Sony Xperia Z1 Compact mı?Yoksa LG G2 mi?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bu mantığa göre nexus serisi yada iphone dünyanın en sorunlu telefonlari oluyor o vakit, artik nasil arizali bozuk cihazlarsa yillardir güncelledikleri halde düzelemediler.

Hocam bari sen yapma =) bahsettiğimiz sürüm güncellemesi mi? =)

O zaman bu mantıkla gidersek sorun cihazlarda değil Google ve Apple'da olur. Sorunlu mu ki habire sürüm yükseltiyorlar deriz?!

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Z1 C'de 4.3 HD ekran var bu sayede ne çözünürlüğü LG G'den düşük olur ne performans sıkıntısı. Kaldı ki HD ekranda snaprdragon 800 piyasanın en iyisi olacaktır.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Nexus vs sadece sürummu guncelliyor. Ben her turlu guncellemeden bahsediyorum guncelleme iyidir siz alamiyorsunuz diye yada cihazinizdan memnunsunuz diye guncelleme kotu bisey olmaz memnunsaninz susup oturursunuz olur biter ama sorunlular guncellenir derse biri cikip bende ayni mantikta cevabini veririm tabi

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Z1 Compact'la G2 nasıl kıyaslanır, ben orada kaldım. Biri "Mini" mantığıyla üretilmiş bir cihaz, diğeri amiral gemisi. Boyut farkı falan da çok fazla. Ben olsam tipini beğendiğimi alırdım. Z1'i yani. :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Nexus vs sadece sürummu guncelliyor. Ben her turlu guncellemeden bahsediyorum guncelleme iyidir siz alamiyorsunuz diye yada cihazinizdan memnunsunuz diye guncelleme kotu bisey olmaz memnunsaninz susup oturursunuz olur biter ama sorunlular guncellenir derse biri cikip bende ayni mantikta cevabini veririm tabi

Her türlü güncellemeden bahsediyorsun ama örneği Nexus ve iphone'ların sürüm yükseltmesinden veriyorsun. O da güzel. Ben sadece hata ya da özellik güncellemelerinden bahsediyorum ve üstüne genelleme yapmadığımı üzerine basa basa detaylıca anlatıyorum. yazdıklarımı adam akıllı okusanız saçma muhalefetlerde bulunmazsınız. Neyse hocam Tarafsız ve dürüst konuştuğunuzda tartışalım..

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
6'da kesip daha fazla ezmek istemedim. Lg mühendisi değilim lansmanını da yapmadım 2 aydır mühendislerin yaptığı telefonu inceliyorum, hala yeni özellikler keşfediyorum. Benim telefonu nasıl kullandığımı bu forumda çoğu G2 kullanıcısı bilir. Onların 40 saatte yarıya indirdiği bataryayı ben 9 saatte bitiriyorum. Ve hepsine her konuda bilgi sunmaya çalışıyorum. G2 ile ilgili küçük resimli rehber bile hazırladım.
15 güncellemede alsan G2'ye yetişemezsin çünkü senin cihazının mühendisleri cihazın arkasında durmuyor, onların böyle bir amacı yok. Standart android cihaz üretip bir kaç uygulama ile telefonu süslüyorlar hepsi bu. Telefonun arkasında durmak, güncelleme vermek değildir. Üstün kullanım hizmeti sunmaktır. Siz güncellemeyle kafayı bozduğunuz için G2'deki o ruhu anlayamıyorsunuz. 2 ay kullanın benim gibi o zaman siz de anlarsınız ne demek istediğimi. =)

Hocam seninki biraz G2 ile sevdaya girmiş, iş farklı boyutlara gitmesin aman. :p G2'de şu postta dediğin kadar abartılacak bir şey yok yalnız onu baştan söylemek gerek.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Her türlü güncellemeden bahsediyorsun ama örneği Nexus ve iphone'ların sürüm yükseltmesinden veriyorsun. O da güzel. Ben sadece hata ya da özellik güncellemelerinden bahsediyorum ve üstüne genelleme yapmadığımı üzerine basa basa detaylıca anlatıyorum. yazdıklarımı adam akıllı okusanız saçma muhalefetlerde bulunmazsınız. Neyse hocam Tarafsız ve dürüst konuştuğunuzda tartışalım..

