Sınırsız Bütçe ile 4-5 yıl iş görücek telefon önerisi

ronicfarm

Asistan
20 Haziran 2018
421
118
43
28
A11 bionic falan hikaye snapdragon 835 li note 8 den 845 lı s9 plustan performans olarak geri kalıyor note 8 kullanıyorum abimde x var onuda deneyimledim güzel telefon ama işlevsellik ve kullanım kolaylığı olarak note 8 in yanından geçemez a11 bionic diyosun uygulamaları exynos 8895 li note 8 den geç açıyor arayüzü note 8 den yavaş çalışıyor oyunları nerdeyse aynı hızda açıyolar arada saniyelik farklar var marka değeri olsa ne yazar daha uygun fiyatta çok daha iyi cihazlar varken apple mapple yanında hava civa kalır ama ülkemizde koyun çok sırf hava uğruna yolunmayı seviyolar.
sen uygulama açılış hızlarının işlemci tabanlı olduğunu düşünüyorsan benim daha fazla konuşmama gerek yok

NevermoreTR

Asistan
11 Kasım 2011
218
59
28
27
A11 bionic falan hikaye snapdragon 835 li note 8 den 845 lı s9 plustan performans olarak geri kalıyor note 8 kullanıyorum abimde x var onuda deneyimledim güzel telefon ama işlevsellik ve kullanım kolaylığı olarak note 8 in yanından geçemez a11 bionic diyosun uygulamaları exynos 8895 li note 8 den geç açıyor arayüzü note 8 den yavaş çalışıyor oyunları nerdeyse aynı hızda açıyolar arada saniyelik farklar var marka değeri olsa ne yazar daha uygun fiyatta çok daha iyi cihazlar varken apple mapple yanında hava civa kalır ama ülkemizde koyun çok sırf hava uğruna yolunmayı seviyolar.
Fanboy olduğun araştırma yapmadığından belli A10 bile Piyasada lider işlemci durumunda kaldı ki A11 bir macbookla benzer skorları almıştı. Tamam ben de Androidi severim ama azıcık araştırma yap hava civa diyorsun boş yapıyorsun. Sizin aklınız çekirdek sayısında frekans sayısında biri de çıkıp demiyor ki kaç tane transistör var bu çekirdeklerin içinde diye. En basitinden şöyle örnek vereyim bugün PUBG'yi iPhone 6'da bile akıcı oynuyorsa millet içindeki işlemciden dolayı içindeki mimari yapıdan dolayıdır. Piyasada ilk 64 bit mobil işlemciyi tasarlayan ve 64 bit uygulama geliştiren firma hangisi bir araştır öyle yorum yap. Fiyatı nedeniyle kızgın olabilirsin haklısın ben de kızgınım ama bu gerçekleri değiştirmiyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bkz. Örnek 2. Arkadaşın donanımla uzaktan yakından hiçbir alakası yok ama görün bakın ki bir şey biliyormuş gibi bu derece boş yorum atmış.

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
23 Ağustos 2016
4,879
3,014
293
Fanboy olduğun araştırma yapmadığından belli A10 bile Piyasada lider işlemci durumunda kaldı ki A11 bir macbookla benzer skorları almıştı. Tamam ben de Androidi severim ama azıcık araştırma yap hava civa diyorsun boş yapıyorsun. Sizin aklınız çekirdek sayısında frekans sayısında biri de çıkıp demiyor ki kaç tane transistör var bu çekirdeklerin içinde diye. En basitinden şöyle örnek vereyim bugün PUBG'yi iPhone 6'da bile akıcı oynuyorsa millet içindeki işlemciden dolayı içindeki mimari yapıdan dolayıdır. Piyasada ilk 64 bit mobil işlemciyi tasarlayan ve 64 bit uygulama geliştiren firma hangisi bir araştır öyle yorum yap. Fiyatı nedeniyle kızgın olabilirsin haklısın ben de kızgınım ama bu gerçekleri değiştirmiyor.
Zamanında iphone 5 'le 6 plus ta kullandım ios 9 la 6 plus çöp oldu bana masal okumayın appleında ne olduğunu çok iyi biliyoruz adamlar açık açık yavaşlattık dedi hala yok a10 a11 diyosunuz o skorlar falan hikaye a11 li x te kullandım exynos 8895 lı note 8 de tarafsız bi şekilde yorum yapmaya çalışıyorum sen iphone 6 da akıcı bi şekilde pubg oyna ben sana iphone x alacam

