Rehber HP Victus 15-FA1008NT Notebook Furmark Testi ve sonuçları

Bu konuyu okuyanlar

ArtiAnius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostlarım Merhaba,

Bugün sizlere daha önce detaylı incelemesini ve OCCT testini gerçekleştirdiğimiz HP Victus 15-FA1008NT Notebook'un Furmark ekran kartı testi ve sonuçlarını sunmak istiyorum.

Öncelikle Furmark testi nedir?
Furmark testi, ekran kartının yüksek performans gerektiren grafik işlemlerinde nasıl bir performans sergilediğini ölçen önemli bir testtir. Bu test, ekran kartının sıcaklık değerlerini, güç tüketimini ve kararlılığını değerlendirmek için kullanılır.

HP Victus 15-FA1008NT'nin RTX3050 ekran kartı, Furmark testinde benim için oldukça etkileyici sonuçlar verdi. Ekran kartı, yoğun grafik işlemleri altında bile sıcaklık değerlerini stabil bir şekilde yönetti. (8XMSAA testini eklemedim görsellere)

HP Victus 15 ile yaptığınız Furmark testinin ayarları şöyle idi:
Çözünürlük:1280x720 çözünürlükte ve 0x MSAA (Multisample Anti-Aliasing)
Test Süresi: 15 dakika

Bu ayarlarda gerçekleştirdiğiniz testin sonuçları oldukça etkileyici görünüyor. Ekran kartının bu ayarlarda 59 dereceden 76 dereceye çıkması ve yeterli düzeydeki FPS değerleri, Bizlere laptopun güçlü performansını ve iyi bir soğutma performansı olduğunu gösteriyor

1280x720 çözünürlükte yapılan testlerde minimum FPS değerinin 93, ortalama FPS değerinin 101 ve maksimum FPS değerinin 104 olduğunu görmüş oldum.

Ek olarak laptopumuzun fan hızlarını kontrol ettiğimde %80 ila 85 arasında bir fan kontrolü olduğunuda görmüş oldum. Şahsen kulaklık takılı ve hiçbir şey dinlemezken bile sesleri duymuyorsunuz ve zaten sessiz çalışan bir fan kullanılıyor HP Victus 15 de.

Testin sonuçları görsel olarak incelemek isterseniz de eğer buradan bakabilirsiniz dostlarım
?
1690311763063-png.558475

Sonuçlarımız bu şekildeydi lakin 24.07.2023 tarihinde yaptığım bu testte maksimum fps değerlerim 114 leri minimum ise 99 fps i görmüştüm. AİDA64 ve Prime95 testinden sonra fps değerlerinde ufak bir %7 lik sapma olduğunu gördüm. bu da 2 saatte neredeyse tamamen stress testinde olan bu cihazın gerçekten hem işlemci hem ekran kartı hemde soğutma performansının gerçekten yüksek olduğunu bizlere gösteriyor.

Test Hakkındaki Yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim

Son mesajlar