Windows 7 Resmi Türkçe Sürümü İnternete Ne Zaman Düşer?

SwateR

Rektör
19 Nisan 2009
10,200
662
293
Banada biri özelden link yollarsa sevinirim.İndiricem ama hiç bir yere güvenemiyorum.

kafkas197

Öğrenci
5 Kasım 2009
14
0
0
Valla gerçek sürümü özelden atacak cesur merhametli yiğit biri varmı varsa banada özelden atarsa kulu kölesi olurum:biggrin::biggrin:

YellowRed

Rektör
2 Ekim 2008
13,574
27
0
Valla gerçek sürümü özelden atacak cesur merhametli yiğit biri varmı varsa banada özelden atarsa kulu kölesi olurum:biggrin::biggrin:
maalesef piyasadaki dvd versiyonu hala düşmedi. RTM versiyonu var heryerde. microsoft RTM ile satıştaki sürümü aynı yapınca kimse zahmet edip dvd satın alıp yüklemeye gerek duymadı galiba. istersen pc meraklısının açtığı konudaki rtm sürümü indirip aktive edip kullan. yoksa benim gibi biraz daha bekleyeceksin.:)

YellowRed

Rektör
2 Ekim 2008
13,574
27
0
arena TR den sonra başka bir siteden indirdiğim iso da RTM çıktı. md5 ve sha değerleri RTM ile aynı. çıldıracam ya... 12 part indirip uğraştım bir de. üstelik adamlar orjinal dvd resmi falan da koymuşlar siteye.:angry:

rise

Dekan
Emektar
12 Ocak 2009
9,893
3,247
293
arena TR den sonra başka bir siteden indirdiğim iso da RTM çıktı. md5 ve sha değerleri RTM ile aynı. çıldıracam ya... 12 part indirip uğraştım bir de. üstelik adamlar orjinal dvd resmi falan da koymuşlar siteye.:angry:
Sadece 12 part diyorsan o da bir şey mi? :lol:
Şimdiye kadar 212 part indirmişimdir sadece Windows 7 olarak :mrgreen:

rise

Dekan
Emektar
12 Ocak 2009
9,893
3,247
293
Amin
Fakat ben kendime bilerek eziyet ettiğimin farkındayım.
İlk indirdiğim build 6519 u bulup indirmek için 3 gün uğraşmıştım.
Şimdi gece başlayıp sabaha biter hale geldi.

Üç dosya indirip isoyu kendim oluşturduğum bile var sağlam kaynaklardan :)

2mowntl.jpg

mned

Doçent
9 Mart 2009
715
24
18
rtsbora kardeşim sürüm nosu farklı (veya yüksek) final arıyorsan boşa çabalama çünkü MS rtm olan 13685 sürümü retail olarak piyasaya sundu.güncellemelerle sürüm nosu değişiyor,olmayan birşeyi nasıl bulacaksın?İşte güncelleme sonrası sürüm nosu bu ,kurarken normal rtm diye bildiğimiz 13685'i kurdum http://img509.imageshack.us/i/ekranalntsj.png/

Militarist

Dekan
4 Mayıs 2008
7,620
130
243

Bu resim her yerde dolaşıyor. Bende inanmamaya başladım. Zaten kurup hemen sildim.

Militarist

Dekan
4 Mayıs 2008
7,620
130
243
İngilizcesi bile 08/24/2009 tarihli. Bizim millette tutturmuş 22 ekim'de çıkan sürüm 22 ekim'de çıkan sürüm diye. Yok öyle birşey kardeşim. 22 Ekimde çıkan sürüm N sürüm. Ne işimiz olur N ile E ile.

İlla satın alınmış bir dvd mi olmalı.

Satılacak dvd'de bizim kullandığımız msdn zaten.

Hedgehog!

Doçent
27 Kasım 2006
603
3
18

keyman

Öğrenci
11 Eylül 2009
25
0
0
Satış çıkış tarihi 22 ekim adamlar son günü beklemiyor yazılımın final sürümü çıkarmak için 6 ağustosdan sonra cd basım evine gidiyor orada kopyalanıyor ve dvd ye basılıyor paketleniyor ulaşım vs. derken uzun bir süreç 22 ekimde raflardaki yerini alıyor.

Pointer*

Asistan
3 Ağustos 2009
209
9
0
Benim elimde Windows 7 home premium key var.

Ama Windows 7 home premium TURKCE indirecek bir yer bulamadim netten.Hep ingilizce var.

Sizlerin bildigi bir yer varmi?

mned

Doçent
9 Mart 2009
715
24
18
home premiumda güncelleme ile dil eklentisi gelmez ayrıca dil değiştirme özellikleri de kısıtlı olduğundan şu anki LP dosyalarıyla elle eklenerek Türkçe yapamazsınız. elinizde ultimate sürümü varsa seçenekli hale getirerek home premiumu yükleyebilirsiniz.Ultimate varsa cevap verin nasıl yapılacağını anlatayım.

Pointer*

Asistan
3 Ağustos 2009
209
9
0
Update'ten gelir. Gelmezse de elle eklersin.

Torrent dosyası var bende. Orijinal retail.

Ingilizce bendede var. sagolasin...

---------- saat 18:17 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:15 eklenmişti ----------

home premiumda güncelleme ile dil eklentisi gelmez ayrıca dil değiştirme özellikleri de kısıtlı olduğundan şu anki LP dosyalarıyla elle eklenerek Türkçe yapamazsınız. elinizde ultimate sürümü varsa seçenekli hale getirerek home premiumu yükleyebilirsiniz.Ultimate varsa cevap verin nasıl yapılacağını anlatayım.

