Sony Xperia Z1 Compact mı?Yoksa LG G2 mi?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Telefonum flac i gayette guzel calistiriyor. Turkceden kastin ne onu anlamadim. Bu tartisma da burda bitsin. Oyle atip tutmak kolay.
qudyguqe.jpg
9udagy7u.jpg

Dostum çok güzel kapak oldu. Eyvallah. =))

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Fanlık yapacağınızdan artık ne yapacağınızı şaşırmışsınız... Her marka iyi telefonlar çıkarıyor hepsi neredeyse eşit seviyede yok onun bu şeyi varmış da onun böyle şeyi varmış diye sürekli kıyaslıyorsunuz ama önemli olan kullanan kişinin neye ihtiyacı olduğu ya da en kolayından hangisinin en çok içine sindiği. Ben büyük ekranlı telefonları pek beğenmediğim için iPhone 5S almayı düşünüyordum tabi şimdi de araya Xperia Z1 Compact çıktı , sanırsam Compactı tercih edeceğim ama bu değil ki G2 ondan kötü , kısaca artık şu telefonları aralarında kıyaslamayı bırakın.

AneztesiPardusu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
LG G2 ile Z1 kıyaslanamaz , ikiside güzel telefonlar bunu anca ikisininde tam farklı kılan özellikleriyle kullanırsan anlarsın örnek , G2'deki arka tuş kimine göre güzel kimine göre değil Z1c 'deki HD ekran piyasanın gerisinde kalıyor 1920*1080 çıkmışken öyle yani bence konu amaçsız ve hatalı isteyen tartışabilir ama bence bu karşılaştırma sadece tartışmak ve fanboyların telefonları pohpohlamak dısına cıkmaz . Z1c alacaklara hayırlı olsun umdukları gibi bir cihaz beklerler inşallah

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Z1 Compact'la G2 nasıl kıyaslanır, ben orada kaldım. Biri "Mini" mantığıyla üretilmiş bir cihaz, diğeri amiral gemisi. Boyut farkı falan da çok fazla. Ben olsam tipini beğendiğimi alırdım. Z1'i yani. :)
Dostum Öyle Diyorsun Fakat Fiyat Bazında Farklar Olacak.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kavgayı kesin arkadaşlar.

Konuyu açan arkadaşım telefonlar hemen hemen aynı özelliklere sahipler. Olay çok basit 2 telefonda seni rahat ettirir. Telefondan bekletinlerin ne? Sağlamlık senin için önemlimi? Tasarım da hangisini beğeniyosun? Hoşuna gideni al kardeşim her çıkan telefonda konu açacaksan işimiz iş.
Arkadaşım Bir Kere Sağlam Olması Lazım.Hep Telefonu Düşürürüm.Suya Bazen Telefonum Gider.Zaten Bozuldu Bir Eski Xperia X10 Mini'm.Tasarım Z1 Compact Fakat Küçük Gelir Mi?İkisinde'de S800 Var Yani 2.27 GHz Hızında Çalışan 4 Çekirdek İşlemci.Ama Ben Şundan Korkuyorum.Mesela 2012 Yılında Sony Xperia Sola Vardı.O Zamana Özellikleri Çok İyiydi.Fakat Babam Aldı,Oyun Falan Yüklemesede Telefon Kendi Kendine Yavaşladı.2 Kere Fabrika Ayarlarına Döndürdü.Yani Yavaşlasın İstemiyorum.İstediğim Bu Kadar,Fakat Oyunda Oynayacağım.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
4.4'ler ezber bozacak hız konusunda. Yavaşlamadan uzun süre kullanabileceğiz bence.
Z1c ile G2 arasında tek fark arayüz, ekran boyutu ve tasarım.
Sağlamdı, güncellemeydi, kameraydı vs bunlara hiç takılma hepsi aynı. İnsanoğlu üretmiş sonuçta, Allah yapısı değil ki kesinlikle çok sağlam, bir şey olmaz diyelim. Kağıt üstünde yazan özelliklere aldanmayın.
1. Hangi arayüz hoşuna gidiyor?
2. Hangi boyutta ekran seni daha çok memnun eder?
3. Hangi tasarım sana göre daha hoş?
Bu üçüne göre gönlünün ağırlık verdiği cihaza karar ver.
Ekranın ppi değerine, fhd, hd olmasına bakma. Gözünü hangi boyutlar daha iyi doyurur ona bak. Mesela kimisini 6.3 inç ekrandan aşağısı kesmez. Kimine de iphone'dan fazlası çok büyük gelir.

Ama bu şuan için geçerli. Haziranda G3 ile Sony Sirius tanıtıldığında da onlar arasında kalacaksın. Demedi deme.

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
ben bir kac fark biliyorum ikisi arasinda :)

g2 kullaniyor olman butun farklari ortadan kaldirmiyor malesef bloot.

simdi kagida bakiyor biri 13mp kamera biri 20,7 sen diyorsunki buna aldanma, bu kavgada bile söylenmez:)

g2 nin 13 mp ile XZ1 in 20,7 mp nasil olurda ayni olur tabi bloother yorum yaparsa ayni oluyormus..

g2 lerde micro sd kart destegi yok ve radyo yok .gulunc bir durum ( :

iki telefonun arasindaki farki daha iyi görmek istiyenler ikisinide suya atsin....

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben bir kac fark biliyorum ikisi arasinda :)

g2 kullaniyor olman butun farklari ortadan kaldirmiyor malesef bloot.

simdi kagida bakiyor biri 13mp kamera biri 20,7 sen diyorsunki buna aldanma, bu kavgada bile söylenmez:)

g2 nin 13 mp ile XZ1 in 20,7 mp nasil olurda ayni olur tabi bloother yorum yaparsa ayni oluyormus..

g2 lerde micro sd kart destegi yok ve radyo yok .gulunc bir durum ( :

iki telefonun arasindaki farki daha iyi görmek istiyenler ikisinide suya atsin....

Ulan sanki 7/24 telefonu denizde kullaniyorsunuz. Asil bu bana gülünç geldi :))

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
suya dayanikligik sadece denizde olmuyor komik olma( : senin mantigina göre dunya uzerindeki tek su denizler bak bu daha komik oldu:)

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
guzel kardesim objektif bakmiyorsun sana soruyorum sen telefonunda böyle bir özellik istermisin istmezmisin? bugun dunya genelinde bir anket yapalim %99 herkes buna evet der. geri kalan %1 lik kisimde sen ve senin gibi fanatik fan boylar yer aliyor kendi cihazinda olmiyan her seyi kotuleyebilecek kadar ileri gidenler:) cidden mantik ezilmezi yasiyorsunuz. su an lg g2 de hosuma giden yada baska bir telde hosuma giden bir özellik olsa bunu ben neden yadirgayayim takdir ederim kendi telimdede olsa derim keske.

kimse durduk yere telini suya atmiyor, bu telin tanitimlarinda tabiki telefonun direncini göstermek icin böyle showlar yapilmis. dunya uzerindeki telefon arizalari ile bir calisma yapilsa suya dusup arizalanan telefonlarin sayisi oldukca fazla cikacaktir. masa uzerinde ustune devrilen bir bardak yada Wc ye dusen telefonlar ve bir cok risk olusturan yerler.

senin basina gelince aksam dan pirince yatirdiginda aklinailk sony in gelecegine eminim :)

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
guzel kardesim objektif bakmiyorsun sana soruyorum sen telefonunda böyle bir özellik istermisin istmezmisin? bugun dunya genelinde bir anket yapalim %99 herkes buna evet der. geri kalan %1 lik kisimde sen ve senin gibi fanatik fan boylar yer aliyor kendi cihazinda olmiyan her seyi kotuleyebilecek kadar ileri gidenler:) cidden mantik ezilmezi yasiyorsunuz. su an lg g2 de hosuma giden yada baska bir telde hosuma giden bir özellik olsa bunu ben neden yadirgayayim takdir ederim kendi telimdede olsa derim keske.

kimse durduk yere telini suya atmiyor, bu telin tanitimlarinda tabiki telefonun direncini göstermek icin böyle showlar yapilmis. dunya uzerindeki telefon arizalari ile bir calisma yapilsa suya dusup arizalanan telefonlarin sayisi oldukca fazla cikacaktir. masa uzerinde ustune devrilen bir bardak yada Wc ye dusen telefonlar ve bir cok risk olusturan yerler.

