Detaylı inceleme! HP Omen 15 2020

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
22,912
@Görkem Say, Merhaba, ben de HP OMEN almak istiyorum fakat birkaç sorum olacak, batarya performansı nasıl sizce hafif kullanım için örneğin okula götürüp boş vakitlerde vscode tarzı programları tek kullanırsam veya sadece filim izlersem ortalama kaç saat götürür ve klavye uzun kullanım için rahat mı (kod yazmak için)?
5-6 saat götürür ortalama batarya ile. 76 kWh çok kötü bir kapasite değil çünkü. Ek olarak klavyesinin tuş dizilimine biraz alışmak gerekse de tuşlar arası mesafe ve tuşların büyüklüğü çok iyi. O yüzden yazı yazmak bu klavye ile çok keyifli diyebilirim.

wusti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam merhabalar bende i5 işlemcili modeli var ve gayet memnunum. Ama bazı sıkıntılar olmuştu. Oyunlarda fps düşmesi vb problemler. Teknik destek ile iletişime geçtim dediler gönder ama biraz araştırdım. Baktım ben balance ve hybrid modlarında oynuyormuşum. İkisinide performans moduna aldım ve hiçbir problem olmadı. Tek sorun artık her uygulama GPU ile açılıyor:d Bataryayı bayağı sömürüyor bu durum. Acaba siz her zaman performans modunda mı kullanıyorsunuz yoksa balance ve hybrid modlarına çekip oyun zamanlarında mı kullanıyorsunuz? Ayrıca her iki moduda performansa mı almalıyım yoksa tek birini alsam sorun olur mu? Resimde işaretlediğim modların ikiside performansta mı olmalı yoksa sadece birisi yeter mi?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-04-12 191108.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-12 191108.png
    98.3 KB · Görüntüleme: 73

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
22,912
Hocam merhabalar bende i5 işlemcili modeli var ve gayet memnunum. Ama bazı sıkıntılar olmuştu. Oyunlarda fps düşmesi vb problemler. Teknik destek ile iletişime geçtim dediler gönder ama biraz araştırdım. Baktım ben balance ve hybrid modlarında oynuyormuşum. İkisinide performans moduna aldım ve hiçbir problem olmadı. Tek sorun artık her uygulama GPU ile açılıyor:d Bataryayı bayağı sömürüyor bu durum. Acaba siz her zaman performans modunda mı kullanıyorsunuz yoksa balance ve hybrid modlarına çekip oyun zamanlarında mı kullanıyorsunuz? Ayrıca her iki moduda performansa mı almalıyım yoksa tek birini alsam sorun olur mu? Resimde işaretlediğim modların ikiside performansta mı olmalı yoksa sadece birisi yeter mi?
Oyuna girdiğiniz zaman balanced modda olursa sistem kendini kısar. Grafiği hybrid moda alın, oyuna gireceğin zaman performance control kısmında bilgisayarı performance moduna çekin. Balanced'da oyuna girmeyin.

wusti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dediğin gibi yaptım ama normal modla arasında pek bir değişiklik olmadı. Grafiği performans moduna alınca düzeldi. Yani 2 ayarında performansta olması gerekiyor gibi. Kayıt yaparken kasma donma olmuyor ama hybrid moda alınca fps düşmesi vb problemler oluyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
22,912
Dediğin gibi yaptım ama normal modla arasında pek bir değişiklik olmadı. Grafiği performans moduna alınca düzeldi. Yani 2 ayarında performansta olması gerekiyor gibi. Kayıt yaparken kasma donma olmuyor ama hybrid moda alınca fps düşmesi vb problemler oluyor.
Çok ilginç. Ben hep hybrid modda kullanıyorum. Duruma göre sadece performance ve balanced modunda geçiş yapıyorum. Performance modunda gayet iyi FPS değerleri alabiliyorum. Belki sürücü veya Windows kurulumunuzda bir hata vardır.

wusti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sıfırdan kurulum yaptım. 1 hafta falan oldu. Driver vb güncellemeleri HP programları üzerinden yaptım. Bilmiyorum başka ne sorun var. Grafik switcer için laptobu baştan başlatması gerekmese sıkıntı yokta her zaman grafik için baştan başlatmak istemiyorum.

meyveoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birisi de çıkıp, bunun bir de Amd ryzen 7 4800h işlemcili modeli var.. acaba performans olarak hangisi daha iyi? demiyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
22,912
Birisi de çıkıp, bunun bir de Amd ryzen 7 4800h işlemcili modeli var.. acaba performans olarak hangisi daha iyi? demiyor.
4800H çoklu çekirdekte daha iyi, tekli çekirdekte de 10750H'ye baya yakın ama yazılım tarafında çok kısıtlı. MUX Switch yok, undervolt seçeneği yok, fan ayarı daha detaysız vs.

Son mesajlar