Arama sonuçlarınız

1. N

SDN Forum 5.000.000 Mesaj Çekilişi

Katılıyorum. Ancak şunu anlamadım max 2 katılım hakkı mı var yoksa her 50 mesajda bir katılım hakkı geliyor mu?
  2. N

CS:GO var MS problemi ve FPS drop !!

Üzerinden 2 yıl geçmiş. Ve onun üzerine yeni bir pc falan aldım. Pek hatırlamıyorum nasıl çözdüğümü ancak aklıma gelenleri söyleyebilirim. Bilgisayar sıcaklığını kontrol et. Eğer çok sıcaklanıyorsa yeni bir fan alabilirsin. Kasanın konumunu değiştirebilirsin. Onun dışında underclock yaparak...
  3. N

Hikayeli ve Akıcı Oyun Tavsiyesi

Ben de eğer ileri de tekrar oynayacaksam şöyle sıfırdan başlamayı düşünüyorum. Hatta kitaplarından bile başlayabilirim. Önerdiğiniz kitaplar falan varsa belirtebilirsiniz. Teşekkürler.
  4. N

En sevdiğim oyun serisidir ve Ezio da en sevdiğim oyun karakterlerinden biridir :) Yukarıda da söyledim oynadım diye. Teşekkürler.
  5. N

Gerçi hocam ben Dead Cells'i zorluğundan dolayı bırakmıştım. Sıkıntı bende olabilir :) Baya ilerliyorsun azıcık takıldın mı ta en başa atıyordu. Save'in olmaması canımı sıkmıştı. Tamamdır hocam, sağolun.
  6. N

Playstation'um yok maalesef. Ama yakında Death Stranding ve Horizon Zero pc'ye çıkacak o zaman onlara bakacağım. Undertale listemde teşekkürler. 1594105230 Hocam bir de Will of the Wisps, Blind kadar zor mu ? Ben escape bölümlerinde baya zorlandım. Küçücük hatada en başa atıyor, bu biraz beni...
  7. N

Hocam hazır pcye çıkmışken ben de dün akşam başlamıştım. Saolun yine de Witcher 3'u daha 3 hafta önce bitirdim, teşekkürler. Hocam AC Origins'den önceki oyunları çok severek oynadım ancak bu Odyssey beni pek tatmin etmedi dışarıdan. MMORPG oyunu gibi. O eski ihtişamı, assassination ruhu...
  8. N

Merhabalar. Oyun arayışındayım. Oyunun türü çok fark etmez. Sadece korku ve online tür olmasın. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
  9. N

Ne dinliyorsunuz?

Valla Witcher 3 Sound Track'ini çok severim ama AC 2 de bir başka be :). W3'ün müziği biraz daha gaza getiren türden. Ama AC'ninkisi ise seni alır başka dünyalara götürür.
  10. N

Ne dinliyorsunuz?

11. N

Bilgisayar yeniden başlamıyor

HDD ya da SSD fark etmez dediğim şeyler her ikisi için de geçerli. Dediğim testleri yapın mutlaka.
  12. N

Bilgisayar yeniden başlamıyor

Büyük ihtimalle HDD'niz arızalanmış. American Megatrends yazısı geldiğinde F1'e basıp tekrar başlatabilirsiniz pc'yi. Bir Bad Sector taraması ve Sağlık taraması yapın. Ardından sonuçları paylaşın. Ama dediğim gibi büyük ihtimalle arızalandı HDD'niz. Bunun çözümü yeni bir hard disk almak diyebilirim.
  13. N

SDN Forum Çekilişi #4

Katılıyorum.
  14. N

Dedem torunları arasında ayrım yapıyor

Sürekli birlikte olmayı kesebilirsin ama tamamen kesme dediğim gibi. Elinde sonunda senin bileceğin iş. Ama bence bir annene danış ya, ona güzelce açıkla.
  15. N

Dedem torunları arasında ayrım yapıyor

Bana kalırsa salla geç. Yaşlı bir insana bir şey anlatıp davranışını düzeltme ihtimalin yok. O zaman sen dedene iyi davranmaya devam et yeter. Büyük ihtimalle sen torunlar arasında büyük olduğun için bunu yapıyordur. Ya da annenle bir sıkıntı yaşamışlardır. Çok kafaya takma dediğim gibi sen...
  16. N

Bill Gates ve COVID-19

Zaten internet aracılığı ile izleniyorduk. Artık FBI ajanı ile birlikte mastürbasyon yaparız.. 1588695049 Şaka bir yana bir yandan da güzel olay. Suçlar falan azalabilir. Ve insana büyük ölçüde yardımcı olacak bir alet.
  17. N

Steam Cüzdan Koduna Valorant

Sadece 20 TL Steam Cüzdan koduna karşılık Valorant hesabımı veriyorum. Hesapta hiç oynanmadı ve daha nick bile alınmadı. Anlaşmadan sonra direk teslim edilir. Lütfen alıcılar yazsın !
  18. N

Hangi Yazılım Dilinden Başlanmalı ?

Anladım saolun, herhalde Python ile başlayacağım. Şuan Python -> C# -> Java yapmayı düşünüyorum.
  19. N

Hocam 2. ye diyorum ya Windows ya da mobil için oyun geliştirmeyi planlıyorum bunlar için de ya C# gerekiyor ya da Java. Benim için platformun pek farkı yok. Hangisi daha iyi olursa onu öğrenmek istiyorum dediğim gibi. Kotlin'i pek duymadım genel de Java diyorlar ama ona da bakarım saol. Aynen...
  20. N

Anladım teşekkür ederim.
  21. N

Yani siz C# mı diyorsunuz ?
  22. N

Öncelikle dediğim gibi Windows ya da Android için oyun tasarlamayı düşünüyorum. Ya C# ya da Java ile başlayacağım ancak ilk önce C# sonra Java'ya geçmemi öneren insanlar da var. Şuan hiç birinin ne derecede kolay olduğunu bilmiyorum. Ve kolay olup olmadığını büyük ihtimalle belli bir vakit...
  23. N

Merhabalar. Uzun süredir başlayacağım diyorum ama üşengeçliğim beni alı koyuyor. Şu Corona günlerinde evde kaldık bari başlangıcı yapalım diyorum. Yazılım hakkında araştırıyorum, açılan konulara bakıyorum ancak neye baksam farklı önerilerde bulunuyor. Birisi diyor ki CSS, HTML ile başlamalısın...
  24. N

10 yıllık pc m var ailem yenisini almıyor taktik verin

Ödev için alacağım de. Ya da çizim programı kullanacağım ve bununla ilerde para kazanabilirim de. Hem oyununu oynarsın hem de çizim veya kodlama yaparsın. He tabi ilerde ne olmak istediğine de bağlı.
  25. N

Hepsiburada güvenilir mi ?

Bana göre internette alışveriş yapmak için en iyi yer. Defalarca alışveriş yaptım hiç sıkıntı yaşamadım. Ama alışveriş yapacağın satıcıya dikkat et.
  26. N

Korona virüsünü niye bu kadar abarttılar?

Daha çok etkileşim kasmak adına yapılan çalışmalar. Tabi bu halk tarafında. Daha üst taraflarda ne oluyor onu Allah bilir.
  27. N

SDN Forum Hediye Çekilişi #2

Katılıyorum
  28. N

PC sıcaklık

Yav tamam kardeşim denesin onu da. Ama daha önce bilgisayarı öyle test eden görmedim. Dediğim gibi Furmark testini de yapın. 1578744079 Ya Allah için " ayrıca hemen sistemde sorun var muhabbetine geçmeyin. sadece tek program yapıyor bu sorunu. diğer hiçbir şeyde yok. bu makine battle field v...
  29. N

PC sıcaklık

Sisteminiz bozuk diye bir şey demedim. Sizin bilgisayarla alakalı olabilir dedim!
  30. N

PC sıcaklık

Ama Pubg Lite kıstaslanacak bir oyun mu bilmiyorum. Ama furmark testini bir denesin.
  31. N

PC sıcaklık

Uygulamayı açtığınız zaman GPU benchmarks bölümünden Preset : 1080P(FHD)'yi seçin.
  32. N

PC sıcaklık

Hocam O sizin bilgisayarınızla alakalı olabilir. İkincisi PUBG Lite düşük sistem özellikleri isteyen bir oyun ve o oyunda sıcaklık değerleri fazla olmaması normal. Furmak'ı internetten indirip kurun. Bende de sizle aynı sistem var. Bende max sıcaklık 72, avg FPS 67 çıkıyor. Corsair Spec Delta...
  33. N

PC sıcaklık

Kullandığınız kasa nedir. Bir de Furmak testlerini yapın bence de. İnternettekilerle karşılaştırma yap. Bir de Zotac'tan öyle düşük sıcaklıklar bekleme.
  34. N

Bilgisayar İçin Gamepad Önerisi

Merhabalar PC için gamepad almayı planlıyorum. Aklımda 2 model var, Xbox One s veya Sony Dualshock. Bir de masaüstü kullandığım için haliyle Bluetooth bağlantısı yok. Bunun için bir Bluetooth adaptörü almam gerekiyor ama nasıl bir şey almam gerekiyor bilmiyorum. Önerdiğiniz bir model var mıdır...
  35. N

SDN Forum Hediye Çekilişi #1

Katılıyorum.
  36. N

Ucuz Fiyata Satılık Origin Access

Merhabalar elimde 10 tane Origin Access Basic kodu var. Normalde tanesi 4 Euro yani 24-25 TL. Ucuza toptan veya tekil olarak elimden çıkartmak istiyorum.
  37. N

Xiaomi

Redmi 4x kullanıyorum 2 yıldır. Hala temiz çalışıyor. Ekranda bir tane kılcal bir çizgi bile yok. Ekranı sağlam, kasa da bir kaç çizik var. Eğer kılıf kullanırsan hiç sıkıntı çıkmaz. Temiz kullanımda 3.5-4 yıl gidecek bir telefon.
  38. N

