Sony Xperia Z1 Compact mı?Yoksa LG G2 mi?

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Soru Açık.Telefonda Oyun Oynamayı Severim.Tasarım'a Dikkat Ederim.En Çok LG G2 Hoşuma Gitti Tasarım Olarak.Ama Sizce Hangisini Almalıyım.Çünkü Aynı İşlemci,Ram,Grafik Kartı Miktarı Fakat LG'nin Güncelleme Vermemesinden Korkuyorum.Bir Aralar NexuS5 Düşünüyordum Ama
LG G2 Kara Vermiştim.Kamera Hız Bakımından Biraz Üstün Z1 Compact Fakat Sony'nin Arayüzü'nü Sevmiyorum.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ben olsam Z1 Compact'ı alırım tabii. Havada karada tokatlıyor G2 plastiğini.

Arayüz falan kişiseldir. İstediğiniz arayüzü port şekilde kullanabiliyorsunuz zaten.

Hem bu saaten sonra G2'de alınmaz bence.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Arayüz falan kişiseldir. İstediğiniz arayüzü port şekilde kullanabiliyorsunuz zaten.

#Prorat ' Bu Arada Yanlış Söyledim LG G2 En Beğendiğim Tasarım Diye.
Sony Android 5.0 Güncellemesi Verir Mi Bu Telefona Ve Fiyatı Kaçtan Çıkar?

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
#Prorat ' Bu Arada Yanlış Söyledim LG G2 En Beğendiğim Tasarım Diye.
Sony Android 5.0 Güncellemesi Verir Mi Bu Telefona Ve Fiyatı Kaçtan Çıkar?

Bu tasarım falan kişisel iş. Onları bilmem.

Sony Xperia Z1 alacağına göre 5'i. Mini'sine de vermeden durmaz SONY. Ve fiyatı Z1'den aşağı da olmaz.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
arayüzü beğenmiyorsanız hiç buşalmayın ama şahsi görüşüm arayüz ve tasarım denilince sonynin tek rakini iphone başka yok. Ama istesinizde z1c alamazsınız daha şubatta çıkacakmış muhtemelen tuzluda olur. 4.4 alacağı kesin 5'te alır hatta sonrasınıda kesin alır. z hala güncelleme alıyor sony üst modellerini günceller.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Haziran Ayında Karne Hediyesi Olarak Alacağım.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Arkadaş daha ocaktayız ve daha sürülmemiş bir telefonun karşılaştırmasını istiyorsun insanlardan. Her telefon tanıtımlarda vb mükemmel olarak lanse ediliyor ama gelip alınıp kullanılmaya başlanınca bin bir türlü problemi ortaya çıkıyor yok köşesi yok kıyısı diye. Bekle gelsin telefon ele alınsın millet kullansın görüşlerini bildirsin 5 6 ay sonrası için şimdiden şartlama kendini o zamana kadar ne telefonlar çıkar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
G2 yi boşa çıkarmayın, G2 gerçektende mükemmel bir alet. LG bu defa arayüz bakımından son kullanıcıya önem vermiş doğrusu.
Ben ekran büyüklük ve çözünürlük açısından kesinlikle G2 derim.
Kamera ve toz su sertifikası derseniz sony. Fakat kamera olarak beni ikiside memnun etmediği için yine G2 de karar kıalrdım :)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Hazirana kim öle kim kala.

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende XZ alicaktim Z1 Compacti duyunca almaktan vazgectim simdi Z1Compacti bekliyorum. Sanada onerim cokk acelen yoksa beklemen olucak.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Hazirana kadar bence Sirius kod adlı cihaz duyurulur gibi geliyor bana

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
buyuk ekran seviyorsun galiba, sirius 5,2 inc olarak gelicek. benim xz compacti secmemdeki en buyuk neden yuksek donanimla beraber telefonun ele oturmasi. yoksa Z1 i alir gecerdim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

CCompact dogru secim olacaktir,1 senedir adam gibi hem ele oturan hemde donanimi her turlu telefona kafa tutacak bir cihaz bekliyordum cikinca iste bu dedim. 1 ay sonra insaallah alirim

yigitk2834

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence sony'i her hangi bir cihazla kıyaslamak sony'e hakaret oluyor...

