Nasıl Yazı Yazıyorum?

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Tutunabilirsem, zaten ek işe bile gerek kalmayacak.

Âmin.
Geçen bir yerde okudum.Birinin arkadaşı böyle oyun yapmış baya tutulmuş.Trilyonlardan bahsediyordu? Bırakma peşini güncel oyunların mantığını çözersen ilerlersin demişti o yazıyı yazanda.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Az daha ağlayacaktım, biraz okuyabildim sadece. Azmini tebrik etmek lazım. Tedavisi var mı? Ücreti ne kadar?

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Bence de tedavi olman sart degil. Biz seni boyle kabullendik, boyle sevmiyoruz.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,606
Bugün sana değişik bir konudan yazacağım ama daha çok bugün gerçekten kendimi anlatmaya çalışacağım ve konumun başlığıysa, nasıl yazı yazıyorum olacaktır? Hazırsan, yazıya geçiyorum. Benim ortopedi engellisi olduğumu sana söylemiş miydim, eğer söylemediysem şimdi öğrenmiş oluyorsun ve yazı içerisinde tamamen benim nasıl yazı yazdığımı ve neler kullandığımı da öğreneceksin.

Ortopedia Nedir?​

wheelchair.jpeg

Ortopedia küçük yaşlarda veya doğuştan oluşan fiziksel engel oluşturan bir hastalıktır. Tedavisi mümkün olup, uzman ve bölümünü okuyan doktorları tarafından yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için doktorunu arayarak bilgiler alabilirsin.

Benim durumum sandığından daha vahim maalesef, iki kollarım dirseklere kadar var ve sonrası yok. Sağ ayağım dirseğe kadar var ve sonrası yok. Ayrıca sol bacağım hiç yok diyebilirim. Kabaca benim durumum, böyle ve ağır engelli sayılmaktayım.

Yazı Yazıyorum​

book.jpg

Burada her iki şekil olana da cevap vereceğim. İki şekilden kastım, kalem ve klavyedir. Kalem ile başlayayım. İki elimin dirseğiyle kalemin mürekkebinin olduğu yerin yakınından tutuyorum. Sonra yazacağım zaman sağa doğru azıcık yatırarak yazımı yazıyorum ama normal bir insandan daha yavaş yazdığımı da unutmamak gerekiyor.

Sırada klavye var. Burada normal bir klavye kullanıyorum. Yazı yazmak için, iki elimin dirseğini kullanarak yazıyorum. Duruma göre o harf o ele denk geliyor. Şöyle diyeyim, sağ elimi genellikle q klavye kullandığımı da unutmamak gerekiyor. g, b, t ve harfinin olduğu tarafı sağ eliminin dirseğini kullanıyorken, diğer tüm harflerini de sol eliminin dirseğini kullanarak yazabiliyorum ve ayrıca, tuşlara çok seri basabiliyorum.

Ne klavyede ve nede kalemde, asla 3. parti yardımcı hiçbir şey kullanmıyorum. Son olarak, fareyi sol eliminin dirseğiyle kullanıyorum ve fare ise klasik bilgisayar faresidir diyebilirim. Bugünlük benden bu kadar.
çok geçmiş olsun aynı zamanda oyunda yapıyorsun sanırım seni çok takdir ediyorum