iPhone 5 / iPhone 5S / LG G2 / Xperia Z1 - Düşüncelerime Göre Hangisi Bana Uygun ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Merhabalar,

Şimdiden ilgilenen okuyan herkese teşekkür ederim yazı uzun olabilir ama lütfen 5 dakikanızı ayırın okuyun.

Arkadaşlar daha düne kadar Z1 e o fiyatın verilmeyeceği ayrıca büyüklük ve arayüz bakımından daha önce Sony kullanan birisi olarak sıkılıp LG G2 32GB 1800 TL ye almayı karar vermiştim ama bugün arkadaşımın söyledikleride aklımı karıştırdı oda iPhone 5 kullanıyor çok memnun.

Şimdi ise 1800 TL lik bütçeme daha da arttırarak başlıkta belirttiğim telefonlardan birini almak gibi birşey düşünüyorum ama şunuda söylemeden geçmeyeyim telefonu alınca 2-3 yıl kullanırım. LG G2 android sistemine sahip bir telefon ilerde kasmalar yaşarmıyım diye korkuyorum bunun yanı sıra iPhone sonsuz stabilite sunuyor fakat G2 daha iyi gözüküyor.

Fiyat olarak bakıcak olursak ( Zincir marketlerdeki fiyatları başka bir yerden almam ben.);
LG G2 = 1800 TL
iPhone 5 = 2000 TL
Xperia Z1 = 2200 TL [ Açıkcası 2200 veripte Z1 almak yerine ya daha fazla ekler 5S alırım yada iPhone 5 almak daha mantıklı gibi geldi ]
iPhone 5S = 2500 TL civarı.

Ben dediğim gibi zincir marketlerden almak istiyorum TEKNOSA, Darty, MediaMarkt vb. fiyatlarda gördüğünüz gibi. LG G2 32 GB 1800 TL ye al rahat et mi diyosunuz yoksa 200 TL fark ver iPhone 5 al mı diyosunuz son olarakta Z1 e 2200 vereceğine 5S e 2500 belki düşer 2400 gibi yani 200 TL fark ver 5S mi al diyosunuz tabi bu uzak ihtimal 2000 TL üstü vermek istemiyorum.

Bunun için asıl karşılaştırma LG G2 vs. iPhone 5.
Çeşitli performans testlerinde G2 çok iyi puanlar alıyor kasıcağını düşünmüyorum ama bir yandanda iOS un sonsuz stabilitesi :mellow: .
Sistem özellikleri olarak G2 önde ama güncelleme ve stabil çalışma açısından iPhone 5.
Sistem olarak iOS kapalı bir sistemdir ama G2 android olması yani arayüzü beni daha çok etkiledi.
Benim için en önemli özelliklerden biri olan pil konusu 3000mAh bir bataryaya sahip olan G2 beni çok etkiledi bunun yanı sıra iPhone 5 in 1440 mAh bir bataryaya sahip olması çok kötü oldu benim için en önemli etkenlerden biridir batarya.

Ben sorduğum sorunun farkındayım aslında Android mi iOS mu sorusu sordum ama dediğim gibi Android daha hoş geliyor gözüme ama ilerde kasma yaşar mı ? Sorusu beni rahatsız ediyor malum telefonu 2 civarı kullanacağım. Bi yandanda güvenilir marka Apple güncelleme konusunda sıkıntısı yok stabil çalışma vs. Şuan babamda iPhone 5 var yani dediğim gibi Android daha çok hoşuma gidiyor ama bahsettiğim gibi Apple güvenip iOS mu almalı yoksa LG nin geçmişini bi kenara bırakıp güncelleme alacak bir G2 mi almalı ?

Sormak istediğiniz birşey varsa veya öğrenmek istediğiniz birşey asıl yazıyı alıntı yapmadan sorarsanız görüntü kirliliği yapmamış olursunuz sorunuz varsa lütfen yorum olarak yazın.

# Lütfen boş yorum yapmayın. Tercihinizi nedeniyle beraber yazarsanız çok sevinirim iPhone 5. G2. gibi yorumlar yapıcaksanız hiç yapmayın.

İlgilenen herkese teşekkür ederim.

ESEN KALIN.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
2 yıl kullanırım diyorsanız 5s öneririm.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
2 yıl kullanırım diyorsanız 5s öneririm.

Dediğim gibi fiyatı çok fazla ben okadar para vermek istemiyorum açıkcası max 2000 TL olarak düşünüyorum.

Arkadaşlar söylemeyi unutmuşum hafızada benim için büyük bir etken iPhone 5 in 16 GB lık versiyonunundan bahsediyorum benim oynayacağım oyunlar Real Racing 3, Six Guns gibi büyük oyunlar ama 5 6 tanede indirmem yani max 3 - 4 büyük oyun olur hafıza konusundada G2 daha iyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...