Rehber HP Victus 15-FA1008NT Notebook OCCT testi ve sonuçları

Bu konuyu okuyanlar

ArtiAnius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostlarım selamlar,

Bugün sizlere HP VICTUS 15-FA1008NT model numarasına sahip olan olağanüstü bir laptopu tanıtmak istiyorum. Bu güçlü bilgisayar, I5 13500H işlemci ve RTX3050 ekran kartı kombosuyla yeni bir soluk getiriyor . Şimdi sizlerle bu laptopun OCCT test sonuçlarını paylaşmak istiyorum. Laptopumuzun inceleme konusunu görmek isterseniz eğer İnceleme Konusu bu butona basıp incelememi okuyabilirsiniz. Hazırsanız Başlayalım.

Önemli NOT: Bu testimizde, işlemci performansını normal kullanan birisinin nasıl bir performans alacağını görmek için ThrottleStop kullanmadım, bu nedenle işlemcimiz kendi içerisinde %10 bir kısıtlama yaparak sıcaklık değerlerini stabil hale getirmeye çalıştı. ThrottleStop testini ise yakın bir zamanda sizlerle paylaşacağım.

HP Victus 15 - FA1008NT modelinin OCCT testini kişisel kullanımda titizlikle gerçekleştirdim. Herhangi bir yerden yükseltme yapmadım fanların masa üstü kullanımında nasıl olduğunu görmek için. Testi yaparken Hem OCCT uygulamasının kendi verilerini hem de HWMonitör uygulamasını kullanarak 30 dakika boyunca cihazı takip ettim. Sonuçlar, benim için oldukça iyiydi

Özellikle dikkat çeken nokta, Şuan ki yaz sıcaklarında dahi laptopun sıcaklık değerlerinin ortalama bir değere sahip olmasıydı. Laptopu direkt olarak masada kullandığımda bile, sıcaklık throttle'dan sonra 83 derecede sabit kaldı. Bu özellik bence fanların yeterince çalıştığını ve güçlü bir soğutma seviyesinde olduğumuzu gösteriyor

Uygulamada 30 dakika boyunca yaptığım testlerde ekran kartımızda hiçbir hata bulunmaması kartımızın bilgisayarımızla tamamen stabil bir şekilde çalıştığını bizlere gösteriyor.
1690733337110.png
Sonrasında işlemcinin ve ekran kartımızın sıcaklık değerlerine gelecek olacaksak ta işlemcimiz 92-93 dereceleri görmeye başladığı andan itibaren kendini kısıtlamaya başlıyor ve sıcaklık değerlerimiz 82-83 derece civarında geziyor. Ekran kartı sıcaklığımızda Başlangıçta oyunlarda olmadığımdan 0 iken testimizde maksimum 65 dereceleri gördü.

1690733349548.png

1690733359398.png

HWMonitör uygulamasındaki sıcaklık değerlerimde şahsen benim için yeterli derecelerdeydi biraz geç bir ekran görüntüsü aldım lakin ekran kartı testinde sıcaklık değerlerim HWMonitör uygulamasında da 83 derece idi maksimum ve minimum sıcaklık değerlerini aşağıdaki spoiler butonuna basarak görebilirsiniz yorumlarınızı bekliyorum

1690733369013.png

İşlemci ve ekran kartı kombinasyonuyla HP VICTUS 15-FA1008NT, testlerimizde bana kalırsa oldukça başarılı bir performans sergiledi. Sıcaklık yönetimi sorunları yaşamadan stabil bir performans sağlamak için işlemci kendini kısmen kısıtlamış olsa da, yine de güçlü bir performans elde ettik.

Sizler HP Victus 15 in hangi testlerini görmek istiyorsunuz yorumlarda belirtebilirsiniz

Son mesajlar