Windows 7 Resmi Türkçe Sürümü İnternete Ne Zaman Düşer?

hell_01

Öğrenci
3 Eylül 2009
27
0
0
Arkadaşlar 22 ekim falan diye bir şey yok onaylanan ve en son build numarası msdn sitesinde yazan türkçe windows 7 numarası yani;

File Name: tr_windows_7_ultimate_x86_dvd_x15-65965.iso (6.1.7600.16385)

SHA1 değeri ise: 1B9DD4D398549B430D8B757B2EC2586E6A18E290 Budur..

Sadece güncellemeleri yükledikten sonra sürüm numarası şu şekilde oluyor: 6.1.7600.16404

Onun dışındaki numaraların hepsi gerçek değildir ve 22 ekimde satışa sunulan sürüm de 6.1.7600.16385 nolu sürüme gerekli güncelleme yapılmış halidir yani 6.1.7600.16404 bu şekildedir.. Sürüm numarasına bakmak isteyen arkadaşlar görev yöneticisini açıp işlemler sekmesinden explorer.exe ye sağ tıklayıp özellikler deyip açılan pencereden ayrıntılar sekmesine basıp öğrenebilirler...

22 ekimde satışa çıkan sürüm ile msdn ne sitesinden elde dilen sürüm arasında yazılımsal olarak hiç bir fark yoktur sadece yukarıda anlattığım gibi güncelleme yüklemesi vardır. msdn de çıkan oem yani pc üreticileri için çıkmıştır 22 ekimde çıkan ise son kullanıcı için yani bizler için çıkmıştır... Dahada tartışmaya gerek yoktur...

Tek yapmanız gerek sağlam msdn sitesinden edinilmiş bir windows 7 isosu bulup SHA1 değerini kontrol edip yüklemek ve gerekli güncellemeleri windows update üzerinden yapmaktır..... Herkese Kolay gelsin......

volkanos

Profesör
23 Mart 2009
3,661
138
243
52
bende böyle anlattım sabah zaten 7600 vardır başka olmaz dedim 6.1 olur başka olmaz dedimdi.şimdi resmini upload edeyim bakın.işte arkadaşlar resimden bakın artık şu sürüm olayını askıya alsak diyorum hell__01 gayet güzel açıklamış 6 gündür sürümü tartışıyoruz :)http://www.filedropper.com/61_2

hell01 arkadaşım teşekkürler açıklaman için sağolasın :)

volkanos

Profesör
23 Mart 2009
3,661
138
243
52
iki resimde aynı buda demektirki sürüm konusu netleşmiştir doğru değilmi ben söylediğim halde sabah kimse bana itibar etmedi :)

jonjon

Profesör
16 Ocak 2006
1,669
54
228
arkadaşlar sürüme nasıl bakıldğını banada anlatırmısınız? tşkler..

volkanos

Profesör
23 Mart 2009
3,661
138
243
52
jonjon görev yöneticisini açıp işlemler sekmesinden explorer.exe ye sağ tıklayıp özellikler deyip açılan pencereden ayrıntılar sekmesine basıp öğreniliyor.

gvn

Profesör
27 Ağustos 2009
1,966
19
0
arkdaşlar türkiyede satışa sunulmadan nasıl olursa türkçe srümü elinizde olur :D

olsa olsa adamın biri microsoftun sitesinden paralı alır anca o şekilde :p

gvn

Profesör
27 Ağustos 2009
1,966
19
0
bende böyle anlattım sabah zaten 7600 vardır başka olmaz dedim 6.1 olur başka olmaz dedimdi.şimdi resmini upload edeyim bakın.işte arkadaşlar resimden bakın artık şu sürüm olayını askıya alsak diyorum hell__01 gayet güzel açıklamış 6 gündür sürümü tartışıyoruz :)http://www.filedropper.com/61_2

hell01 arkadaşım teşekkürler açıklaman için sağolasın :)

sabah bu resmi göstermedin :D

jonjon

Profesör
16 Ocak 2006
1,669
54
228

adszgi.jpg

Arkadaşlar bugün kurdum bende hiç update yapmadım henüz bendeki son sürüm değil sanırım ?

volkanos

Profesör
23 Mart 2009
3,661
138
243
52
gvn göstermedim çunki oradan bakıldığını bilmiyordum hell01 sayesinde baktım ama farklı resimler gösterdim hatırlarsanız. :) update edilişini 7600 6.1 oıluşunu gösterdim sadece 6.1 den sonrasını göstermermiştim.

