Windows 7 Resmi Türkçe Sürümü İnternete Ne Zaman Düşer?

Altair

Doçent
13 Haziran 2009
916
18
18

1.si yaptığın illegal paylaşım
2.si bu işi tam çözememişsin gördüğün üzere bu Resmi sürüm değil Activated yazıyor yani Güncelleme ve aktivasyon eklenmiş ve burdaki insanlar Untouched yani resmi sürümü merak ediyor
3.sü sadece ingilizce bile değil BG-EN yazıyor.Bi bulgar torrent sitesinden almışsın (Zamunda gibi)

HypeRcoDe

Asistan
13 Ocak 2009
284
4
18
arkadaslar dağıtım 7600.16385 buymuş fakat sızdırılan updateler ile build 7600.20510 a geciyormuş şuan updateleri kurup deneyeceğim doğru ise tekrar bilgilendiririm sizleri

Dream Team

Asistan
23 Aralık 2008
344
8
18
Evet ingilizce Versiyonu Şuanda Paylaşım Sitelerinde Ben İndiriyorum Şimdi...

fw7sbl.jpg

73uftxti.jpg

Hem Rapid Hem Hotfile Linklerinde...​

YellowRed

Rektör
2 Ekim 2008
13,574
27
0
arkadaşlar, şimdi yine baktım. yerli torrent sitelerinde dolaşan ve 22 Ekim sürümü olduğu söylenen sürüm, Militarist ve sdelta arkadaşların da dediği gibi N, yani avrupa sürümü. resmi türkçe sürüm değil. sonradan dil paketi ile türkçe yapılıyor. sürüm numarası da 7600.16385. ben beklmeye devam edicem. fazla kalmadı zaten. yakında düşer beklediğimiz orjinal türkçe sürüm. :)

megatron

Doçent
9 Mayıs 2008
709
7
0
arkadaşlar, şimdi yine baktım. yerli torrent sitelerinde dolaşan ve 22 Ekim sürümü olduğu söylenen sürüm, Militarist ve sdelta arkadaşların da dediği gibi N, yani avrupa sürümü. resmi türkçe sürüm değil. sonradan dil paketi ile türkçe yapılıyor. sürüm numarası da 7600.16385. ben beklmeye devam edicem. fazla kalmadı zaten. yakında düşer beklediğimiz orjinal türkçe sürüm. :)
yaa şu saatten sonra neyin orjinalini bekliyosun anlayamıyorum seni. Üstüne orjinaldir diye yazmalarınımı. Zaten ağustostan beri orj.tr versiyonunu paylaştım. İlla biri kutulu win7 dvd sinin fotosunu çekip bak bu orj. windows bak bu da upload linki demesini mi bekliyorsun :huh:
Bu mantıkla daha çok beklersin. Ayrıca 7600.16385 sürüm numarasından başka bi sürüm numarası arama boşuna.

YellowRed

Rektör
2 Ekim 2008
13,574
27
0
yaa şu saatten sonra neyin orjinalini bekliyosun anlayamıyorum seni. Üstüne orjinaldir diye yazmalarınımı. Zaten ağustostan beri orj.tr versiyonunu paylaştım. İlla biri kutulu win7 dvd sinin fotosunu çekip bak bu orj. windows bak bu da upload linki demesini mi bekliyorsun :huh:
Bu mantıkla daha çok beklersin. Ayrıca 7600.16385 sürüm numarasından başka bi sürüm numarası arama boşuna.
diğer sayfalardaki mesajları okuduysan 7600.20510 meselesi hala çözülemedi. internette başka forumları da gezdim, oralarda da net bir cevap verebilen yok. ayrıca beklemekten zarar gelmez. yakın zamanda birileri piyasadaki win7 ultimate sürümü sızdırır sitelere. yoksa aramama gerek yok. pc meraklısının açtığı sabit başlıktada var orjinal türkçe sürüm linkleri. indirip aktive ettim mi tamamdır. :)

volkanos

Profesör
23 Mart 2009
3,661
138
243
52
şu sürüm numarasına nerden bakılıyor bende bakayım belki aradığınız sürüm benim kullandığım sürümdür güncellemede yapabiliyorum.

rule_06

Öğrenci
6 Mayıs 2009
77
0
0
şu sürüm numarasına nerden bakılıyor bende bakayım belki aradığınız sürüm benim kullandığım sürümdür güncellemede yapabiliyorum.