KNMX

Dekan
2 Temmuz 2017
6,936
3,747
293
Demek ki telefonu gebertmişsiniz. Eski telefonum iphone 6 idi x'e geçtim. X uçuyor 6 ise hala mükemmel çalışıyor.6 dan önce de 4s idi ve o da güzel çalışıyor. 2 telefonumun da başına bişey gelse hala şikayet etmeden hala 4s'i kullanabilirim
Demekki sizde s3 leri note 4 leri mahvetmişsiniz.Evdeki s3 hala güzel çalışıyor üstelik rom filan kurmadım.Ayrıca ben iphone uzun ömürlü değil android al uzun ömürlü istiyorsan demedim.Siz dediniz.
Dolar 4.9 olmuş bu devirde telefon alınmaz

Bataryadan dolayı öyle o bataryasını değiştir düzelir
Evet belki Batarya yenilenince daha hızlı çalışabilir ama neden yenilemek zorundayım.Android cephesinde böyle bir durum yok.
Ne mahvetmesi yahu? Annem kullanıyor S3 Mini kanser oldu kadıncağız. Rom galan hiçbir şey yok arada bir candy crush oynardı sosyal medya başka hiçbir şey yok.

ronicfarm

Asistan
20 Haziran 2018
421
118
43
28

Bkz. Örnek 2. Arkadaşın donanımla uzaktan yakından hiçbir alakası yok ama görün bakın ki bir şey biliyormuş gibi bu derece boş yorum atmış.
Uygulamaların açılış hızlarınının belleklerin okuma yazma hızından geçtiğini bilmeyip boş yorum diye nitelendirecek özgüvene sahip olmakta iyiymiş. Örnek vermek gerekirse giriş seviyesi bi bilgisayara ssd takarsak normal harddisk kullanan ileri seviye bi bilgisayardan çok daha hızlı açılır ve uygulamalara giriş yapar

NevermoreTR

Asistan
11 Kasım 2011
218
59
28
27
Önünüzde koskocaman internet diye bilgi kaynağı var açın bakın skorlara.
Mobile Benchmarks - Geekbench Browser

Uygulamaların açılış hızlarınının belleklerin okuma yazma hızından geçtiğini bilmeyip boş yorum diye nitelendirecek özgüvene sahip olmakta iyiymiş. Örnek vermek gerekirse giriş seviyesi bi bilgisayara ssd takarsak normal harddisk kullanan ileri seviye bi bilgisayardan çok daha hızlı açılır ve uygulamalara giriş yapar
Bellek hızının ne demek olduğunu biliyor musun?
Bellek nedir onu biliyor musun?
Bu sorulara bak googledan ondan sonra cevap at.
Özgüven konusuna gelince bilgisayar programcısıyım tabi ki bu konularda rahat konuşurum. Gördüğüm okuduğum bildiğim konular.

Zamanında iphone 5 'le 6 plus ta kullandım ios 9 la 6 plus çöp oldu bana masal okumayın appleında ne olduğunu çok iyi biliyoruz adamlar açık açık yavaşlattık dedi hala yok a10 a11 diyosunuz o skorlar falan hikaye a11 li x te kullandım exynos 8895 lı note 8 de tarafsız bi şekilde yorum yapmaya çalışıyorum sen iphone 6 da akıcı bi şekilde pubg oyna ben sana iphone x alacam
Şimdi cihazlara işletim sistemi yükseltmesi sunuluyor. iOS 10 11 12 vs. diye. Bu sürümlerde API değişiyor. Daha geliştirilmiş bir API sunuluyor her yeni sürümde. Haliyle donanımlar ilk aldığı iOS versiyonu kadar randımanlı çalışmıyor. Şimdi herkesin aklında planlı bir eskitme çıkmış adamlar tamam biz yavaşlatıyoruz lakin batarya daha uzun gitsin diye yavaşlatıyoruz ki bu özelliği bu yavaşlığı kapatmak için bir seçenek de sunuyor sana. Hadi onu geçtim siz diyorsunuz ki adamlar basbaya yavaşlatıyor. Şu eski kafalardan vazgeçin. Chrome'un ilk versiyonu ile şimdiki versiyonuna açın bakın hangisi daha fazla donanım yiyor. Diyorum ki API geliştiriliyor. Hiçbir şey sabit kalmıyor kalsa günümüzde VR AR gibi teknolojiler olmazdı. Onu geçtim kıçı kırık Adobe Flash'a mahkum kalırdı herkes. HTML5 en basit örneği. Samsung güncelleme vermiyor direk yavaşlamıyor diyorsunuz da yeni çıkan API'dan mahrum kalıyorsunuz. Neyse anlatabildiysem ne mutlu bana.

