Windows 7 Resmi Türkçe Sürümü İnternete Ne Zaman Düşer?

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
hayırlısı bakalım ne zaman düşerse :D

cahid öz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar iyi günler. windows 7 kurdum. türkçe ama sürümünün kaç olduğunu bilmiyorum. kurduğumuz işletim sistemiyle ilgili sürümün ayrıntılarını bilgisayarımızın hangi bölümünden öğrenebiliriz? yardımcı olursanız sevinirim. iyi günler.

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
cahid kardeş görev yöneticisini aç orada explorer.exe ye sağ yıkla özellikler de oradan öğrenebilirsin.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Daha dün gece kurdum, güncelledim. :)
Üzerine Ofis 2007 kuramadım nedense. :(

clipboard02v.jpg

gurhan36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım Eng. versiyonu indir türkçe yama koy kullan kasmanın anlamı yok vakit kaybediyorsun..

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
7600.16385.090713-1255_x86fre_client_tr-tr_OEM_Ultimate-GRMCULFREO_TR_DVD.iso şu anda direk tek linkten bunu indiriyorum verildiği sitede 22 october 2009'da çıktığı yazıyor...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Türkçe Sürümünü Bekliyorum Sırf Media Center daki Çevrim içi TV için :)

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Windows 7 DVD'si bugün elime geçti. Başka işlerim çıktığından geç saatlerde kurmak zorunda kaldım ve hala güncelleme yapmakta. şuan 16404 gösteriyor. bu saaten sonra son numarası kaç olur diye güncellemeleri beklemenin manası yok :)
Güncellemeler son bulduğunda numarasına tekrar bakar ilave yaparım.

win7z.jpg

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Windows 7 DVD'si bugün elime geçti. Başka işlerim çıktığından geç saatlerde kurmak zorunda kaldım ve hala güncelleme yapmakta. şuan 16404 gösteriyor. bu saaten sonra son numarası kaç olur diye güncellemeleri beklemenin manası yok :)
Güncellemeler son bulduğunda numarasına tekrar bakar ilave yaparım
ultimate orjinal TR DVD mi?

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
ultimate orjinal TR DVD mi?

Evet Orjinal DVD di
Ve bu sabah güncellemelerin hepsi bitti ve önceki sayfalarda mned arkadışımızın belirttiği gibi güncellemelerden sonra 6.1.7600.16434 sürümüne olmadı.hâla sürüm olarak 6.1.7600.16404 sürümünü gözükmekte.

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Benim kullandığımda orjinal değil fakat benim kullanıdığımın sürümü de 16404. Orjinal olacak diye boşuna bekleme çabaları içerisine girmemişim iyi ki:)

Hocam siz orjinal dvd edinmişsiniz, daha önceki sürümleri de kullanmışsınızdır sanıyorum. Varmı görebildiğiniz bir fark?

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
mned bu win 7 konusunda ne yapıyosan ii şeyler yapıyosun :D

trojenx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben tablet pc kullanıyorum hp tx2-2000 bunada malumunuz vista işletim sitemi yüklü ve başlanğıçtaki tüm programları kaldırmama rağmen antivirüs hariç 58-60 işlemlerde açılıyor normalde daha önce xp kullanıyordum onda antivirüs msn v.s başlangıçta olduğu halde 30 işlemi geçmiyordu bende win7 kullanmayı düşünyürorum xp kursam bilgisayarın tablet özelliği gidiyormuş ondan win7 kurmayı düşünüyorum acaba win7 kuran arkadaşlar memlunlarmı başlangıçta kaç tane işlem ile pc açılıyor ayrıca vistaya göre gözle görülür oranda hız sağlıyormu ?

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Merhaba arkadaşlar ben tablet pc kullanıyorum hp tx2-2000 bunada malumunuz vista işletim sitemi yüklü ve başlanğıçtaki tüm programları kaldırmama rağmen antivirüs hariç 58-60 işlemlerde açılıyor normalde daha önce xp kullanıyordum onda antivirüs msn v.s başlangıçta olduğu halde 30 işlemi geçmiyordu bende win7 kullanmayı düşünyürorum xp kursam bilgisayarın tablet özelliği gidiyormuş ondan win7 kurmayı düşünüyorum acaba win7 kuran arkadaşlar memlunlarmı başlangıçta kaç tane işlem ile pc açılıyor ayrıca vistaya göre gözle görülür oranda hız sağlıyormu ?
trojenx sorduğun buysa şayet bende bu şekilde hız konusunda vistayı da kullanan birisi olarak emin olabilirsin windows 7 daha hızlı..

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332

Vista ile arasında büyük bir fark var. RAM kullanımı daha düşük, performansı daha yüksek.