ama emin konuşuyordum 7600 6.1 gerçek sürümdür başka aramayın diyordum hatırlarsanız.

hell_01

Öğrenci
3 Eylül 2009
27
0
0
arkdaşlar türkiyede satışa sunulmadan nasıl olursa türkçe srümü elinizde olur :D

olsa olsa adamın biri microsoftun sitesinden paralı alır anca o şekilde :p

Arkadaşım ya sen anlamak istemiyorsun konu uzamış zaten bende bir laf atim uzasın düşüncesindesin yada aklın anca bu kadar... Ben 22 ekimde çıkan sürüm elimde demedim bundan bir kaç ay önce MSDN Microsftun paralı sitesi pc üreticileri yada ona benzer kişiler için olan sitesi ordan yayımlanmıştır Windows 7 nin son sürümü ve numarası yazdığım no dur ben diyorumki o çıkan sürüm Windows 7 in en son sürümüdür 22 ekimde çıkan sürüm farklı değildir.. Sadece güncelleme yüklenmiş halidir zaten MSDN sitesindeki sürümü indirip güncelleme yükledikten sonra aynı sürüm numarasına yani 22 ekimde çıkan sürüm numarasına ulaşılmış oluyor diyorum... Bu lafın üstünede anlamadıysan en yakın hasteneye git.............

volkanos

Profesör
23 Mart 2009
3,661
138
243
52
bakın 1 eylünden öncekilerin hepsi ingilizceymişl 1 eylül ve sonrası 22 ekim türkçe ve diğer diller

rtl yazan reatil yani parakende demek değilmi burda rtl yazıyor

windows 7 si olanlar çalıştıea winver yazsınlar çıkan pencerede microsoft yazlılım lisans koşullarında yazan mavi linkli yere tıklasınlar sözleşmenin yazıldığı en altta aulaıd yazıyor oradan baksınlar durumuna win 7lerinin.

ayrıca windows 7 güncellemelerinde 36 dil paketi güncelleenbiliyor dilerseniz istediğiniz dile çevrebilirsiniz.

bakın hatırlıyormusunuz sabahki yazıyı bir forumdanda alıntı yapmıştım hatırlarsanız.

gvn

Profesör
27 Ağustos 2009
1,966
19
0
sakin dostum burda bişi demiyorum ama insanlar direk 22 ekim sürümü diyolar ben ona takılıyorum sizler güncalleme ile orjinal sürüme ulaşmış oluyorsunuz millet direk satış cd sini arıyor

senin sürümünde orjinal cd den degil :D

hell_01

Öğrenci
3 Eylül 2009
27
0
0
Orginal DvD den değil evet ama Microsoftun yayımladığı SHA 1 değeri tutan her Windows 7 %100 Orginaldir.... Ve SHA 1 değerinin kopyalanması ise imkansızdır.... O yüzden Ha Dvd Ha microsoft onaylı SHA 1 değeri tutan .iso dosyası...

volkanos

Profesör
23 Mart 2009
3,661
138
243
52
windows kaç güncelleme yapıyorki en fazla 70 mb gibi bir güncelleme yapıyorki 1634 sürümüne geliyor yani bişey değişmez kafanızı takmayın aradaki rakamlara hiçbişey değiştirmez kendinizi yorarsınız inanın buna artık karar kılmalısınız bu konuda.

fuqollo

Öğrenci
28 Ekim 2009
20
0
1
arkadaşlar ketçap mayonez bi bakn derim :p
ama emin değilm orijinal dvd ile 1e1 aynı içerikmi var
adam msdn den son halini aldım diyor ama

ve bi adam şöle bi yorum yazmış

Sevgili Dostlarım!

Yorum sayıma bakarsanız belki söyleyeceklerimden sizlerde paye çıkarabilirsiniz.
Öncelikle kurumsal bir firmada çalışmaktayım, firma yazılım firması, dolayısıyla kesinlikle orjinal yazılımlar kullanmak zorundayız. Bu sayfalara gelip benim gibi okuyan fakat yorum yazmayan binlerce arkadaşım var. Ben dayanamadım yazdım.

24 ekim tarihinde firmamız 17 adet 32 bit windows7 Ultimate sürümünden aldı. Ve dün kurduk. Ben burada yayınlananları indirmiştim. Arkadaşların bahsettiği gibi birebir aynı. tek bir ama tekbir fark yok.

