Arama sonuçlarınız

1. Erdem Alsırt

Yardım Rapor Sistemiyle Eski Konumu Neden Sildiremiyorum?

Merhaba. Eskiden açtığım ve bir konu vardı. Bu konunun silinmesini istiyorum. Bunun için rapor sistemini kullandım ama reddettiler. Rica etsem bu konuyu siler misiniz? https://forum.shiftdelete.net/konular/technopat-neden-bu-kadar-acimasiz.519809/
  2. Erdem Alsırt

Ülkemizde internet olması gerektiği gibi değil... Peki nasıl mı?

Merhaba. Ülkemizde internetin olması gerektiği gibi olmadığını, nedenlerini videomda anlattım. Bu arada videolarımı Samsung Galaxy S8 ile çekiyorum çünkü DSLR veya Video kamera alacak bütçem yok fakat şimdilik yeterli gibi. Zaten 4K çözünürlüğündede çekim yapabiliyorum.
  3. Erdem Alsırt

Sesim kötü mü?

Merhaba. Bu şarkıyı söyledim. Orjinalde bu şarkıyı Sia söylüyor ve bu bir kadın. Ben erkek olarak söyledim ve ingilizce telaffuzumda kötü. 19 Yaşındayım fakat dinleyen şahıs sanki 15 Yaşında biri şarkı söylüyor gibi olduğunu söyledi. Sesim ne zaman kalınlaşacak ki daha? Arkadaşla olan...
  4. Erdem Alsırt

Kendi sesimle Harun Can'ı seslendirdim... Nasıl olmuş?

Görüşünüzü bekliyorum. :)
  5. Erdem Alsırt

Fanboy olmak yanlış olabilir mi?

Merhaba. Acaba Fanboy olmak veya bunu abartmak yanlış olabilir mi? Mesela SDN foruma üye olduğum için, Technopat'tan o kadar özür dilememe rağmen, acımasız şekilde bana şuna benzer şekilde yanıt verdiler; "Sen SDN'e git, yakışır." gibi şeyler görmüştüm. Şimdi ben istediğim yere üye olurum...
  6. Erdem Alsırt

Dolar yükseldi... (Monster Semruk V7 V6.1.1 100.000 TL oldu)

Merhaba. İşte hayatımızda görebileceğimiz en pahalı laptop haline geldi bu ürün. Semruk V7 V6.1.1 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Noteboook Böyle fiyat görmedim. :)
  7. Erdem Alsırt

Harun Can ile yaptığım yazışmaları seslendirdim

Kendi seslerimle. Ama merak etmeyin kendisi sinirli değildi ama, sıkılmıştı benden biraz. Arkadaş ortamım Harun cana hakaret etmişti, bu nedenle Harun Can'da, beni suçlamıştı biraz ve açıkçası ona seslendirmelerimi göstermek, ondan görüş almak istemiştim ama "Ben eleştirmen değilim daha fazla...
  8. Erdem Alsırt

18 Yaşındayım ve sesim bu yaşta Harun Can'ı andırıyor mu? :) (Seslendirme yaptım)

Video'nun 1:46 kısmına bakın hele. :) Biraz fazla heyecanlandığımda pek güzel olmasa da, bazı yerleri nasıl? 18 Yaşındayım daha sesim olgunlaşmaya devam edecek 30'a kadar sürüyor. :) Eğitimde almadım daha henüz hem. ^^
  9. Erdem Alsırt

Intel Pentium 4 541 ve Nvidia GeForce 6200 (AGP) Sistem Yükseltme

Intel Pentium 4 541 ve Nvidia GeForce 6200 (AGP) sistem için tavsiyeleriniz nelerdir? 2007 Yılında almış olduğumuz eski bir kasa bilgisayar var bu PC'yi Arçelik toplamıştı ve kasanın dışında Arçelik yazmaktadır. Anakart Foxconn marka ve anakart LGA 775 soketli işlemcileri destekliyor fakat, bu...
  10. Erdem Alsırt

