Sınırsız Bütçe ile 4-5 yıl iş görücek telefon önerisi

djdestroyer01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Android çalışmıyorsa, İos ölmüş demektir. Benim telefonum Note 4 % 1 de kapanıyor. :cool:

Samsung Galaxy S9+ daha güzel çekim yapıyor düşük ışıkta, Ekran şahane çünkü Samsung'un vermiş olduğu oled ekranı kullanıyor.
Ekran güzel vs yorum yapmadan önce düşünün derim, En önemlisi de çentik video izlerken özellikle. ( ne kadar İphone sevdiğin beli oluyor )
Çentik bence güzel. LG G7 incelemeden Samsung'u savunmak için hemen "daha güzel çekiyor" vb. yorumlar yapmayın lütfen.

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Anladık işte fanboysunuz. Fazla söze gerek yok.
Ben size Galaxy S9+'ın çok kötü çekim yaptığına dair bir kanıt soruyorum. Siz bana fanboycusunuz diyorsunuz?
Öncelikle yazdığımı anlayarak okuman gerek. Benim fanboyluk için uğraşacak vaktim bile yok. Hangi cihazın özellikleri, fiyat performans ürünü niteliğine göre ve hangisi daha iyiyse öncelikle onu öneririm. Nedeni sorulduğuna detaylarına girerim elbet.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,398
Çentik bence güzel. LG G7 incelemeden Samsung'u savunmak için hemen "daha güzel çekiyor" vb. yorumlar yapmayın lütfen.

Çentik işlevsel ama anlamadığın nokta şu video izlerken o çentik işi bozuyor anlatabiliyor muyum, Zaten Fan-boy olduğun ortada o yüzden.
Ve LG zaten İphone X den daha güzel bir cihaz, X alacağıma LG alırım daha iyi.

djdestroyer01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Çentik işlevsel ama anlamadığın nokta şu video izlerken o çentik işi bozuyor anlatabiliyor muyum, Zaten Fan-boy olduğun ortada o yüzden.
Ve LG zaten İphone X den daha güzel bir cihaz, X alacağıma LG alırım daha iyi.
X kullanıyorum, G7'i savunuyorum, fanboyum?

djdestroyer01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben size Galaxy S9+'ın çok kötü çekim yaptığına dair bir kanıt soruyorum. Siz bana fanboycusunuz diyorsunuz?
Öncelikle yazdığımı anlayarak okuman gerek. Benim fanboyluk için uğraşacak vaktim bile yok. Hangi cihazın özellikleri, fiyat performans ürünü niteliğine göre ve hangisi daha iyiyse öncelikle onu öneririm. Nedeni sorulduğuna detaylarına girerim elbet.
Ben de onu diyorum. S9 daha kötü çekiyor diyorum siz hala kanıt istiyorsunuz. Ben mi size kanıt vereceğim? Kanıt istiyosan git mağazalardan birine incele.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,398
Ben de onu diyorum. S9 daha kötü çekiyor diyorum siz hala kanıt istiyorsunuz. Ben mi size kanıt vereceğim? Kanıt istiyosan git mağazalardan birine incele.

( Ben size Galaxy S9+'ın çok kötü çekim yaptığına dair bir kanıt soruyorum )

Sen yazılanları okuduğundan emin misin?

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
iPhone seven fanboy mu oluyor?
73. yorumun öyle demiyor ama. :)
:D Başkasına mı sordum? Galaxy S9+'ın kamerasında hiçbir şey yok. En iyi fotoğraf kalitesine sahip 2. sırasada halada yerini koruyor. Video konusunda da zaten OIS performansının eşsiz olduğu bariz şekilde tüm telefon inceleme editörleri bunu izah ediyor. :)

djdestroyer01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
D1AC7138-AFA5-4912-A33F-39BB54D981AD.jpeg

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Yav he he tabi S9 birinci sırada olsa en iyisi DXOMARK derdin ama
YouTube'da yüzlerce karşılaştırma testleri var. Onların %90'ı gerçeği açık açık izah ediyor.
Bakın ben Galaxy S9+'a en iyi fotoğraf çeken bir telefondur demiyorum.En iyi çekebilenler arasında da yeri 2. ve 3.'lüktür diyorum.

djdestroyer01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Son düzenleme:

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,398
Biz şuan S9'u herhangi bir telefonla karşılaştırmıyoruz S9'un 2 değil 4. sırada olduğunu tartışıyoruz

---- Mesajlar birleştirildi ----

Siz neyi anlıyorsunuz ayıptır sorması?