Son düzenleme:

ronicfarm

Asistan
20 Haziran 2018
421
118
43
28
Bellek hızının ne demek olduğunu biliyor musun?
Bellek nedir onu biliyor musun?
Bu sorulara bak googledan ondan sonra cevap at.
Özgüven konusuna gelince bilgisayar programcısıyım tabi ki bu konularda rahat konuşurum. Gördüğüm okuduğum bildiğim konular.
.
ssd'lerin içindeki bellek yongaları için de kullanılır bellek hızı

M

Murat Burç

SDN Okuru
PUBG'yi iPhone 6'da bile akıcı oynuyorsa millet içindeki işlemciden dolayı içindeki mimari yapıdan dolayıdır. Piyasada ilk 64 bit mobil işlemciyi tasarlayan ve 64 bit uygulama geliştiren firma hangisi bir araştır öyle yorum yap. Fiyatı nedeniyle kızgın olabilirsin haklısın ben de kızgınım ama bu gerçekleri değiştirmiyor.
iPhone 6 önce arayüzde düzgün çalışssın sonra PUBG'YE geliriz.

NevermoreTR

Asistan
11 Kasım 2011
218
59
28
27
ssd'lerin içindeki bellek yongaları için de kullanılır bellek hızı
SSD'nin açılımını biliyor musun? Bilmiyorsan söyleyeyim. Solid State Drive yani bu ne demek oluyor Katı Hal Sürücüsü. SSD bellek değildir. Orda ayrıca belirtmiş olsaydın ben de düzeltirdim anladın mı?

iPhone 6 önce arayüzde düzgün çalışssın sonra PUBG'YE geliriz.
Profil resmine göre söylediğini ciddiye almıyorum kaldı ki senle küfürlü bir tartışmamız da olmuştu burda. Kraldan çok kralcı birisin istediğini yaz. Sen insanlara yanlış bilgi verdikçe burda düzelteceğim ben seni.

Son düzenleme:

WellTime54

Profesör
26 Eylül 2017
2,415
1,000
293
32
4899'a hangi aklı fukara alır onu? Üstelik piyasada bir sürü rakibi varken.
Bugün evkurda inceledim lg tasarım ergonomi incelik ve hafiflik konusunda şuan piyasada tek gidip kurcalarsan cihazı anlarsın zaten ben iphone x i de inceledim ama tarafsız olan biri g7 i beğenecektir ben iphone kullandığım halde sölüyorum bunu teli 10 dk inceledim lg bu sefer yapmış dedirtti bana.eleştirilecek yönleri vardır her cihaz gibi ama iphone x e 7500 lira vermek g7 e 4899 vermekten kat ve kat daha fazla akıl fukaralığıdır senin deyiminle

M

Murat Burç

SDN Okuru
SSD'nin açılımını biliyor musun? Bilmiyorsan söyleyeyim. Solid State Drive yani bu ne demek oluyor Katı Hal Sürücüsü. SSD bellek değildir. Orda ayrıca belirtmiş olsaydın ben de düzeltirdim anladın mı?