Red Dead Redemption 2 (PC) Satılık hesap

Takas olur mu?
  39. N

Donanım arşivi Uber alınır mı

Hocam tavsiyem kasayı Corsair ve ramleri XPG almanız. Arada fiyat farkı çok az kasa için 23 tl ve Ram için 40 tl. O şekilde gerçekten alınabilir bir sistem olur. Apacer SSD'yi kullanmadım hiç bilmiyorum. Zotac'da güvenilir iyi bir markadır ancak elbette bir MSI, Asus değil.
  40. N

Satılık Zengin GTA V Hesabı

Hayır herhangi bir hile yapılmadı. Ve herhangi bir banı yoktur. 1575139885 Not olarak şunu da ekleyeyim. Şuan hesap 33 Milyonda'da. Son seviye bunker, XA-21(son seviye modifiyelenmiş) ve T20 alındı. Gider ayak arkadaşlarla oynarken bi çılgınlık yapalım dedik. Ama sonuç olarak totalde yine aynı...
  41. N

Satılık Zengin GTA V Hesabı

Merhabalar. Uzun süre oynadıktan sonra artık sıkıldım ve GTA V hesabımı satmaya karar verdim. Hesap : 108 LVL, 42 Milyon Dolar para, Her şeyi son seviye bir Facility, Evi, Ofisi, Her türlü araba-helikopteri olan bir hesap anlayacağınız. Herhangi bir banı yoktur. Ve hesap Socical Club hesabıdır...
  42. N

Turkcell Paket Önerisi

Hocam 80'nin üzerine çıkmasın. 50-80 arası makulmuş.
  43. N

Turkcell Paket Önerisi

"Yeni bir hat alımı, numara taşıma veya Hazır Kart'tan ödeme tipi değişikliği yaparak Turkcell Faturalı'ya gelen ses hattı aboneleri yararlanabilir. " diyor Hocam. Sadece tarife değiştirecek.
  44. N

Turkcell Paket Önerisi

Hocam babama alacağım diyorum siz GNÇ öneriyorsunuz. :)
  45. N

Turkcell Paket Önerisi

Faturalı. TL sınırı yok dediğim ayarlarda uygun bir paket olsun.
  46. N

Turkcell Paket Önerisi

Merhabalar. Babama yeni Turkcell paketi - tarifesi alacağım. 4-5 GB seviyesinde, min 1000dk konuşma, 1000 SMSli bir paket arıyorum en uygunu hangisidir ? Sizin öneriniz nedir ? Ben TT kullandığım için Turkcell'e pek hakim değilim.
  47. N

yeni oyunların çoğunda aynı hatayı alıyorum çözümü nedir

Hm.. bir önceki sürümü yüklemeyi deneyin bir de. Bazen yeni çıkan driverlar hatalı oluyor.
  48. N

yeni oyunların çoğunda aynı hatayı alıyorum çözümü nedir

Driverlari güncelleyin.
  49. N

GTA 5 Onlinede kimse yok ??

Bazen boş servera atıyor. Ayarlara gir, Online kısmından Find New Passion olması gerekiyordu ona tıklayın. Sizi yeni bir servera atıyacak yüksek ihtimalle atadığı Serverde insanlar olur. Olmazsa ikinciye deneyin.
  50. N

Zula Hakkında

Öncelikle bir e-sporcu olmanı tavsiye etmiyorum. Ama gerçekten derslerinin kötü olduğunu düşünüyorsan ve gerçekten de oyunlarda yetenekli olduğunu düşünüyorsan yapmalısın. Bir defa Zula e-sporcusu olmanı tavsiye etmem. Çünkü dünya çapında bir oyun değil. Şuan en çok ekmek yenenler CS:GO ve LOL...
  51. N

29 Ekim Gösteri Zorunluluğu !

Eğer okuma ve yazman varsa ve kapasiten yetebiliyorsa nedemek istediğimi anlarsın. İyi günler.. 1572270925 Gerçekten haketmiyormusuz senin sayende anladım teşekkürler..
  52. N

Bende öyle düşünüyorum. Yok yazamazlar ama istese bahane edip disiplin cezası verebilirler. Ama artık umrumda değil :)
  53. N

Merhabalar. Biliyorsunuz ki yarın Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü. Her yıl bu günde kutlamalar ve gösteriler yapılır. Ben Ankara'da bir Anadolu Lisesinde okuyorum(adını vermeyeyim). Bize okulda yapılacak gösteriye gelmezseniz disiplin yiyeceğimiz, yoklama alınıp yok yazılacağımızı ve ceza...
  54. N

Sistemim her oyunu açar mı

Kaçırmayın derim. Yanlış girilmiş bir değer olabilir ama gerçekten çok iyi fiyat.
  55. N

Ondan bahsetmiyorum attığın linkteki sistemde 2060 yapmak +1600 lira, 5700xt yapmak +1500 lira. Büyük bir fırsat.
  56. N

2060'dan daha ucuza alabiliyorsun 5700 XT'yi bu büyük bir fırsat.
  57. N

Türk Telekom 3 ay 10 GB tarifesi

Emin misiniz? Bende düşünüyorum bazen kullanmayı ama ben de 3 ay boyunca sadece 10 GB diye biliyorum ama..
  58. N

170 tlye oyuncu kulaklığı önerisi

Gamemax FHP G1420B. Eğer büyük olması çok sıkıntı değilse bunu öneririm. Mikrofon ve ses kalitesi gerçekten güzel. Oyun, şarkı, film hepsi için birebir. Ben kendim 1 yıldan fazladır kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntısi olmadı bana. Yaşadığım şehirler genel olarak soğuk yerler olduğu için hiç...
  59. N

Toplama Kasa

Yani şimdi siz içi boş düz bir kasa mi istiyorsunuz? Onun oyun performansına bir etkisi yok yani neden GTA V oynaticak bir bir kasa istiyorum dediniz pek anlayamadım. Ya da direk PC mi istiyorsunuz lütfen biraz daha açıklayıcı yazın.
  60. N

Oyun oynarken önemli olan ram mi ghz mi

İşlemcinin ve Ramlerin tam modelini söyleyebilirsen daha iyi yorum yapabiliriz şuan pek de yorum yapmak mümkün değil. Ama alttakini almak bir tık daha mantıklı olabilirdi.
  61. N

Telefondan Bilgisayara Resim Aktarma!

Hocam telefon üzerinden bildirimler sekmesinde ayar gözükür. Ordan dosya aktarma seçmen lazım. Her taktığında sadece şarj etmeye alır. Senin ayarlaman lazım.
  62. N

6. sınıfta disipline gitmem ile hakkında

kArdEsiM o ZamAn tEchNopAta giDicekSin.
  63. N

Telefondan Bilgisayara Resim Aktarma!

Telefon kablosunu bilgisayara bağlayıp gönderebilirsin. Onun dışında Bluetooth ile de gönderebilirsin. Bunlar internetsiz yapılabilecekler. Google Drive'da mantıklı bir seçenek.
  64. N

Her Ders Tehdit Eden Öğretmen

Özel okulda mı okuyorsun? Devlet sanıyordum ben. O zaman direk atmaları lazım. İdare ile iletişime geçebilirsiniz. Sınıfça şikayet edersiniz atılır diye tahmin ediyorum ben devlet için söylemiştim. Dilekçe olayı ozeller için çok geçerli oluyor mu bilmiyorum.
  65. N

Umarim herkes hakkettiğini bulur. O öğretmen de düzelir inşallah. 1570221165 Devlet okulunda okuyorsun değil mi?
  66. N

Tek ayak cezası falan çok önemli değil ama hakeret ve fiziksel şiddet çok büyük bir sıkıntı. Öğrencinin dersini, psikolojisini, özguvenini paramparça eder. Ve ortada adam kayırma var. Bu yok sayılmaz bir gerçek. Bu yüzden gereken her şey yapılmalı bence. Hem sadece kendine değil diğer kişilere...
  67. N

Ailenin tek başına gelmesi pek işe yaramaz. Sınıfça dilekçe yazın hatta okulca toplanabilirsiniz. O zaman illaki dikkat edilir ve gereken neyse yapılır. Daha önce biz de yaptık. 4-5 kişi dilekçe yolladık, adami direk şutladilar.
  68. N

Çok basit topluca dilekçe yazıp ortaklaşa MEB'e verin. Atılma ihtimali yüksek. Birde nerde okuyorsun? 1570219753 Yani eskiden böyleydi kolaydı.
  69. N

Yeni Pc topladım fakat ani fps düşüşleri yaşıyorum

Oyun içi Msi Afterburner değerlerini atar mısın ?
  70. N

Redmi AirDots vs QCY T2C

Merhabalar. Son olarak bu iki model arasında kaldım. Size göre hangisi daha iyidir. Çok üst seviye ses bekleyen biri değilim. Kulaktan düşmemesi ve dayanaklı olması önceliğim. En önemli olanlardan biri bana göre ömrü. Daha sağlam bir şey almak istiyorum. Hemen bozulmayacak.
  71. N

Siz hangi partiyi tutuyorsunuz?

Samimi insan lazım bize. Gerçekten halkı ve devleti için çalışan.. Koltuk ve para için değil.
  72. N

Siz hangi partiyi tutuyorsunuz?

Hiçbiri, koskaca ülkede adam gibi siyaset yapan yok.. 1570042540 "bence"
  73. N

Türk Telekom Mobil Veri Yavasligi

Telefonla ilgili olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimalle hatla alakalı. Veya cidden depremin etkisi devam ediyor.
  74. N

Onu denicem zaman pek bulamıyorum ama yarın bir arayayım. Zaten bir şey diyoruz adamlar 3 gün sonra anca çözüyor veya geri dönüyor.
  75. N

Öncesinde de oluyordu ama şimdi daha sık oluyor gibi aslında şu sıralar kullanmam gerektiği için dikkatimi çekti daha önceleri çok kullanmadigim için pek dikkatimi çekmemisde olabilir. 1569777460 Ama bir soracağım bu upload ile neden ben 360P yayın izleyemiyorum. Önceden 5 upload ile 720p rahat...
  76. N

Merhabalar. 4.5 G kullanıyorum ve speedtest sonuçlarım, Download berbat. Upload iyi gibi bazen 0.5 bazen 1 çıkıyor bazense 8-15 arası çıkıyor ama fark etmiyor. 15 de olsa upload, çok yavaş 480P yayın bile izlenmiyor. Siteler yavaş açılıyor. Ping hep 60-70 civarı. Jitter oluyor sürekli...
  77. N

Siyaset bölümü açalım mı?