Anlatmak için zahmete girmeyeceğim, Ayıpsa neden soruyorsun :D:D:D

djdestroyer01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Anlatmak için zahmete girmeyeceğim, Ayıpsa neden soruyorsun :D:D:D
Aman ha anlatmak için zahmete girme! İstesen de anlatamazsın zaten.

Ayıpsa neden soruyorsun :D:D:D
Bunun bir deyim olduğunu bilmeyip saçma sapan espri yapan birinden bana birşey anlatmasını beklemem zaten merak etme. ?

Son düzenleme:

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,398
Aman ha anlatmak için zahmete girme! İstesen de anlatamazsın zaten.

O kadar çok güldürüyorsun ki beni anlatamam, Sana açıklama yapmak zorunda değilim yapsam da anlayacağını sanmıyorum zaten uzatmak manasız.
Ayıpsa neden soruyorsun :D:D:D
Bunun bir deyim olduğunu bilmeyip saçma sapan espri yapan birinden bana birşey anlatmasını beklemem zaten merak etme. ?

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Biz şuan S9'u herhangi bir telefonla karşılaştırmıyoruz S9'un 2 değil 4. sırada olduğunu tartışıyoruz

Siz neyi anlıyorsunuz ayıptır sorması?
Galaxy S9+'ın yeri DXOMARK'ta 3.'lüktür. P20'nin kamerası Galaxy S9+'tan daha iyi olduğu falan yok. :)
P20'nin çekimleri daha hoş geliyormuş gibi görünüyor fakat biz gerçeğe bakıyoruz uyguladıkları efeklere değil.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Huawei p20 pro nun kamera rakamlarına aldanmasın kimse canlı canlı inceledim ön kamera beş para etmez arka kameralarda iphone x s9+ g7 vs gibi cihazlara göre rakamlara göre fark yok video kaydında ois bile yok nerdeyse ya Allah ın çin malı huaweine 5000 istiyolar bide şaka gibi:)

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Android tarafında en iyi kamera kuşkusuz Galaxy S9+'ın kamerasıdır. Yazılım tarafında bunun da büyük bir rolü var.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Video tarafında mate 10 proya note 8 den yüksek puan veren çöp site inanmak isteyen varsa buyursun...??
Aynen şaka gibi ya v30 un ön kamerasını eleştirdi herkes ama video kaydında mate 10 dan fersah fersah üstündü hatta kimilerine göre x ten bile daha iyiydi

Telefonlar arasında diye düzeltelim biz onu
S9+ çok güçlü her açıdan fakat kamera konusunda artık sevmememe rağmen en canlı doğal renkleri iphone veriyor bu bi gerçek.gece çekimi gündüz çekimi vırt zırt demiyorum bak

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Telefonlar arasında değil Portrede başarılı değil iPhone kadar.
Amaç portreyse düşük ışıkta Pixel 2 XL, X'i adeta paramparça ediyor. hiç abartmıoyorum. Cihaz düşük ışık performansı kuvvetli olan ana kamera ile portre çekiyor.
Herşey portre mi şimdi yani telefonlarda? V30'da Portre yok diye Dxomark çöplüğünün V30'u gömdüğügü gibi gömelim mi mesela?
S9 Plus kadar düzgün yüksek ve dengeli kamera perforamnsına sahip bir cihaz yok piyasada.

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
S9+ kadar xz2 premiumun da kamerası iyi ama Türkiyeye gelmiyor cihaz malesef.