Farklı sitedeki üyeliği silme

Arkadaşlar az önce benim 2013 yıllarında "Donanım Haber" forum sitesinde açtığım konuları gördü Google'dan İsmimi ve Soyismimi aratarak buldu ve arkadaşlığımız bitti sırf geçmiş rezil ergenlik çağımdan kalma gönderilerime inandığı için. Donanım Haber yetkililerine ulaşamıyorum nolur şu Donanım...
  11. Erdem Alsırt

5 Tane popüler şarkıyı söyledim...

Mikrofonum çöp ve evde stüdyo bile kurmadan yaptım ama nasıl sizce? :) Göğüs sesimle söyledim bu arada... Falsetto yapmadan. Görüşleriniz nedir?
  12. Erdem Alsırt

Windows 10 ani kapanma sorunu

Merhaba. Laptopum kendi kendine aniden 7-8 saat geçtikten sonra ani olarak kendini kapatıyor yani nasılki elimizle açma kapama tuşuna uzun basınca çat diye kapanır ya aynı o şekilde kapanıp, otomatikman kendini tekrar açıyor ve 7-8 saat boyunca sorunsuz çalışmaya devam ediyor ama 7-8 saat sonra...
  13. Erdem Alsırt

Gülmekten nefes nefese kaldım... :D

İnternette aromatik şeyler satan bir siteyi incelerken, böyle garip bir ürüne rastladım... "Çatlak Profesör Aroması" :D Ahahaha...! Bu ne demek şimdi :D Tito Konsantre Çatlak Profesör Aroması [Suda Çözünür] - 5 lt - 579,00 TL! Bu fiyata son ürünler.
  14. Erdem Alsırt

5 Oktavlık sesim var ve sesim eğitimli olmamasına rağmen...

5 Oktavlık sesim var dediğim gibi acaba gelecekte pop şarkıcısı olabilmem size göre ne kadar olası? Acapella denemesi yaptım bütün seslerimle yaptığım kayıt. Nasıl olmuş? Aşağıdada oktav testini yaptım kendi sesimi kaydettim işte burada: 18 Yaşındayım bu arada.
  15. Erdem Alsırt

12 Saattir Bitcoin madenciliği yapıyorum ama Bitcoin gelmedi...

12 Saattir Bitcoin madenciliği yapıyorum ama Bitcoin gelmedi... MineHash kullandım bunun için ve adresi doğru yazdım Koinim.com'a baktım ama herşey "0" görünüyor... En ufak kuruş artışı bile yok neden? Günde 0.20$ diyor benim ekran kartımın gelirine göre.
  16. Erdem Alsırt

Bitcoin ile zengin olmak hala mümkün olabilir mi?

Merhaba. Biraz düşündüm taşındım acaba Bitcoin ile hala zengin yada bol paralı olabilmek mümkün mü diye... Şimdi evde öncelikle güçlü ekran kartlı ve işlemcili bir PC Toplamamız gerekecek. Önerim en az GTX 1080 veya GTX 1080Ti... Bu ekran kartlarıda çok aşırı elektrik faturası tüketecektir ve...
  17. Erdem Alsırt

Kafam çok karışık... Neden mi?

Selamlar... Kafam karışık çünkü bir forum sitesi buldum adıda "Kadınlar Kulübü" şimdi benim aklımda şöyle bir soru var neden bir insan Cinsiyet ayrımcılığı yapmak ister? Forumun kurallarında "KESİNLİKLE ERKEK ÜYE KABUL EDİLMEMEKTEDİR." diye buyurmuş durumdalar. Anlamıyorum bayanların/kızların...
  18. Erdem Alsırt

Çok hızlı ve zor bir şarkının acapellasını denedim...

Çok hızlı bir oyun şarkısının acapellasını denedim nasıl olmuş? Mikrofon berbat zaten çok gürültülü aldı bazı seslerimi... Ancak ses aralığım nasıl? İnce notalara kadar çıkabildim :) Deneme amaçlı yaptım sadece 1 saat harcadım bunu yapmak için. Görüşleriniz neler? :) Ayrıca hiç hayatımda ses...
  19. Erdem Alsırt

Ekonomi batıyor korkmaya başladım iyice...