Ultimate var ama elimdeki key home premium icin.

mned

Doçent
9 Mart 2009
715
24
18
Ultimate var ama elimdeki key home premium icin.

Ultimate iso olarak varsa iso dosyasını power iso programı ile açıp isonun içindeki "sources" içindeki "ei.cfg" dosyasını siliniz. Daha sonra isoyu farklı bir dizine kaydedip dvd ye yazdırınız ve kurarken sürüm seçme penceresi çıkar oradan home premiumu kurabilirsiniz.

İso yoksa usb bellek kullanabilirsiniz dvd içeriğini usb belleğe kopyalayınız ,kopyaladığınız dosyalarda yine aynen sources içinde ei.cfg dosyasını siliniz , bootdan usb belleği göstererek kurulum yapın seçenekler gelecektir karşınıza.

Pointer*

Asistan
3 Ağustos 2009
209
9
0
Ultimate iso olarak varsa iso dosyasını power iso programı ile açıp isonun içindeki "sources" içindeki "ei.cfg" dosyasını siliniz. Daha sonra isoyu farklı bir dizine kaydedip dvd ye yazdırınız ve kurarken sürüm seçme penceresi çıkar oradan home premiumu kurabilirsiniz.

İso yoksa usb bellek kullanabilirsiniz dvd içeriğini usb belleğe kopyalayınız ,kopyaladığınız dosyalarda yine aynen sources içinde ei.cfg dosyasını siliniz , bootdan usb belleği göstererek kurulum yapın seçenekler gelecektir karşınıza.

hemen deniyorum

MeLankoLia

Profesör
5 Aralık 2008
2,220
1
0

evet gelir.

muratay_35

Öğrenci
25 Ağustos 2009
16
0
0
arkadaşlar kendinizi boşu boşuna yoruyorsunuz indirdiğiniz sürüm RTL ise ve temasın da türkye teması varsa orjinal sürümdür indirdiğiniz OEM lerde yok öyle bi tema.
ayrıca Windows 7 geçirdiği uzun test sürecinden bitmiş bir ürün olarak çıktı. Bununla birlikte her yazılım gibi kullanıldığı süre zarfında her yaşayan işletim sistemi gibi devamlı güncellenecek.

Windows 7 ile ilgili en çok merak edilen güncelleme ise bu işletim sisteminin ilk servis paketi oluyor. Service Pack'ler yani servis paketleri, Microsoft Windows işletim sistemlerinde büyük iyileştirmeler sağlayan kritik güncelleme paketleri. Windows 7'nin de ilk servis paketinin neler içereceği büyük önem taşıyor.

20091102232833.jpg

Bu servis paketinin bir yıl kadar sonra çıkması bekleniyor. Bu süreçte üzerinde Microsoft mühendislerinin kafa yorduğu bu ilk ve önemli güncelleme ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Bugün ortaya çıkan söylentilere göre SP1'in beta sürümü Ocak 2010'da, beklenenden çok daha erken gelebilir. Bu tarih CES ticaret fuarına denk geliyor.

Wzor kaynaklı bilgiye göre bu beta sürümünü iki diğer beta izleyecek. Bu 3 beta da 2010'un ilk çeyreğinde çıkacak ve iki RC (Release Candidate: çıkmaya aday) sürüm güncellemesi de servis paketi geliştirme sürecinin bir parçası olacak.

Yaz aylarında üreticilere dağıtılacak olan Windows 7 Service Pack 1 ile piyasadan satın alınan Windows 7 sürümleri de güncel haliyle kurulabilecek. Bu sayede kullanıcılar aradan geçen süre zarfında biriken bütün güncellemeleri Windows Update'den indirmek zorunda kalmayacak. 2010'un sonuna yaklaşan üretim süreci, Microsoft'un daha önceki açıklamasını yalancı çıkartmıyor.

Bu bilgiler şu aşamada tamamen spekülatif olarak değerlendirilebilir. Ancak Wzor'un beta aşamasındaki Windows 7 ile ilgili çeşitli "sızıntılarda" önemli bir rolü olduğunu hatırlarsak, bu iddianın haber değeri kazanacak kadar ciddi olduğunu da söyleyebiliriz. Resmi bir Microsoft açıklaması olduğunda bu konuyu açıklığa kavuşturacağız.bunu beklemeniz gerekiyor saygılar

---------- saat 20:21 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:11 eklenmişti ----------

aslında OEM ile RETAİL arasında hiç bir fark yok!

Tek fark Retail sürecinin ülkeler için satışa sunduğu kutulu satış sürümüdür...
OEM ise Bilgisayar firmaları tarafından satışa sunulan bilgisayarlardaki toplu lisans ile sunulan sürümlerdir

RETAİL ve OEM sürümleri arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. hepsinin sürüm değerleri 7600.16385-1255 dir... sadece RETAİL sürüm ülkeler için üretilmiştir türkiye için üretilen sürümde türkiye teması var masaüstünden sağ tıkladığınızda kişiselleştirdn bakabilirsiniz tamanın olup olmadğını , eğer tema yoksa orjinal sürüm deil

tolgasal

Profesör
11 Eylül 2009
1,115
18
0
o değilde şu güncelleme farklarını anlayamadım. Birinde 16450 olmuş. Biri çakılı kalmış. Bende 16404 hala :)