Süper Modlar Hakkında Düşüncelerinizi Buradan Paylaşın

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
@KURALKAN ilk önce şunu bilmen lazım. forumdaki süpermodlar ve modlar bu forumun senin gibi üyesi ve moderatörlük işini gönüllülük esasına göre yapan kişiler. Herkes gibi biz de insanız. eğer varsa bi hata durumu zaten gerekli yerlere gerekli bi şekilde iletebilirdin. Forumda yapılan hiçbir şikayet bugüne kadar ilgisiz kalmamıştır. her yapılan şikayette üyelere geri dönüş yapılamasa da mutlaka her şikayet incelenir.

Burada kimse suçluluk psikolojisi içinde değildir. Çünkü suç işleyen biri yok.

Forumdan uzaklaştırılma olayına gelince. daha bir aylık üyesiniz ve sanki AliA'yı çok uzun zamandır tanıyormuş gibi senin yüzünden forumdan birçok kişi ayrıldı gibi bir ithamda bulunuyorsunuz. burada sizce bir çelişki yok mu? arkadaşlarımın size forumdan uzaklaştırılan eski bi üye demesi bence haksız durmuyor...

Ben SDN ailesine son katılan moderatörlerdenim. Mod kadrosuna geçtikten forumu çok daha iyi anladım. siz ve alıntısını yaptığınız arkadaşlar olaylara tek taraflı bakıyorsunuz. Bizler ise uzun süre üyelikten sonra bi o kadar da yönetimde bulunduk ve olaylara hem üyelerin hem de yönetimin gözüyle bakabiliyoruz.

kişisel görüşüm, küçük bir olayı aşırı derece büyütmeniz forumda huzursuzuk çıkarmaktan başka hiçbir şeye yaramıyor.

Eğer hala bi sorun olduğunu düşünüyorsanız gerekli kişilerle iletişime geçip sorununuzu iletin. mutlaka geri dönüş olacaktır.

KURALKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun Zamandır Forumdayım... Burada Orman Kuralları İşler...
Eli Sopalı Olan Her Zaman Haklıdır...

Bizden Olan Yanlış Yapsa da Haklıdır...

Liyakat değil İlişkiler daha önemlidir...

Bu Yüzden Şikayeti Bırakın... Bir şey değişmeyecek...

Forumun Keyfini Çıkarın...

Elbruz46 Nickli Üyeden Alıntı :
Uzun Zamandır Forumdayım... Burada Orman Kuralları İşler...
Eli Sopalı Olan Her Zaman Haklıdır...

Bizden Olan Yanlış Yapsa da Haklıdır...

Liyakat değil İlişkiler daha önemlidir...

Bu Yüzden Şikayeti Bırakın... Bir şey değişmeyecek...

Forumun Keyfini Çıkarın...

unattended Nickli Üyeden Alıntı : On numara açıklama. Bende söyleyecektim lafı gelmişken söyleyim. Bazı MOD'lar aşırı taraflı. İşlerine gelmeyen ne olursa olsun kestirip atıyorlar. Objektif olmayı bir türlü beceremiyorlar. Bende dediğin gibi, baktım değiştiremiyorum. Görmemek en iyisi. Gittiği yere kadar ;)

Alia ve Rom. Yönetici arkadaşlara cevaptır.

Vermiş olduğunuz iki cevapta siteden uzaklaştırılan yada ortalığı karıştıran biri olduğumu demişsiniz.

Sayın Alia ve Rom. Cevaplarınızdaki ithamlar bir suçlu psikolojisi ile yazılmış cevaplardır.sizleri temin ederimki ben bu siteden ne atıldım nede uzaklaştırıldım.

Taraf olduğunuzu söylemek yada haklılığımızı, biz üyeler dile getirmek istediğimizde, ve işinize de gelmediğinde, siteden atılan yada siteden uzaklaştırılan kişi oluyoruz nazarınızda.

SHIFTDELETE.NET ÜYESİNİ FORUMDAN ATILAN KİŞİ DİYE İTHAM EDİP buradaki yorumlarınızda bile pervasızca dile getiriyorsunuz..tabi ya üye atmak çok kolay sizin için..

