Zoom Türkçe Yama | Linux'ta Zoom'u Türkçe Yapma (GNU/Linux)

Bu konuyu okuyanlar

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Düzgünce kaldırmayı başarabildiniz mi acaba?
Bu sefer başardım hocam. rm -r komudu sayesinde, erişim engellendi hatası ile karşılaşmadım. Açıkçası soğudum Lububtu'dan, uyku moduna geçmeme, sudo komudunun hiç çalışmaması (daha önce çözmüştüm) ve şimdiki olay çok canımı sıktı. Ubuntu kurmayı düşünüyorum. Ubuntuya rehberiniz ile Lxqt kurup devam ederim artık, hem Gnome'u keşfederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Linux'ta silinemeyen dosya sorunu görmedim. Burası Windows değil. Root oldun mu silersin.
Hayır hocam öyle olmadı maalesef. :(

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Bu sefer başardım hocam. rm -r komudu sayesinde, erişim engellendi hatası ile karşılaşmadım. Açıkçası soğudum Lububtu'dan, uyku moduna geçmeme, sudo komudunun hiç çalışmaması (daha önce çözmüştüm) ve şimdiki olay çok canımı sıktı. Ubuntu kurmayı düşünüyorum. Ubuntuya rehberiniz ile Lxqt kurup devam ederim artık, hem Gnome'u keşfederim.

Hayır hocam öyle olmadı maalesef. :(
LxQT yerine LXDE kullanmanızı tavsiye ederim,herhangi bir sıkıntı yaşarsanız yardımcı olabilirim ayrıca bugün Cinnamon için hızlı MacOS Big Sur tema kurulum programını hazırladım,bakmak isteyenler için linki şudur:
DE değiştirmede bir sıkıntı yaşarsanız bana söylerseniz yardımcı olabilirim diye düşünüyorum.

46imt

Asistan
Reaksiyon puanı
577
Cinnamon için hızlı MacOS Big Sur tema kurulum programını hazırladım,bakmak isteyenler için linki şudur:
DE değiştirmede bir sıkıntı yaşarsanız bana söylerseniz yardımcı olabilirim diye düşünüyorum.
Güzel bir çalışma olmuş.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Güzel bir çalışma olmuş.
@Ram_kafasi Benim sana bir sorum mesala Chrome üzerine terminal için komut nasıl verilir.
Teşekkür ederim,Cinnamon'a tema kurmak diğer DE'lere kıyasla daha uzun bir süre aldığı ve daha zor olduğu için tema kurma işini böyle kısalttım,işe yarar diye düşünüyorum,tek yapılması gereken bu MacOSBigsurtemakurucu.sh dosyasını çalıştırmak ve daha sonra ayarlardan temaları aktif etmek olacaktır diye düşünüyorum.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Türkçe zoom kurma yolunda başlattığım bu büyük adım silmeye çalışmak, sonrasında Ubuntu kurmaya çalışmak ve ardından kurulamayıp (alınan dosyalar kısmı bitmiyor), grub rescue ile bitti. Hiç düzeltemezsem yarın konusunu açarım artık. o_O

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Konu ne ara öne çıkarıldı yav?
Ben @Creative'e ricada bulundum oda öne çıkardı konuyu,sağ olsun.

Türkçe zoom kurma yolunda başlattığım bu büyük adım silmeye çalışmak, sonrasında Ubuntu kurmaya çalışmak ve ardından kurulamayıp (alınan dosyalar kısmı bitmiyor), grub rescue ile bitti. Hiç düzeltemezsem yarın konusunu açarım artık. o_O
Tuhaf ama o Grub-rescue hatasının çözümü çok basit aslında,isterseniz yardımcı olurum.

Son düzenleme:

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Zoom Türkçe yama projemizdeki eksiklikleri düzelttik,artık size daha iyi bir Türkçe Zoom deneyimi sunacağımızı düşünüyoruz,eski yama yerine çeviri eksikliklerini giderdiğimiz yemi bir yama oluşturduk ve şu an yamayı kurmak isterseniz yeni sürüm ile beraber deneyim elde edebileceksiniz.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Zoom Türkçe yama projemizdeki eksiklikleri düzelttik,artık size daha iyi bir Türkçe Zoom deneyimi sunacağımızı düşünüyoruz,eski yama yerine çeviri eksikliklerini giderdiğimiz yemi bir yama oluşturduk ve şu an yamayı kurmak isterseniz yeni sürüm ile beraber deneyim elde edebileceksiniz.
Yüklüyorum şimdi. Şu kodu da konuya eklerseniz daha iyi olur, daha kolay.
Bash:
sudo git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; cd zoomtryama/'Zoom Türkçe Yama Hızlı kurulum'/ ; sudo sh yamakurulum.sh ; cd ../.. ; sudo rm -r zoomtryama
Dosyaları kuruyor + eski kurulum dosyalarını siliyor.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988

YAMA NASIL KURULUR?​

@GNU or NOT ve @Ram_kafasi tarafından sizlere daha anlaşılabilir ve düzgün bir deneyim sunmak için yapılmış olan Zoom Türkçe yama projemiz bugün kararlı sürümünü oluşturdu,kullanmak isteyen kişiler Ramkafasi/zoomtryama sitesinden yamayı indirip kolayca bilgisayarlarına kurabilirler. Tamı tamına 78.000 kelime Türkçe'ye çevrildi.