Siyaset konusu açalım mı sorusunun altında siyaset yapmak hoş değil bence. Açıldığında yapsanız. Bu gidişle hiç açmazlar.
  78. N

Siyaset bölümü açalım mı?

Bence olmalı. Daha seviyeli ve kavgasiz bir ortamda olabilir. İstemeyen arkadaşlar için bir önerim o sayfaya uğramayin. Herhangi bir saygısızlıkta dediğiniz gibi siyaset konusuna yazma yasağı getirilebilir.
  79. N

Depremde operatörler sınıfta kaldı

İki gündür TT'nin bana yaşattıklari.. Daha dün gece sövdüm adamlara. Bugün acısını çıkarttilar resmen.
  80. N

Yeniden ve yeniden TT Yasal Soygunculugu

Yüklemeden once kayıt oldum zaten diyorum ya. Sonra mesaj geldi yükleme yapın diye. Daha önce de uyguladım aynısını kaç defa anında geldi şimdi gelmiyor.
  81. N

Bakiye yüklemesi yaparken erişim kapaliydi. Zaten diyorum ya bir anda oldu yani her zaman yaptigim bir şey ama şimdi böyle oldu. Pop'up bildirimlerini açmaya çalışırım. Ve hala hediye internet gelmedi yaa bu beni daha da sinir ediyor. 1569442740 Zaten bakiye yuklerken bir sıkıntı yaşamadım...
  82. N

Hayır. Öyle bir şey var mı bilmiyorum. 1569442001 Bakiye 50.7 oldu.
  83. N

Çok saçma bir olay bence. Ve sadece o olsa az önce bakiye yüklendiğinde gelen mesajda bakiyeniz başarıli bir şekilde yüklendi bakiyeniz 54 TL diyor. Ama şuan nedense sebepsiz yere 48.89 TL olarak gözüküyor bakiyem. Ve hiç bir şey yapmadım. 1569441774 Ve hala hediye internet gelmedi. Adamlar üst...
  84. N

Çok doğru yakın zamanda gecicem yoksa beni hasta yapacak bu :D
  85. N

Ya bak yine kafayı yiyecegim. Az önce 50 TL para atayım dedim. 50 TL yüklemeye 10 GB hediye veriyor. Yükledim normalde her ay yaparım olur. Bu seferde kampanyayı açtım kabul ettim. Mesaj geldi hemen tek seferde 50 TL'lik yüklemeye 10 GB hediye. Yaptım herhangi bir şey yok hala vermedi hediyeyi...
  86. N

Vardı bir hafta önce 50 TL yüklemistim 19 tlsini kullandım. 1 haftadır 31 TL bakiye vardı ve bir anda kesildi.
  87. N

Telsiz kullanım borcu 2 lira olur max. 31 TL gitti. Ve öyle bir borcum yoktu.
  88. N

Bugün mobil verimi kullanırken 800 MB kullanma hakkınız kaldı diye mesaj geldi. (Toplam İnternetin %20'si kaldığı zaman bu otomatik olarak gönderiliyor.) Ve ardından 2-3 sn sonra hakkınız bitmiştir diye mesaj geldi. Ve bakiyemde 31 TL vardı. Hepsini yemiş ve 0 TL bakiye kalmış. Böyle bir...
  89. N

Oyun oynarken ekranda kırılmalar oluşuyor

Resimlere bakamadim. Ekran yırtılmasi gibi bir şey sandım o yüzden VSYNC aç dedim özür dilerim. Ekran kartının kablolarını kontrol et. Takıp çıkarmayı dene. Temassızlik olabilir. Ya da ekran kartının bağlantısı bozulmuş olabilir.
  90. N

Oyun oynarken ekranda kırılmalar oluşuyor

VSYNC açmayı dene. Ciddi oranda etki yaratıyor.
  91. N

Steam 101 Hatası

Hocam bir kaç gün önce çözdüm. Yine de yardımın için teşekkür ederim. :)
  92. N

Fakir İnsanlar Kesinlikle Çocuk Yapmasın !

Tamam da anne baba büyüdüklerinde onlara kim bakacak? Parası olmadıgi için onlara kimse de bakmaz. Hem yaşlıligin getirdiği psikolojik çöküntüye girerler. İşte bu durumda bir çocuğu olsa onlara bakar ve daha mutlu olurlar. Sadece bugünü düşünmemek lazım bence. Çocuk olmadan "olmaz". Bence...
  93. N

Ryzen 3600x Rtx 2060s sistem

Evet ben sadece arkadaşın sistemine yorum yaptım. Tavsiyem RX 5700 XT alın RTX 2060S yerine. Attığınız sistem fena değil ancak o fiyata daha iyi performansli bir sistem toplanabilir. 3600X ve RX 5700 XT ikilisi güzel performans verir. Şuan meşgulüm biraz toplayacak zamanım yok ama boş olunca...
  94. N

Ryzen 3600x Rtx 2060s sistem

I7 8700'e gerek yok bence aynı performansda R5 3600 var. 1400'e bulunabiliyor. Bence o eklenmeli. Ve daha iyi soğutmalı bir kasa eklenebilirdi onun dışında güzel bir sistem olmuş.
  95. N

gta 5 requreis an internet connection hatası alıyorum

Internet bağlantınızi kontrol edin.
  96. N

5000 - 5500 TL bütçeye oyun bilgisayarı?

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2060-vs-AMD-RX-5700/4034vs4046 Aradaki farka buralardan da bakabilirsiniz.
  97. N

https://www.itopya.com/vok-gamer-amd-ryzen-5-3600-sapphire-rx-5700-8gb-16gb-ddr4-240gb-ssd-1tb-disk-gaming-bilgisayar/ Bunu buldum 5800 lira. Ama referans model olduğu için sıcaklık biraz daha yüksek olur...
  98. N

Evet masaüstü. Yanlış yazmışım Battle Bronze değil Gold olacaktı. Battle Gold [webtekno] | GIGABYTE GeForce RTX™ 2060 OC 6G 16GB DDR4 960GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com 1568663322 Aynen hocam attığınız sistem.
  99. N

5600 liraya çıkabilirseniz Battle Bronze var. Sistemin parçaları güzel. Bir SSD hakkında bir bilgim yok. Eğer güvenmiyorsaniz 240 GB SSD + 1TB HDD olarak da alabilirsiniz. 1568662603 Eğer 6000 TL'ye çıkabilirsen sana RX 5700'lü sistem önerebilirim.
  100. N

Steam 101 Hatası

Merhabalar. Uzatmadan konuya gireceğim. Ben şu anlık internetim olmadığı için mobil veri ile bağlanıyorum. Her siteye girebiliyorum ancak Steam'e giremiyorum. Tarayıcıdan açarken sayfa yüklenmiyor. Uygulamadan açınca bildirimleri kütüphaneyi ve arkadaşlarım ne oynuyor görebiliyorum. Ama mağaza...
  101. N

VECTORR Açıklama

aMD'dE rEnDer BuGu vAr. hav hav -VECTORR 1568054320 Kurtulduk mu?
  102. N

Eskişehir Yolu Artık Kapalı - Ya Bisikletlilere !

Neden kapattilar? Heleki okul ve işlerin başladığı tarihte. O yol kapanırsa Baglicadan gidiş çok zor. Gece dahil.
  103. N

İ5 9400F vs R5 2600 (Render+Oyun)

Render için elbette AMD. İntele bakmaya bile gerek yok. Bence 2600 alın geçin.
  104. N

Ekran Kartı Sıcaklık Sorunu

Herhangi bir temassızlik problemi olabilir mi? Veya kablolarında bir hasar olabilir mi? Bir kontrol et istiyorsan. Büyük ihtimalle bozuldu ama..
  105. N

Ekran kartı tavsiyesi

Aero ITX biraz ısınma sorunu yapar. Eğer kasanizin soğutması ve hava sirkülasyonu iyiyse 2060. Eğer kötüyse 1660 Tİ. Elbette performans olarak 2060.
  106. N

Söyle Rahatla

Ağzıma ağzıma reklam alıyorum bu nedir :?
  107. N

Söyle Rahatla

Bir dünya paran olacağına fındık kadar... dünya buna döndü artık.
  108. N

Türk Telekom Eski Ücret Soygunu!

Boşuna demiyorum TT legal soyguncu. Adamlar fırsatçı resmen.
  109. N

Technopat

? @VECTORRR
  110. N

Söyle Rahatla

Anladım, içimizde kalicak sanırım :) Böylesi daha makbul.
  111. N

Söyle Rahatla

Küçük bir şey yazdım admin bey direk sildi. Burda daha yazmayalım mümkünse.
  112. N

Söyle Rahatla

içimizde mi kalsın hocam:) . tmdir yapmam bir daha. Onun için de bir ayrı bir konu açılabilir aslında he ?
  113. N

Mouse önerisi

Bir sürü mouse denedim Logitech razer falan, vazgeçtim almadım. Bana göre çok ergonomik. Siz denediniz mi? Denediyseniz bir şey diyemem ama..
  114. N

Mouse önerisi

Madem şefde bu mouse var sizin neyiniz eksik :) Bu mouse'u ben 4-5 senedir kullanıyorum herhangi bir sıkıntısi çıkmadı. Oyun için uygun yanında macro tuşları var. Driver ile o tuşlara istediğin şeyi programlayabiliyorsun. Gamepower hakkında pek bir bilgim yok. Çok da kaliteli olmadığı söyleniyor.
  115. N

Mouse önerisi

A4 TECH XL-750 BH. Al 5 sene kullan.
  116. N

Söyle Rahatla

Bu kadar konuşuyoruz neyse bitsin uzatmayalım bu arada yeni bir internet taktırmak gerekiyor. Bana en iyi internet sağlayıcısi onerebilcek var mı özelden. Daha buraya yazmayalım.
  117. N

Söyle Rahatla

Uzatmak istemiyorum ama son kez şunu söyleyeyim. 0.5 downloada 60 TL veriyoruz. Avrupada dandik ne idiğü belirsiz şirketler bile 20 euro'ya 30-5 internet veriyor.
  118. N

Söyle Rahatla

Çok düşük MBPS mi dersin. Sürekli İnternetin kopması mi dersin. Sürekli hız 0.5e düşüyordu. Zaten stabil 4 kullanmak nimeti yaa. 1567446200 Ben diyeceğimi dedim. Uzatmaya gerek yok. En başında söyleyip rahatladim. :)
  119. N

Söyle Rahatla

TT ucuz olduğu için bu kadar kötü. 1567446039 Biz Türk vatandaşlari.
  120. N

Söyle Rahatla

Kota kalktı haberiniz yok herhalde sadece taahhütu devam edenler için devam ediyor. Şuan İnternetim kotasız Turkcell Superonline.
  121. N

Söyle Rahatla

Eskiden TT internet kullanıyorduk. Zaten aldığımız 4 mbps download. Kota bitince 0.5 mbps yapıyorlardi. Allahtan kota kalktıda böyle sıkıntılar olmuyor. 1567442620 Evet mesela donanım tartışmak. Gerçi ben burda ilk mesajımi soyluyup birakicaktim. Sen yazınca cevap vermek istedim. Neyse anlayan...
  122. N

Söyle Rahatla

Bence çok kötü. Ben burda içimi döktüm sadece sıkıntı olmaz.
  123. N

Söyle Rahatla

Ev İnterneti içinde geçerli :) Hayatimda gördüğüm en dandik hat bunlarda. Birde sadece bunların var bütün internet sağlayıcıları TT hattını kullanıyor. Internet ucuz olsa birde. Çok pahalı.
  124. N

Söyle Rahatla

Bence öyle olmalı ama orası ayrı konu. Dün yanlışlıkla mobil veriyi açtım 20sn sonra kapadım. 9 TL kesmiş. Bu ne demek legal soygundan bir farkı yok. Adamlar fırsatçı resmen. VeDan hAini hepsi. 1567441305 4 mbps çöp bir internet bedava vermeleri lazım.
  125. N

Söyle Rahatla

Türk Telekom Legal bir soyguncudur aksini iddia eden Turkcell kullanıyordur.
  126. N

İçimdeki huzursuzluk

Bilgisayari hak kazanmak için çalışmalısın. Yani derslerinde önem verip iyi notlar iyi dereceler yaparsan hem mutlu olursun hem karşıliksiz bir şeye sahip olmamış olursun. O zaman onu kullanmak içine siner ve ailende mutlu olur.
  127. N

Social Club Hesabım Ne Kadar Eder?

Merhabalar bir social club hesabım var içinde GTA V, GTA IV, RDR 2, RDR 1, iki tanede GTA IV ek paketi var. GTA V'de Online 102 LVL, Bir kaç ev araba ofis var. 70 M'de parası var. Sizce satsam kaça satmaliyim bunu. Çok da uzuca vermek istemiyorum. Sonuçta iyi oyunlar var. 1567282941 ??
  128. N

2000 tl Donanım Tavsiyesi ( 3 parça )

Hocam uyumsuzluk sorunu olabilir değil direk uyumsuzluk sorunu olur. AM4'e Intel takmak :P
  129. N

Gta 5 gtx1060 kasma sorunu

Dediğim gibi fivevm kaynaklı. Hem çok oyunculu olması hem fivem'in optimizasyonu leş olması. Ve high ile very high arasında çok fps farkı olmaz. Very high ile normal arasından fark olur. Single'da da mı hangi ayarlar olursa olsun aynı fpsi alıyorsun? 1566899582 Mümkünse 60 fpse sabitle. Ve vsync...
  130. N

Fps drop fivemde normal. 1566828084 Ve vsync açık olursa iyi olur. 1566828181 SSD'de mi kurulu oyun?
  131. N

Hocam single'da da oluyorsa ping olması imkansız :) Hocam bir single'da oynamayı dene. Eğer aynı fpsi alıyorsan bir afterburner değerlerini at. Ama fivem kaynaklı olabilir çünkü ciddi mana da fps düşürür fivem.
  132. N

Hocam bu değerler fivem serverlarinda mi oluyor sadece yoksa singleda da mı böyle?
  133. N

Sistemi İnceler misiniz ?

PSU Corsair. Iyidir Corsair marka merak etmeyin. Başka bir PSU almaya gerek yok.
  134. N

Yeni bilgisayar alacağım toplama onun hakkında destek

O anakart çok giriş seviyesi kalmış. En azından bir b360 olsa güzel olurdu. Kasada çok iyi değil. Oda giriş seviyesi gibi. 750W fazla gerek yok. 600W'lik bir kasa yeterli gelir. Tavsiyem kasa konusunda Cooler Master MB 520.
  135. N

Sistemim İçin Oyun Önerileri

COD serisini oyna. COD 2 veya COD 4: MW'den başla. Zaten yeni sistem alana kadar idare eder seni.
  136. N

5.000 bütce ile bilgisayar toplama

Hocam i5 9600k li sistemi atın. Tam sistemi görmeden sana bir şey söyleyemem. 1566250689 Yok hocam benim attığım daha iyi.
  137. N

Tek başına 16 GB RAM ile dual channel performansi alamazsınız. Bu yüzden 8x2 daha iyi olur. İlerde ram takviyesi yapmanız için 4 slotlu anakart almanız lazım. He dersiniz ki ben komple değiştiririm gerek yok. Ve overclokla isim olmaz o zaman B450M S2H alın sıkıntı yok. Onun dışında I5 9600k daha...
  138. N

Evet secilse güzel olur. Ama sinerjiden bios update yapmalarını isteyebilir. Zaten onlar yapıp gönderiyor. Ama B450A PRO elbette daha iyi.
  139. N

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-neon-serisi-b45-206-ryzen-5-2600-8gb-240gb-ssd-rtx2060-pmu417507 Işlemciyi 3600, RAM'İ 16 GB ve 1 TB HDD ekle. Hem daha iyi ve daha ucuz.
  140. N

Ne Oynuyorsunuz ?

Senin içinde 3 hamlede mat var. O piyonla oynamak yerine kalenizle ati yerseniz rakip senin kalemi yemek zorunda eğer kalesini kaybetmek istemiyorsa yicek. Eğer farklı bir kareye çekerse sende kaleyi onun önüne cekiceksin ve aynı anda şah ve kaleye baskı uygulicaksin ve kaleside gidince oyun...
  141. N

Ne Oynuyorsunuz ?

Hocam o piyonu neden oynadınız. 3 hamleye mat var. :)
  142. N

Ekran Kartım Yüksek Derecelere Çıkıyor

Asus Dual olduğu için sasirilcak bir değer değil. Fan kesinlikle takmaniz lazım. Daha bugün asus dual 1660 ti kullanan arkadaşım sıcaklığından bıkıp satmaya karar verdi.
  143. N

GTA 5 anormal kasma

Hocam hangi nvidia sürümü kullanıyorsunuz 43x.x kullanıyorsanız çabucak 419'a dönün çünkü o ciddi manada fps düşüren bir sürüm.
  144. N

5 Yıldan fazla sıkıntısız amd ekran kartı kullanan var mı?

Radeon ekibi memnun olmayabilir Çunki geçiş yapan ekip. AMD ucuz olsun diye bir yerden kısiyor olabilir. Soğutmada üst seviye değil ve TDP değeri yüksek. Yazılımsal olarak eksiklikleri var. Ama ucuz. Artısi bu. Yazılımsal olarak halletseler alınabilir ekran kartları.
  145. N

ATI'den AMD'ye geçince Hersey yenilenmediki mühendis kadrosu devam ediyordu. Tek tük değişiklikler illaki olmuşturda. Sen niye konuyu sapitiyorsun. Aslen aynı firma sayılır. Yani azcık değişmisse ne olacak. Zaten adam eskiden beri kullanan varmı diye soruyor. Görüyorsunki herkes ATI'yı söylüyor...
  146. N

Ucuza CS serisi ve GMOD

Satılık CS:GO Overwatch bani yemiş Prime hesap. CS 1.6 ve CS Source var. Onun dışında Garry's Mod var. Ucuz bir fiyata elden çıkması amacı ile satmayı planlıyorum. Fiyat tekliflerine açığım.
  147. N

E ATI iyi olduğu için AMD olamaz mı ? ATI isim değiştirerek AMD oldu. Yani firma durup dururken ulan gelin bozuk mal satmaya başlayalım mı dedi. Ki AMD bozuk mal satmıyor. Bazen yazılım ve donanımsal hatalar çıkabiliyor.
  148. N

Adı değişti ve bir kaç mühendis değişmiş olabilir ama konsept hep aynı. Ben anlayamadım niye farkli olsun. Ekran kartim ATI mobility radeon hd 3650. Şuan GTX 1660 Çunki performansi bana yetmiyor. Ve ömrü bitti gibi bir şey. Ama geçen seneye kadar sıkıntısı yoktu.
  149. N

GTA 5 anormal kasma

VSYNC kapalıysa açın. GTA'da cidden etkiliyor. Bende de vardı açıkken hiç bir sıkıntı yok.
  150. N

Ana üretici AMD diye geçiyor. ATI zaten AMD'ye bağlı.
  151. N

12 yıldır kullanıyorum desem. Daha yeni Nvidia'ya geçtim.
  152. N

Oyunlarda takılma sorunu

Sana yazdigimi bir daha oku istersen bence üslupluydu. İkincisi Skype'dan teklif etsen en azından orda kontrol etme diye bir şey yok. Sen adama tarif edipte yapabilirsin. Üçüncüsu ben sana kötü niyetlisin diye bir şey demiyorum Allah aşkına ama adam bilmiyor ve bu yüzden böyle bir tepki vermiş...
  153. N