Bakınız size şunu anlatayım. daha önceki RC sürümlerinde çalıştır ekranına ISE yazdığınızda bilinmeyen bir komutla karşılaşır windows bilgisayarda ISE kelimesini arardı. Orjinal sürümünde ISE çalıştırılır bir görsel DOS diyelim. ISE çalışırsa şuan piyasadaki son sürümdür. Ve şuan yukarda linkleri verilen Windows 7 orjinali ile aynıdır. Çok fazla yorumum yok çok fazla mayonezle muhatap bir insan değilim ama her gün siteyi bir şekilde incelerim. Benim mayonezi yüceltmek gibi bir hissiyatım yok fakat burada paylaşım yapan arkadaş bu paylaşımı yaparken emin olun aklında sizlerin edeceği teşekkürler geçiyordu. Oysa sizler bu insana teşekkür etme yerine çamur at izi kalsın politikasına girmişsiniz

bende mayonezi seven biri değilim popuplar fln filan :D ama indirmek isteyenler bi baksn

gvn

Profesör
27 Ağustos 2009
1,966
19
0
elinde msdn sürümü olanlar zaten güncelleme ile cd deki sürümüne kavuşacaktır

ama bn güncellemeleri pek saglıklı bulmuyorum diyecem siz karşı cıkacanız

inidirdiğiniz siteyi öm atar mısınız

tusanmudi

Öğrenci
24 Eylül 2009
47
0
0
ben 22ekimde amerikada ogrencilere olan surumunu satin aldim, o gun indirip microsofttan kurdum,,, licensing number: 6.1.7600.16385 , tum guncellemeler yapildi bu arada,, diger surumleri bilmem ama orjinal kutulu olmayan veya microsoft tan indirilmeyen bir pakette licensing numarasi 20 ile baslasada bisey farketmez,,,

gvn

Profesör
27 Ağustos 2009
1,966
19
0
puffffffffffff tamam kardeşim (güven değil saglıklı yazdım )

volkanos

Profesör
23 Mart 2009
3,661
138
243
52
benim başım dönmeye başladı ben uyuyorum iyi geceler diliyorum hep aynı daire içinde dönüyoruz.

hell_01

Öğrenci
3 Eylül 2009
27
0
0
puffffffffffff tamam kardeşim (güven değil saglıklı yazdım )

Sağlıktan kastınız ney bu yazdığınızı herkes güvensizlik olarak algılar.. Ayrıca şunu belirteyim forumlarda bir ton Windows 7 güncellemesi mevcut bunların gerçek olup olmadığı sağlıklı olup olmadığı tartışılır fakat microsoft bize işletim sisteminin daha stabil çalışması için güncelleme yolluyor ve güncelleme sonucunda sürüm numarasında ufak bir değişiklik oluyor hepsi bu..Microsoft'ta sağlıklı değilse kime güvenelim...

|BeyabaN|

Profesör
18 Mayıs 2008
3,248
9
0
Sağlıktan kastınız ney bu yazdığınızı herkes güvensizlik olarak algılar.. Ayrıca şunu belirteyim forumlarda bir ton Windows 7 güncellemesi mevcut bunların gerçek olup olmadığı sağlıklı olup olmadığı tartışılır fakat microsoft bize işletim sisteminin daha stabil çalışması için güncelleme yolluyor ve güncelleme sonucunda sürüm numarasında ufak bir değişiklik oluyor hepsi bu..Microsoft'ta sağlıklı değilse kime güvenelim...
şimdi kafam karıştı microsoft'un gönderdiği bütün güncelleştirmeleri yüklediğim halde niye kullandığım sürüm sizinkinden farklı görünüyor? kişiye özel güncelleme mi var?:w00t:

hell_01

Öğrenci
3 Eylül 2009
27
0
0
şimdi kafam karıştı microsoft'un gönderdiği bütün güncelleştirmeleri yüklediğim halde niye kullandığım sürüm sizinkinden farklı görünüyor? kişiye özel güncelleme mi var?:w00t:

Ekteki resmin bizim kullandığımız sürümden bir farkı yokki..! Zaten sizdede 6.1.7600.16404 yazıyor benmi yanlış görüyorum..? 13. Sayfadaki benim eklediğim resme bakarsanız zaten bir fark olmadığını göreceksiniz...

gvn

Profesör
27 Ağustos 2009
1,966
19
0

kişiya özel yüklemeler olabilir belki nebilim microsoftt el altından para falan verirsin :D :devil2:

lor87 senin sürümle arkdaşların sürüm farklı :lol: