 yi geçmiş durumda.
5)Tasarım insanların zevkine kalmış durumda fakat bana göre Z1 in parlak ve yekpare kasası Lg nin hantal ve kalın cihazından daha şık durmakta özellikle keskin hatları.
6)G2nin ekranı boy olarak değilde en olarak daha geniş olduğundan şuan tek elle kullanımda Z1 in gerisindedir.
7)Z1 de 20.7mp G2-S4-Htc One gibi cihazların sensörlerine göre 3kat büyük Sony exmor RS CMOS sensör bulunmaktadır ve Sonynin üst düzey DSLR ve Aynasız modellerinde kullandığı ödüllü G lens bulunmaktadır.
Bunun yanısıra kamerada şuan hiçbir akıllı telefonda olmayan kamerasının BIONZ isminde görüntü işlemcisi vardır.
8)G2 de 16gbda 9 , 32 gb da 25gb boş yer vardır ve artırılabilir hafızası yoktur dolayısıyla Z1 den bu yönden aşırı derecede geride kalmaktadır.
9)G2 nin LTE hızı 100 iken Z1 de 150 dir.
10)Sony Lg den daha çok güncelleme ve yazılımsal destek vermektedir.
11)Malzeme kalitesi olarak hem daha dayanıklı hemde ön camı Dragontrail Lg de kullanılan ön cam olan Gorilla Glass 3 ten 8 kat daha dayanıklıdır. Ayrıca Dragontrail in üzerinde de fabrika çıkışlı 17 farklı tümleşik parçadan yapılmış ve nano teknolojiyle üretilmiş bir jelatin bulunmaktadır ve kasasının çerçeveleride alimünyumdur.
12)Malzeme olarak dayanıklı olmasının yanı sıra daha incedir Z1
13)Ses kalitesi ve hoparlör çıkış ses seviyesi olarak Z1 G2den üstündür.
Yeterli oldu sanırım insanları yanlış bilgilendirmeyelim ;)
şu boş muhabbeti yazmadan önce ne kullandı ise bilmek istiyorum :D

kaç defa hayatında z1 ve g2 kullandın da mukayese etme hakkını kendinde buldun ?
kullansan içim gam yemeyecek .
kullanmadan fanboylukla laf olsun torba dolsun diye yazmalarınız yok mu bitiyorum

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
şu boş muhabbeti yazmadan önce ne kullandı ise bilmek istiyorum :D

kaç defa hayatında z1 ve g2 kullandın da mukayese etme hakkını kendinde buldun ?
kullansan içim gam yemeyecek .
kullanmadan fanboylukla laf olsun torba dolsun diye yazmalarınız yok mu bitiyorum
Z1 kullanıyorum arkadaşım :)
Boş olduğunu düşünüyorsan okumayabilirsin herkes her konuda aynı düşünceye sahip olacak diye birşey yok burada zaten o 20 küsür maddelik SDN okurunun paylaştığı yazıdaki hataları düzelttim bilmem anlatabildim mi :) ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ha ayrıca ne yazıp yazmayacağımı da sana soracak değilim :)
Bu forumun modları var ;)

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Z1 kullanıyorum arkadaşım :)
Boş olduğunu düşünüyorsan okumayabilirsin herkes her konuda aynı düşünceye sahip olacak diye birşey yok burada zaten o 20 küsür maddelik SDN okurunun paylaştığı yazıdaki hataları düzelttim bilmem anlatabildim mi :) ?
arkadaşım sana daha ben hiç birşey demem
sen kağıt üzerindekinlere bakmaya devam et :)
.

sen haklısın ya valla özür dilerim hatta al eline z1 i g2 ye göre daha rahat kullanılır kusura bakma ya valla bak.
akılı mantığı geçtim de
göz ve nizam diye birşey var bunu da mı geçeyim ?
birinde sıfır çerçeve yanlarda tuş yok
birinde ekrandan büyük .çerçeve var yanlarda tuşta var ve halen daha rahat elde tutuluyor he ? :)
Ul*n cidden bravoya

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
.

sen haklısın ya valla özür dilerim hatta al eline z1 i g2 ye göre daha rahat kullanılır kusura bakma ya valla bak.
akılı mantığı geçtim de
birinde ekrandan büyük .çerçeve var yanlarda tuşta var ve halen daha rahat elde tutuluyor he ? :)
Ul*n cidden bravoya
Kaliteyi hissetmek başka birşey ;)
İnan gıcırdayan tırtıklı plastiği tutmaktan daha büyük zevk veriyor
Ayrıca kağıt üzerinde geçipte normalde geçemediği hangi konu varmış??
En basiti kamera karşılaştır bakalım hangisi daha iyi sonuç veriyor ?
Ayrıca tuşlar yanlarda olmadığı halde Z1'e göre hala daha kalın :))
Sıfır çerçeve olmasının getirdiği eksileri de saymayalım istersen :))
Hemde sıfır çerçeve olayını bu tür firmaların kimden özendiği ortada
xperia ZL den önce sıfır çerçeve cihaz yoktu .
Samsungda diğer markalarda ZL den sonra çıkarmaya başladı bu tasarımla cihazları yani uzun lafın kısası çerçeveler kalın oluyorsa bir sebebi var o da su geçirmezlik.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
.

akılı mantığı geçtim de
Ul*n cidden bravoya

Arkadaşa G2 diye L7 falan vermişler heralde. Gıcırdayan tırtıklı plastik. :lol:

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Takipçilerim yine olduğum konuya doluşmaya başlamış hadi hayırlısı
Birazdan gıcırdamıyor derse de şaşmayın :lol:

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
[MENTION=383324]AppleiPhone5s[/MENTION]'in takipçisiyim sen her şeyi üzerine alınmana gerek yok. :lol: bu arada G2'yi eline bile almadığını kendi ağzınla teyit etmiş oldun. Daha da G2 hakkında tek lafına kimse itibar etmez. =))

Bu arada forumda konu aboneliği diye bir şey var. Abone olduğun konuya mesaj atıldığında sana bildirim gelir. Bilmiyorsan öğren. :)

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kamera konusunda g2 piyasanin en iyisidir.(lumia haric)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Ahahahaha laflara gel benim elime aldığımı da incelediğimi de bilen biliyor :))
Ayrıca üzerime alındığım birşey yok nerde yorum atsam altındaki 4 yorumdan 3 ü senin oluyor ne tesadüfse o yorum yaptığım konuların çoğunda da @appleİphone5s olmuyor .
Kimle konuşursamda karşımdakinin yorumunu beğenir :mrgreen:
Ne hikmetse :lol::lol::lol::lol: