Sınırsız Bütçe ile 4-5 yıl iş görücek telefon önerisi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Xz2 premium iphone x ten daha iyi bence.
XZ2 Premşum herkesten daha iyi benceye döner bi iş. XZ2 Premium donanımı kuvvetli ama hala OIS koymadılar. Ben bir XZ1 kullanıcısını OIS eksikliği hakkında yorumunu okumuştum baya baya şikayet ediyordu. Videoda değil ama fotoğrafta sıkıntı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kendi eisine çok güveniyor sony. Videoda gerçekten iyi ama ben de fotoğraf çekerken gecelerı sıkıntı çekiyorum biraz xz premiumda.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kendi eisine çok güveniyor sony. Videoda gerçekten iyi ama ben de fotoğraf çekerken gecelerı sıkıntı çekiyorum biraz xz premiumda.
Ben de S7'den geçtim OP5T'ye ben de geceleri S7'ye nazaran daha zor çekiyorum. OIS önemli bir parça

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bunun OISle ne alakası var acaba gece ile ilgili? Diyafram açıklığı ile ilgili olay bu OISle ilgili bir olay değil.
5T'de F1.7, S7 de.
OIS kamerayı sabit tutar kamera sabit durursa cihaz pozlamayı uzatabilir ISO'yu kısar daha az gren olur ayrıca küçük sarsılmalar fotoğrafa kayma olarak yansımaz. OIS yoksa cihaz el sarsıntılarından daha fazla etkilenir hatta cihaz pozlamayı uzatmışta bu sarsıntılar çok daha fazla belli olur. Veya pozlamayı kısa tutar ISO'ya abanır küçük sensörüyle temizleyemez ortaya kirli fotoğraf çıkar.

Sensörde 5 Axis IS olan modelle olmayan arasındaki fark. Birisinin pozlaması uzun 1/3 ISO 400, öbürünün IS yok pozlama çok daha kısa 1/50 ve ISO 6400

Gövdede 5x IS yok ise işte örnekteki gibi Fujifilm X-T10 ile ISO 6400'de 1/50 ile çekersin noise manyağı olur fotoğrafın...

Gövdede 5 eksenli IS'i olan makinan var ise ISO 400'de kaymak gibi çekersin aynı sahneyi. Ne oldu ? Tripodsuz şu senaryoda bile işimi gördüm mü ? Gövdede 5 eksenli IS'im olmasaydı makinamda bugün bile kullanacağımız hiçbir APS-C'nin iso 3200 veya 6400'deki foto kalitesi m43'in ISO 400'ünün yakınından geçemez.

Fark çok açık. Öyle OIS ile alakası yok diyafram o kardeşim diyafram yav diye tekerleme olmuş.

Alıntı yaptığım yerlerin sitesi Fotoğraf Hobim: m43 vs APS-C hatta FullFrame(TamKare)

mutlukocman

Öğrenci
30 Mart 2016
9
1
3
Arkadaşlar aslında ben ip7 plus ve 8 arasında kaldım.Günde yaklaşık 4 saat telefonda aktifim ve ip 7 plus'ın 5 buçuk saatlik batarya ömrü var(ip 8'in 3 buçuk)ama ip8'in işlemcisi daha iyi ve 1 yıl fazla güncelleme alacak sizce ne yapmalıyım.İyi günler.
Madem sınırsız bütçe o zaman yeni iphone çıkınca onu al en az 5 sene kafan rahat

mertorgg

Öğrenci
28 Haziran 2018
34
19
8
33
hangi anroid cihaz 4 5 yıl götürmüş bugüne kadar :D iphone 8 ile 7 plus arasında bahsettiğin gibi bi batarya farkı yok, kafa kafaya youtube da testleri mevcut
Bu kadar önyargılıysanız kullanmadınız sanırım şu an 2014 yılında alınmış Galaxy S4 telefonum var Ve halen batarya haricinde gayet iyi işliyor

ronicfarm

Asistan
20 Haziran 2018
421
118
43
28
Bu kadar önyargılıysanız kullanmadınız sanırım şu an 2014 yılında alınmış Galaxy S4 telefonum var Ve halen batarya haricinde gayet iyi işliyor
Ön yargıdan değil zamanında çok kullandım rom işlerini sevdiğim için sonra iphone a geçince çok daha premium bi his verdi bana bırakmam artık

WellTime54

Profesör
26 Eylül 2017
2,415
1,000
293
32
Premium his isteyen herkese 1 adet lg g7 öneriyorum elinize aldığınız ilk anda hissedeceğinizi garanti ediyorum?

Tttunahan

Profesör
Cezalı
23 Ağustos 2016
4,879
3,014
293
Başkan ikisinide al eline bak eğer g7 demezsen ben hiç bişey bilmiyorum tasarım anlamında g7 çağ atlamış inan :)
S9 plustan iyimi bilemem daha incelemedim ama o çentiği gördükçe aklıma x geliyor bi tuhaf oluyorum s9 plus ın kendine has bi tasarımı var samsung forever ??

WellTime54

Profesör
26 Eylül 2017
2,415
1,000
293
32
S9 plustan iyimi bilemem daha incelemedim ama o çentiği gördükçe aklıma x geliyor bi tuhaf oluyorum s9 plus ın kendine has bi tasarımı var samsung forever ??
Ya unut diyorum sana çentiği al şu g7 i eline sadece bi bak bi döndür elinde 6.1 inç ekrana o incelik hafiflik o ergonomi muazzam diyorum :) gaza gelip g7 alabilirsin sonra bana sövme ?

mutlukocman

Öğrenci
30 Mart 2016
9
1
3
S9 plustan iyimi bilemem daha incelemedim ama o çentiği gördükçe aklıma x geliyor bi tuhaf oluyorum s9 plus ın kendine has bi tasarımı var samsung forever [emoji3][emoji3]
Ya unut diyorum sana çentiği al şu g7 i eline sadece bi bak bi döndür elinde 6.1 inç ekrana o incelik hafiflik o ergonomi muazzam diyorum :) gaza gelip g7 alabilirsin sonra bana sövme [emoji2]
G7 al 3 sene sonra sattığın zaman artık 200 TL mi eder 400 TL mi eder orasını bilemem [emoji38][emoji38][emoji38][emoji38][emoji38]

WellTime54

Profesör
26 Eylül 2017
2,415
1,000
293
32
G7 al 3 sene sonra sattığın zaman artık 200 TL mi eder 400 TL mi eder orasını bilemem [emoji38][emoji38][emoji38][emoji38][emoji38]
3 sene kullanılmış telefonu alan gerizekalıdır bi kere adamım.ikinci el piyasasında önemli olan cihazın temiz ve garantisinin devam ediyor olmasıdır şahsen ben her sene cihaz değiştiririm temiz ve garansi süresi 1 yılın altına düşmez o yüzden bu hastalıktan kurtulmak için g7 alıyorum parçalanana kadar kullanıcam yani.ama markası ne olursa olsun 3 senelik bi telefonu bana değerinin çok çok altında da versen almam zaten 3 yıllık telefon bi kaç sene sonra en kralı olsada çöp olacak anlatabildim umarım

Tttunahan

Profesör
Cezalı
23 Ağustos 2016
4,879
3,014
293
Çentik kapatılabiliyor P20'de olduğu gibi. Yalnız aklına X gelince tuhaf olmana çok güldüm ???
Istediği kadar kapatılsın şuanda kendine has tasarımı olan apple samsung ve htc dışındaki firmalar bana itici geliyor istediği kadar iyi telefon yapsınlar ben almam alanlarada karışmam zevk meselesi :)

mutlukocman

Öğrenci
30 Mart 2016
9
1
3
3 sene kullanılmış telefonu alan gerizekalıdır bi kere adamım.ikinci el piyasasında önemli olan cihazın temiz ve garantisinin devam ediyor olmasıdır şahsen ben her sene cihaz değiştiririm temiz ve garansi süresi 1 yılın altına düşmez o yüzden bu hastalıktan kurtulmak için g7 alıyorum parçalanana kadar kullanıcam yani.ama markası ne olursa olsun 3 senelik bi telefonu bana değerinin çok çok altında da versen almam zaten 3 yıllık telefon bi kaç sene sonra en kralı olsada çöp olacak anlatabildim umarım
Kardeş o söylediklerinin tamamı android için geçerli bugün 2. Elde hala iphone 6s çok iyi satılıyor parana göre sonuçta herkes iphone x almak ister ama paran yoksa mecbur 2. El alırsın ha senin paran var ben 1 sene sonra zararı göze alırım dersen zaten lg alırsın ama ben hiç bir zaman ne lg ne htc vs vs markaları almam benim için en önemli şey garanti kalitesi ve ikinci eldeki değer kaybı o yüzden üst model telefon alacaksam iphone dan başka teşefon almam

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya unut diyorum sana çentiği al şu g7 i eline sadece bi bak bi döndür elinde 6.1 inç ekrana o incelik hafiflik o ergonomi muazzam diyorum :) gaza gelip g7 alabilirsin sonra bana sövme ?
V30 gibi bir tasarım varken alt ve üst biraz daha tıraşlanarak çok daha özgün çok daha iyi bir tasarım ortaya koyulabilecekken çentiğe ne gerek vardı? G7'nin tasarımını sırf Apple taklitçiliğinden bile o tasarımın iyi olduğunu kabul edemem ben mesela. Ha sormadan cevap vereyim. Evet X çakması. LG o çentiği Essential veya Sharp koydu diye koymadı. Apple koydu diye koydu.

Son düzenleyen moderatör:

mutlukocman

Öğrenci
30 Mart 2016
9
1
3
Ya unut diyorum sana çentiği al şu g7 i eline sadece bi bak bi döndür elinde 6.1 inç ekrana o incelik hafiflik o ergonomi muazzam diyorum :) gaza gelip g7 alabilirsin sonra bana sövme [emoji2]
V30 varken çentiğe ne gerek vardı. G7'nin tasarımını sırf Apple taklitçiliğinden bile o tasarımın iyi olduğunu kabul edemem ben mesela. Ha sormadan cevap vereyim. Evet X çakması. LG o çentiği Essential veya Sharp koydu diye koymadı. Apple koydu diye koydu.
Ne esenphone ne sharp o çentik ile alakalı değil şuan bütün telefonlar iphone x çakması eğer esenphone a benzeyen bir tane telefon varsa söyle bilelim onların yaptığı ekran tasarımı ile Şuan ki olan ekran tasarımın uzaktan yakından ilgisi yok

WellTime54

Profesör
26 Eylül 2017
2,415
1,000
293
32
V30 gibi bir tasarım varken alt ve üst biraz daha tıraşlanarak çok daha özgün çok daha iyi bir tasarım ortaya koyulabilecekken çentiğe ne gerek vardı? G7'nin tasarımını sırf Apple taklitçiliğinden bile o tasarımın iyi olduğunu kabul edemem ben mesela. Ha sormadan cevap vereyim. Evet X çakması. LG o çentiği Essential veya Sharp koydu diye koymadı. Apple koydu diye koydu.
Tasarım olarak çentik yokkende biçok cihaz birbirine benziyodu beğendiğimiz v30 a da samsungun aynısı diyebilen mantıksız insanlar oldu ben şu kadarını söyliyim sana çentik vs hepsini bırak telefonu eline aldığında o kaliteyi hissediyosan bence olmuştur ben g7 de o kaliteyi kat kat hissettim bayağı şaşırdım yani v30+ da incelemiştim oda çok iyiydi ama g7 aşmış kendini x falan yanında traş yani canlı gözle incelemekle internetten görüp videolardan bakmak çok farklı emin olun

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tasarım olarak çentik yokkende biçok cihaz birbirine benziyodu beğendiğimiz v30 a da samsungun aynısı diyebilen mantıksız insanlar oldu ben şu kadarını söyliyim sana çentik vs hepsini bırak telefonu eline aldığında o kaliteyi hissediyosan bence olmuştur ben g7 de o kaliteyi kat kat hissettim bayağı şaşırdım yani v30+ da incelemiştim oda çok iyiydi ama g7 aşmış kendini x falan yanında traş yani canlı gözle incelemekle internetten görüp videolardan bakmak çok farklı emin olun
Benzer kalite XZ Premium kasasında da var Note 8'de de var S9 Plus'da da var malzeme kalitesinden bahsediyorum incelikten değil. G7'yi denemedim ama deneyeceğim fırsatım olursa.
Premium his bir çok amiralde var çakma tasarımı abartıyorsun. V30 845'li olsa G7'nin çakma tasarımının yüzüne bile bakmam.
Ben Apple'ı sevmiyorum bu kadar net. Apple'ı taklit eden adam en azından ciddi bir şeyle gelsin ki Apple taklitçiliğini görmezden geleyim. G7 rekabetçilikten uzak 4900'e 4GB RAM satan LG'nin yani en azından V20'ye kadar ciddi kronik sorunları olan( bence G6'da da vardı kabul etmiyor olabilrisiniz ama ghost olduğunu i,ddia eden çok kişi var) serviste çoğu kişiyi mağdur eden bir firma olan LG'nin ürünü. Kötü demiyorum cihaza ama durum ortada. LG'nin G4'den sonraki cihazlarda kamera rekabetçiliğini çok bariz bir şekiled kaybettiği de ortada. Apple bile çift OIS koymuşken geniş açı gibi ekstra OIS gerektiren bir noktada OIS koymayan bir firma LG.
Kusura bakmasınlar 3000-3500'e satmıyorsa LG kenarda dursun. S9 Plus alırım geçerim yüzüne bile bakmam G7'nin.