MD5 kontrolü yapmak için QuickSFV kullanabilirsiniz:
buradan indir:
http://www.quicksfv.org/download.html

programın kullanımı:

md5 kontrolü nasıl yapılır.
QuickSFV programini kur.
Indirdigin ISO kalibi üzerine gel -> sag klick -> Menüde Create .SFV file ve Verify Individual File secenekleri cikar. Create .SFV file sec. QuickSFV programi acilacak. Sag tarafta bulunan .SFV uzantisini görürsün. Bunu .MD5 olarak degistir. OK dedigin zaman hesaplama baslar. "Can simidi" ikonlu bir dosya görmelisin. (Hesaplamanin bitmesini bekle). Hesaplama bittikten sonra bu dosyayi ac (Notepad ile). Noktali virgül'lü satirlarin hemen altinda söyle bir satir görebilirsin: (Örnek: Windows 7 RC; 7100 64-Bit sürümü - Almanca)

44b4408e09219788309bdf577072a97d *7100.0.090421-1700_x64fre_client_de-de_retail_ultimate-grc1culxfrer_de_dvd.iso

44b4408e09219788309bdf577072a97d; bunu md5 sayisi ile karsilastir

ALINTI

HypeRcoDe

Asistan
13 Ocak 2009
284
4
18
arkadaslar dağıtım 7600.16385 buymuş fakat sızdırılan updateler ile build 7600.20510 a geciyormuş şuan updateleri kurup deneyeceğim doğru ise tekrar bilgilendiririm sizleri

kurdum updateleri ve 7600.20510 oldu piyasada son güncelleştirmeler diğer dağıtılıyor burada da ana başlıkta var zaten.

ALMİ

Profesör
9 Eylül 2009
3,354
60
0
N sürümü Avrupa sürümü değildir.Avrupa sürümü E olarak çıktıcaktı ancak iptal edildi.N yanlış hatırlamıyorsam Koreydi(Galiba büyük bir ihtimalle yanlış).E sürümünde IE yokken N sürümünde Windows Media Player yoktur

YellowRed

Rektör
2 Ekim 2008
13,574
27
0
N sürümü Avrupa sürümü değildir.Avrupa sürümü E olarak çıktıcaktı ancak iptal edildi.N yanlış hatırlamıyorsam Koreydi(Galiba büyük bir ihtimalle yanlış).E sürümünde IE yokken N sürümünde Windows Media Player yoktur
rapid linki veren sitelerde koreden bahsedilmemiş. herneyse önemli de değil zaten.:)
şimdi yine baktım. hala türkiye dvdsi düşmemiş. bir sitede şu not düşülmüş:

Microsoft Windows 7 Ultimate -n -22 Ekim [orjinal]

22 Ekim 2009 Tarihinde çıkan sürümdür. (Microsoft Windows 7 Ultimate N) Dili İngilizce Türkçe Yapmak için işletim sistemini kurduktan sonra güncelleştirmelerden türkçe dil seçeneğini yükleyebilirsiniz... Ya da elinizde bulunan türkçe dil paketini Denetim masasından yükleyiniz.

NOT:ARKADAŞLAR BU 22 EKİMDE ÇIKMIŞ OLAN DVD DEN ALINMIŞTIR...SADECE DİLİ İNGİLİZCEDİR ÜSTE BELİRTTİĞİM YÖNTEMLE DİLİNİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ...TÜRKİYE DE SATIŞA SUNULAN DVDLERDEN DAHA İNTERNETE KOPYA DÜŞMEMİŞTİR.ŞU ANA KADAR BİRÇOK SİTEDE TÜRKÇE DİYE VERİLEN ORJİNAL DVD DEN ALINMAMIŞTIR.

BİLİYORUM WİNDOWS 7 İÇİN ÇOK HEYECANLANIYORSUNUZ ARKADAŞLAR AMA TÜRKİYEDE ÇIKAN DVDLER NETE DÜŞENE KADAR BUNU VERMEYİ UYGUN GÖRDÜM.BAŞTANDA DEDİĞİM GİBİ ORJİNAL SÜRÜMDÜR...

|BeyabaN|

Profesör
18 Mayıs 2008
3,248
9
0
arkadaşlar şimdi 22 ekimde çıkan sürüm hangisi?
farklı sitelerde farklı yorumlar yapılmış. bu konuyla ilgili kesin bilgisi olanlar paylabilirmi aceba?(mesela elinde 22 ekimde çıkan sürümün orjinal dvd'si olan varsa sürümün kodunu yazarsa bizi aydınlatmış olur)

Militarist

Dekan
4 Mayıs 2008
7,620
130
243
22 ekimde bişey çıkmadı beyler. Dha önce çıkan rtmleri güncelleyip dvd ye yazdılar onu da satıyorlar işte.

teknosa

Öğrenci
22 Ekim 2009
11
0
0
22 Ekim'de çıkan orijinal İngilizce sürümü indirmek istiyorum. Mümkünse Amerika'da çıkan sürümü, bu konuda link gönderebilicek arkadaş var mı?

Varsa özelden gönderirseniz sevinirim.

gvn

Profesör
27 Ağustos 2009
1,966
19
0
suan torentlerde bulunmakta avrupa sürümü :D

biraz araştırsanız bulabilsirsiniz