Samsung Galaxy S8 yavaş şarj olmaya başladı...

Bu konuyu okuyanlar

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Samsung Galaxy S8 telefonumu 1-2 ay boyunca kullandıktan sonra, artık daha yavaş şarj olmaya başladı. Üstelik soketi veya kablo üzerinde herhangi bir aşındırmada söz konusu değil. %0 Olduğu zaman şarja taktığımda tahmini şarj 1 Saat 16 Dakika diyorken artık, 1 Saat 40 Dakika gibi birşey olarak gösteriyor ve telefonu tamamen kapattığımda, gerçekten yavaş şarj oluyor. En son bir Android güncellemesi geldi, onu yaptıktan sonra böyle olduğunu düşünüyorum. Cidden yavaşladı. Mesela 5 Dakika içinde %0'dan %10'a gelirken, şimdi %4'e geliyor gibi birşey ve çok daha uzun süre beklemek zorunda kalıyorum. Nasıl olur böyle üst model bir telefonda böyle bir sorun?! Anlamıyorum bu akıllı telefonlardaki rahatsız edici sorunu. Zaman ilerledikçe, şarj hızları azalıyor. Ayrıca aradan çokta zaman geçmedi.

Bu sorunun aynısını Samsung Galaxy S3 telefonumdada yaşamıştım işkence gibiydi. Zamanla iyice yavaş şarj olmaya başlamıştı ve birgün hiç şarj olmuyordu.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Hocam ayarlar>cihaz bakımı>pil>gelişmiş ayarlar'dan hızlı şarj özelliği açık mı bakabilir misiniz?

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
762
Çok takılacak durum değil. Eğer 2 saati geçmiyorsa normaldir. Güvenlik çok önemli.

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
2 Saati geçmiyor ama yavaşlaması biraz üzücü...
--- Gönderi Güncellendi ---
H

Aşırı hızlı şarj neden zararlı bunu açıklar mısın?
Araştırmalara göre uzun vadede hızlı şarj bile batarya ömrünü kısaltırken neden aşırı hızlı sarjın etkisi olmasın?