Oyunlarda takılma sorunu

Yav kardeşim gösterdiğin şey sanal bellek hızlandirma. Adamın sorunu farklı. İkincisi bu forumda kime sorarsam soruyum herkes senin hakkında aynı şeyi söyler. Yani artık yazmak istemiyorum ama dayanamıyorum.
  154. N

Oyunlarda takılma sorunu

Seni herkes biliyor be VECTORRRcum.
  155. N

Oyunlarda takılma sorunu

Zaten genel olarak lafım ona ama bir insana gidipte teamwiever indirip bana Id şifreni istemende ne biliyim. Kontrol sana geçiyor ve adam bundan korkuyor. Tanımadığı birine bilgisayarini kontrol ettirecek. Tamam sen iyi niyetli olabilirsin ona lafım yok ama arkadaş bilmiyor sen kimsin. Yani bu...
  156. N

Oyunlarda takılma sorunu

Hocam herkes troll. Sen daha fazla strese girmeden technopat'a konu aç. Bende çok görüyorum bu insanlardan. Hocam sana çok yardım etmek isterim ama sana tavsiyem temiz bir windows kurulumu. Bu arada bu sorun yeni mi ortaya çıktı yoksa hep mi vardı?
  157. N

Oyunlarda takılma sorunu

Kapatınca mi normale döndü. Birde orda takılma sorunlarının çözümünu yazmış. Ona bir bakin derim. Benim işim olduğu için pek bakamadım ama.
  158. N

Oyunlarda takılma sorunu

https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/microsoft-compatibility-telemetry-kapatma/d0fe53fc-b369-4b41-bd91-41f98b775883 Hocam şu konuya bir göz atın.
  159. N

Oyunlarda takılma sorunu

Sana söylemedim zaten. Konuyu açan arkadaşa söyledim. ;)
  160. N

Oyunlarda takılma sorunu

Oda bir sorun ama masaüstünde normal değil. 1565345317 Virus var mı? Bir tarat bilgisayari.
  161. N

Oyunlarda takılma sorunu

Herhangi yapacak bir şey kalmadımi kesinlikle format atın. Ya kullandığınız bir program ciddi manada sıkıntı yaratıyor ya da Windows bozuk. Temiz bir windows kurulumu ilaç gibi gelebilir. Bende de zamanında aynı sorunları çok yaşadım. Tam olarak nasıl yapılır aklıma gelmiyor ancak Windows...
  162. N

Oyunlarda takılma sorunu

Hocam sağa doğru biraz daha genişletin. 1565171870 Gözükmüyor değer.
  163. N

Oyunlarda takılma sorunu

Görev Yöneticisi, Performans ardından Bellek'e girin. Orda yazar hız.
  164. N

Oyunlarda takılma sorunu

Oyunda bir deneyin. Msi Afterburner'dan RAM hızını aktif edin. 1565171233 Görev Yöneticisinden de öğrenebilirsin aslında.
  165. N

Oyunlarda takılma sorunu

Bende de aynı HDD var. 200 mb/s okuma 190 mb/s yazma gösteriyor. 1565170903 Hocam RAM'lere OC yapmadın mı ? Neden 1GHZ gösteriyor. Oyunda da mı böyle.
  166. N

Oyunlarda takılma sorunu

Değerler düşük gibi normalde 7200RPM'ler 200mb/s okuma ve yazma değerine sahiptir. Crystal Disk Info indirip sağlığınada bakabilirsiniz.
  167. N

Oyunlarda takılma sorunu

Ve vsync açıp deneyin. Ama half yapmayın yaparsanız kasar. Full'e çekmeniz lazım. 1565105655 Normalde bu parçalar ile darboğaz olmaz ama 768 P'de oynadığın için darboğaz oluyor. Arkadaşların da dediği gibi 1080P monitor ile denemek şart.
  168. N

Oyunlarda takılma sorunu

Olabilir, siz yine bir test edin. Crystal DiskMark programını indirip deneyin.
  169. N

Oyunlarda takılma sorunu

Kaplama çok yavaş oluyor dediniz. HDD'nin sağlık ve yazma okuma durumlarına bakar mısınız? Orda sıkıntı olabilir.
  170. N

WepTeknoGold

Bilmiyorum. Kırmızı 3.0 olup Maviler 2.0 olabilir. Çok önemli değil.
  171. N

WepTeknoGold

USB girişleri renkli derken ? Renkli değilki. Fanları diyorsan sadece görüntü için. 1564596718 Arkadaki fandan mı bahsediyorsun.
  172. N

WepTeknoGold

Tam dediğini anlamadım. USB 3.0 daha hızlı.
  173. N

WepTeknoGold

Hocam benim PSU'nun yarın bir gün bozulmayacağı kesin değil. Bu yüzden kesin bir şey diyemem ama bana kalırsa değmez. Ben normalde öyle yapıp alıcaktım sonradan vazgeçtim. Bu konuda seçim senin. Kafam rahat olsun dersen Cooler Master al yanına 3 fan al. Yani Gamebooster'ın PSU'sunu alınca 3 gün...
  174. N

WepTeknoGold

Yani kasanın bir sıkıntısı yok. Soğutması falan iyi. İlk aldığında fanı son devir açtığında fan fazla ses çıkartıyordu. Sonra biraz kullanmaya başlayınca o ses gitti. PSU'da bir sıkıntı yok şuanlık. PSU'nun çok kaliteli olduğunu söyleyemem ama düzgünce çalışıyor. Daha hiç kapanma, mavi ekran...
  175. N

WepTeknoGold

Alıyorsan B450 Aorus alabilirsin. Sitede olsa MSI önerecem de bunlar var sadece. Kullanan arkadaşların yorumuda önemli.
  176. N

WepTeknoGold

Ne demek hocam. Umarım eksik bilgi vermemişimdir.
  177. N

WepTeknoGold

Hocam ben hiçbir şey değiştirmeden aldım. Ama benimkisinde XPG ramler vardı. Hocam şimdi sana şöyle söyleyeyim S2H anakart sana şuanlık yeterli. He ilerde 32 GB RAM falan yaparım hazır olsun dersen şimdiden alabilirsin. Veya O.C için daha iyi bir anakart al derim ama zaten anladığım kadarıyla...
  178. N

WepTeknoGold

Eger paran kalırsa anakart yükselt yoksa buda işini görür diyor.
  179. N

Donanım Arşivi Dadg2

Hocam şunlara gözat. https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1660-Ti-vs-Nvidia-GTX-1660/4037vs4038
  180. N

Donanım Arşivi Dadg2

Hayır fps'e bir etkisi yok ama mesela PUBG'de uçaktan atladiginda harita yüklenirken FPS drop olabilir. Ama oyun içinde FPS etkilemez.
  181. N

Donanım Arşivi Dadg2

Birde Toshiba SSD'ler biraz sıkıntılı. Sağlığı kısa sürede düşüyor. Kullanıcının nasıl kullandığı da bir etken ama kornik bir sorunmuş. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Ve bu problem herkeste olmuyor elbette.
  182. N

Donanım Arşivi Dadg2

Golddaki kasa dışardan iyiye benziyor. PSU'su 80+ değil. Etkisi elektrik faturana olur. Bazen bu kasanın içindeki psular kronik sıkıntılı olur. Onu öğrenmek lazım. Onun dışında sıkıntısı ekran kartının phoenix olması. Kasanın soğutması iyise sıkıntı çıkarmaz. Bu kasayı kullanan arkadaşlar varsa...
  183. N

Donanım Arşivi Dadg2

Kullanmadığım için kesin bir şey diyemem ama ben daha önceleri baktığım zaman muadillerine kıyasla 6-10 derece arası oynuyordu. Kasanın soğutması, hava sirkilasyonu vs. etkiler elbette.
  184. N

Donanım Arşivi Dadg2

Tek başına 480 GB SSD aslına bakarsan pek yetmiyor. Yanına 1 TB HDD iyi olur. Onun dışında GTX 1660 TI var. Ama phoenix olduğu için sıcaklıklar daha yüksek olur. Kafam rahat olsun dersen HWP al derim. Ama daha iyi performans olsun dersen webtekno al. Ben alıcaktım normalde webtekno. Toshiba SSD...
  185. N

Donanım Arşivi Dadg2

R5 2600 + GTX 1660 game test diye internette yazsan bulursun ama sana şöyle diyeyim. Apex Legends 1080P En yüksek ayarlar- 75-100 arası. GTA V 1080P Ultra Ayarlar 100-130 FPS arası CSGO'da 1280x960 Orta ayarlar 250-300 Tam kesin değerler olmasa da buralarda gidip gelir. Ben genellikle vsync...
  186. N

Donanım Arşivi Dadg2

İşlemci fani var atmayın kendim kullanıyorum. Hem ilerde 3. Nesil bir AMD için bios güncellemesi ile geçebilir. Zaten sonuçta bütçesi varsa daha iyi bir anakart tercih edebilir ama bu anakart aldığı vakit sıkıntı çıkartacak bir anakart değil.
  187. N

Donanım Arşivi Dadg2

Eğer SSD çıkartabiliyorsan elbette farklı bir ssd seçip yanında sipariş verebilirsin ama birlikte montajlarlar mi bilmiyorum. WhatsApp destek hattına sor direk cevap verirler.
  188. N

Donanım Arşivi Dadg2

GTX 1660 ile RX 590 denk sayılır ama aradaki fark Nvidia olması. Yani önünde Nvida varken AMD alma. Ben bu sistemi kullanıyorum ama benim ramler XPG. Onun dışında şuanda telden yazdığım için göremiyorum özelleştirmeleri ama ben alırken SSD 480 oluyordu. Özelleştirme yapmak için bilgisayardan...
  189. N

Donanım Arşivi Dadg2

Sinerji Neon HWP almanı öneririm. DADG2'den daha iyi ve daha ucuz.
  190. N

CS:GO var MS problemi ve FPS drop !!

Konuyu hortlatmissiniz hayırlı olsun ama arkadaşın dediği ping değil. Var ms denen bir değer var. Var ms'i sıcaklık ve darboğaz etkiler. Bu iki etkene dikkat edin.
  191. N

Bilgisayarım Kaç TL Eder ?

O sistemi ayrı ayrı toplamak elbette daha ucuz ama elbette o fiyata satmicaksiniz. 7500 TL'ye satılıyorsa zaten demekki fiyatı bu. Sizde 7000 TL koyun. Ama şuan eskisi gibi değil pek kimse bu hazır sistemleri tercih etmiyor o yüzden alıcı bulmak cidden zor. Normal toplama bir sistem olsa 3000...
  192. N

Arkadaşlar bu sistem nasıl sence ?

R5 2600x overclock için üretilmiş bir işlemci. Overclock ile çok rahat geçer ancak eğer overclock ile uğraşmayacaksan alma.
  193. N

Yukarıdaki attığın sinerji sistemini söyledim ben.
  194. N

Termal macun superman değilki be kardeşim. Allah aşkına madem bu kadar etkili bir şey neden insanlar bu kadar kasa ve soğutmaya para veriyor. Zaten demiyorum sıvı soğutma al diye. O kasa soğutma için yetersizdir. Depolama şimdilik bir arz etmiyor derken? Benim dediğim sistemde hepsi var. Sadece...
  195. N

Üstteki linkte gözükmüyor . Ama Phoenix ekran kartından bahsediyor olabilirsiniz. Tek fanli olması sıkıntılı, kart çok ısınır. İkincisi 4300e GTX 1660 TI'li sistem imkansız gibi (diğer parçalardan kismadan)
  196. N

320 GB az. Yıl olmuş 2019 bence minimum 480 GB SSDki bu bile az gelir. Tavsiyem 240GB SSD + 1 TB HDD. 1564186729
  197. N

Anlayamadım neye cevap vereyim. Verdim sayılır aslında.
  198. N

240 GB SSD mi? Hocam günümüzde hiç bir işe yaramıyor. Anca bir iki oyun indirirsin dolar. Hem dolu bir ssd ile daha az performans alırsın. İkincisi o kasada fan yok. Nerden hava alacakda soğutacak. 1564184712 Ve tek 16 GB RAM saçma. 8x2 al dual kullanırsın.
  199. N

Hayır kutular geliyor beraberinde. İntel ile AMD arasında çok küçük farklar var. AMD render konusunda önde olurken, İntel oyun konusunda bir tık daha önde. Çekirdek thread ve cache değerleri bakımından. Ama gidipte RX 570li bir sistem alırsanız arada dağlar kadar fark olur. İkincisi bana kalırsa...
  200. N

Ne sorunu var Allah aşkına?
  201. N

Ya adamin zaten 4300 lira bütçesi var. 1564183476 Ne? Hocam saçmalamayın şuan da piyasadaki en iyi müşteri hizmetlerine sahip bir firmadır Sinerji. Allah aşkında gidipte İtopya'dan alışveriş yapmayın. Ve ne James Donkeysi Gigabyte SSD var. Ve ben kullanıyorum iyi bir ssd. Ekran kartıda...
  202. N

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-neon-serisi-hwp-b35-1660-ryzen-5-2600-16gb-1tb240ssd-gtx1660-pmu418277 Buyrun. Hem istediğiniz GTX 1660. Hemde 16 GB RAM. Depolamayida unutmamak lazım.
  203. N

Ryzen 5 2600 vs ryzen 5 3400G

Hocam o zaman intel al. Sadece oyun odaklı olacaksa. Ama AMD'de 6 core 12 thread varken intel de 4 core 8 thread var. Cache degeri daha yüksek, AMD 12nm kullanmış hatta bütçe arttirabilirsen 3. Nesil al. 7nm kullanmış adamlar. Sonuç olarak sadece oyun için İntel almanı tavsiye ediyorum.
  204. N

Ryzen 5 2600 vs ryzen 5 3400G

Intel I5 9400f ile R5 2600 arasında çok az bir fark var. Oyunda İntel bir kaç fps ile önde. Ama AMD'nin artısi çoklu çekirdek performansı. Eğer ilerde render veya programlarla uğraşacaksan AMD al. Uğraşmayacaksan Intel al. Ben R5 2600 kullanıyorum. Isınma problemi yok. Ağır oyunlarda 61-65...
  205. N

İyi bilgisayar düşük fps sorunu

Zaten ekran çözünürlüğünu kastediyorum. Kart düşük ayarlarda tam randimanli çalışmaz ve drop yiyebilir. Yüksek ayarlara alınca tam randimanli çalışır. Zaten darboğaz söz konusuysa ona bir çare yok. Dediğim ayarları yaparsa büyük ihtimalle çözülür. Olmazsa da büyük ihtimalle anormal bir sıkıntı...
  206. N

İyi bilgisayar düşük fps sorunu

Lobide fps max 120 dır. Oyun içinde max 300tur bunu kendiniz kod ile yazarak sınırı arttırabilirsiniz. Lobide herkeste 120 fps eğer kodu yazmazsan. (kodu tam hatırlayamadım. Araştır bak) Ve throttlestop programını indirip bdprochot ve intel speedstepi kapat. Bunlar drop girmesin önler. Ama...
  207. N

Bu Kasa Nasıldır?

Malzeme kalitesi konusunda MB511.
  208. N

CSGO Skin hilesi vac ban yermiyim?

Ben yan hesabımda fazla report yediğim için Overwatch'a düştüm. Overwatch bekleme süresi yedim ve izleyenler de mal çıktı. Ondan sonra Overwatch bani yedim, tabi Itraz etsem kaldırılabilir. Ancak Overwatch bani yiyince VAC sistemi bilgisayarımı taratinca skin changer'I gördü ve bütün hesaplarıma...
  209. N

5000-6000 TL Sistem Önerisi

Dediğim kasalar işte.
  210. N

5000-6000 TL Sistem Önerisi

O kasayi alma. Hava sirkülasyonu konusunda cidden kötü. MB511 veya MB520 alıp. Yanına 600W PSU takmaniz çok daha iyi olucaktir.
  211. N

Bilgisayar Sorunu

Intel speedstep gibi bir şey. Bios'tan kapatılıyor.
  212. N

Bilgisayar Sorunu

Coolnquiet'i kapatmayı deneyin.
  213. N

Bilgisayar Sorunu

Hocam bilmiyorum onu çözmeye çalış ama birde İntel speedstep var onuda kapatman lazım. 1563307261 Pardon hocam AMD işlemciymis. Ancak buna benzer bir şey olması lazım. Throttlestop AMD işlemcilere desteğini kapatmış. Bunu Biostan ayarlaman lazım ya da bu tarz programlardan. Birde işlemci kaç ghz...
  214. N

Bilgisayar Sorunu

Hocam throttlestop'in ssni atarmısin.
  215. N

Bilgisayar Sorunu

Isi korumasıdir. Belli bir ısının üstüne çıkınca performansı düşürüp sıcaklığı sabit tutar. Throttlestop indirip, yapabilirsin.
  216. N

Bilgisayar Sorunu

O zaman bdprochot'i kapat.
  217. N

Bilgisayar Sorunu

Hocam isidan bahsetmiyorum. Dediğim şeyleri yapar mısın?
  218. N

Bilgisayar Sorunu

FPS değerleri nasil. Drop giriyor mu yoksa genel olarak düşük mü? Ve cpu kullanımı nasıl oynuyor bir anda düşüyor mu? Ve oyundayken işlemci sıcaklığı düşük, işlemci bdprochot (böyle bir şeydi) açık olabilir. Kapatmak için biosdan yapman lazım ya da throttlestop uygulamasını indir. Yani üst düzey...
  219. N

Bilgisayar Sorunu

Hocam Msi Afterburner ve yanında ruva tuner denen program ile oyundayken, fps cpu kullanımı ve sıcaklığı gibi şeyleri görebiliyorsun. Ayarlar kısmından izlemeye tıkla ve tiklerin hepsine tıklayıp hepsinde osd'de göstere tıkla. Program açıkken oyuna gir ilk seferde olmazsa restart atıp tekrar aç.
  220. N

Bilgisayar Sorunu

Hocam msi Afterburner ile tüm değerleri paylasirmisiniz.
  221. N

GTA 5 Teki gibi RP yapabileceğimiz online oyunlar

Garry's Mod var. Eskiden çok server vardı RP yapabildiğimiz. Şuan için bir fikrim yok ama hala TR serverlari varsa güzel bir seçenek olur. Hem tek konuya bağlı kalmamış olursun. Bir çok oyun modu var.
  222. N

Oyunun İsmini Unuttum

Total War'da kaleye sızması için adam yollardık orda kısa bir sinematik sahne vardı. O mu acaba? :D
  223. N

PC Toplama Hakkında

Hocam farklı siteden toplama ihtimalin olursa Cooler Master Masterbox MB520 Kasa Fiyatı - Vatan Bilgisayar kesinlikle bunu tavsiye ederim.
  224. N

Masaüstü Sistem Tavsiyesi

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-neon-serisi-hwp-b35-1660-ryzen-5-2600-16gb-1tb240ssd-gtx1660-pmu418277 100 TL farkla s2h anakart almanızı öneririm. GTX 1660 RX 590'dan bir tık daha iyidir ve daha az güç tüketimi ve daha uzun ömür sunar.
  225. N

Toplama bilgisayar Donanım Arşivi V4

O geniş bir soru bütçen dahilinde bir şeyler öneririm. Isı ve güç tüketimi konusunda Nvidia. Ama F/p konusunda AMD olabilir. Amd için Saphirre modeli uygundur.
  226. N

Toplama bilgisayar Donanım Arşivi V4

Bu arada o ekran kartı MSİ serisinin en leş serisidir. Soğutması kötü. Daha geçen V4 alan arkadaş sıcaklığın 86'lara kadar çıktığını söylüyor. Bunun bilincinde olun alırken. Belki sizde çıkmaz böyle hatalar ama çok iyi bir soğutma beklemeyin. Onun dışında 8 GB RAM günümüzde pek yeterli değil. Bu...
  227. N