Profil resmine göre söylediğini ciddiye almıyorum kaldı ki senle küfürlü bir tartışmamız da olmuştu burda. Kraldan çok kralcı birisin istediğini yaz. Sen insanlara yanlış bilgi verdikçe burda düzelteceğim ben seni.
Ne kralcisi yahu? Ben onu trolune koydum. Siyaset açık olduğu vakit en çok muhalefet edenlerden biriydim mesajlarım duruyor

Ben insanlara yanlış bilgi vermiyorum. Sadece Çöposun sahte uzun kullanım yalanını ifşa ediyorum. Akrabamda 6 var ios 11 ile gayet yavaş çalışıyor. Sd625'li Resmi Note 4 daha hızlı. 6 daha 1. senesini doldurmamıştır muhtemelen.
Olay bu kadar basit. Tertemiz android amiral gemisi alınır uzun süre kullanılır 2 senelik S7 bıraktım 3-4 ay önce tertemiz çalışıyordu Oreo geldi uçtu :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
PUBG'yi rahat oynatan telefon arayüzde mi düzgün çalışmayacak. Hahahaha komiksiniz. iPhone'u kötüleyeceğiz diye rezil oluyorsunuz farkında değilsiniz...
Akrabamda var. 1. Senesini doldurması ios 11 ile net bir şekilde yavaş çalışıyor redmi note4den daha
yavaş çalışıyor. Daha bir şey söylememe gerek yoktur sanırım.

WellTime54

Profesör
26 Eylül 2017
2,415
1,000
293
32
Siz burda taraflı yorumlarla bi tarafınızıda yırtsanız kimsenin görüşü değişmeyecek önemli olan kullanmadan incelemeden hiç bi marka ve telefona gereksiz eleştiri ve övgü yapmamak bu forumda en çok bu yapılıyo.biri x e sallıyo biri note 8 e başkası sony e diğeri lg e hiç gerek yok bunlara

Tttunahan

Profesör
Cezalı
23 Ağustos 2016
4,879
3,014
293
Siz burda taraflı yorumlarla bi tarafınızıda yırtsanız kimsenin görüşü değişmeyecek önemli olan kullanmadan incelemeden hiç bi marka ve telefona gereksiz eleştiri ve övgü yapmamak bu forumda en çok bu yapılıyo.biri x e sallıyo biri note 8 e başkası sony e diğeri lg e hiç gerek yok bunlara
Haklısın zevkler ve renkler meselesi fakat burda insanlar bize ne alalım hangisi daha iyi gibi sorular soruyorlar bizde doğru cevabı vermeye çalışıyoruz bilinçsiz bi şekilde 7500 8500 e telefon önerip 4500 5000 aralığında telefonları gömmeye çalışıyolar

13 Eylül 2017
1,666
892
293
21
Haklısın zevkler ve renkler meselesi fakat burda insanlar bize ne alalım hangisi daha iyi gibi sorular soruyorlar bizde doğru cevabı vermeye çalışıyoruz bilinçsiz bi şekilde 7500 8500 e telefon önerip 4500 5000 aralığında telefonları gömmeye çalışıyolar
Aynen,asıl bu devirde iphone almak enayilik (hepsiburada ile alınabilir) ama farkında değiller.Lg Q7 thinq bi indirime girsin nasıl satar o cihaz baya bi iyiymiş.Android artık iostan hızlı ey ahali!İphoneun bi numarası kamerasının doğru renk vermesi bi de sosyal medya ile uyumu

WellTime54

Profesör
26 Eylül 2017
2,415
1,000
293
32
İphoneX gibi çalışıyor lg artık eski lg değil (ki bu fiyattan daha da indirime gireceğini varsayarsak niye alınmasın?)
Bugün evkurda g7 i incelerken 5-6 kişi geldi hepsi g7 i sorup inceledi 1 haftadır en çok sattığım telefon dedi satış sorumlusu g7 güzel bir ivme yakalayacak bence ve iphone x e gerek yok böyle alternatifler varken

misty rosetta

Profesör
31 Aralık 2017
2,542
1,370
358
Lg g3 ya da g4 al kafan rahat olur ama g3 alırsan kullanmadan önce telefoncuya götürüp termal ped taktır çünkü g3lerde termal ped yok

djdestroyer01

Öğrenci
19 Temmuz 2018
59
11
8
34
Aynen,asıl bu devirde iphone almak enayilik ama farkında değiller.Lg Q7 thinq bi indirime girsin nasıl satar o cihaz baya bi iyiymiş.Android artık iostan hızlı ey ahali!İphoneun bi numarası kamerasının doğru renk vermesi bi de sosyal medya ile uyumu
Bak adamın filrine katılıyorsun, sonra iPhone almak enayilik diyosun. Hani zekvler renkler meselesiydi?

