Rehber HP Victus 15 FA-1008NT Cinebench R23 testi ve sonuçları

ArtiAnius

Öğrenci
29 Temmuz 2023
14
2
3
20
Dostlarım Selamlar,

Bugün sizlere HP VICTUS 15-FA1008NT Model numarasına sahip olan laptopumun Cinebench R23 testini yaptım ve sonuçları sizinle birlikte değerlendirmek için bu konuyu açmış bulunmaktayım. Bundan öncesinde detaylı incelemesini yapmış olduğum bu laptop'un diğer incelemelerinede incelemek isterseniz eğer aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Öncelikle Cinebench R23 Testi nedir bundan bahsetmem gerekirse:

Cinebench R23, Maxon tarafından geliştirilen ve bilgisayarların genel olarak işlemci performansını test etmek için kullanılan popüler bir benchmark programıdır. Bu program özellikle işlemci performansını ölçmek için yoğun işlemci tabanlı render testleri yapar. Bu programda 3D nesnelerin ekranda işlenmesi baz alınarak işlemcimize tekli çekirdek ve çoklu çekirdek puanları veriyor ve bu puan ne kadar yüksek ise bilgisayarımız o kadar güçlü anlamına geliyor. Her bir çekirdek için test süresi 10 dakikadır ve 10 dakika sonunda ekranda yazan puanımızı diğer işlemciler ile karşılaştırmamız için ekranın sol altında bizlere puan tablosunu göstermektedir.

Şimdi Sıra HP Victus 15-FA1008NT Modelinin Çoklu Çekirdek ve Tekli Çekirdek performansını sizlere anlatmaya.

Çoklu Çekirdekte aldığımız puan 13956 olarak çıktı ve şahsen gayet yeterli bir sonuç olduğunu düşünüyorum çünkü çoklu çekirdekte aldığımız bu sonuç render, blender ve premiere pro gibi uygulamalarda render alırken bizlere gayet hızlı bir görüntü işleme performansı sunmaktadır.

Tekli Çekirdekte aldığımız puan ise 1524 olarak çıktı. Bu da demektir ki işlemcimiz tekil işlemci çekirdeği kullanan yani genel olarak oyunlarda bizlere yeterli performansı vermekte olduğu anlamına geliyor. Zaten oyunlarda özellikle fps oyunlarında 240dan aşağı herhangi bir fps düşüşü görmedim

Tahminimce en yakını olan Ryzen 7 7730U Modeli ile olan karşılaştırmasına da internette bulduğum sonuca bakmak isterseniz spoiler butonuna basabilirsiniz
1690732968296.png
 
Üst