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Şu telefon kıyaslamasından vazgeçelim artık. Burada kimse tarafsız konuşmuyor. Üstelik daha Z1c çıkmamışken ve taa haziranda alacağım diyorken bu konuyu açman gereksiz. O zamana S5 ve Sirius çıkar ve yeni konu açarsın S5 mi, Sirius mu? Diye..
G2 ile Z1c eş donanıma sahip. Arayüz, ekran, tasarım, malzeme, ele oturma vs. hepsi kişisel şeyler. Bunları burada sorman ayrıca saçma. Hangisi zevkine uygunsa onu alırsın. Kolay gelsin..

defas59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şubat sonunu beklemeni tavsiye ederim.yeni telefonlar tanıtılacak.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708

katılıyorum z1 compact hd ekran ve s800 ile g2 yi tokatlar...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar Soru Açık.Telefonda Oyun Oynamayı Severim.Tasarım'a Dikkat Ederim.En Çok LG G2 Hoşuma Gitti Tasarım Olarak.Ama Sizce Hangisini Almalıyım.Çünkü Aynı İşlemci,Ram,Grafik Kartı Miktarı Fakat LG'nin Güncelleme Vermemesinden Korkuyorum.Bir Aralar NexuS5 Düşünüyordum Ama
LG G2 Kara Vermiştim.Kamera Hız Bakımından Biraz Üstün Z1 Compact Fakat Sony'nin Arayüzü'nü Sevmiyorum.
z1 compact derim ben tam oyun canavarı....

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
xZ alali tam 1 sene oldu 2 sistem guncellemesi 4-5 destek guncellemesi gördum. umarim key lime 5.0 da gorur:d

mucho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bizim ülkemizdeki insanların bakış açısına hayranım gerçekten. 6 7 tane ardarda güncelleme verildiği için çok mutlu oluyorlar. Yahu bişeye ekleme yapılıyorsa onda bir sıkıntı vardır ki adamlar düzeltmeye çalışmışlar. Tamam telefonla ilgilendiklerini de gösterir bu durum ama LG G2 için şimdiye kadar güncelleme vermediyse bu telefonun stabil olduğunu, adamların başarılı bir telefon ürettiğini göstermez mi?

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Peki Fiyat Bazında Ne Kadar'a Gelir?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bizim ülkemizdeki insanların bakış açısına hayranım gerçekten. 6 7 tane ardarda güncelleme verildiği için çok mutlu oluyorlar. Yahu bişeye ekleme yapılıyorsa onda bir sıkıntı vardır ki adamlar düzeltmeye çalışmışlar. Tamam telefonla ilgilendiklerini de gösterir bu durum ama LG G2 için şimdiye kadar güncelleme vermediyse bu telefonun stabil olduğunu, adamların başarılı bir telefon ürettiğini göstermez mi?

Boşver dostum anlatamazsın.
LG telefonlarıyla ilgilenmiyor. Learning from you projesi de safsata(!) zaten. adamlar sırf üretmiş olmak için özenmeden(!) üretmişler. Cihazın sorunlarıyla(!) bizi baş başa bıraktı gittiler.

