Sony Xperia SP mi Samsung Galaxy Note 2 mi yoksa Galaxy s3 mü

Bu konuyu okuyanlar

Pathless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar oyun pek oynayan biri değilim ama sp nin grafik işlemcisi ve işlemci performansı cezbedici görünüyor, note 2 si boyut itibariyle kararımı çelmeye yakın gibi ama rami gündelik kullanımda performansına olan etkisi kafamı karıştırdı, s3 ise sp den iyi olacağını sanmıyorum sadece bir alternatif.. internette çok dolaşan birisiyim, gprs,edge,3g gibi internet hızını etklieyen faktörler de beni çok alakadar etmekte (aşağı yukarı standart olmasına rağmen) beni aydınlatırsanız çok sevinirim, düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
üçü de gayet güzel telefonlar.

Xperia SP tam bir performans telefonudur. Oyun performansı 2000 TL lik android telefonlara oldukça yakındır. Kamerasına çok iyi değil diyorlar. Ekranı ise diğerlerine göre biraz daha küçük.

Note 2 kalem fonksiyonları ile öne çıkan bir telefon. Hızlı not alma özelliği sayesinde günlük hayatta sana hız katacaktır. Büyük ekranı internette dolaşmayı çok keyifli hale getirir. Ama çok büyük boyutları taşımada sana zorluk çıkarabilir. Kulağa götürürken de hoş bir görüntü vermeyebilir.

Galaxy S3 Biraz eski bir telefon. Yeni çıkan telefonlardan bir ekstrası yok. Hatta performansı yavaş kalmaya başladı. Samsung'un güncelleme çıkarması güzel bir olay. Ama bence zaten son güncellemesini alıyor. Yani bundan sonra güncelleme gelmez. SP almak daha mantıklı olabilir.

Kişisel tavsiyem Nokia Lumia 625 ve ya Lumia 720 olacak. Bu telefonların oyun mağazaları çok geniş değildir. Ama daha iyi, takılmadan çalışmakta. Ram sıkıntısı yok. Zamanla yavaşlama problemleri yok. İçinde bulunan internet explorer sana daha konforlu internet sunacaktır. Üstelik paran da cebinde kalacaktır.

Büyük ekran istiyorsan 625, kamerası güzel olsun diyorsan 720 al diyebilirim. Senin fiyat aralığında Lumia 925 de alınabilir ama senin bu kadar yüksek bir cihaza ihtiyacın yok gibi geldi.

boncuk2009

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence note 2 s pen çok işine yarayacaktır bu arada xperia sp 8 gb uygulama alanı var hafıza kartına taşımak için root yapman gerekecek s3 de bariz ram sorunu var telefon bi süre sonra kasmaya başlayacak içlerinden en iyisi note 2

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Nexus 4 al kafan rahat olsun.

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
note 2 iyidir bu üçü arasında

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Note 2 derim ekranı daha büyük internette gezen biriysen çok işine yarayacak çok oyun oynayan biri değilsen RAM falan sıkıntı yapmaz ama note 2 2 GB RAM ile bir adım önde note 2 derim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S3 çok iyidir. bence s3 en iyisi bir de hafıza kartı alıp koydun mu senden iyisi yoktur emin ol s3 daha iyidir hepsinden fiyatıta uygun samsung galaxy s3 ala

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar oyun pek oynayan biri değilim ama sp nin grafik işlemcisi ve işlemci performansı cezbedici görünüyor, note 2 si boyut itibariyle kararımı çelmeye yakın gibi ama rami gündelik kullanımda performansına olan etkisi kafamı karıştırdı, s3 ise sp den iyi olacağını sanmıyorum sadece bir alternatif.. internette çok dolaşan birisiyim, gprs,edge,3g gibi internet hızını etklieyen faktörler de beni çok alakadar etmekte (aşağı yukarı standart olmasına rağmen) beni aydınlatırsanız çok sevinirim, düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim..
note 2 büyük ekranla kalemle ön planda... xperia sp ise oyun canavarı batarya ömrü uzun :) s3 ü boşver...