Ben cevabi sana bile vermemisken diger elemana vermisken araya girip muhalefet yapman bence sacmaligin krali olmus:)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Katılıyorum

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben cevabi sana bile vermemisken diger elemana vermisken araya girip muhalefet yapman bence sacmaligin krali olmus:)

Cevabı benim mesajımın altına yazıp üstüne yazdığınız kişiyi alıntılamazsanız bu gayet normal bir şey olur.

Ayrıca ben "yazdıklarımı adam akıllı okusanız saçma muhalefetlerde bulunmazsınız." sözümü de sizin bizzat "Nexus vs sadece sürummu guncelliyor. Ben her turlu guncellemeden bahsediyorum guncelleme iyidir siz alamiyorsunuz diye yada cihazinizdan memnunsunuz diye guncelleme kotu bisey olmaz memnunsaninz susup oturursunuz olur biter ama sorunlular guncellenir derse biri cikip bende ayni mantikta cevabini veririm tabi" mesajınız için söyledim. Bunu da mı bana yazmadınız??

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Nexus ve İphonelar sadece sürüm güncellemesi almıyor
Bunun en güzel örneği İos7de var
7.0 ile başladı 7.1 7.2 diye gidiyor bunlar sürüm değil ara güncellemeler dolayısıyla [MENTION=56637]mendocino[/MENTION] nun sözleri hem sürüm güncellemesini hem de ara güncellemeleri kapsamış oluyor :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Evet butun yazdiklarim guncellemeyi sorunlular alir mantigini baslatan arkadasa binahen yazdim. Araya mesaj attigin icin bir iki kelime senin yorumunada deginmis olabilirm tabi ama ben asil o mantigi kuran arkadasa ayni duz mantikla cevap vermistim.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Evet butun yazdiklarim guncellemeyi sorunlular alir mantigini baslatan arkadasa binahen yazdim. Araya mesaj attigin icin bir iki kelime senin yorumunada deginmis olabilirm tabi ama ben asil o mantigi kuran arkadasa ayni duz mantikla cevap vermistim.

Öyle olsun hocam. Umarım benim o mantıkla düşünmediğimi anlatabilmişimdir. Neyse bu arada ufak bilgi; iphone'lar ara güncellemelerde ekstra özellik kazanmazlar. genellikle bunlar hata düzeltmeleridir. hatta genellikle değil hepsi öyledir. Bizim göremediğimiz hatalar ya da bazı sistem açıklarını kapatmaya yönelik güncelleme alırlar. Bu yüzden her ara sürüm için yeni jailbreak programları çıkarılır örneğin. Sadece ana sürüm güncellemesinde yeni özelliklere kavuşurlar.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Nexus ve İphonelar sadece sürüm güncellemesi almıyor
Bunun en güzel örneği İos7de var
7.0 ile başladı 7.1 7.2 diye gidiyor bunlar sürüm değil ara güncellemeler dolayısıyla [MENTION=56637]mendocino[/MENTION] nun sözleri hem sürüm güncellemesini hem de ara güncellemeleri kapsamış oluyor :)

Nexuslarda şuanda 4.4.2 surumunde ama dedigim gibi benim anlatmak istedigim ilk mesaj atan arkadasin bahsettigi guncelleme almiyoruz cunku cihazimizda tek bir sorun yok mantiginin sacmaligini anlatmakti. Yoksa g2 almis almamis benim umrumda degil g2 yi ben kullanmiyorum kullananlarda memnunsa olay bitmistir. Zaten bu konuda en son girdigimde z1c konusuydu:)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Acaba benmi anlatamamisim diye tekrar Ilk mesajima baktim direk arkadasa cevaben yazmisim, sonra alintilaninca olay baska yöne yurumus.
Telefondan giriyorum ve suan isteyim yani tam olaya vakif olamiyorum ama tek kelimeyle anlatmak istedigim guncelleme kotu bisey yada sorun gostergesi degildir aksi mantik cok sacma olur.
Hadi iyi forumlar

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Fanboyluğa gerek yok dostlar.

