Logitech Kulaklık ve Web kamerasını kutusundan çıkartıyoruz! ^^

Video içerikleri nasıl olmuş?

• Gayet güzel!

Kullanılan: 0 0.0%
  • Daha profesyonel olmalısın... ^^

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Bu konuyu okuyanlar

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bu ürünlerin ortalama türkiye satış fiyatları:
Logitech G230 - 250-300 TL
Logitech C920 HD Pro Webcam - 500-650 TL

Logitech G230 Oyuncu Kulaklığı:

Logitech C920 HD Pro Webcam (1080p Web Kamera):

Bu iki kutu açılışı video'mda aynı gün ve aynı saat/tarih içinde çekilmiştir...

Ayrıca, Logitech G230 kulaklığın inceleme video'mda şurada...

Görüşlerinizi yazar mısınız buraya? :)

Bu videoların hepsi 2016 yaz aylarında çekilmiştir... :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
C920 Hd pro çok pahalı bence
Hazır S8iniz var ikisinin kameralarini bı karşılaştırırsınız güzel olur . Telefon kameraları ne yapabilir onu görürüz .

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
C920 Hd pro çok pahalı bence
Hazır S8iniz var ikisinin kameralarini bı karşılaştırırsınız güzel olur . Telefon kameraları ne yapabilir onu görürüz .
Şöyle söylemek gerekirse, S8'in kamerası maleesef öyle düşündüğüm kadar performanslı ve kaliteli çıkmadı. DSLR veya Video kameralar kadar net çekim yaptığı söylenemez maleesef. Ancak, C920'ye göre çok daha net çekim yaptığını söyleyebiliriz Samsung Galaxy S8'in. Ayrıca, bildiğim kadarıyla C920'nin kamerasının megapixel değeri 4-5 Megapixel fakat kutusunda 10-15 megapixel denilmiş ki bu bir pazarlama taktiğidir ama doğal ve doğru bilgilere erişildiğinde 4-5 megapixel bir kamera sunuyor bize C920 modelinde... C920'nin lensi Carl Zeiss optiğini kullanıyor. Aslında oldukça kaliteli ancak Dual Piksel teknolojisi C920'de yok. Ancak, C920'nin kamerası sıradan bir kamera'da değil. Eğer onun megapixeli 10-20 megapixel bir Carl Zeiss optik olsaydı, profesyonel bir kamera kadar net çekim yapabilirdi... Samsung Galaxy S8'in arka kamerasının kamerası bir mercimek boyutuna kadar küçültülünce, performansı düşüyor. Oysaki C920'nin kamera gözü daha geniş ve daha büyük bu nedenle, 5 Megapixel olmasına rağmen genede oldukça net çekim yapıyor ama alan derinliği konusunda çok iyi olduğu söylenemez...

Ek bilgi daha vermek istiyorum; Logitech C920'nin kamera teknolojisi 2012 tarihine dayanırken, Samsung Galaxy S8 ise, 2017'nin kamera teknolojilerini barındırmaktadır fakat, eğer Samsung Galaxy S8'de lensi biraz daha büyük yapsalardı, DSLR gibi çekim yapabilirdi. Ayrıca, Samsung Galaxy S8'in arka kamerası otomatik odaklamada biraz kötü. En derine kadar odaklayamıyor. Oysaki C920 de otomatik odaklamada çok daha iyi. Evet hızlı odaklayamıyor fakat daha derine odaklayabiliyor. Sakallarımın en derinine kadar bir mikroskop gibi anormal derinlere kadar en net bir şekilde odaklayabiliyor. Sakallarım sanki dev hortum gibi görünüyordu yaptığım testlerde... :) S8 o kadar derine inemiyor ama hızlı odaklıyor...