Tamam dostum sen haklisin. Adamlar suya dusunce bozulmayan telefon yapmislar. Ama telefon karsilastirmasina bu ozellikle bakilmaz. O zaman Sony tum telefonlar arasinda birinci gelir. Benim soyledigim savundugum sey de bu. Ama tartisma cikmasin her konuda haklisin :)

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
bu tek basina bir telefonu secmek icin yeterli degil, butun telefon firmalari ayni özelliklerde ayni alt yapiyi kullanirken herkes birbirine yakin telefonlar cikarirken su gecirmez bir telefon 2 adim öne cikar....bloother da iki cihazinda ayni oldugunu söylemis. arttirilabilir hafiza, 20,7 mp lik bir kamera, su gecirmeyen toza darbeye dayanikli ve Rds radyolu bir cihazin digerinden öne ciktiginda burda hangi teli secmek gerek, sagdakimi soldakimi:)

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu tek basina bir telefonu secmek icin yeterli degil, butun telefon firmalari ayni özelliklerde ayni alt yapiyi kullanirken herkes birbirine yakin telefonlar cikarirken su gecirmez bir telefon 2 adim öne cikar....bloother da iki cihazinda ayni oldugunu söylemis. arttirilabilir hafiza, 20,7 mp lik bir kamera, su gecirmeyen toza darbeye dayanikli ve Rds radyolu bir cihazin digerinden öne ciktiginda burda hangi teli secmek gerek, sagdakimi soldakimi:)

Kisiye gore degisir. 4.3 inchlik bir telefonla 5.2 inchlik bir telefon arasinda da farklar olur. Kimisi kucuk ekran sever kimisi buyuk. Tabi soyledigin seyler telefona arti seyler katar. Benim elime tam oturucak bir telefon isterim. Sirf radyosu var diyede 4.3 inchlik telefon tercih etmem.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Telefonum flac i gayette guzel calistiriyor. Turkceden kastin ne onu anlamadim. Bu tartisma da burda bitsin. Oyle atip tutmak kolay.
qudyguqe.jpg
9udagy7u.jpg
'' Türkçe '' ibaresini özellikle kullanmıştım sanırım bazılarının okuma-yazma kursuna gitmeye ihtiyacı var =))

4.4'ler ezber bozacak hız konusunda. Yavaşlamadan uzun süre kullanabileceğiz bence.
Z1c ile G2 arasında tek fark arayüz, ekran boyutu ve tasarım.
Sağlamdı, güncellemeydi, kameraydı vs bunlara hiç takılma hepsi aynı. İnsanoğlu üretmiş sonuçta, Allah yapısı değil ki kesinlikle çok sağlam, bir şey olmaz diyelim. Kağıt üstünde yazan özelliklere aldanmayın.
1. Hangi arayüz hoşuna gidiyor?
2. Hangi boyutta ekran seni daha çok memnun eder?
3. Hangi tasarım sana göre daha hoş?
Bu üçüne göre gönlünün ağırlık verdiği cihaza karar ver.
Ekranın ppi değerine, fhd, hd olmasına bakma. Gözünü hangi boyutlar daha iyi doyurur ona bak. Mesela kimisini 6.3 inç ekrandan aşağısı kesmez. Kimine de iphone'dan fazlası çok büyük gelir.

Ama bu şuan için geçerli. Haziranda G3 ile Sony Sirius tanıtıldığında da onlar arasında kalacaksın. Demedi deme.
20.7MP 1/2.3 büyüklükte exmor RS sensör + G lens teknoljoisi + BIONZ kamera işlemcisi
Triluminos görüntü teknolojisi+ X-realtiy görüntü motoru + Bravia Engine teknolojilerine sahip İPS panel var.
Hafızası genişletilebilir
Dayanıklılık + Su ve toz geçirmezlik olarak önde
Stereo hoparlörü var
Malzeme kalitesi
Daha rahat kullanım ve ele oturma olarak önde.
Güncelleme desteğide LG gibi sorunlu değil .
Arayüz ve tasarım zevke bağlı o yüzden kıyaslanabilecek birşey değil.
Ama [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] e göre tek fark arayüz , tasarım ve ekran boyutuymuş
İŞTE OBJEKTİF OLMADIĞINI SÖYLERKEN BUNU KASTEDİYORDUM =)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Katalogcu gelmiş yine. =) neyse size laf anlatmayacağım daha fazla. Beni zaten anlayan anlamıştır. Size anlatmasam da olur. =)

