Zoom Türkçe Yama | Linux'ta Zoom'u Türkçe Yapma (GNU/Linux)

Bu konuyu okuyanlar

46imt

Asistan
Reaksiyon puanı
577
Onu denemiştim. Yani de.qm dosyasını tr.qm yapmıştım ancak Zoom desteklemiyor. Ek olarak kendileri ekleyebilirler. Zoom'un kurulu olduğu dizin üzerinde bir çok arama yaptım ancak nasıl değiştirileceğini bulamadım.
Benim demek istediğim o değildi en.qm dosyası içinden Deutsch yazan kısmı Turkish olarak değiştirip yap demek istemiştim.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Merhabalar,Zoom Türkçe yama projesinde artık yamayı kullanmak isteyen kullanıcıları terminal ekranında bırakmak istemediğimizden dolayı artık deb formatında paketleme yaptık(paketin çalışması için python3-tk adlı paket gerekmektedir.)

Zoom Türkçe yamasının 64 bit kurulum paketi için:
Zoom Türkçe yama 64 bit

Zoom Türkçe yamasının 32 bit kurulum paketi için:
Zoom Türkçe yama 32 bit

Sitesinden yama dosyasının deb formatındaki dosyasını indirebilirsiniz.

Python3-tk paketinin kurulumu için:

Terminalden yapılmak istenirse:
Kod:
sudo apt install python3-tk
kodunu giriyoruz.

Paket olarak kurmak istenirse:
Python3-tk paketinin indirme linki
Sitesine girip paketi indirebilirsiniz.

İyi günler dileriz.
Bu arada bu paket ile kurulumu yapıp sıkıntı yaşayan varsa söylerse memnun olurum, ona göre düzenlemeler yapabilirim.

• Beğen
Reactions: 023

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Bu arada bu paket ile kurulumu yapıp sıkıntı yaşayan varsa söylerse memnun olurum, ona göre düzenlemeler yapabilirim.
Abi açılmıyor.
1612562900596.png

(!)

Reaksiyon puanı
4,113

46imt

Asistan
Reaksiyon puanı
577

Zoom Türkçe yama için pisi paketini güncelledim. Pisi dosyasına çift tıklama ile kurabilirsiniz.
Sonra menüden Zoom Türkçe Yama adındaki uygulamayı açın terminal ekranında size şifrenizi soracaktır sonra bağımlılıklarla ilgili bir soru soracak ona evet yazın.
Sonra grafiksel kurumlum ekranı gelir.
İşlemler sırasında Zoom kapalı olmalıdır.

Eğer menüdeki uygulama üzerinden açılmazsa CTRL+ALT+T (Terminal) açın şu komutu verin:
Bash:
sh /usr/local/bin/Grafikkurulum/Grafikkurulum.sh

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996

Zoom Türkçe yama için pisi paketini güncelledim. Pisi dosyasına çift tıklama ile kurabilirsiniz.
Sonra menüden Zoom Türkçe Yama adındaki uygulamayı açın terminal ekranında size şifrenizi soracaktır sonra bağımlılıklarla ilgili bir soru soracak ona evet yazın.
Sonra grafiksel kurumlum ekranı gelir.
İşlemler sırasında Zoom kapalı olmalıdır.

Eğer menüdeki uygulama üzerinden açılmazsa CTRL+ALT+T (Terminal) açın şu komutu verin:
Bash:
sh /usr/local/bin/Grafikkurulum/Grafikkurulum.sh

Pisi yöneticileri ile iletişime geçersen bunu Pisi'nin wiki sayfasında paylaşılırsa daha çok kişiye ulaşır. Ellerine sağlık. Hepiniz çok güzel iş çıkardınız.

Öncelikle çeviriye grafik kurulum yapan @Ram_kafasi 'na sonrasında kurulumu Pisi'ye uygun hale getiren sana teşekkür ediyorum. Destek verip uğraşmanız çok güzel hissettirdi :)

46imt

Asistan
Reaksiyon puanı
577
Pisi yöneticileri ile iletişime geçersen bunu Pisi'nin wiki sayfasında paylaşılırsa daha çok kişiye ulaşır. Ellerine sağlık. Hepiniz çok güzel iş çıkardınız.

Öncelikle çeviriye grafik kurulum yapan @Ram_kafasi 'na sonrasında kurulumu Pisi'ye uygun hale getiren sana teşekkür ediyorum. Destek verip uğraşmanız çok güzel hissettirdi :)
Wiki olarak paylaşmam için izin almam gerekmiyor. Ayrıca sonra kaldırma ihtimalleri var lisans sorunu yüzünden sonuçta kapalı kaynak bir uygulamaya müdahale ediyor.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Wiki olarak paylaşmam için izin almam gerekmiyor. Ayrıca sonra kaldırma ihtimalleri var lisans sorunu yüzünden sonuçta kapalı kaynak bir uygulamaya müdahale ediyor.
Bir tane sitede de bu yamanın kurulumu paylaşılmış. Kendilerine teşekkür ettim yamayı paylaştıkları için sonrasında hesabımı silmişler.

1612858063270.png

1612859649429.png

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
Ben kuruyorum ama tüm diller ingilizce oluyor nedense Linux Mint 20 Ulyassa sürümünde çalışmıyor.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
ArcoLinux'ta ./hızlıkurulum.sh komutunu verince erişim engellendi diyor. Sudo su yapmama rağmen.

DYREX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
64
Sanırım dosya githubdan silinmiş ve videoya ulaşılamıyor güncelleyebilir misiniz?

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Windows için nasıl yapabiliriz

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Windows için nasıl yapabiliriz
Windows'da kaynak kodlari cikarilamadigi icin yapilamiyor.

Sanırım dosya githubdan silinmiş ve videoya ulaşılamıyor güncelleyebilir misiniz?
Suan farkettim, deb dosyalari duruyor:
Merhabalar, Zoom Türkçe yama projesinde artık yamayı kullanmak isteyen kullanıcıları terminal ekranında bırakmak istemediğimizden dolayı artık deb formatında paketleme yaptık (paketin çalışması için python3-tk adlı paket gerekmektedir.)

Zoom Türkçe yamasının 64 bit kurulum paketi için:
Zoom Türkçe yama 64 bit

Zoom Türkçe yamasının 32 bit kurulum paketi için:
Zoom Türkçe yama 32 bit
Debian tabanli bir dagitim kullaniyorsan bunlari kullanabilirsin.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Proje yapılıp bırakıldı ram'e söylesem belki günceller ancak zaten fazla kullanan yok gibi.