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Şöyle söylemek gerekirse, S8'in kamerası maleesef öyle düşündüğüm kadar performanslı ve kaliteli çıkmadı. DSLR veya Video kameralar kadar net çekim yaptığı söylenemez maleesef. Ancak, C920'ye göre çok daha net çekim yaptığını söyleyebiliriz Samsung Galaxy S8'in. Ayrıca, bildiğim kadarıyla C920'nin kamerasının megapixel değeri 4-5 Megapixel fakat kutusunda 10-15 megapixel denilmiş ki bu bir pazarlama taktiğidir ama doğal ve doğru bilgilere erişildiğinde 4-5 megapixel bir kamera sunuyor bize C920 modelinde... C920'nin lensi Carl Zeiss optiğini kullanıyor. Aslında oldukça kaliteli ancak Dual Piksel teknolojisi C920'de yok. Ancak, C920'nin kamerası sıradan bir kamera'da değil. Eğer onun megapixeli 10-20 megapixel bir Carl Zeiss optik olsaydı, profesyonel bir kamera kadar net çekim yapabilirdi... Samsung Galaxy S8'in arka kamerasının kamerası bir mercimek boyutuna kadar küçültülünce, performansı düşüyor. Oysaki C920'nin kamera gözü daha geniş ve daha büyük bu nedenle, 5 Megapixel olmasına rağmen genede oldukça net çekim yapıyor ama alan derinliği konusunda çok iyi olduğu söylenemez...

Ek bilgi daha vermek istiyorum; Logitech C920'nin kamera teknolojisi 2012 tarihine dayanırken, Samsung Galaxy S8 ise, 2017'nin kamera teknolojilerini barındırmaktadır fakat, eğer Samsung Galaxy S8'de lensi biraz daha büyük yapsalardı, DSLR gibi çekim yapabilirdi. Ayrıca, Samsung Galaxy S8'in arka kamerası otomatik odaklamada biraz kötü. En derine kadar odaklayamıyor. Oysaki C920 de otomatik odaklamada çok daha iyi. Evet hızlı odaklayamıyor fakat daha derine odaklayabiliyor. Sakallarımın en derinine kadar bir mikroskop gibi anormal derinlere kadar en net bir şekilde odaklayabiliyor. Sakallarım sanki dev hortum gibi görünüyordu yaptığım testlerde... :) S8 o kadar derine inemiyor ama hızlı odaklıyor...
Bu bir telefon
Ve piyasanın en iyi mobil kamerası
Çok şey bekliyorsunuz .

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bu bir telefon
Ve piyasanın en iyi mobil kamerası
Çok şey bekliyorsunuz .
Evet ancak artık telefon, telefon olmaktan çıkmış durumda. Yani bu telefonların işlemcileri hele ki özellikle Galaxy S8'in bu işlemcisi ve bu grafik kartıyla bir Windows 10 direkt telefona kurmak mümkün olsa, rahatlıkla kaldıracak kapasiteye sahip. İşlemcisi Hem ARM, hem 64-Bit destekleseydi, Windows 10 çalıştırmak mümkün olurdu hemde emulatörsüz. Böylece hızlı çalışırdı. Şu eski Pentium 4'ü bile geçiyor artık telefon işlemcisi... Bu durumda bende her konuda çok şey beklerim doğal olarak... Hani Nokia 500'lerin olduğu çok küçük ekranlı ve Symbian işletim sistemine sahip eski telefon dönemini atlatalı çok olduğu için, artık bir telefondan telefon kamerasındanda üstün bir kamera eklenilmesini bekliyorum. Yani bir DSLR kamerada bulunan lensi telefona monte etmek zor olmamalı...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet ancak artık telefon, telefon olmaktan çıkmış durumda. Yani bu telefonların işlemcileri hele ki özellikle Galaxy S8'in bu işlemcisi ve bu grafik kartıyla bir Windows 10 direkt telefona kurmak mümkün olsa, rahatlıkla kaldıracak kapasite. Şu eski Pentium 4'ü bile geçiyor artık telefon işlemcisi... Bu durumda bende her konuda çok şey beklerim doğal olarak... Hani Nokia 500'lerin olduğu çok küçük ekranlı ve Symbian işletim sistemine sahip eski telefon dönemini atlatalı çok olduğu için, artık bir telefondan telefon kamerasındanda üstün bir kamera eklenilmesini bekliyorum. Yani bir DSLR kamerada bulunan lensi telefona monte etmek zor olmamalı...
İşlemci teknolojisinin küçülerek ilerlemesi kamera teknolojisine göre daha basit . Samsung işlemci teknolojisinde üstün bir şirket olduğu için teknolojinin imkanları işlemci teknolojisinin daha rahat beslediği için işlemci teknolojisi gelişiyor .
Kamera tarafı fiziksel boyutlara çok duyarlı
--- Gönderi Güncellendi ---
Evet ancak artık telefon, telefon olmaktan çıkmış durumda. Yani bu telefonların işlemcileri hele ki özellikle Galaxy S8'in bu işlemcisi ve bu grafik kartıyla bir Windows 10 direkt telefona kurmak mümkün olsa, rahatlıkla kaldıracak kapasite. Şu eski Pentium 4'ü bile geçiyor artık telefon işlemcisi... Bu durumda bende her konuda çok şey beklerim doğal olarak... Hani Nokia 500'lerin olduğu çok küçük ekranlı ve Symbian işletim sistemine sahip eski telefon dönemini atlatalı çok olduğu için, artık bir telefondan telefon kamerasındanda üstün bir kamera eklenilmesini bekliyorum. Yani bir DSLR kamerada bulunan lensi telefona monte etmek zor olmamalı...
İşlemci teknolojisinin küçülerek ilerlemesi kamera teknolojisine göre daha basit . Samsung işlemci teknolojisinde üstün bir şirket olduğu için teknolojinin imkanları işlemci teknolojisinin daha rahat beslediği için işlemci teknolojisi gelişiyor .

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
--- Gönderi Güncellendi ---

Bu bağlamda kamera boyutunu birazcık daha arttırabilirler o zaman? Zaten ben kontrol ettim. 5.8 İnç ve geniş bir telefon hem ekranı, hemde tümüyle geniş. Bu geniş alana, birazcık daha azıcık daha geniş ve büyük bir kamera eklenseymiş, kesinlikle DSLR gibi olurmuş... Doğru değil mi? :) Samsung önümüzdeki sene, Samsung Galaxy S9'da DSLR performansı olarak Samsung'un müşterilere iddia ettiği bir kamera eklediğini duymak isterim ben şahsen... :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu bağlamda kamera boyutunu birazcık daha arttırabilirler o zaman? Zaten ben kontrol ettim. 5.8 İnç ve geniş bir telefon hem ekranı, hemde tümüyle geniş. Bu geniş alana, birazcık daha azıcık daha geniş ve büyük bir kamera eklenseymiş, kesinlikle DSLR gibi olurmuş... Doğru değil mi? :)
Hayır dsrl sensörlerinin boyutuna bakman tavsiye ederim arada fark çok
Telefon sensörleri mercimek sensör diye tabir edilen sensörler.

Telefonların avantajları var evet video sabitlemek çok daha basit netleme hızlı ama kalite bakımından özellikle gece ulasmalari mümkün değil.
Phone arenada bir karşılaştırma izlemistim s8 vs 2 ya e dsrl
S8 çok övuldu orda mesela ama hala asla dsrl değil

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Hayır dsrl sensörlerinin boyutuna bakman tavsiye ederim arada fark çok
Telefon sensörleri mercimek sensör diye tabir edilen sensörler.

Telefonların avantajları var evet video sabitlemek çok daha basit netleme hızlı ama kalite bakımından özellikle gece ulasmalari mümkün değil.
Phone arenada bir karşılaştırma izlemistim s8 vs 2 ya e dsrl
S8 çok övuldu orda mesela ama hala asla dsrl değil
Aslında Samsung bu yüzden Dual Piksel teknolojisini kullanıyor... Bu teknolojiyi, kameranın boyutunu küçültürken performansın dengelenmesi için sağlanmış bir teknoloji diye düşünüyorum. Evet belki Dual Piksel eklenerek kamera her ne kadar küçük olsa da, diğer telefonlara göre daha net çekim yapmasını sağlıyor fakat, birazcık daha büyük yapılsa ve üstüne Dual Piksel eklense, baya müthiş olmaz mıydı? DSLR lensleri büyük ama genede birazcık daha büyütseler acaba daha iyi olmaz mıydı farketmez miydi? Yani dev gibi değilde hani işte anladın sen. :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aslında Samsung bu yüzden Dual Piksel teknolojisini kullanıyor... Bu teknolojiyi, kameranın boyutunu küçültürken performansın dengelenmesi için sağlanmış bir teknoloji diye düşünüyorum. Evet belki Dual Piksel eklenerek kamera her ne kadar küçük olsa da, diğer telefonlara göre daha net çekim yapmasını sağlıyor fakat, birazcık daha büyük yapılsa ve üstüne Dual Piksel eklense, baya müthiş olmaz mıydı? DSLR lensleri büyük ama genede birazcık daha büyütseler acaba daha iyi olmaz mıydı farketmez miydi? Yani dev gibi değilde hani işte anladın sen. :)
Samsung sensör boyutunu kücultmedi hep aynı sensor boyutu dual Pixel gelse bile
Daha piksel boyutlarını büyüttü .