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
bu nasil bir mantik mucho guldurdun beni, guncellemelerin sadece aciklaari eksikleri kapattigi hissine nerden kapildin? guncellemeler gelistirme amacli olarak geliyor biliyorum ben ki aldigim guncellemelerde kusursuz olan telefonum dahada gelistigini ve daha hizlandigini gördum. misal walkman guncellemesi walkmanda hic bir eksik yokken extra özellikler getirildi buna senin acindan bakacak olursak walkman arizali hatali eksikdi adamlar guncelleme verdi:) tamamiyle duz mantik. evet telefon ilk ciktigi aylarda guncelleme aldiginda bu dedigine kismen katilabilirim ama son guncellemeyi gecen ay aldim, adamlarin urunlerimizin arkadasindayiz diyor. hee bir de eksikleri görmek var lg eksiklerini göremiyorsa o yuzdende vermiyor yada veremiyor olabilir guncelleme:) malum lg nin guncelleme konusunda tembelligini herkes bilir... he birde su var biz telefonu yaptik telefon super guncelleme vermesekde olur senelerce telefon zaten harika diyip oturmak sacma degilmi. bu durum senin övunc kaynagin olmus benim telefonum harika o yuzden guncelleme almiyor felsefesi enteresan gercekden:) biz bu telefonu yaptik telefon eksiksiz ama biz daha nasil özellikler katariz daha nasil gelisir bu telefon dusuncesini benimsiyen firmadan alirim ben telefonumu onun adida SONY... Yaptik bitti mantigi LG ye mahsus:D

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Eksik mi? G2'de mi eksik var? Hahaha =)))))

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
bu nasil bir mantik mucho guldurdun beni, guncellemelerin sadece aciklaari eksikleri kapattigi hissine nerden kapildin? guncellemeler gelistirme amacli olarak geliyor biliyorum ben ki aldigim guncellemelerde kusursuz olan telefonum dahada gelistigini ve daha hizlandigini gördum. misal walkman guncellemesi walkmanda hic bir eksik yokken extra özellikler getirildi buna senin acindan bakacak olursak walkman arizali hatali eksikdi adamlar guncelleme verdi:) tamamiyle duz mantik. evet telefon ilk ciktigi aylarda guncelleme aldiginda bu dedigine kismen katilabilirim ama son guncellemeyi gecen ay aldim, adamlarin urunlerimizin arkadasindayiz diyor. hee bir de eksikleri görmek var lg eksiklerini göremiyorsa o yuzdende vermiyor yada veremiyor olabilir guncelleme:) malum lg nin guncelleme konusunda tembelligini herkes bilir... he birde su var biz telefonu yaptik telefon super guncelleme vermesekde olur senelerce telefon zaten harika diyip oturmak sacma degilmi. bu durum senin övunc kaynagin olmus benim telefonum harika o yuzden guncelleme almiyor felsefesi enteresan gercekden:) biz bu telefonu yaptik telefon eksiksiz ama biz daha nasil özellikler katariz daha nasil gelisir bu telefon dusuncesini benimsiyen firmadan alirim ben telefonumu onun adida SONY... Yaptik bitti mantigi LG ye mahsus:D

Bilgisizliğinizi lütfen dışa vurup da kendinizi rezil etmeyin. Telefonu kullanmayıp bir takım fanboyların uydurma laflarına inanıp da burada ezilmeyin. Araştırın öğrenin.

1. Lg yazılım güncellemeleri vermiştir. Bu yazılım güncellemesi ekstra kişiselleştirmelere yöneliktir.

2. Telefon kusursuz ise nasıl güncelleme ile daha da hızlanabilir? Madem kusursuzsa zaten en hızlı halidir. Yok hızlı değil de güncelleme ile hızlanmışsa bu onun kusurlu olduğunu gösterir.

3. Lg'de stabilite sorunu yoktur. Bir takım eksik özellikler ve bazı uygulama sorunları giderilmiştir.

4. G2 arayüzünün özellikleri sizin 15 güncelleme dahi alsanız ulaşamayacağınız kadar fazladır. Yani "benim telefonumun üreticisi sürekli telefonun arkasında duruyor, sürekli yeni şeyler ekliyor, sürekli hata gideriyor" gibi laflarınız G2 kullanıcıları için komik laflardır. Bu laflarınızı ancak samsung kullanıcılarına söyleyebilirsiniz. =)

5. G2, her türlü ince detayı düşünmüş ve bunları sisteme tam olarak optimize etmiştir. 2 ay boyunca tek hata almadım ve tek bir sorunla dahi karşılaşmadım. Bütün özellikleri tıkır tıkır sorunsuzca çalışmaktadır.