Fakat işin ilginci 5.2 inçlik bir telefonla 4.3 inçlik bir telefon karşılaştırılmış karne hediyesi haziran falan ciddiye almayaydınız keşke

mucho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi ilk mesajı yazan kişi bendim ama şuan baktım ki olay insan hakları mahkemesine taşınacak düzeye gelmiş bile. Benim anlatmak istediğim şey bizim ülkemizdeki insanların (diğer milletler nasıl o konuda hiçbir fikrim yok) "bana çok güncelleme geliyor ya ne kadar güzel" mantığının saçma olduğuydu. Güncelleme gelmesi tek başına övünülecek birşey değildir bence. Öyle güncellemeler gelir ki telefonunuz flac çalmaya başlar öyle güncellemeler gelir ki rezalet telefonu daha az rezil hale getirmek için yapılır. Bazen de adam akıllı telefonu rezil hale getirir (Samsung Galaxy S3). Yani bugün benim telefonumun versiyonu 10b'den 10c'ye yükseltildi de ne oldu? Yok bilmemneyin arkaplanı değişmiş de yok başka 1 2 saçmasapan birşey. Sırf LG güncelleme vermiyor diye mızmızlanan insanları tatmin etmek için çıkarmışlar güncellemeyi başka açıklaması yok. Bakın bizde güncelleme veriyoruz diyorlar sırf güncelleme meraklısı insanları da kazanabilmek için. Şimdi Sony son 1 yılda 20 güncelleme vermiş de hepsi mi ekstra bir özellik kattı size Allah aşkına? Bunların en az 10 tanesi yazılımdaki bugları kapatmak için verilmiştir. G2'de şuan için bir sıkıntı yok ve 4.4e kadar herhangi bir güncellemeye ihtiyaç olduğunu da sanmıyorum. Hatta 4.4 de sağlam olsun sürekli düzeltmeye uğraşmayalım diye beklenenden oldukça geç veriyorlar bence. Hayatımda daha önce LGye dair hiçbir ürün kullanmamıştım aynı anda TV ve G2yi aldım, adamlar cidden ikisinde de 10 numara iş çıkarmışlar hakkını vermek lazım. Sony de Z versiyonunda iyi iş çıkarıyor rekabet iyidir ben memnunum valla bu durumdan. En azından insanları Samsungtan kurtardılar. Şu muhabbette Samsungun esamesi bile okunmuyorsa bu firmalar doğru yolda demektir.

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beğenmedikleri WALKMAN uygulaması flac oynatabilirken G2de oynatmıyor ama G2 kusursuz :)
Ben hiç albüm filmler sony select walkman uygulamalarında eksik görmedim üzerinede geliştirdiler eklediler bence güncelleme almıyorsa ihtiyacı yoktur mantığı yeterince saçma ve bazılarınında malesef teselli kaynağı .
Bu tür kişilere bence fazla itibar etmeyin :)))

Flac oynatmıyor mu ? Sen G2 yi kullanmadığın için oynatmadığını söylüyosun galiba ? Flac yüklediğimde telefonuma gayet te çok iyi oynatıyor. Tam kalite ses alıyorum.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Flac oynatmıyor mu ? Sen G2 yi kullanmadığın için oynatmadığını söylüyosun galiba ? Flac yüklediğimde telefonuma gayet te çok iyi oynatıyor. Tam kalite ses alıyorum.

Dostum öyle saçma yorumlara cevap vermene gerek yok. Kaale almayın bu tarz yorumları.