Merhaba. Güncel Döviz Kurları, Altın Fiyatları ve Borsa Verileri - Doviz.com Bu siteden dolara baktımda 3.7'ye fırlamış dolar değeri. Bu 5'e kadar çıkar mı? Doğru düzgün hiçbir zaman mı ucuz yolla üst düzey bir Oyun bilgisayarı toplayamayacağız? Dolar artmaya devam ediyor artık sinirim sabrım...
  20. Erdem Alsırt

Eğitimsiz sesimle deneme amaçlı acapella yaptım

Merhaba... Eğitimsiz sesimle acapella çalışması yaptım deneme amaçlı olarak... Acaba sesim Tenor mü? Ses aralığım 3 oktav hemde eğitimsiz iken. Eğitimli tenorler 5 oktava kadar yükseltilebiliyormuş vocal koçları böyle dediler. Sizce sesim nasıl eğitimsiz olmama rağmen? :)
  21. Erdem Alsırt

En çok para yatırma limitine sahip kredi kartı hangisi?

Merhaba. 18 Yaşındayım ve artık kendime bir kredi kartı almak istiyorum fakat en çok hangi kredi kartının limiti en fazla ve bazı şartlarlada o limiti daha da arttırma potansiyeline sahip olan kredi kartı hangisi? Ben tercihimi Visa diye düşündüm ama emin değilim hangisi en iyisi diye. Ne...
  22. Erdem Alsırt

Yemin ederim çıldıracağım sinirden...

Evet başlıktada belirttiğim gibi cinnet geçirmek üzereyim nedenini altta uzunca yazacağım umarım üşenmeden okuyabilirsiniz. Şimdi benim kendi kişisel bilgisayarım 2011'den beri var. İlk dizüstü bilgisayarım Dell Inspiron N5010 idi ve o zamanların efsane bilgisayarlarındandı denilebilir...
  23. Erdem Alsırt

Technopat neden bu kadar acımasız?

Merhaba. Technopat neden bu kadar acımasız olabilir sizce? Mesela ben bi' ara orada "Konu Dışı" bölümüne sosyal sorunlarımdan bahsettim ve bir konu açtım bununla ilgili... Ancak ertesi gün bir baktım 3 ay "Gereksiz Mesajlar" nedeniyle yetkileriniz kısıtlandı diye mesaj aldım... Onların amacını...
  24. Erdem Alsırt

Samsung Galaxy S8 cidden yavaş şarj oluyor! :(

Samsung Galaxy S8 önceden şarjını 1 saat, 30-35 Dakikada bitirirken şimdi ise, 2 Saat, 1 Dakikada bitiriyor... Ayrıca şarj kablosunda herhangi bir sorun yok çok iyi bakıyorum telefona ancak bi' ara gelen Android güncellemesi sonrası baya bir yavaşlama oldu... Sizce bu Samsung Galaxy S8 için...
  25. Erdem Alsırt

WannaCry virüsüne kapıldım büyük ihtimalle!

Advanced SystemCare bunu algıladı! "GoldenEye/Petya Ransomware" Bunu araştırdığımda, aslında bu WannaCry virüsüymüş! Ransomware's global epidemic is just getting started --- Gönderi Güncellendi --- http://i.imgur.com/379hhMZ.png
  26. Erdem Alsırt

Euro Truck Simulator 2 şarkısını dinleyerek şarkıyı kendim baştan tasarladım!

Euro Truck Simulator 2 şarkısını dinleyerek önce arka notalarını tek tek yazmaya başladım, ondan sonra diğer kısımlarına müzik kulağımla odaklanarak notaları yazdım... Bunun için FL Studio 12 kullandım. Bir pattern oluşturdum ve notaları fareyle tek tek yazmaya başladım... Deneme & Yanılma...
  27. Erdem Alsırt

Daha önce dublajı yapılmamış bölümün bir kısmını dublajladım! (Rick and Morty)

Nasıl olmuş? Görüşlerinizi bekliyorum... :3
  28. Erdem Alsırt

Zor bir şarkıyı dublajladım... Nasıl olmuş?

Yorumlarınızı bekliyorum buradan... :)
  29. Erdem Alsırt

Samsung Galaxy S8'in şarj olması 2 saat sürüyor!

Merhaba... Telefonumu şarja taktıktan sonra tahmini şarj bitiş süresinin 1 Saat 35-40 Dakika olduğunu söylüyor sistem fakat, 2 Saati bile aşıyor ve uzun sürüyor... Telefonu alalı daha 1-2 ay oldu ve şu aralar şarjda yavaşlama var... Bu yavaşlama cidden sinirimi bozdu. Sanki hızlı şarj değilde...
  30. Erdem Alsırt

Matematik problemim var ne yapabilirim?

Merhaba. 17 Yaşındayım ama daha henüz Lise 1 matematik sınav sorusunun ilk sorusunda bile zorluk çektim. Genellikle denklemli geometri denilebilir. Babam'da bana küfür ediyor ve resmen bildiğiniz internet dahil olmak üzere, tüm elektronik eşyalara ceza veriyor. Hayatımda kitabın yüzünü bile açan...
  31. Erdem Alsırt

Samsung Galaxy S8 yavaş şarj olmaya başladı...

Samsung Galaxy S8 telefonumu 1-2 ay boyunca kullandıktan sonra, artık daha yavaş şarj olmaya başladı. Üstelik soketi veya kablo üzerinde herhangi bir aşındırmada söz konusu değil. %0 Olduğu zaman şarja taktığımda tahmini şarj 1 Saat 16 Dakika diyorken artık, 1 Saat 40 Dakika gibi birşey olarak...
  32. Erdem Alsırt

Samsung Galaxy J7 Prime Su geçirmez olduğu kanıtlandı!

Video bana ait değildir fakat üzerine kola döküldüğünde, sıvı geçirgenliği olmadığı kanıtlandı. Bunda IP68 sertifikası duymadım ama nasıl oluyorda su geçirmiyor? :)
  33. Erdem Alsırt

YouTube ile ilgili birkaç sorum olacak...

Merhaba. Öncelikle ben bir Youtuber'im fakat YouTube kanalımdaki içerikler karışık yani karışıktan kastettiğim yaptığım videolarımın hepsi temiz ve tertipli videolar fakat, aynı kanala tek kanala hepsini atmaktayım. Yaptığım video türleri şunlardır; 1) VLOG 2) Kutu Açılımı & İnceleme 3)...
  34. Erdem Alsırt

Yeni dublajlarım nasıl olmuş? :)

Bu arada size bir sorum olacak. Sesim en çok hangi dublaj sanatçısının sesine benziyor? Yorumlarınıza bekliyorum. Bu arada eğitimsiz halimle dublaj yapıyorum. Yani sesimi tam doğru kullanmadan ve daha fazlası. Ayrıca yatak odamda stüdyo bile yok ama stüdyonun gerektirdiği kaliteye yakın...
  35. Erdem Alsırt

ShiftDelete tadında Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy J7 Prime'yi kutudan çıkardık!

Samsung Galaxy J7 Prime'yi kutusundan çıkartıyoruz. Kullanılan Kamera: Samsung Galaxy S8 (2K Modunda kayıt ettik.) Samsung Galaxy S8'i kutusundan çıkartıyoruz. Kullanılan Kamera: Logitech C920 HD Pro Webcam (1080p Modunda kayıt ettik.)
  36. Erdem Alsırt

Takipçilerim oyun videosu çekmemi istiyorlar...

Başlıktada belirttiğim gibi YouTube'deki takipçilerim sürekli bana oyun videosu çek diyorlar. Bende onlara dizüstü bilgisayarımdaki anormal ısınma sorunları yüzünden stabil çalışmadığını belirtsem bile, onlar illa ki oyun videosu bekliyorlar. Bundan 2 sene önce ısınma sorununa sahip olan Toshiba...
  37. Erdem Alsırt

Intel Core i9'un özelliklerinden bahsettik! (Video)

Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. :)
  38. Erdem Alsırt

Intel Core i9 Serisi'nin teknolojileri ve özellikleri!

Merhaba! Ben Erdem Alsırt. Bugün sizlerle topladığım sızdırılmış ve açıklanmış ingilizce bilgileri toplayıp, bir araya getirerek sizlere olabildiğince en iyi şekilde tüm bilgileri açıklamak üzere bir araya getirdim... İşte Intel core i9'un yeni teknolojileri ve özellikleri! 1. Çekirdek ve...
  39. Erdem Alsırt

Casper nasıl pişmanlıksa, Toshiba'da pişmanlıktır...