6. Telefonda kusur olarak görülebilen kısa süreli laglar, diğer cihaz kullanıcıları için nimet sayılabilecek düzeydedir. Yani laf atabilmeniz için elinizdeki cihazın daha iyi, daha sağlıklı çalışıyor olması gerekir.

Beni, yazdıklarımdan ötürü fanboy ilan edebilirsiniz sorun değil, bu beni sadece güldürür. Allah da sizi güldürsün inşaallah. =))

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
yukardan baslayinca 99 a kadar gidicez sandim ya 6 da kesmissin heycanli heycanli okuyordum ne guzel:d biriniz guncelleme verdi diyor biriniz vermedi. her guncelleme cihazin hizlanmasi icin mi oluyor:) bir elci muhendisi olsa bu kadar bilim adami gibi aciklama yapabilirdi:d sanki cihazin lansmanini yaptin , bu lc nin yapimcilari farkli bir gunes sistemindenmi geldiler de bizim haberimiz yok 15 guncelleme alsan yetisemessin yazmissin buna sesli guldum((:)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben de bu bakış açına çok sesli güldüm =))

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
yukardan baslayinca 99 a kadar gidicez sandim ya 6 da kesmissin heycanli heycanli okuyordum ne guzel:d biriniz guncelleme verdi diyor biriniz vermedi. her guncelleme cihazin hizlanmasi icin mi oluyor:) bir elci muhendisi olsa bu kadar bilim adami gibi aciklama yapabilirdi:d sanki cihazin lansmanini yaptin , bu lc nin yapimcilari farkli bir gunes sistemindenmi geldiler de bizim haberimiz yok 15 guncelleme alsan yetisemessin yazmissin buna sesli guldum((:)
Beğenmedikleri WALKMAN uygulaması flac oynatabilirken G2de oynatmıyor ama G2 kusursuz :)
Ben hiç albüm filmler sony select walkman uygulamalarında eksik görmedim üzerinede geliştirdiler eklediler bence güncelleme almıyorsa ihtiyacı yoktur mantığı yeterince saçma ve bazılarınında malesef teselli kaynağı .
Bu tür kişilere bence fazla itibar etmeyin :)))

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
6'da kesip daha fazla ezmek istemedim. Lg mühendisi değilim lansmanını da yapmadım 2 aydır mühendislerin yaptığı telefonu inceliyorum, hala yeni özellikler keşfediyorum. Benim telefonu nasıl kullandığımı bu forumda çoğu G2 kullanıcısı bilir. Onların 40 saatte yarıya indirdiği bataryayı ben 9 saatte bitiriyorum. Ve hepsine her konuda bilgi sunmaya çalışıyorum. G2 ile ilgili küçük resimli rehber bile hazırladım.
15 güncellemede alsan G2'ye yetişemezsin çünkü senin cihazının mühendisleri cihazın arkasında durmuyor, onların böyle bir amacı yok. Standart android cihaz üretip bir kaç uygulama ile telefonu süslüyorlar hepsi bu. Telefonun arkasında durmak, güncelleme vermek değildir. Üstün kullanım hizmeti sunmaktır. Siz güncellemeyle kafayı bozduğunuz için G2'deki o ruhu anlayamıyorsunuz. 2 ay kullanın benim gibi o zaman siz de anlarsınız ne demek istediğimi. =)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Arkasında çok güzel durduğuna Lgnin teknik servisinin birçok kez şahit oldum açıkçası. Çok başarılı bir servisi var :)))
Sony , Samsung , Apple , Nokia gibi servisler arasında en kötüsü bana göre :)
2 ay kullanıpta cihazın özelliklerini öğrenemediği için övünüyor :D :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Bu mantığa göre nexus serisi yada iphone dünyanın en sorunlu telefonlari oluyor o vakit, artik nasil arizali bozuk cihazlarsa yillardir güncelledikleri halde düzelemediler.