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10

bloother bu dusunceyi ortaya atan sendin bu yorumu begenende sensin ne garip adamsin:)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
bloother bu dusunceyi ortaya atan sendin bu yorumu begenende sensin ne garip adamsin:)

O benim mendocino ile aramdaki muhabbet, seni ilgilendirmez neyi beğenip beğenmediğim. Sen benim neyi savunduğumu anlasaydın zaten boş boş konuşmazdın.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION] öncelikle muhatabım değilsin. [MENTION=383080]SuperMod[/MENTION] G2de türkçe flac oynatmıyor :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

G2 nin 'G' sini gördüğü her yorumu beğenir G2yi öven herkesin durumunu paylaşır beğenir fazla takılma ona sen :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Varsa Türkçe flac linkini at da çalıştıramadigini gorelim o zaman. Bekliyorum...

Bırak dostum niye muhatab alıyorsun ki. =)
Arkadaş hala kendisini dikkate aldığımı sanıyor. Bir de cevap beklemiş yazdıklarına. =))

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Kavgayı kesin arkadaşlar.

Konuyu açan arkadaşım telefonlar hemen hemen aynı özelliklere sahipler. Olay çok basit 2 telefonda seni rahat ettirir. Telefondan bekletinlerin ne? Sağlamlık senin için önemlimi? Tasarım da hangisini beğeniyosun? Hoşuna gideni al kardeşim her çıkan telefonda konu açacaksan işimiz iş.

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
haksiz olunca insan demekki böyle cevaplar turetebiliyormus ( : lg fan boylari hep böylemi oluyor:D

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Abin [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] yardımcı olsun sana :)
Flac oynatmıyor deyince sesi kısıldıda çünkü... :)
Telefonum flac i gayette guzel calistiriyor. Turkceden kastin ne onu anlamadim. Bu tartisma da burda bitsin. Oyle atip tutmak kolay.
qudyguqe.jpg
9udagy7u.jpg

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bilgisizliğinizi lütfen dışa vurup da kendinizi rezil etmeyin. Telefonu kullanmayıp bir takım fanboyların uydurma laflarına inanıp da burada ezilmeyin. Araştırın öğrenin.

1. Lg yazılım güncellemeleri vermiştir. Bu yazılım güncellemesi ekstra kişiselleştirmelere yöneliktir.

2. Telefon kusursuz ise nasıl güncelleme ile daha da hızlanabilir? Madem kusursuzsa zaten en hızlı halidir. Yok hızlı değil de güncelleme ile hızlanmışsa bu onun kusurlu olduğunu gösterir.

3. Lg'de stabilite sorunu yoktur. Bir takım eksik özellikler ve bazı uygulama sorunları giderilmiştir.

4. G2 arayüzünün özellikleri sizin 15 güncelleme dahi alsanız ulaşamayacağınız kadar fazladır. Yani "benim telefonumun üreticisi sürekli telefonun arkasında duruyor, sürekli yeni şeyler ekliyor, sürekli hata gideriyor" gibi laflarınız G2 kullanıcıları için komik laflardır. Bu laflarınızı ancak samsung kullanıcılarına söyleyebilirsiniz. =)

5. G2, her türlü ince detayı düşünmüş ve bunları sisteme tam olarak optimize etmiştir. 2 ay boyunca tek hata almadım ve tek bir sorunla dahi karşılaşmadım. Bütün özellikleri tıkır tıkır sorunsuzca çalışmaktadır.

6. Telefonda kusur olarak görülebilen kısa süreli laglar, diğer cihaz kullanıcıları için nimet sayılabilecek düzeydedir. Yani laf atabilmeniz için elinizdeki cihazın daha iyi, daha sağlıklı çalışıyor olması gerekir.

Beni, yazdıklarımdan ötürü fanboy ilan edebilirsiniz sorun değil, bu beni sadece güldürür. Allah da sizi güldürsün inşaallah. =))
Dostum Fanboy Falan Alaka Yok,Zaten Doğru Söylediniz.Neyse Karar Verdim.Z1 Compact Alacağım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ama LG'nin Arayüzünü Çok Beğeniyorum Nedense...

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Birleşeyi Anlayamadım Sirius Nedir ? Konu İle Alakasız Bi znoktaya Gittim Ama ...