Zoom Türkçe Yama | Linux'ta Zoom'u Türkçe Yapma (GNU/Linux)

Bu konuyu okuyanlar

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Kod:
sudo su
rm -rf /home/kullaniciadi/İndirilenler/zoomtryama/*
rm -r /home/kullaniciadi/İndirilenler/zoomtryama/
Bu kodları uygulayıp tekrar denemeye çalışır mısınız?
Böyle bir hata çıkıyor:
rm: '/home/kullaniciadi/İndirilenler/zoomtryama/' silinemedi: Böyle bir dosya ya da dizin yok
Not: Dosya duruyor orada.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Böyle bir hata çıkıyor:
rm: '/home/kullaniciadi/İndirilenler/zoomtryama/' silinemedi: Böyle bir dosya ya da dizin yok
O zaman sizin indirmeyi yapmamış olmanız gerekiyor diye düşünüyorum,herhangi bir sıkıntı yaşamamak için yeni bir dizin oluşturup orada denemenizi öneririm.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
O zaman sizin indirmeyi yapmamış olmanız gerekiyor diye düşünüyorum,herhangi bir sıkıntı yaşamamak için yeni bir dizin oluşturup orada denemenizi öneririm.
'Desktop' dizininde de aynı sorunu yaşadım. Yeniden başlatıp geliyorum.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Daha sonuca ulaşmadım lakin yardımlarınız için çok teşekkürler. ??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dosya indirilmiş halde lakin kuramadım.
Eğer sıkıntı devam ederse GitHub sayfasından klasörü harici olarak indirip sudo su yazıp daha sonra cd komutu ile o dizine gelip ./yamakurulum.sh dosyasını çalıştırıp yama kurulumunu gerçekleştirebileceğinizi düşünüyorum.

Son düzenleme:

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Hocam virüs mü yazdınız resmen dosyalar silinmiyor, değiştirilemiyor ve kullanılmasına izin vermiyor. (Virüslü demiyorum. Şakasına dedim.) ? ?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
hocam virüs mü yazdınız resmen dosyalar silinmiyor, değiştirilemiyor ve kullanılmasına izin vermiyor. (Virüslü demiyorum. Şakasına dedim.) ? ?
Boşverin o zaman o dosyayı şu anlık,GitHub'dan klasörü harici olarak indirip İndirilenlere atın daha sonra sudo su yazıp ondan sonra o dizini cd komutu ile açıp ./yamakurulum.sh yazın bari,bunu yaparsanız yama kurulumunun olacağını düşünüyorum.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580

YAMA NASIL KURULUR?​

@GNU or NOT ve @Ram_kafasi tarafından sizlere daha anlaşılabilir ve düzgün bir deneyim sunmak için yapılmış olan Zoom Türkçe yama projemiz bugün kararlı sürümünü oluşturdu,kullanmak isteyen kişiler Ramkafasi/zoomtryama sitesinden yamayı indirip kolayca bilgisayarlarına kurabilirler. Tamı tamına 78.000 kelime Türkçe'ye çevrildi.

Öncelikle Zoom'u tamamen kapatıyoruz. Ardından aşağıdaki kodları sırası ile terminalimize yazıyoruz.

Bash:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; cd Zoom\ Türkçe\ Yama\ Hızlı\ kurulum/ ; ./yamakurulum.sh

Artık Türkçe Yama sisteminize kuruldu. Bundan sonra dili Deutsch olarak değiştirip Türkçe Yamanın keyfini çıkartabilirsiniz. Görüntülere bakmak için Göster'e tıklamanız yeterli.

Video olarak isterseniz :

Buradan @Ram_kafasi 'na bu scripti yazdığı için teşekkürlerimi sunuyorum.

Github linkimiz:

GNU/Linux Discord sunucumuz:

@Ram_kafasi @GNU or NOT çooooook sağolun

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Bir kereliğine başardım şimdi dosyayı açmayı lakin, rm -rf komutlarının olduğu yerde hata verdi.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Çok yoruldum yarın bilgisayarı açtığımda ilk işim dosyaları kaldırmaya çalışmak. Daha da kurmaya çalışmam aman!
Hadi bakalım,sonucu ben de merak ediyorum, kullanıcılarımızın daha rahat bir deneyim elde etmesini sağlamak amacı ile bu yamayı yaptık zaten,bu deneyimi sağlamakta sıkıntı yaşarlarsa ben yardımcı olurum.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Hadi bakalım,sonucu ben de merak ediyorum, kullanıcılarımızın daha rahat bir deneyim elde etmesini sağlamak amacı ile bu yamayı yaptık zaten,bu deneyimi sağlamakta sıkıntı yaşarlarsa ben yardımcı olurum.
Her şey için teşekkür ederim. Çok garip bir deneyim oldu.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
@46imt @Dengesiz Kokarca @GNU or NOT sizi burada göreceğimi ummuyordum, bir de illedelinux hocamız buraya katılırsa ekip tamamlanacak.
@MacXP, Technopat'tan ban yiyince tüm vaktimi bu forumda geçirmeye başladım. Sonrasında daha çok geliştirmek için önce @Dengesiz Kokarca , sonra @46imt 'i çağırdım. İkisi de kırmayıp geldiler.

Ancak illedelinux hocam için durum farklı. Kendisine mail yoluyla foruma davet ettim ancak bundan sonra forumlara katılmayacağını söyledi.

1611696252063.png

MacXP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
389
@MacXP, Technopat'tan ban yiyince tüm vaktimi bu forumda geçirmeye başladım. Sonrasında daha çok geliştirmek için önce @Dengesiz Kokarca , sonra @46imt 'i çağırdım. İkisi de kırmayıp geldiler.

Ancak illedelinux hocam için durum farklı. Kendisine mail yoluyla foruma davet ettim ancak bundan sonra forumlara katılmayacağını söyledi.

Ekli dosyayı görüntüle 136340
Ben de Sosyali tamamen bıraktım, sonra buraya geçtim ve sarıyor baya.
illedelinux hocamız bana da katılmayacağını söyledi, hele Sosyalde tartıştıktan sonra bir daha forumlara elini sürmez. Yine de çok küçük bir umut var.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Zoom neden bu dönemde yeni dillere neden destek vermedi anlamadım, tam zamanıydı aslında.
Bilmiyoruz,belki çeviri işi maliyetli gelmiştir yada yapımcı bu tür bir işin altına girmek istemiyordur,biz en azından yapımcı her ne kadar bu işe girmese de kullanıcıya daha rahat ve düzgün bir deneyim verme hedefimiz var diye düşünüyorum.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Zoom neden bu dönemde yeni dillere neden destek vermedi anlamadım, tam zamanıydı aslında.
Türkler dışında bir çok dilde çeviri bulunuyor. Adını bile duymadığımız diller var aralarında. Zoom daha sitesinde bile Türkçe destek sunmuyor.

Bu durumun Türk'lere karşı bir durum olduğunu düşünüyorum. Zoom'un yapımcılarının da Çin'li olduğunu hesaba katarsak Türk düşmanlığını destekler nitelikte oluyor.