Öncelikle Zoom'u tamamen kapatıyoruz. Ardından aşağıdaki kodları sırası ile terminalimize yazıyoruz.

Bash:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; cd Zoom\ Türkçe\ Yama\ Hızlı\ kurulum/ ; ./yamakurulum.sh

Artık Türkçe Yama sisteminize kuruldu. Bundan sonra dili Deutsch olarak değiştirip Türkçe Yamanın keyfini çıkartabilirsiniz. Görüntülere bakmak için Göster'e tıklamanız yeterli.

Video olarak isterseniz :

Buradan @Ram_kafasi 'na bu scripti yazdığı için teşekkürlerimi sunuyorum.

Github linkimiz:

GNU/Linux Discord sunucumuz:

Teşekkürler.

Reaksiyon puanı
385
Ekran Görüntüsü - 2021-01-27 22-07-08.png

Ekran Görüntüsü - 2021-01-27 22-07-15.png

Ekran Görüntüsü - 2021-01-27 22-07-20.png

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Tam olarak nerede o kısım? Fotoğraf atarsanız daha iyi müdahale edebiliriz diye düşünüyorum ayrıca yamayı güncelledik,yamanın son sürümünde bu sorun var değil mi?
Ya aman buraya atacağıma başka konuya attım ghnıjf.

1611774747717.png

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Ya aman buraya atacağıma başka konuya attım ghnıjf.

Ekli dosyayı görüntüle 136534
Tamamdır,düzenleyeceğiz ayrıca kurulum komutunu değiştirmek zorunda kalacağız sanırım.Kurulumda sorun yaşayan biri varsa bu kodu denemesinde fayda var.
Kod:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; cd zoomtryama ; cd Zoom\ Türkçe\ Yama\ Hızlı\ kurulum/ ; chmod +x yamakurulum.sh ; ./yamakurulum.sh

Son düzenleme:

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Tamamdır,düzenleyeceğiz ayrıca kurulum komutunu değiştirmek zorunda kalacağız sanırım.Kurulumda sorun yaşayan biri varsa bu kodu denemesinde fayda var.
Kod:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; cd /zoomtryama ; cd /Zoom\ Türkçe\ Yama\ Hızlı\ kurulum/ ; ./yamakurulum.sh
Ben dediydim.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
git clone Ramkafasi/zoomtryama
cd /zoomtryama
cd /Zoom\ Türkçe\ Yama\ Hızlı\ kurulum/
sudo ./yamakurulum.sh
Evet,önceden zoomtryama adlı bir klasörün içine atmıyordu ondan kod çalışıyordu ama şimdi öyle bir klasörün içine atıyor,bu kodu uygulamak en sağlıklısı olacaktır bence(az önce test ettim çalışıyor).
Kod:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; cd zoomtryama ; cd Zoom\ Türkçe\ Yama\ Hızlı\ kurulum/ ; chmod +x yamakurulum.sh ; ./yamakurulum.sh

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Hocam sizin için kurulum aşamalarını güncelledim, şöyle yapsanız #herşeyçokgüzelolacak.
Daha küçük boyutlu.
Hızlandırılmış kurulum programını değiştirmişsin,bu arada rm komutunu düzgün kullan bence,sıkıntı yaşatabilir,ayrıca o dil dosyalarının olduğu klasörü bilerek tamamen yükledim oraya öbür türlü sıkıntı çıkartabiliyor.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Sonunda son kullanıcı için işleri daha da basitleştirip daha kolay bir deneyim sunmak amacı ile Türkçe yamaya grafik arayüzlü kurma seçeneğini entegre ettik,bundan sonra daha da basitleşmiş bir kurulum ile Zoom'u daha anlaşılabilir bir şekilde kullanabileceksiniz.
Debian tabanlı dağıtımlar için terminale:
Kod:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; apt install python3-tk ; cd zoomtryama ; cd Grafikkurulum ; chmod +x Grafikkurulum.sh ; ./Grafikkurulum.sh
Fedora vb. dağıtımlar için:
Kod:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; dnf install python3-tkinter ; cd zoomtryama ; cd Grafikkurulum ; chmod +x Grafikkurulum.sh ; ./Grafikkurulum.sh
Komutunu terminale girdiğinizde sizi grafik arayüzlü bir kurulum ekranı karşılayacaktır,kafanızda canlanması için size bir ekran fotoğrafı göstereyim.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-28 13-53-36.jpg

Son düzenleme: