Maximum 3600 TL'ye telefon önerisi verebilir misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
0 veya temiz 2.el de olabilir baştan belirteyim..Benim için ilk özellik:
Instagrami kullanırım çoğunlukla.Bu yüzden story veya gönderi paylaşırken bozulma olmasın.
Batarya ömrü 8 9 saat yeterlidir(Boş vakitlerde dahil)ama 10 12 saat civari5 da olabilir,kısacası beni 1 gün veya 1 güne yakın götürsün.
Ram 4-6 olsun ve işlemcisi günümüz oyunlarını ve gelecekteki oyunları(4-5 yıl sonrası)kaldırsın düşük grafikte de olsa ve geçişlerde ilk aylarda'yıllarda' takılma yapmasın.
Son olarak kamerası gayet iyi çeken-ois desteği olan -pişman etmeyen bir kamera olsun.
Ekranı da gayet net Full Hd+ veya 2k fark etmez.

Son düzenleme:

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,990
Mi 9T. Bulabilirsen Mi 9T Pro tabi ki.

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Instagram story kalitesinde veya gönderi atarken görüntü bozulması yaşar mıyım?

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Xiaomi forumlarina baktığımda çok fazla bozulma olduğunu söylüyorlar.Aklımda s8+(0),s9+(2.el) de var.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Mi 9t pro
Mi 8 128gb
Mi mix 2s
Lg g7

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
A70 bu fiyat aralığında hiç haketmeyen telefonlardan biri bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi 9t pro
Mi 8 128gb
Mi mix 2s
Lg g7
Story kalitesinde veya gönderi atarken görüntü bozulması yaşar mıyım?

Bahsettiğiniz telefonlar çok iyi telefonlar işlemci olsun hız olsun.Ama instagram da önemli benim için.Forumlara da baktım.S9+ da görüntü bozulması olmuyormuş veya s8 plusta.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
2. el S9 Plus veya 2. el (bulabilirseniz) S10e önerebilirim, sıfır olarak Mi 9T aklıma geliyor ama bozulma konusu var diye biliyorum onda da, işim garanti olsun derseniz iPhone 7 Plus veya 8'de alınabilir (bence almaya pek değmez yeni cihazlar varken ve 5 yıl idare etmesi imkansız telefonlar bunlar)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
A70 bu fiyat aralığında hiç haketmeyen telefonlardan biri bence.

Story kalitesinde veya gönderi atarken görüntü bozulması yaşar mıyım?

Bahsettiğiniz telefonlar çok iyi telefonlar işlemci olsun hız olsun.Ama instagram da önemli benim için.Forumlara da baktım.S9+ da görüntü bozulması olmuyormuş veya s8 plusta.
İnsta için iphone oda eski olanlar yani 8 plus vb

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Xiaomi forumlarina baktığımda çok fazla bozulma olduğunu söylüyorlar.Aklımda s8+(0),s9+(2.el) de var.
Doğru, telefonum mi 9t instagram kullanmıyorum ama bu görüntü kalitesinin düşme mevzusunu ben de duymuştum. En önemli önceliğiniz instagram'a story foto atarken görüntü kalitesinin düşmemesi ise iphone tarafına bakın fakat belirlediğiniz bütçeyle ancak eski 2. el modelleri alınabilir

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
S8 plus mediamarktta 3400 tl 0olarak.Peki 7 plus 128 pişman eder mi?
2.el S9 pluslar ise 3500 civarında.

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
O fiyata 4-5 yil sonraki oyunlari en fazla Mi9T pro açar.Kısacası sd 855li bir telefon şart.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Instagrami kullanırım çoğunlukla.Bu yüzden story veya gönderi paylaşırken bozulma olmasın.
Batarya ömrü 8 9 saat yeterlidir(Boş vakitlerde dahil)ama 10 12 saat civari5 da olabilir,kısacası beni 1 gün veya 1 güne yakın götürsün.
Ram 4-6 olsun ve işlemcisi günümüz oyunlarını ve gelecekteki oyunları(4-5 yıl sonrası)kaldırsın düşük grafikte de olsa ve geçişlerde ilk aylarda'yıllarda' takılma yapmasın.
Son olarak kamerası gayet iyi çeken-ois desteği olan -pişman etmeyen bir kamera olsun.
Mİ9T Pro
OnePlus 7T (en çok bunu öneriyorum 90hz ekranı var kamerası da fıstık gibi Oxygen arayüzüne zaten diyecek bişi yok tasarım desen muhteşem bence bunu al)

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Güvenilir nereden Oneplus alabilirim?
Oneplus 7t mi yoksa iPhone 7 plus 128 gb mı?
Oneplus larda instagram kalitesi nasıl(story,post)?
Hızını zaten biliyorum Çin'in iPhone'u.

yusufyaman55

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
hocam dediğin tüm özelliklere uyan üsteli bütçenin yarısının da cebinde kalacağı general mobile ın 9pro modelini öneririm. dediklerine ekstra olarak gorilla glass ekran sağlamlığına ve 4K video çekim kalitesine sahip bi teleofn ben 7 aydır memnunum içimden gele gele tavsiye ederim

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Oneplus çok güzel aslında ama ülkemizde neden satılmıyor anlam veremiyorum.
Ülkemizde neden satılmıyor bilmiyorum ama resmi olarak gelse yine alamayız çünkü 3500'e satılan OnePlus 7T olur bize 5000 hatta daha tuzlu olur ben bu yüzden gelmemesi taraftarıyım ama gelse ve Xiaomi gibi bir fiyat politikası uygulasa şahsen ben alırım fakat amiral gemisi katili modelleri ile Türkiye'de tutunamaz ne de olsa alım gücü düşük bir ülkeyiz

Lg g7 hakkinda bilgisinolan var mı? Kronik bir sorun vs.
haziran temmuz aylarında LG G7 furyası dönüyordu çünkü sd845'li bir telefon ve fiyatı 3000'e düşmüştü şuanda fiyatı yükselmiştir bile
forumda kullananlara göre kronik bir sorun yok eğer kafana takılan sorular varsa @Kararsız23 e sorabilirsin kendisi LG G7 kullanıcısı

Güvenilir nereden Oneplus alabilirim?
Oneplus 7t mi yoksa iPhone 7 plus 128 gb mı?
Oneplus larda instagram kalitesi nasıl(story,post)?
Hızını zaten biliyorum Çin'in iPhone'u.
Turan GSM Tekno Mehmet Zahter gibi yerlerden temin edebilirsin
Soruna gelirsek tabiki de OnePlus 7T derim adamların telefonları çok kaliteli özellikle McLaren edition modelleri oldukça premium
İnstagram kalitesini bilmiyorum çünkü ben bir OnePlus kullanıcısı değilim
Mİ9T kullanıyorum eğer bütçe sıkıntım olmasaydı OnePlus 7T alırdım garantiyi çok da sallamıyorum açıkçası

Son düzenleme:

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oneplus grubuna da üyeyim ve gerçekten çok güzel iş çıkarıyorlar.Emin Yılmaz diye bir esnaf abim var grupta herkes güveniyor ama ben çok bilmiyorum.Tanıyan varsa güvenilir midir?
Bir de örnek verelim ki oneplus 7t veya 7 (fark etmez modeli örnek vermek için diyorum) satın aldım ve cihazda bir arıza çıktı.Ne yapacağım,parçasını nereden bulacağım?
Dediğiniz gibi f/p açısından çok iyi bir marka.
Ama garanti konusu biraz düşündürmüyor değil.Bir de ailem nasıl tepki verir bilemiyorum.Telefonum LG G4 Beat(kuzenim eski telefonunu verdi) ve gerçekten ihtiyacım var yeni telefona.Telefonu 3-4 ay sonra almayı düşünüyorum.Yaşım 14,biriktirdiğim paralar ile almayı düşünüyorum(2-3 yıldır birikim yapıyorum).
Kiminize göre telefona bu kadar para vermek mantıklı değil biliyorum.Zaten o yüzden en son sınırı yazdım 3600 diye.2800 veya 2700 TL'ye güzel telefon olursa onu da alırım tabii ki.Ayrıca alacağım teli gerçekten uzun bir süre kullanmak istiyorum ve aslında android kullanıcısı olarak android OS'sinden devam etmek istiyorum.Maddi durumum her yıl veya 2-3 yılda değiştirmeye elverişli değil.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Oneplus grubuna da üyeyim ve gerçekten çok güzel iş çıkarıyorlar.Emin Yılmaz diye bir esnaf abim var grupta herkes güveniyor ama ben çok bilmiyorum.Tanıyan varsa güvenilir midir?
Bir de örnek verelim ki oneplus 7t veya 7 (fark etmez modeli örnek vermek için diyorum) satın aldım ve cihazda bir arıza çıktı.Ne yapacağım,parçasını nereden bulacağım?
Dediğiniz gibi f/p açısından çok iyi bir marka.
Ama garanti konusu biraz düşündürmüyor değil.Bir de ailem nasıl tepki verir bilemiyorum.Telefonum LG G4 Beat(kuzenim eski telefonunu verdi) ve gerçekten ihtiyacım var yeni telefona.Telefonu 3-4 ay sonra almayı düşünüyorum.Yaşım 14,biriktirdiğim paralar ile almayı düşünüyorum(2-3 yıldır birikim yapıyorum).
Kiminize göre telefona bu kadar para vermek mantıklı değil biliyorum.Zaten o yüzden en son sınırı yazdım 3600 diye.2800 veya 2700 TL'ye güzel telefon olursa onu da alırım tabii ki.Ayrıca alacağım teli gerçekten uzun bir süre kullanmak istiyorum ve aslında android kullanıcısı olarak android OS'sinden devam etmek istiyorum.Maddi durumum her yıl veya 2-3 yılda değiştirmeye elverişli değil.
Madem 2700-2800'e güzel telefon olursa alırsın o zaman Mİ9T seni memnun edecektir bunu Mİ9T kullanıcısı olarak söylüyorum bende en fazla 4 sene kullanmayı planlıyorum ondan sonra yoluma tekrar Xiaomi'den devam ederim ya da ileride durumum cok iyi olursa kendi paramı kazandığım zaman OnePlus'a geçerim
benim durumumda senden farksız değil bende istediğim zaman telefon değiştiremiyorum hem israf hem de aşırı lükse kaçıyor Mİ9T için ablamı zar zor ikna ettiğimi bilirim
edit: 5 yıl İPhone 5s kullandıktan sonra geçtim
edit: 2800'e aldım

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilmiyorum ya mi9t ya da oneplus 7 alacağım aralarında 200tl fark var.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Bilmiyorum ya mi9t ya da oneplus 7 alacağım aralarında 200tl fark var.
İkisi arasından OnePlus 7 alman daha mantıklı olur çünkü OnePlus 7 Mİ9T'den daha iyi eğer bütçeni biraz daha arttırabilirsen 7 Pro almaya bak çünkü kavisli tam ekran bir tasarıma ve pop-up mekanizmasına sahip ayrıca üçlü kamera dizilimi var

The Cyclist

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,906
Hocam öyle ya da böyle ikimiz de bir gün OnePlus kullanıcaz bu gidişle:)