Merhaba. Benim evimdeki en güçlü bilgisayar olan Dizüstü bilgisayar Toshiba Satellite P50-B-11U modelidir... Ancak Toshiba bilgisayarlarda genel olarak güçlü bileşenler kullanılsa bile, soğutma konusunda tamamen başarısız bir firma. Bu elimdeki dizüstü modelinde şu bileşenler mevcuttur: İşlemci...
  40. Erdem Alsırt

Logitech Kulaklık ve Web kamerasını kutusundan çıkartıyoruz! ^^

Bu ürünlerin ortalama türkiye satış fiyatları: Logitech G230 - 250-300 TL Logitech C920 HD Pro Webcam - 500-650 TL Logitech G230 Oyuncu Kulaklığı: Logitech C920 HD Pro Webcam (1080p Web Kamera): Bu iki kutu açılışı video'mda aynı gün ve aynı saat/tarih içinde çekilmiştir... Ayrıca...
  41. Erdem Alsırt

Tek başıma Çizgifilm Dublajı yaptım nasıl olmuş?

Görüşlerinizi merak ediyorum... :)
  42. Erdem Alsırt

Efsane şarkı "Tetris Theme A" şarkısının akapellasını yaptım! Nasıl olmuş?

Görüşlerinizi bekliyorum. Sesim nasıl? :) 17 Yaşındayım ve sanırım bir insanın sesinin tamamen olgunlaşması için 30 yaşına kadar beklemek gerekiyormuş...
  43. Erdem Alsırt

Samsung Galaxy S8'i Org olarak kullandık!

Merhaba. Bu video'mda Samsung Galaxy S8'i org olarak kullanma deneyleri yaptım... Fakat bu videoyu karışık arşiv kanalıma yükledim ve yurtdışından takipçiler için paylaştım ancak izlerken sizde anlayacaksınız. :) Ses çıkışı direkt telefondan gelmektedir. Bu arada notaları bilgisayar telefona...
  44. Erdem Alsırt

Samsung Galaxy S8'i kutusundan çıkarıyoruz ve içeriğini inceliyoruz!

Merhaba. Bu video'mda sizlerle sonunda elime geçen Samsung Galaxy S8'i önce kutusundan hatta ondan da daha önce jelatinini, daha sonrada kutusundan çıkartıp akabinde, kutu içeriğini sizlere gösteriyoruz ve işlevlerini anlatıyoruz. Umarım beğenirsiniz. :) Yorumlarınızı bekliyorum. Bu video...
  45. Erdem Alsırt

Amatör dublaj sanatçısıyım, dublajım nasıl olmuş? :)

Dublajım nasıl olmuş? Tek başıma ev koşullarında yapıyorum. Kullandığım mikrofonu duyunca çok şaşıracaksınız ama, kullandığım mikrofon Samsung Galaxy S8'in entegre mikrofonu. Stüdyo kalitesine yakın performans sunduğu söylenebilir ama tam olarak değil. Yaptığım dublajlar bunlar nasıl olmuş...
  46. Erdem Alsırt

Benim parmaklarımın ritim yeteneği!

İzleyin görün anlarsınız. ^^ Parmaklarım clopper seviyesinde sanki... Ahahhaha!! :3
  47. Erdem Alsırt

Youtube kanalımı tanıtırken konum silindi!

Bana gelen mesaj; "Bu şekilde kanal reklamına devam ederseniz, süresiz ceza alacaksınız." diye mesaj aldım. Neden reklam yapmak yasak? Düşünüyorum düşünüyorum fakat bir türlü çözemedim.
  48. Erdem Alsırt

Samsung Galaxy S3 (GT-I9300) IMEI kaybettim nasıl geri alırım?

Arkadaşlar benim Samsung Galaxy S3 (GT-I9300) IMEI kaybettim nasıl geri alırım? Android telefonuma inatçı türden asla silinemeyen virüsler vardı ve bunlardan kurtulmak için Sammobile sitesinden orjinal Android 4.1.2 sürümünü yani Stok romu kurdum telefona... Format attıktan sonra IMEI numaramı...
  49. Erdem Alsırt

Sadece bir bilgisayar klavyesi ile Piyano çaldım! (İKİ ELLE!!)

Kamerayı yerleştirdim belirli bir alana. Bilgisayardaki ses kaydedicisini açtım ve sonra video düzenleme programıyla ses ve görüntüyü birleştirdm ki ses kaliteli duyulsun. Eski biligsayarda renderladım bu nedenle görüntü kaliteside düşük herneyse...
  50. Erdem Alsırt

Kendi sesimle FNAF şarkısını söylemeye çalıştım

Umarım beğenirsiniz ehh şarkı söylemeyi denedim.
  51. Erdem Alsırt

Bu şarkının Akorlu piyano versiyonunu yaptım!

Ben hiç piyano eğitimi almadım fakat 7 yıldır kendim pratik yapıyorum. Orgumu bilgisayara bağlayarak programla kaydedebiliyorum. Dinleyin. ^^ Şarkının adı FNAF 3 - Die in a fire...Evet biraz ritmi dengesiz oldu bu tarz sorunlar olabilir profesyonel değilim sonuçta.
  52. Erdem Alsırt

Yeni laptopum vs Eski laptopum vs Yamaha PSR E-333 (Black MIDI performans testi!)

Bu videolar benim eğlence ve deneme amaçlı olan karışık içerikli videolar yüklediğim "erdembeyful" adındaki kanalımdandır. (Bu arada MIDI oynatıcı programın kötü optimize edildiğini ve yeni bilgisayarımda bile kötü optimize edilmiş ve tek çekirdek kullanan eski bir piyano nota açıcı programda i7...
  53. Erdem Alsırt

GTX 1080 Hakkında bilmeniz gerekenler!

Merhaba, bu konumuzda sizlere yabancı sitelerden topladığım teorik olmayan bilgileri türkçe olarak bu konu altında sizlerle paylaşacağım. Umarım yararı olur sizler için. Hemen başlayalım! (Buradaki hiç bir yazının alıntı olmadığını belirtmek isterim. Kısaca hepsi bana aittir.) GTX 1080'in temel...
  54. Erdem Alsırt

İlk defa korku oyunu oynadım!

Merhabalar! ^^ Bu videomda ilk defa Korku oyunu oynadım! "Five night's at freedy's" adı verilen ve dünyaca son derece popüler şirin fakat aşırı korkulu bir korku oyununu oynadım! İlk oynayışım ve ilk videolarımdan olduğundan biraz çocukça gelebilir fakat izlemenizi tavsiye ederim. :)
  55. Erdem Alsırt

[VLOG] GTX 1080 ve GTX 1070 hakkında konuşuyorum!

(27 Mayıs tarihi öncesi çekilmiş bir Vlogtur. Bu nedenle bazı bilgilerin teorik olabileceğini unutmayalım. Pascal mimarili ekran kartları hakkında daha doğru ve daha güncel bilgileri bir sonraki VLOG videosunda açıklayacağız!)
  56. Erdem Alsırt

[VLOG] 1 Nisan'dan itibaren 4.5G'nin durumu nedir? Bunları konuştuk!

1 Nisan öncesi söylenen 350-300 MBPS arası İndirme hızı ve 50 MBPS Yükleme hızı alınacağı söylenirdi, 1 Nisandan sonra, arkadaşlarımızın pratikte kullanmış olduğu ortalama 4.5G performansı nedir, 4.5G gelişebilir mi bunları tartıştık. Keza 1 Nisan öncesi aylarda tartışılan 4.5, maleesef herkesin...
  57. Erdem Alsırt

Merhaba!

Merhaba bu foruma yeni üye oldum. Üye olmamın sebebi ise Technopat forumundaki "Türkçe kurallarına uymayan metin" nedeniyle sürekli oradan dışlanırdım fakat bundan sonra her ne kadar dersimi alsam da, her ne kadar kurallar uyacağımı söylesem de, beni maleesef içeri almadılar. Bende bu bağlamda...