Windows 7'de hoşuma gitmeyen bazı şeyler de oldu.
Ağdan dosya kopyalama sırasında işlemci kullanımı %60'lara kadar yükseliyor ve başka işlem yapmak çok zorlaşıyor.
Ağdan veri aktarım hızı çok düşük. Vista ile 12 MB/s hızın üzerinde kopyalama yapıyordu. Şimdi 5-6 MB/s hıza çıkıyor en fazla.

trojenx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
trojenx sorduğun buysa şayet bende bu şekilde hız konusunda vistayı da kullanan birisi olarak emin olabilirsin windows 7 daha hızlı..

Notbookta 4 gb ddr2 ram var yinede kasıyor üstelik dual core işlemci açılışı 60 işlemlerde ne bokvar anlamadım o kadar sanırım hep vista sisteminin kendi arka planında çalışan otomatik olarak tanımlanan işlemler var açılış 60 işlem olurmu hiç ... bazı vista kullanan arkadaşlarınkine bakıyorum açılışta 100 e yakın işlem var tabi buda bilgisayarın performansını önemli ölçüde azaltıyor bide birazcık bilgisayar kullanmayı biliyorsanız bu sizin için bir ölüm oluyor ... Mned arkadaşım 43 işlem win7 açılıştamı yoksa resim çekerken açık başka programlarda varmıydı ? aslına bakarsanız 43 işlem bile sizce fazla değilmi normali bunun max 30 gibi bir işlem olması lazım diye düşünüyorum ...

7.42 arkadaşım vistadanmı win 7 ye geçtin hangi sürüm win7 yi
kullanıyosun geçişte gözle görülür performans artışı gözledinmi son olarakta win7 den memlunmusun ?

Birde internet üzerinden win7 yi indirip kurabiliyormuyum bilgisini verirseniz sevinirim . . .

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
7.42 arkadaşım vistadanmı win 7 ye geçtin hangi sürüm win7 yi
kullanıyosun geçişte gözle görülür performans artışı gözledinmi son olarakta win7 den memlunmusun ?

Birde internet üzerinden win7 yi indirip kurabiliyormuyum bilgisini verirseniz sevinirim . . .

Vista Ultimate 64 Bit işletim sisteminden Win 7 Ultimate 64 bit sistemine geçtim.

Performans artışı kesinlikle var. Özellikle oyunlarda çok hissediliyor.
Yukarıda yazdığım sorunlar dışında gayet memnunum.

İnternetten indirebilirsin. Rapidshare, torrent vs. gibi yollardan. Sonra aktivasyon yaparsın. Tabi yasal olmadığı için bu kadar yazabilirim. :)

trojenx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vista Ultimate 64 Bit işletim sisteminden Win 7 Ultimate 64 bit sistemine geçtim.

Performans artışı kesinlikle var. Özellikle oyunlarda çok hissediliyor.
Yukarıda yazdığım sorunlar dışında gayet memnunum.

İnternetten indirebilirsin. Rapidshare, torrent vs. gibi yollardan. Sonra aktivasyon yaparsın. Tabi yasal olmadığı için bu kadar yazabilirim. :)

seninle biz bir özelden konuşalım :)

benim şuan işletim sistemi vista64 bit home premium bundan win7 64 bit ultimate geçebiliyomuyuz yoksa win7home premiumamı geçicez ?

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Mned arkadaşım 43 işlem win7 açılıştamı yoksa resim çekerken açık başka programlarda varmıydı ? aslına bakarsanız 43 işlem bile sizce fazla değilmi normali bunun max 30 gibi bir işlem olması lazım diye düşünüyorum ...
resim çekerken ie 8 üç sayfa olarak açıktı,görsel özelliklerin hepsi açık ,virüs programı ve ağ bağlantısı filan hepsi açık ve performansından şikayetçi değilim..

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
16385 22 ekimde çıkan sürümle aynı değil mi neye karar verildi.

trojenx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
resim çekerken ie 8 üç sayfa olarak açıktı,görsel özelliklerin hepsi açık ,virüs programı ve ağ bağlantısı filan hepsi açık ve performansından şikayetçi değilim..

anladım o zaman tahmin ettiğim gibi win7 açılış olarak max 35 hatta 30 işlemle açılıyor bugün içersinde ben en iyisi bir win7 ultimate dvdsi temin edeyim :)

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
windows 7 de sürümü öğrenmek için gelişmiş yöntem ve son nokta: regediti açın:başlat çalıştır regedit yazalım regedittte f3 tuşuna basın bul kutucuğuna buildlabex yazın herşeyi öğrenin windows 7 sürümü hakkında.

trojenx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 de sürümü öğrenmek için gelişmiş yöntem ve son nokta: regediti açın:başlat çalıştır regedit yazalım regedittte f3 tuşuna basın bul kutucuğuna buildlabex yazın herşeyi öğrenin windows 7 sürümü hakkında.

normalde win 7 en son sürüm hangisi oluyor ?

rule_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
msdn agustos 29 da cıkan rtm fınal surumu için
16385 olarak kuruluyor.
güncelleyınce 16434 oluyor.

kutulu 22 ekim ingılızce versyonlarda 16385 olarak kuruluyomuş