WellTime54

Profesör
26 Eylül 2017
2,415
1,000
293
32
Benzer kalite XZ Premium kasasında da var Note 8'de de var S9 Plus'da da var malzeme kalitesinden bahsediyorum incelikten değil. G7'yi denemedim ama deneyeceğim fırsatım olursa.
Premium his bir çok amiralde var çakma tasarımı abartıyorsun. V30 845'li olsa G7'nin çakma tasarımının yüzüne bile bakmam.
Ben Apple'ı sevmiyorum bu kadar net. Apple'ı taklit eden adam en azından ciddi bir şeyle gelsin ki Apple taklitçiliğini görmezden geleyim. G7 rekabetçilikten uzak 4900'e 4GB RAM satan LG'nin yani en azından V20'ye kadar ciddi kronik sorunları olan( bence G6'da da vardı kabul etmiyor olabilrisiniz ama ghost olduğunu i,ddia eden çok kişi var) serviste çoğu kişiyi mağdur eden bir firma olan LG'nin ürünü. Kötü demiyorum cihaza ama durum ortada. LG'nin G4'den sonraki cihazlarda kamera rekabetçiliğini çok bariz bir şekiled kaybettiği de ortada. Apple bile çift OIS koymuşken geniş açı gibi ekstra OIS gerektiren bir noktada OIS koymayan bir firma LG.
Kusura bakmasınlar 3000-3500'e satmıyorsa LG kenarda dursun. S9 Plus alırım geçerim yüzüne bile bakmam G7'nin.
Ghost screen diyosun samsungta da ölü piksel amoled yanığı vs muhabbetleri var ama kimse konuşmuyo ram konusunda 4 gb ram yeterli öle olmasa apple 3 gb ram koymazdı en kral telefonuna hesap ortada.ram şuan için fantaziye kaçıyo bana göre.ois olayında haklısın malzeme kalitesinin üst düzey olduğunu incelersen zaten göreceksin kötü huaweinin 5000 yazdığı yerde koca lg (mobil de g3 g4 sorunlarına rağmen) 3000 yazacak hali yok g7 fiyatı en uygunu bana göre şuan piyasadaki telefonlar arasında.ekransa ekran işlemciyse işlemci kameraysa kamera tasarım performans ne ararsan var ben fazlasıyla beğendim

13 Eylül 2017
1,666
892
293
21
Bak adamın filrine katılıyorsun, sonra iPhone almak enayilik diyosun. Hani zekvler renkler meselesiydi?
Ben iphone kullanıyorum,apple zamlarından dolayı öyle dedim,iphoneları seviyorum ama aşırı aşırı pahalılar bi de hepsiburada ile alınabilir notunu düşmüştüm iphone için evet zevkler renkler meselesi isteyen iphone alır isteyen android ama şu zaman için iphone alınmaz diyorum

G7'ye kötü diyen yok. G6'da bile ghost screen çıktın v30uj ciddi bir sorunu yok ama oled panelin açısının dar olduğunu farkli açılarda mavimsi bir hal aldığını söylüyor teknoseyir
İnşallah yoktur g7de de ,eğer yoksa g7 de bu sorun g7 s9 a rakip olur.

Son düzenleme:

WellTime54

Profesör
26 Eylül 2017
2,415
1,000
293
32
Ben iphone kullanıyorum,apple zamlarından dolayı öyle dedim,iphoneları seviyorum ama aşırı aşırı pahalılar bi de hepsiburada ile alınabilir notunu düşmüştüm iphone için evet zevkler renkler meselesi isteyen iphone alır isteyen android ama şu zaman için iphone alınmaz diyorum

İnşallah yoktur g7de de ,eğer yoksa g7 de bu sorun g7 s9 a rakip olur.
Millet g6 a sallıyo ghost screen duydum gördüm diye bana bi tane video gösterin canlı canlı görebileceğimiz eyvallah diyecem v30+ ışık sızması falan diyolar gösterin onada eyvallah diyecem ki note 8 içinde aynısı deniyo yani birileri insanları bazı markalara karşı yönlendiriyo bence herkes afaki konuşuyo ben hiç bi zaman alıp kullanmadığım markaya konuşmam demiyorum ki sorun yaşanmamış eskiden veya demiyorum ki çok iyi deneyimlemek kullanmak ve nası kullandığında çok önemli bana göre ki g7 şuan itibariyle hepsine rakip emin olun ben evkurda ki g7 talep ve yoğunluğunu bizzat gördüm ve kanaat getirdim buna