Çıkıpta, siz modlar, üyelerle ne biçim konuşuyorsunuz!! Üyeler olmasa sizin modluğunuzda olmaz demiyor kimse.

Diyelim ki ben böyle biriyim. Elbruz46 yada diğer kardeşlerimdemi ortalığı karıştırıyor yada siteden uzaklaştılan kişiler mi oluyor.?? onlarda sizin ne olduğunuzu yukarıda ki yorumlarında belirtmişler. Hatta yorumlarıda diğer arkadaşlarda beğenmişler.BIRAKIN AVAM CA DİL İLE ÜYELERİ SUÇLAMAYI.

Haksız ve eli sopalı olduğunuzu beyan edip hatta orman kanunları geçerli bu sitede demişler.politik ve taraflı davrandığınızı diğer arkadaşlarda belirtmişler.

bu yorumlardan sonra hala bir mod çıkmış yine suçlusunuz yada eskisin yenisin muhabbeti yapıyor.yok süper modları burda eleştirme diyor.ya ya burası zaten süper modlarla ilgili görüş ve eleştiri yeri burası.konuda sabit.görmüyormusun ben değil eski üye orman kanunu var diyor geç beni..

ben artık bişey yazmayacağım.haklılığımıız haykırınca hala modu admini üye ezmeye devam ediyor.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
bu yorumlardan sonra hala bir mod çıkmış yine suçlusunuz yada eskisin yenisin muhabbeti yapıyor.yok süper modları burda eleştirme diyor.ya ya burası zaten süper modlarla ilgili görüş ve eleştiri yeri burası.konuda sabit.görmüyormusun ben değil eski üye orman kanunu var diyor geç beni..

ben artık bişey yazmayacağım.haklılığımıız haykırınca hala modu admini üye ezmeye devam ediyor.

kimse kimseyi ezmiyor! burası görüş belirtme yeri. ama siz olayı ısrarla tartışmaya dönüştürüyorsunuz. sorununuzu adminimiz pesimist'e iletin. o zaman konu daha sağlıklı hallolacaktır.

tenedos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

sanırım tartışma bitti... ^artık birşey yazmayacağım ^ dediğine göre...zaten artık uzatmaya da gerek yok sanırım herkez anlamıştır demek isteğini , fazlası sadece laf kalabalığı olur bence. Herkezin düşüncesi kendine...

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Troy Pesi Varken Sen Nasıl Gereğini Yapıyorsun :)

Troy'a veya pesiye söyleyerek :D Arkadaşlar bu konuda en yetkili kişi pesimist'tir. Süper modlar ile ilgili sorun olduğunda ilk önce buraya yazınız, Çözülememesi halinde, Özel mesaj ile pesimist'e ulaşabilirsiniz..

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Bence hem moderatörlerimiz olsun hem süper moderatörlerimiz olsun kendi görevlerini itikatli bir şekilde yerine getirmeye çalışıyorlar ve de sorumluluklarının farkındalar.

Şu sürece kadar ceza da almadım. Burada huzur bozucu üyeleri görmek o kadarda zor değil, tartışmaların etik ve empatik şekilde yapılması gerekmektedir.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
bir günde sitede yaptığımız onca çalışmaya karşı bir habere link eklemedim diye byefsane üşenmeden bir sayfa yazı eklemiş
profilin üstüne tıkladığınızda ö.m sekmesi çıkar oradan veya email yoluyla ulaşabilir linksiz konuyu yayınlamayacağınızı bildirebilirdiniz oysa bir sürü fake haber ekleniyor
sıkıntı nedir direk olarak belirtilirse daha iyi olur
haberin başka terden linkini anında bulmuşsunuz demekki fake değil
by efsane bu olmadı

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
kurallar uygulanmak içindir, kuralların uygulanmasını şikayet ettiğinizin farkında mısınız?