Ryzen 5 1600 + Gtx 1660 ti 6gb VS Ryzen 5 2600 + Rx 590 8gb

Ne bugu kardeşim. Nerde yazıyor bir atarmısin. Birde herşeye yanlış demeyin diyorsunuz. E kardeşim yanlış bilgi işte. Her şeyin altına saçma sacma yorumlar yapıyorsun. Kime göre neye göre. Nedense bu tür bilgiler hep senden geliyor. Bir açıklada görelim. Veya bir testini yap da görelim. Biraz...
  228. N

Ryzen 5 1600 + Gtx 1660 ti 6gb VS Ryzen 5 2600 + Rx 590 8gb

AMD Render'da Intel'den çok daha üstün. Çoklu çekirdek performansi ve 12 threadi var AMD'de. Lütfen artık yanlış bilgi vermeyin. Şuan oyun içinse İntel daha iyidir. Oyunda çoklu çekirdek performansı o kadar önemli degil. Ve 2600'ün rakibi 9400F'tir. Hem Cache hem de hız bakımından AMD daha...
  229. N

Laptop harici ekran karti

Evet hocam konuyu çok uzattılar. Dediğim gibi çok sağlıklı bir şey değil. Ve verim alman zor gerçekten. Eğer pc toplarsan sıfır için min 1500 TL civarı bütçen olması lazım. İkinci el dersen bu paraya rahat toplarsın. Monitörsuz fiyatı. Tavsiyem 3000 civarına çıkman, 1080P HIGH ayarlarda...
  230. N

4900 tl ye bir pc buldum sizce uygunmudur?

Anlıyorum.
  231. N

Bende her zaman NVIDIA alınması tarafındayım ama son sene çıkan modeller hiç de fana değil. Birde abartmazsaniz daha millet 16 GB RAM'e yeni geçmeye başladı. Ne 1 TB'i. 4 sene sonra 32 GB standartlasir sadece.
  232. N

1 FPS aldığı bir oyun yok. Daha makul atıp sorarsanız daha iyi olur. 1562626460 Üstad haklı beyler. Sizin bu engin bilginiz nerden geliyor acaba. Dur dur tahmin edeyim Müneccim mi halleti sizi. Yoksa cidden donanım konusunda çok mu bilgilisiniz.
  233. N

Ne desem bir şey değişmeyecek ama olsun. Arkadaşa hangisi ona daha mantıklı gelirse alsın. Bana bu mantıkli geldiği için alicam. Bana ve alacak arkadaşa da hayırlı olsun o zaman. 1562625745 Performansa bir etkisi yok. 4 Ram slotlu olması ekstra bir özellik.
  234. N

Hocam siz illa DADG2 almak istiyorsanız alın. Ama ben de gidip yarın webtekno gold 16'yi alicam :D Size baskı kuramam, sadece önerebilirim. Sizin tercihinize kalmış Sayın AMD Fanb.. Neyse fazla uzatmayalım. Uzun lafın kısası arkadaş yazdığımız şeyleri dikkate alarak kendi seçimini yapsın.
  235. N

Ona bakılırsa RX 590 Watmann hatalari var. Onun dışında elektrik tüketimi çok daha yüksek. Elinde +20 FPS almak gibi bir imkan varken ve daha iyi müşteri hizmetleri varken neden almayasin.
  236. N

Tamam PSU'lar çok pahalı degil 350 TL'ye yenisi alınabilir. Ama ekstra GTX 1660 Tİ var elinde.
  237. N

DADG2'deki anakart daha mı iyi? En azından bunda 4 Ram slotu var. Hep kulaktan dolma bilgiler "Toshiba ssd kısa ömürlü diye duydum" Onlar eski Toshiba'lar. Hatta benim laptopta Toshiba hdd var. 11 yıldır kullanıyorum herhangi bir sıkıntısı yok. Zaten ömrü bitti bitecek orası ayrı meselede. Ben...
  238. N

Webtekno Gold 16 var. Hazır SSD'si Toshiba'yken. Gamepower PSU'lu ama kullanıcı yorumları hiç fena değil. Zaten kampanyali alıyorsun. Yakın zamanda değiştirilebilir.
  239. N

Dalga mı geçiyorsun? Adam aldiktan sonra daha çok üzülür. Nası darboğaz olduğunu görünce tüm parası çöpe gider.
  240. N

Hayır, bir çok sitenin kendi hazır sistemi var. Sadece itopya yapmıyor ki.
  241. N

O kasa hava sirkülasyonu konusunda cidden kötü. MB501 ile değiştirip harici 3 tane fan almanızı öneririm. Anakart alt seviye kalmış fiyat farki ile daha üst seviye anakart almanızı öneririm. Ve 1660 TI kampanyasından sonra pek bir esprisi kalmamış. Ve itopya müşteri hizmetleri nasıl anlatmaya...
  242. N

Gidip ne idiği belirsiz kanallardan izlersen böyle olur. Direk Benchmark'in kendi YouTube kanalı var.
  243. N

Adam zaten GTX 750 Tİ alayım mı diyor sen de gidip senin sistemin çok güçlü iyi bir ekran kartı al diyorsun. Adamın önerdiği ekran kartı zaten çok yüksek sen daha neden iyi bir ekran kartı al diyorsun.
  244. N

Al kardeşim.
  245. N

Hocam sana demedim zaten merak etme. Vector kardeşime diyorum. Adam daha iyisini al diyor. Bu da beni çıldırtıyor. Bottlenecki çok kullanmadım ama ölçüm sitesi olarak bunu biliyorum. Zaten bottleneck araştırma için yeterli değil. Basit ölçümleri söyler sana inceyi anlaman için kesin testlere...
  246. N

Bunlara bakma. Darboğaz olur. Laptopa harici ekran kartı çok sağlıklı bir şey değil. Ancak cidden lazımsa bu bottleneck calculator gibi sitelerden araştırma yaparak uygun ekran kartını bulabilirsin.
  247. N

Alınır mı?

Çok rahat bu fiyata toplama sistem alınır. Hatta daha uyguna hazır sistemler bile alınır.
  248. N

2200 TL Sıfır GTX 1080

Ürün kesinlikle sıfır ve kullanılmamıştir yazıyor. Ancak kutusu saman (kahverengi). Orijinal kutusu yok.
  249. N

2200 TL Sıfır GTX 1080

Geçen bir sitede ZOTAC GTX 1080 Founders Edition diye bir ekran kartı gördüm. Fiyatı 2200 TL. Çok ucuz gibi geldi sizce güvenilir mi? Değer mi 2200 TL'ye? Yani pek inanamadım. Cidden 1080 performansı alabilir miyim acaba? F.E'nin soğutmada o kadar iyi değil diye duydum...
  250. N

bu pc alınabilir mi bu fiyata

Almışken 144 HZ alın bence. Alıyorsanız da bu kadar sisteme gerek yok bence de. Siz tam isteğinizi belirleyin onlara göre örnek çok seçip beğenirseniz alırsınız. 1562243713 Almıyorsaniz da*
  251. N

Alınabilir sistem ama kasası cidden alt seviye kalmış. Böyle bir sisteme daha iyi kasa yakışır. Ama alırsanız sizi çok üzmez. Bu arada cidden yoğunum geç dönüyorum kusura bakmayın :D
  252. N

Dalga mı geçiyorsunuz. RTX 2080den bahsediyoruz. GTX 1660'la nasıl kıyas edersiniz. Bir çok mesajınızı görüyorum, anlıyorum ki insanları trollemek adına mesajlar atıyorsunuz. Ciddi söylüyorsaniz da pek bir bilginiz yok demek. 1562159511 Ahahah banlandi. Böyle bir adamı sürekli her mesajın altına...
  253. N

https://www.incehesap.com/intel-core-i7-9700k-islemci-fiyati-40746/?gclid=Cj0KCQjwpPHoBRC3ARIsALfx-_Jqu9J3BhUJnENY90_QbkQlO_WBEczHBeelI-TOEXpcff4ALcfRKS8aAvsaEALw_wcB...
  254. N

Bu devirde artık MSI, Asus gibi markalarin kendi topladığı sistemler alınmaz artık. Kesinlikle daha uygunu toplanır. 1562102874 Ben yarın size en uygunu yazicam.
  255. N

Ryzen 3 2200G yerine işlemci önerisi?

Ryzen 5 2600
  256. N

AMD 3000 series beklenmeli mi ?

Türkiye fiyatları 3600 için minimum 1300 TL olur. Daha da fazla olabilir ama verebileceksen bekle. Ama 2. Nesillerin ucuzlamasini beklersen o biraz sürer.
  257. N

Hangisini almalı ve hangisi daha iyi

450W güç kaynağı yetersiz ilerde ekran kartı upgradei yapamazsınız.
  258. N

Ayıptır sorması neresi daha iyi rog strix ekran kartı, daha kaliteli kasa. Sadece anakart top level değil ancak 3500lük sistem için kesinlikle yeterli bir anakart.
  259. N

Cooler Master Masterbox MB520 Kasa Fiyatı - Vatan Bilgisayar AMD Ryzen 3 2300X 3.50 Ghz 8MB AM4 12nm İşlemci (Tray Kutusuz) ASUS RX570 ROG STRIX 4GB GDDR5 OC 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar 2X Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000MHz Bellek RAM CMK8GX4M1D3000C16 -...
  260. N

Bedava pizza yedim, size de yöntemi anlatıyorum

Özür dilerim, o mesaja kadar okudum en son sizin mesajınız olduğunu görmedim ve onu okumadım. Ama düzeltme yapmanız iyi olmuş yoksa büyük linç yiyecektiniz.
  261. N

Bedava pizza yedim, size de yöntemi anlatıyorum

Adam dalga geçiyor sizle işte uzatmayın. Şimdi sizde abartmayın lütfen, dışarıdan bakınca resmen muhafazakarlara laf atmaya yer arıyor gibisiniz.
  262. N

Sistemim iyi mi?