zatyqazy.jpg
unu2ezas.jpg

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Biri bana flac türkçe müzik yollayabilir mi? Ama orjinal flac olacak. Mp3'ten çevrilmiş çakma flac olmasın. Dinleyeceğimden değil. Zaten 80mb yer kaplayan flac'larla boşuna hafıza öldürecek değilim. Sadece çaldığını göstereceğim. İnternette bulamadım. Rapidgator linkleri falan var da inmiyor.
Müzik Çaların da dil ayırt ettiğini ilk defa duyuyorum bu arada. :D
Ha bu arada piyasada dinlediğim müziklerin hiçbirinin flac versiyonu yokken böyle bir şeyi tartışmak da oldukça saçma bir iş. Çalsa da çalmasa da değişen bir şey yok ya neyse. =)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Biri bana flac türkçe müzik yollayabilir mi? Ama orjinal flac olacak. Mp3'ten çevrilmiş çakma flac olmasın. Dinleyeceğimden değil. Zaten 80mb yer kaplayan flac'larla boşuna hafıza öldürecek değilim. Sadece çaldığını göstereceğim. İnternette bulamadım. Rapidgator linkleri falan var da inmiyor.
Müzik Çaların da dil ayırt ettiğini ilk defa duyuyorum bu arada. :D
Ha bu arada piyasada dinlediğim müziklerin hiçbirinin flac versiyonu yokken böyle bir şeyi tartışmak da oldukça saçma bir iş. Çalsa da çalmasa da değişen bir şey yok ya neyse. =)

.flac'ın kalitesi çok kaliteli ses sistemleri ile anlaşılabilir ancak. Zaten telefonda da çok yer kaplıyor.
Buyur hocam türkçe olarak bir tek bunu buldum bir dene istersen :)
http://turkuk.biz/türkçe-2013-albümler-indir/1845-erdem-kınay-proje-2-2013-full-albüm-indir

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Dostum Öyle Diyorsun Fakat Fiyat Bazında Farklar Olacak.

Arkadaşım Bir Kere Sağlam Olması Lazım.Hep Telefonu Düşürürüm.Suya Bazen Telefonum Gider.Zaten Bozuldu Bir Eski Xperia X10 Mini'm.Tasarım Z1 Compact Fakat Küçük Gelir Mi?İkisinde'de S800 Var Yani 2.27 GHz Hızında Çalışan 4 Çekirdek İşlemci.Ama Ben Şundan Korkuyorum.Mesela 2012 Yılında Sony Xperia Sola Vardı.O Zamana Özellikleri Çok İyiydi.Fakat Babam Aldı,Oyun Falan Yüklemesede Telefon Kendi Kendine Yavaşladı.2 Kere Fabrika Ayarlarına Döndürdü.Yani Yavaşlasın İstemiyorum.İstediğim Bu Kadar,Fakat Oyunda Oynayacağım.

Hocam ben fiyat bazında çok fark olacağına inanmıyorum 3 aşağı 5 yukarı aynı olur bence.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1600TL üstü android telefonlar arasında pek performans farkı yok. Hemen hemen hepsi aynı Snapdragon S800'ü kullanıyor. Benzer benchmarklar alıyor. flac mevzusu da çok saçma. Ben açıkçası ilk kez duydum. Kullanan varsa mağazadan uygulamasını indirir. Sonuçta Android bu. Windows Phone gibi kısır bir mağazası yok. G2 'nin Z1, HTC One ve Note 3 gibilerine tek artısı aynı performansı 500 TL daha ucuza sunmasıdır ki günümüzde bu artısı da kalmadı. Yeni F/P canavarı Nexus 5 Türkiye'ye 1400TL'den giriş yaptı.

Her telefonun artıları eksileri var. iphone'nun pc senkronizasyonu zorluğu, Z1'in ekran görüş açısı sorunu, G2'nin malzeme sorunu var. iphone'nun oyun uyumluluğu, Z1'in malzeme kalitesi, G2'nin fiyatına göre performans artıları var.

Asıl soruya gelecek olursak: Oyun odaklı üst seviye bir android olarak Nexus 5 iyi bir tercih olacaktır diye düşünüyorum. Z1C 720p olmasına rağmen Nexus 5'e oyun konusunda çok fark atacağını düşünmüyorum. Ayrıca fiyatı da tuzlu olacaktır.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Biri Türkçe flac oynatmıyor mu demişti? =)

jajegapu.jpg
ba3a4aga.jpg

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ya hu bi kere akıl var mantık var, hiç müzik çalar şarkının diline bakar mı? Bu Türkçeymiş bunu çalmam ben mi diyecek? Çamur atma pahasına her türlü palavrayı atıyorsunuz.. =))

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ya hu bi kere akıl var mantık var, hiç müzik çalar şarkının diline bakar mı? Bu Türkçeymiş bunu çalmam ben mi diyecek? Çamur atma pahasına her türlü palavrayı atıyorsunuz.. =))

Hocam siz de ciddiye alıp cevap vermişsiniz. :D Boş verin herkes sevdiği telefon dışındakilere çamur atar. Bir kimse de diyemiyor ki, kendimi ayrı tutuyorum( :) ), LG G2 General Mobile Discovery'den sonra tartışmasız F/P ürünüdür aynı zamanda donanım olarak piyasanın tepesindedir (Hatta 5S ile kıyaslanıyor.), üstelik çok fazla işlevsel ve özelleştirilebilir bir yazılımı var ama ben kasasını sevmedim, malzeme kalitesini sevmedim, kamerasını sevmedim, tipini sevmedim, bi şeyini sevmedim. Bu yüzden dolayı da almam.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sorma yaa kimlerle uğraşıyoruz. =)) Aslında ciddiye aldığım kişi değil, böyle saçma yorumları okuyup acaba hakketen öyle mi diye tereddütte kalan diğer üyeler ve okuyucular için yazıyorum ben yorumlarımı. Yoksa böyle saçmalıkları kaale almıyorum. =)

Valla ben kasasını çok sevdim. Ele cuk diye oturuyor. Zaten kılıfla kullanma alışkanlığından dolayı kasasının malzemesini hissetmiyorsunuz ki. Htc one da ele güzel oturuyor mesela. iPhone 3GS de çok iyi oturuyordu bence bu arkasının yanlara doğru oval olması önemli bir tasarım detayı. Elde yan çerçeveyi hissetmiyorsun.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sorma yaa kimlerle uğraşıyoruz. =)) Aslında ciddiye aldığım kişi değil, böyle saçma yorumları okuyup acaba hakketen öyle mi diye tereddütte kalan diğer üyeler ve okuyucular için yazıyorum ben yorumlarımı. Yoksa böyle saçmalıkları kaale almıyorum. =)

Valla ben kasasını çok sevdim. Ele cuk diye oturuyor. Zaten kılıfla kullanma alışkanlığından dolayı kasasının malzemesini hissetmiyorsunuz ki. Htc one da ele güzel oturuyor mesela. iPhone 3GS de çok iyi oturuyordu bence bu arkasının yanlara doğru oval olması önemli bir tasarım detayı. Elde yan çerçeveyi hissetmiyorsun.

Ben cilalı plastik sevmiyorum, mat plastik falan daha hoş geliyor bana. Moto X'te çağrı süresince parmakla destek ol diye Motorola logosu hafif içeri çökük, bunu da ilk gördüğümde com hoşuma gitmişti. One'da da kamera merceği o amaçla kullanılabilir ama sonra silmek gerekecektir. G2'de de güç tuşu olabilir belki o amaca hizmet eden kısım ama onda da tuşlara basmamak gerek, sertlikleri nasıl bilmiyorum. :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Güç tuşunun çıkıklığı bu desteği sağlıyor. Telefon ağır olmadığından ve tuş fazla hassas olmadığından aynı desteği rahatlıkla veriyorsunuz. Zaten Güç tuşunun çağrı sonlandırma görevini iptal edebilirsiniz. konuşurken bassanız da konuşmayı etkilemez. =)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Xperia Z1 Compact al kafan rahat olsun zaten sony 1 numara kendisi 4.3 jelly bean ile geliyor yakın bir zamanda kitkat güncellemesini alır nedense ben LG cok sevmiyorum sadece televizyonları güzel oluyor bende Apple sevdası olmasaydı direk Z1 Compact alırdım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:biggrin:Bende z1compact var bence her türlü lg den iyidir .:biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar,

Yapılan yorumları hiç okumadım kusura bakmayın :) Yaklaşık 3 aydır Z1 Compact kullanıyorum. Şu zamana kadar ki yorumlarım kusursuz. Sadece yazılımsal ufak problemler yaşadım o da 2 gün içerisinde yeni bir güncelleme ile düzeltildi. Onun dışında herhangi bir ısınma ya da takılma problemi yaşamadım. En büyük artısı cebe sığıyor ve deli gibi oyun performansı var :)

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Teşekkürler