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
kişi unutabilir kim yapmıyorki fake haberler mi çıkmıyor sadece bir haberde unutulmuş buna bir sayfa yazımı eklemek lazımdı bunu sırf kural bazında uyulmamış bas cezayı döşe bir sayfa yazıyı diye düşünülebilirmi
profilime bakmayın sitenin en eskilerindenim ve yapılanve düzelttirdiğim yanlışlardan bir site olurdu
söylemek istediğim kurallara uymaksa hepimizin görevidir ve azami dikkat gösteririz ama başka bir amaca hitap eden bir cezaysa bilmek herhalde hakımız

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
komplo teorilerinizi kendinize saklayın lütfen, kurallarımız var ve bunlar uygulanmak zorunda, ne imâ ettiğinizi anlamakta şahsen zorlanıyorum biraz açarmısınız ?

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bu konulara aleni girmek istemem sadece yapılan abartılıdır daha değişik bir yööntem uygulanabilirdi
kısaca bir hareket yapıldığında kastilik aranır kural bilinçlimi çiğnenmiştir değişik bir amaç nı vardır eğer bunlar yoksa öm ile kişiye sorulabilir link istenebilir biz öyle yapıyoruz
burada katılımcıyı küstürmeyi bıktırmayı amaçlayan bir uygulama seziyorum bende bunu anlayanmıyorum

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
öncelikle ön yargılarınızdan kurtulmanızı öneriyorum, burda herkes işini yapmaya çalışıyor, ben de işini yapıyor diye şikayet etmenin mantığını anlayamıyorum, eğer değer yargılarınız o kadar sağlamsa cezayı veren arkadaşa konuyu özel mesaj olarak sizin aktarmanız gerekiyordu, burada işini yapıyor diye kimseyi yargılayamazsınız.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
BİZ sitede iki günlük değiliz ve tüm alışmalarımız sitenin bir adım daha ileriye gitmesini amalar ama yargılamak değil bazı uygulamaların hoş olmadığını ifade etmektir ki bu bölüm bu amaçla açılmıştır sizlerin anında savunma durumuna geçmeniz bölümü anlamsız kılar
zaten kendisine öm ile bildirdim bunu site içinde açılan bölümde paylaştım
bence uygulamalarda kişinin uygulamalarına bakmalı ona göre ceza makenizması işletilmelidir mesela kasti yapması sözkonusuysa dahada ağır cezada olabilir
link eklermisin yerine bir sayfa uyarı yazısı eğer uygunsa bilemiyorum

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Merhabalar,

PM'nize cevap vermek için yazıyordum ama sonradan bu konuyu farkettim. Sizin de dediğiniz gibi bu sitede yeni değilsiniz. Yeni üyelerimizde ilk önce pm ile uyarıyoruz, daha sonra uyarı veriyoruz, en son ise ceza vermek zorunda kalıyoruz. Ama sizin üyeliğiniz 2008 yılına ait.

Allah'a emanet olun:clover:

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
büyütülecek birşeyin olmadığını düşünüyorum, bütün cevaplar verilmiş ve konu tarafı olan arkadaş da cevabını yazmış, bize de keyifli forumlar dilemek düşer..

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
arkadaşlara katılıyorum.Sadece katılmadığım kasti bir davranış yoksa bir uyarı mesajı daha hoş olurdu demek istemiştim.

Reaksiyon puanı
10,325
ashabulyemin haklı, eğer kusura bakmazsanız!
kurallar elbette işletilmek için vardır... buna kimse itiraz edemez, zaten itiraz eden de yok. ashabulyemin karderişimz de itiraz etmiyor... da, azıcık nezaket, zerafet bekliyor haklı olarak. çünki olabilir ki insan kaynak vermeyi o an için unutmuş olabilir. bunca yıllık emeği ve tecrübesi olan birini, emeğini, gayretini silmezden evvel bu arkadaşlar (bunca kıdem ve tecrübesi olan biri kuralları bilmiyor olamaz, mutlaka unutmuş olmalı hüsn-ü zannıyla) hatırlatabilir, uyarabilirlerdi.

kural da kural diye diretip duran mod arkadaşa o kuralların en ufak bir insani zaaf halinde sizinde başınızda demoklesin kılıcı gibi sallanacağını hatırlatmak isterim. hata yapmak biz insana mahsustur. pozitif hukukta dahi bir suçu ilk işleyen ile mükerreren işleyene aynı cezai işlem uygulanmaz.

ben bu sitede henüz yeni sayılırım. ilk zamanlar yazdığım bir yazı hiç haber verilmeden, hatırlatma yapılmadan silinivermişti. silen mod arkadaş yazının hepsinin kalın karakterle yazımını sebep göstermişti. iyi de mod ne içindir kardeşim, sadece "delete" tuşu memurluğu mu yapar bu arkadaşlar... o yazıyı iki saniyede kurallara uygun hale getirip öyle yayınlamak yahut yazı sahibine "kurallara uygun yazılmadığında silineceği" hatırlatmasında bulunması çok mu zor?!

istenen tek şey bu, sadece bu kadarcık bir rica,
azıcık anlayış, azıcık zerafet, azıcık nezaket...
hepsi bu!

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
kurallar açıkça belirtilmiş isteyen uyar istemeyen ya atılır yada kendi isteğiyle ayrılır

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Tartışmaya gerek yok arkadaşlar, bir standartımız var uygulanıyor ve uygulanacak.

Yeni üyeye önce özel mesaj yoluyla uyarı yapılır. Sonra ceza sistemi kullanılarak uyarı verilir. Hâla devam ediyorsa ceza sistemi kullanılarak ceza puanı verilir. Siz yılların üyesi hâla yapıyorsanız, ceza tablonuz kabarıksa, hâla kuralları öğrenememişseniz, siz uymayı öğrenene kadar sistem çalışmaya devam edecektir.

Saygılar.

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
benim en garibime giden şey şu ceza puanı işi. bir zamanlar konu açıyordum foruma alia ya da keyloger kodadlı (!) moderatörler anında tepemde bitiyordu küçük harfle başladın diye. hata puanı ceza puanından da bir şeyler yazıyordular kurallarına göre.
bence aşırı saçma bir şey. ben bu ceza puanını aldım diye bende bir eksiklik olmuyordu. yine foruma giriyordum keyfimce geziyordum. bu ceza puanı denen şeyin modları manevi tatminden başka bir işe yaramadığını düşünüyorum bu yüzden.
buralarda işlerin nasıl yürüdüğünü aşağı yukarı üç dört senedir takip ediyorum. güzel haberler güncel videolar oluyor. kardeşçe bir havası var. ama şu ceza puanları haddinden fazla komik duruyor yanımda. bana ceza puanı veren mod'a baya gülüyorum. ceza puanı aldığı için üzülenlere, sitem edenlere de al bir o kadar. :D :D

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
benim en garibime giden şey şu ceza puanı işi. bir zamanlar konu açıyordum foruma alia ya da keyloger kodadlı (!) moderatörler anında tepemde bitiyordu küçük harfle başladın diye. hata puanı ceza puanından da bir şeyler yazıyordular kurallarına göre.
bence aşırı saçma bir şey. ben bu ceza puanını aldım diye bende bir eksiklik olmuyordu. yine foruma giriyordum keyfimce geziyordum. bu ceza puanı denen şeyin modları manevi tatminden başka bir işe yaramadığını düşünüyorum bu yüzden.
buralarda işlerin nasıl yürüdüğünü aşağı yukarı üç dört senedir takip ediyorum. güzel haberler güncel videolar oluyor. kardeşçe bir havası var. ama şu ceza puanları haddinden fazla komik duruyor yanımda. bana ceza puanı veren mod'a baya gülüyorum. ceza puanı aldığı için üzülenlere, sitem edenlere de al bir o kadar. :D :D

Sana komik gelebilir, ancak ceza puanları sizin siteden uzaklaştırılmanıza karar veren en önemli noktadır. Ayrıntılı bilgiler için,
http://forum.shiftdelete.net/sdn-du...da]-bilgilendirme-konusu-lutfen-okuyunuz.html
adresinden faydalanabilirsiniz.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Sırf kaynak vermeyi unuttu diye ceza mı verilir, bir de savunuyorsunuz üstelik. @ilahiyatci'ya katılıyorum. Son derece komik bir ceza olmuş, özel ileti atıp kaynak eklemesini belirtirsin. Olumsuz yanıt alırsan da konuyu kitlersin olur biter. Siz haksız yere ceza verdiniz diye, bizde bir eksiklik olmuyor. Ancak siz komik duruma düşüyorsunuz.