Oyun odaklı mi render odaklı bir sistem toplamayı mi düşünüyorsunuz? Bu arada o sistemin anakarti çöp. Ve neden iki tane ssd alıyorsunuz? Raid mi yapacaksınız? O anakartlarin raid desteği yok diye biliyorum ama. Sistem pek olmamış gibi daha iyisi toplanabilir.
  263. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Hocam şimdi ne olduğu belirsiz yerlerden alışveriş yapmam. Onun garantisi falan sıkıntı. Ucuz bir şey alsam belki ama pc toplama konusunda Aliexpress beni korkutuyor. 1561793832 Benim alacağım model ZOTAC o nasıldır? Birde SSD zaten Cruical alacağım. Anakart olarak B450-A PRO civarı bir şey...
  264. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Evet, SU650'ler de varmış ama 630'lar da pek bir sıkıntı yok gibi ancak ben yine Cruical, Gigabyte gibi markalari tercih edeceğim.
  265. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Anladım yani bu sistemde şuanlık uyumsuzluk yok. Önerebilceğin bir parça var mı ? Bunların yerine.
  266. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

A-XMP OC MODE'da 2667 MHZ ve üstünü destekliyor. Bunun içinde 3000 MHZ dahil. Yani uyumluluk sıkıntısı yok diyorsunuz. SSD'ye de baktım yine uyan seri numaralar yok. Ama anladığım kadarıyla kağıt üstünde yazan bilgilere göre uyumlu hepsi. Değil mi ?
  267. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Hocam MSI B450-A PRO'nun sitesinden uyumluluklara baktım ekran kartında sadece MSI marka modeller vardı ve ramler de attığım ramin serisi uyumluluk listesinde yoktu.
  268. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Başka bir şey kaldı mı ? Daha iyisini toplanmaz herhalde bu fiyata. Araştırdım baya. Birde webtekno sistemi var 1660TI'li ama onunda kasa ve psusuna laf ediyorlar. Herhalde başka seçenek kalmadı.
  269. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Amazon.tr den anakart alınır mı? Amazonun hiç TR'sinden alışveriş yapmadım. 1561744168 Ve bu gösterdiğiniz anakart ramlerle uyum sağlar mı ?
  270. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Yani arttırabilirim ama 600-650 falan olur max çünkü 4700'e ulaşıyor. Biraz aşıyor ama iyi olucaksa neden olmasın.
  271. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

500-550 TL Ben bulabilirsem B450M PRO M2 civarı bir şey düşünüyorum.
  272. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı Adata SU630 480GB 520MB-450MB/s SATA SSD ASU630SS-480GQ-R Fiyatı Cooler Master Masterbox MB520 Kasa Fiyatı - Vatan Bilgisayar ZOTAC GeForce GTX 1660 6GB ZT-T16600F-10L, GTX1660, PCI-E16 3.0, 6GB/192bit GDDR5, HDMI, 3xDisplayPort...
  273. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

ZOTAC GeForce GTX 1660 6GB ZT-T16600F-10L, GTX1660, PCI-E16 3.0, 6GB/192bit GDDR5, HDMI, 3xDisplayPort Ekran kartı - inventus Toplama yaparsam. VATAN GAMING STUDIO SİSTEMİ-AMD 2600-ASUS TUF GTX1660-ASUS B450M-K-480GB-8GB RAM - Vatan Bilgisayar + 8 GB RAM
  274. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Peki ZOTAC marka nasıl ? Birde Vatan'ın pcsi var. Gaming Studio. 8 GB RAM takviyesi ile 4400 TL yapıyor. En azından hazır oluyor boşuna uğraşmıyorum. İki ihtimalim var ya toplama ya da Vatan'ın pcsi. Vatanın pcsinde Asus TUF var.
  275. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Sıkıntı geç getirmeleri değil sıkıntılı ürün getirmeleri ve ilgilenmemeleri. Sizce riske atmaya değer mi ? Ben aynı fiyata 1660'lı sistem topluyorum tek eksiği TI olmaması ama sonuçta itopya'nın dırdırını çekmiyorum. Birde Vatan'ın pcsi var.
  276. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Şuan stokta yok. Adamlar son zamanlarda çok yoğun o yüzden çok sıkıntı yaşayan olmuş.
  277. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Ben normalde DADG2'yi alıyordum ancak sonra gördüğüm şikayetler, yaşanan sıkıntılar beni itopyadan soğuttu. O yüzden farklı sistemlere yöneldim.
  278. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Sistemim henüz yok. Toplama pcde kullanıcağım parçalar belirli ben sadece ekran kartında takıldım biraz.
  279. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Hocam Toplam sistem için bütçem 4600. Ekran Kartı için 1600'ü çok aşmasın dedim. :D
  280. N

Ekran Kartı Tavsiyesi

Ryzen 5 2600 - B450M serisi bir anakart , 16 GB RAM, 480 GB SSD gibi bir sisteme ekran kartı arıyorum. Şu anlık bulduğum ZOTAC GTX 1660 6 GB, Inventus'da 1600 TL. Fiyatı çok uygun geldi bana sizin düşünceniz nedir? 1600 TL'yi çok aşmadan önerebileceğiniz ekran kartları varsa söyler misiniz...
  281. N

4500 TL Bütçe ile Monitörlü Sistem Önerir Misiniz ?

Gelmişken soruyum sizce B450 PRO M2 V2 nasıldır ?
  282. N

Sisteme SSD koydum zaten, HDD yok. Birde anakart öyle kötü anakart değil ama daha iyisi de bulunabilir zaten ben hızlıca bulduklarımı yazdım. Onun sıkıntısı 4 RAM slotu yok, pasif soğutması yok diye hatırlıyorum, yanlış hatırlamıyorsam. Hocam bari siz de anakart önerin sistem tam olsun.
  283. N

Var :D
  284. N

LGS'ye girmedim

Ayıptır söylemesi girersem annem babam kızar diyorsunda girmediğin zaman puanın 0 oluyor. Yapabilceğin en kötü şeyi yapmışsın :/ Bence buna ailen daha çok kızar, en azından şansını denerdin olmazsa yine girerdin biryere, yani sen hakkıyla çalıştıysan, emek verdiysen puanın hiç bir önemi yok ki...
  285. N

AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı ASUS PRIME B450M-K Soket AM4 Micro ATX AMD B450 Anakart 90MB0YP0-M0EAY0 - Nanokatalog 2X Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000MHz Bellek RAM CMK8GX4M1D3000C16 - Nanokatalog 480GB SU630 3D Nand 2.5" Sata 3.0 Ssd Disk ASU630SS-480GQ-R...
  286. N

Gta 5 Kaç Günde İner ??

15 mbps yaklaşık olarak saniyede 1.9 MB indirmek demek. Siz hesap edin.
  287. N

Akrabam Pc mi Parçalamış

Hocam tamam zorlamaya gerek yok. Siz dinlenin. Arabayla da size mutluluklar.
  288. N

Akrabam Pc mi Parçalamış

O manada değil ama olsun hayat devam ediyor.
  289. N

Akrabam Pc mi Parçalamış

Bak hocam kendi kendine tribe giriyorsun. Ben size gidin demedim, biraz Türkçe'de sıkıntı yaşıyor gibisiniz. Anlıyorum acınız büyük, hala etkisi üzerinizde anlaşılan. Yani nacizane bir espri yaptım.
  290. N

Akrabam Pc mi Parçalamış

Bence ayıptır söylemesi sizde de sıkıntı olabilir, halisülasyon falan görüyor olmayasınız. :D
  291. N

Akrabam Pc mi Parçalamış

Sizin sülale biraz sıkıntılı gibi yavaşça buraya gel kurtaralım seni.
  292. N

Toplayacağım sistem nasıl?

Anakartla ram düşük kalmış gibi. Minimum 3000 mhz ram alıp ona uygun da bir anakart almanı tavsiye ederim.
  293. N

Donanım Arşivi G2 sistem alınır mı?

Korkum uyumsuz olabilmesinden. Bilmiyorum içimden direk G2'yi almak geçiyor. Belki ilerde SSD değiştirip, 8GB ram eklerim. Biraz daha araştırıyım alternatif bir sistem.
  294. N

. 1560289994 Hocam bide V2.5 sistemi var. V2.5/Ryzen R3 1200/Asus Strix RX560 O4GB/8GB DDR4/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA işlemciyi r5 2600 yapıp ekran kartını rx 570 yapıp, ssd Toshiba, PSU'yuda 600w yapınca. 3700 oluyor. Sadece anakart ASUS EX-A320M-GAMING AMD A320 Soket AM4 DDR4 bu...
  295. N

hm bu arada a-data'nın yorumlarına baktım Amerika'dakilerine ve Türkiye'dekilerine pek şikayet göremedim. Bakalım biraz daha bakıyım.
  296. N

Baktım sondaki değilde bu var Power Boost X-52 USB 3.0 Cam Panelli RGB Led'li Gaming. Bu nasıl olur hem sade fanları yeterli olur mu ? ekstra bir şey almaya gerek var mı?
  297. N

Hocam ama 200 tl artıyor Samsung'ta.
  298. N

OC yapmayı düşünmüyorum. SSD değiştirebilirim. Zaten 120 GBlik farklı bir marka alıp hdd takmayida düşünüyorum.
  299. N

4000'e çıkmayı düşünmüyorum. RGB'lerin kapatılmaması kötü olmuş ama çok sıkıntı yaratmaz inşallah. Peki İtopya sıkıntı çıkarır mı ? Bir sürü yayıncı tarafından reklamı yapılıyor ama belli olmaz. Şikayetvar'da biraz gördüm sıkıntı yaşayanlar olmuş. Hayırlısı bakalım başka sistem varsa...
  300. N

Merhabalar. Yakın zamanda yeni sistem almayı düşünüyorum. 3000-3800 civarı. G2 sistemini gördüm, inceledim. Hoşuma gitti diyebilirim. Kullanan arkadaşlar veya bilgisi olanlara sorum sizce alinir mi? Daha iyisi varmı dır veya başka önerebileceğiniz sistemler var mı? Birde şu RGB aydınlatmalar pek...