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Samsung sensör boyutunu kücultmedi hep aynı sensor boyutu dual Pixel gelse bile
Daha piksel boyutlarını büyüttü .
Peki Dual Piksel diye bir teknoloji varsa, bunun yanına birde Quad Piksel diye bir teknoloji getirilmesi mümkün müdür? Dual çift demek ise, Quad dörtlü anlamına gelir hani. Buna benzer şekilde Dual Core deriz işlemcide veya Quad core demek gibi... Dual Piksel den sonra Quad Piksel diye bir yeni teknolojiyi, bir sonraki üst sınıf telefonlarında Samsung sence çıkarır mı?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Peki Dual Piksel diye bir teknoloji varsa, bunun yanına birde Quad Piksel diye bir teknoloji getirilmesi mümkün müdür? Dual çift demek ise, Quad dörtlü anlamına gelir hani. Buna benzer şekilde Dual Core deriz işlemcide veya Quad core demek gibi... Dual Piksel den sonra Quad Piksel diye bir yeni teknolojiyi, bir sonraki üst sınıf telefonlarında Samsung sence çıkarır mı?
Beceremezler sanırım bilmiyorum birşeyler yapacaklar işte bekleyip göreceğiz elimdeki telefonun tadını çıkart daha iyisi yok

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Beceremezler sanırım bilmiyorum birşeyler yapacaklar işte bekleyip göreceğiz elimdeki telefonun tadını çıkart daha iyisi yok
Bu arada Dual Piksel teknolojisinin biraz daha iyileştirilmesi daha iyi olurdu. S8'de maleesef S7'de kullanılan kameranın aynısı var. Yazılımsal ufak iyileştirmeler dahi olsa da, teknolojisi aynı. Dual Pikselde rastladığım en büyük sorun ise Ghosting problemi. Hani bazı ekranlarda hareket eden bir cismin izi ekranda kalır ya hafiften aynı onun gibi. Özellikle az ışıkta çekim yapınca ekran bulanıklaşıyor hareket ettirince öyle oluyor. Dual Piksel zaten Çift piksel demek. Dual Pikselin mantığı sanırım şöyle işliyor; 1 Tane kamera değilde sanki 2 adet 12 megapixel arka kamera üst üste aynı anda çalışıyormuş gibi olmasını sağlamak ve bunu 2 katına çıkartarak görüntüyü netleştirme teknolojisi... Ancak, gece çekimlerinde ufak hareket esnasında bile blur yani bulanıklık dediğimiz durum ortaya çıkıyor. Yani Çift pikseller aynı zamanlamada aynı anda işlenemiyor olabilir diye düşünüyorum sizcede doğru tespit değil midir? Mesela hareket ettirince bulanıklaşır ve diğer cisimler görüntüde karışır. Bu bana sanki arkada iki tane kamera var ve her iki kamerada aynı zamanda tepki veremiyormuş gibi yani İnput Lag adı verilen soruna benziyor sanki bu durum... 1. Piksel daha erken işlerken 2. Piksel daha geç işleyince tek görüntüde bir ilizyon ortaya çıkıyor yani sanki? :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu arada Dual Piksel teknolojisinin biraz daha iyileştirilmesi daha iyi olurdu. S8'de maleesef S7'de kullanılan kameranın aynısı var. Yazılımsal ufak iyileştirmeler dahi olsa da, teknolojisi aynı. Dual Pikselde rastladığım en büyük sorun ise Ghosting problemi. Hani bazı ekranlarda hareket eden bir cismin izi ekranda kalır ya hafiften aynı onun gibi. Özellikle az ışıkta çekim yapınca ekran bulanıklaşıyor hareket ettirince öyle oluyor. Dual Piksel zaten Çift piksel demek. Dual Pikselin mantığı sanırım şöyle işliyor; 1 Tane kamera değilde sanki 2 adet 12 megapixel arka kamera üst üste aynı anda çalışıyormuş gibi olmasını sağlamak ve bunu 2 katına çıkartarak görüntüyü netleştirme teknolojisi... Ancak, gece çekimlerinde ufak hareket esnasında bile blur yani bulanıklık dediğimiz durum ortaya çıkıyor. Yani Çift pikseller aynı zamanlamada aynı anda işlenemiyor olabilir diye düşünüyorum sizcede doğru tespit değil midir? Mesela hareket ettirince bulanıklaşır ve diğer cisimler görüntüde karışır. Bu bana sanki arkada iki tane kamera var ve her iki kamerada aynı zamanda tepki veremiyormuş gibi yani İnput Lag adı verilen soruna benziyor sanki bu durum... 1. Piksel daha erken işlerken 2. Piksel daha geç işleyince tek görüntüde bir ilüzyon ortaya çıkıyor yani sanki? :)
Alakası yok . Cihaz sensör ışık daha fazla düşsün diye enstantaneyi uzatıyor yani ışığa meslek 1 saniyenin 30da biri bakmak yerine 1 saniyenin 4te biri kadar bakıyor haliyle zaman uzadıkça ışık kayması oluyor . Videoya başladığınızda bu FPS düşüşü olmaz çünkü enstanteyi cihaz artırmaz. Daha ışık alır gerekirse isik almak için ISO basar
Işıklı ortama git kamerayı aç pro modu aç 1/24000 vb değerler yazar tıklayınca 2ci yuvarlak da olur o o değeri sürükle 1/4e 0.3 e felan getir kamera kasiyormus etkisi olur ama ekranda ışık patlar dene bana denedim de

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Alakası yok . Cihaz sensör ışık daha fazla düşsün diye enstantaneyi uzatıyor yani ışığa meslek 1 saniyenin 30da biri bakmak yerine 1 saniyenin 4te biri kadar bakıyor haliyle zaman uzadıkça ışık kayması oluyor . Videoya başladığınızda bu FPS düşüşü olmaz çünkü enstanteyi cihaz artırmaz. Daha ışık alır gerekirse isik almak için ISO basar
Işıklı ortama git kamerayı aç pro modu aç 1/24000 vb değerler yazar tıklayınca 2ci yuvarlak da olur o o değeri sürükle 1/4e 0.3 e felan getir kamera kasiyormus etkisi olur ama ekranda ışık patlar dene bana denedim de
Açıkçası benim için aydınlık ortam için kullandığım en iyi ISO değerleri şuana kadar 400-500 veya en az 300 oldu. Sizin tavsiyenize göre en iyi ISO değeri kaçtır? Pro modunda ISO manual olarak en fazla 800'e çıkartılabiliyor. Ayrıca bir sorun var. 1080p (60 FPS) ve 4K modunda 10 dakika limiti (SD Kart takılı olmasına rağmen) var ve ben bu limiti kaldıramıyorum. O limit olmasa 1 saat falan kayıt yapabilirdim? Bu limiti nasıl kaldırabilirim fikrin var mı?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Açıkçası benim için aydınlık ortam için kullandığım en iyi ISO değerleri şuana kadar 400-500 veya en az 300 oldu. Sizin tavsiyenize göre en iyi ISO değeri kaçtır? Pro modunda ISO manual olarak en fazla 800'e çıkartılabiliyor. Ayrıca bir sorun var. 1080p (60 FPS) ve 4K modunda 10 dakika limiti (SD Kart takılı olmasına rağmen) var ve ben bu limiti kaldıramıyorum. O limit olmasa 1 saat falan kayıt yapabilirdim? Bu limiti nasıl kaldırabilirim fikrin var mı?
S7 ilk zamanda 4k sınırı vardı sanırım
Şimdi 4k sınırı s7lerde yok.
Güncelleme ile duzeltilir