WellTime54

Profesör
26 Eylül 2017
2,415
1,000
293
32
Adam zengindir bi telefona 8500 verir anlarımda iki üç bin liraya çalışan hatta daha da altında alan insanın bi tele 8500 vermesi enayiliğin daniskasıdır bi kere senin yaşam standartın o telefona aykırı :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aynen,asıl bu devirde iphone almak enayilik (hepsiburada ile alınabilir) ama farkında değiller.Lg Q7 thinq bi indirime girsin nasıl satar o cihaz baya bi iyiymiş.Android artık iostan hızlı ey ahali!İphoneun bi numarası kamerasının doğru renk vermesi bi de sosyal medya ile uyumu
G7'ye kötü diyen yok. G6'da bile ghost screen çıktın v30uj ciddi bir sorunu yok ama oled panelin açısının dar olduğunu farkli açılarda mavimsi bir hal aldığını söylüyor teknoseyir

Harnapazade

Profesör
16 Şubat 2017
1,610
1,442
293
30
Vallaha hiç bir telefon en iyisi bile 4-5 yıl götürmüyor Android tarafında. Tabi beklentiyle alakalı biraz da. 4-5 yıl götürüp götürmemesi sende bitiyor. Ben daha bir telefonu 2 sene zor kullanıyorum artık. Eskiden olsa 3-4 sene rahat kullanırdık fakat teknoloji daha hızlı gelişmeye başladıkça artık 5-6 sene kullanma işi bitti bir de firmalar iyice açgözlü güncelleme getirip yavaşlatıyor ya da bilerek bir özelliği ona koymuyor hepsi planlı. Hatta bir çok firma 2020-2021'de çıkaracağı tasarımları çoktan hazırlamıştır yavaş yavaş piyasaya sürüyorlar. Ticaret böyle işliyor. Artık öyle bir zaman gelecek ki her ay telefon değiştirmek zorunda kalacağız gibime geliyor. Birde fiyatlar kurdan dolayı gittikçe artmaya devam ediyor ve alım gücümüz düştüğü için artık biz o telefonları alabilmek için ya hayvan gibi taksite girmemiz gerekiyor yada 1-2 sene bekleyeceğiz ki fiyatı düşsün. Şu anda 1 sene bekliyoruz ama ileride 2-3 sene beklediğimiz zamanlar gelecek ki o telefonların fiyatları iyice düşsün ve alabileceğimiz fiyatlara gelsin diye.

SPECİAL FORCES

Müdavim
Müdavim
4 Aralık 2017
6,107
5,095
1,708
29
Bataryadan dolayı öyle

Android cephesinde sorun yok çünkü telefon çalışmıyor %30da kapanıyor ?

Android çalışmıyorsa, İos ölmüş demektir. Benim telefonum Note 4 % 1 de kapanıyor. :cool:
Derken? Annem 3 yıl önce S5 kullanıyordu ve her ay pilini değiştiriyodu. Sizce annem telefona ne yaptı da pilini her ay değiştirmek zorunda kaldı. S5 de PUBG mobile falan mı oynadı bütün gün
Bir apple sever olarak söylüyorum iphone x i geçer. Ekranı falan şahane. Kamerası da düşük ışıkta muazzam çekiyor.

Samsung Galaxy S9+ daha güzel çekim yapıyor düşük ışıkta, Ekran şahane çünkü Samsung'un vermiş olduğu oled ekranı kullanıyor.
Ekran güzel vs yorum yapmadan önce düşünün derim, En önemlisi de çentik video izlerken özellikle berbat görünüyor. ( ne kadar İphone sevdiğin beli oluyor )