Samsung pişmanlıktır

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Samsung Note 10 Lite kullanıyorum. Eşimde de S20FE var. Sıfır sıkıntı. Samsung'dan başka telefon kullanmam.

Akifㅤ

Asistan
Reaksiyon puanı
474
6 ay önce samsung a23 aldım daha öncelerden yine samsung kullanıuordum ama artık iphone a geçmeyi düşünüyorum bu kadar berbat bir telefon olamaz oyuna 30 derece ile giriyorum bir maçın donunda 48 e çıkıyor parmak izini yarım saatte okuyor arayüzü çok yavaş akıyor kasma donma kesinlikle oyun için alınabilecek bir telefon değol samsung (Oyun oynamayanlar için güzel bir telefon. Oyun oynayanlar için açtım konuyu.)
Diğerleri segmentle birlikte düzeliyor ama arayüzde biraz haklısın, bazı şeyler çok sinir bozucu benim için. Burada seninki gibi bir telefondan bahsediyorum. Daha kötü bir telefon olan p smart 2018deki Emui 9 bile daha kompakt. A30a geçtim, müzik dinleyeyim dedim açacak uygulama bulamıyor. Normalde samsungun kendi müzik oynatıcısı var diye hatırlıyorum ama benimkinde kendinden gelmedi. İnternetim yoktu o an çok garip oldu. Ayrıca telefonda nfc açma yeri yok. Dahası p smartta bile ekran kaydı var buna koymamışlar. Çok ilginç geliyor, aynı yazılım ama aynı özellik yok, üstelik yazılımsal bir olay.
Daha eski ve kötü bir telefonda olan şeyleri koymamışlar.

adem.xd

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Diğerleri segmentle birlikte düzeliyor ama arayüzde biraz haklısın, bazı şeyler çok sinir bozucu benim için. Burada seninki gibi bir telefondan bahsediyorum. Daha kötü bir telefon olan p smart 2018deki Emui 9 bile daha kompakt. A30a geçtim, müzik dinleyeyim dedim açacak uygulama bulamıyor. Normalde samsungun kendi müzik oynatıcısı var diye hatırlıyorum ama benimkinde kendinden gelmedi. İnternetim yoktu o an çok garip oldu. Ayrıca telefonda nfc açma yeri yok. Dahası p smartta bile ekran kaydı var buna koymamışlar. Çok ilginç geliyor, aynı yazılım ama aynı özellik yok, üstelik yazılımsal bir olay.
Tek anlayan sendin diğerleri s23 ultra kullanıp yalan söyleme diyor ?

Akifㅤ

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Tek anlayan sendin diğerleri s23 ultra kullanıp yalan söyleme diyor ?
Hatta daha da ötesi, wifi wps yok. Kendinden barkod okuma yok. Bir şey okutmam gerekti internet yok arıyorum arıyorum bulamıyorum. Tek bulduğum yer yer wifi ayarlarında ağa katılmak için var. Bahsettiğim herşey bundan daha eski ve alt bir telefonda var. Donanımlarından bağımsız alt telefonları yetim gibi görüyor adamlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de telefonu hiçbir zaman 120 hz olarak kullanamıyorsunuz pili adeta içiyor.Telefon yeni olmasına rağmen açarsanız günü çıkarmıyor nerdeyse.Şuan alalı tam 1 yıl oldu pil tasarrufunda kullanıyorum ona rağmen anca akşamı çıkarıyor.
Androidin one ui yazılımı hâlâ sorunsuz değil kısacası.
Burda ben çok defa iphone kullananlar ile diyaloğa girdim onlar çok anlattılar ve görüyorum ki haklılar.
Mesela şuanda telefon hiçbir şekilde bilgisayarı görmüyor servise gidicek.
Evet bunu da yaşadık, anneme s20fe aldık günü bitiremiyor telefon 120hz iken çok bir şey yapılmasa bile.

adem.xd

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Hatta daha da ötesi, wifi wps yok. Kendinden barkod okuma yok. Bir şey okutmam gerekti internet yok arıyorum arıyorum bulamıyorum. Tek bulduğum yer yer wifi ayarlarında ağa katılmak için var. Bahsettiğim herşey bundan daha eski ve alt bir telefonda var. Donanımlarından bağımsız alt telefonları yetim gibi görüyor adamlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet bunu da yaşadık, anneme s20fe aldık günü bitiremiyor telefon 120hz iken çok bir şey yapılmasa bile.
Evet mesela iphone xiaomi gibi markalarda alt segment telefon çıkarıyor ama bu kadar sorumsuz değiller samsungun onu ui arayüzü BERBAT kim ne derse desin 3 markanın içindeki en barbatı one ui

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Evet mesela iphone xiaomi gibi markalarda alt segment telefon çıkarıyor ama bu kadar sorumsuz değiller samsungun onu ui arayüzü BERBAT kim ne derse desin 3 markanın içindeki en barbatı one ui
iPhone de 1 tane alt segment telefon sayar mısın ?

adem.xd

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Son düzenleyen moderatör:

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Tamam ya bi siz haklısınız 7.5 tlye aldıgım telefon kasacaksa ne yapim o telefonu
6S : çıkış 2015
7 plus : çıkış 2016 (bu telefonu ben 2016-2019 arası kullandım)

Şimdi sen kalkıp 8 yıl önceki sanki bu sene çıkmış gibi alt segment dersen ya araştırmıyorsun yada bilmiyorsun demektir…

Alt segment telefon (her yıl telefon çıktığı için) o markanın AMİRAL GEMİSİ olmayan telefonudur…

Şuanda sendeki telefona karşılık iPhone’de satışta olan bir telefon yok…

Bu yıl iPhone Samsung ile kıyaslarsak en düşük S23’ten itibaren kıyaslayabiliriz…

Ayrıca 6S ve 7P dönemlerinin amiral gemisi olan telefonlardı.Bundan 7 yıl evvel 7 plus telefona 3.600 TL vermiştim… Aynı telefonun 7 yaşındaki ikinci eline 4.500 istediler önümde…

adem.xd

Asistan
Reaksiyon puanı
18
6S : çıkış 2015
7 plus : çıkış 2016 (bu telefonu ben 2026-2019 arası kullandım)

Şimdi sen kalkıp 8 yıl önceki sanki bu sene çıkmış gibi alt segment dersen ya araştırmıyorsun yada bilmiyorsun demektir…

Alt segment telefon (her yıl telefon çıktığı için) o markanın AMİRAL GEMİSİ olmayan telefonudur…

Şuanda sendeki telefona karşılık iPhone’de satışta olan bir telefon yok…

Bu yıl iPhone Samsung ile kıyaslarsak en düşük S23’ten itibaren kıyaslayabiliriz…

Ayrıca 6S ve 7P dönemlerinin amiral gemisi olan telefonlardı.Bundan 7 yıl evvel 7 plus telefona 3.600 TL vermiştim… Aynı telefonun 7 yaşındaki ikinci eline 4.500 istediler önümde…
Derdimi anlatim, şimdi ben araştırma vs. Yapmıyorum ama benim derdim ben 5 ay önce bu telefonu vodafone dan 7.5 tlye taksit ile aldım su anda anlattığım gibi telefon çok sorun çıkarıyor iphone içinde demek istediğim 7-8 sene herneyse önce çıkan bir telefon bile bundan daha iyi alt segment dememin sebebinde söyleyim hadi özür de dilerim alt segment dedğim için, eski olması iphone nin yeni nesillerine nazaran eski dimi ondan öyle söyledim samsungun bu işletim sistemini acilen düzeltmesi gerekiyor özelliller iyi gibim hadi nys ama işletim sistemi berbat lan parmak izini ilk başta tak diye alıyordu şimdi uzun basmam gerekiyor daha saymadığım bir ton şey şu an bile yazarken kasıyor bunlardan bahsediyorum ben .

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Derdimi anlatim, şimdi ben araştırma vs. Yapmıyorum ama benim derdim ben 5 ay önce bu telefonu vodafone dan 7.5 tlye taksit ile aldım su anda anlattığım gibi telefon çok sorun çıkarıyor iphone içinde demek istediğim 7-8 sene herneyse önce çıkan bir telefon bile bundan daha iyi alt segment dememin sebebinde söyleyim hadi özür de dilerim alt segment dedğim için, eski olması iphone nin yeni nesillerine nazaran eski dimi ondan öyle söyledim samsungun bu işletim sistemini acilen düzeltmesi gerekiyor özelliller iyi gibim hadi nys ama işletim sistemi berbat lan parmak izini ilk başta tak diye alıyordu şimdi uzun basmam gerekiyor daha saymadığım bir ton şey şu an bile yazarken kasıyor bunlardan bahsediyorum ben .
Ben sana hak veriyorum
Bak ben zamanında iPhone çok eleştirdim…

Ama iPhone’de bir huy var bunu takdir etmek gerek…Abi adamlar kendi işletim sistemini yapmışlar ve kullanıyorlar…
Ayrıca her yıl sadece o dönemin en iyisini üretiyorlar…

Fark zaten burada birde aksesuara kadar kaliteli ürün veriyorlar…

Benim sana tavsiyem telefonu sat üzerine para koy birazda kredi kartı felan 1 tane 12 mini yada ondan aşağı olmayan bir iPhone al gerisi işe yaramaz

adem.xd

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Ben sana hak veriyorum
Bak ben zamanında iPhone çok eleştirdim…

Ama iPhone’de bir huy var bunu takdir etmek gerek…Abi adamlar kendi işletim sistemini yapmışlar ve kullanıyorlar…
Ayrıca her yıl sadece o dönemin en iyisini üretiyorlar…

Fark zaten burada birde aksesuara kadar kaliteli ürün veriyorlar…

Benim sana tavsiyem telefonu sat üzerine para koy birazda kredi kartı felan 1 tane 12 mini yada ondan aşağı olmayan bir iPhone al gerisi işe yaramaz
Doğru diyorsun taksidi bittiği gibi satarım

Akifㅤ

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Hocam paran varsa oneui güzel oluyor paran yoksa olmuyor. Alt derken 6sden vs bahsetmişsiniz zaten, onlar zamanının üstleri ama onlar bile daha özellikli bizim alt samsunglardan.

Parmak izi için sana geçici vs. Bir çözüm vereyim. Aynı parmağını bir kaç kere tanıt bir nebze çözüyor.

Bu bile tek başına yetiyor sanki. Adamlar sistemleri ile cihazlarını birbirlerine çok iyi bağlıyorlar. Optimize olma konusunda diğer markalar yanında yarışamaz.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Hocam paran varsa oneui güzel oluyor paran yoksa olmuyor. Alt derken 6sden vs bahsetmişsiniz zaten, onlar zamanının üstleri ama onlar bile daha özellikli bizim alt samsunglardan.

Parmak izi için sana geçici vs. Bir çözüm vereyim. Aynı parmağını bir kaç kere tanıt bir nebze çözüyor.

Bu bile tek başına yetiyor sanki. Adamlar sistemleri ile cihazlarını birbirlerine çok iyi bağlıyorlar. Optimize olma konusunda diğer markalar yanında yarışamaz.
Bir kere iPhone alacaksa bunu kafaya koymuşsa cebinden çok para çıkaracak burada hazır olması gerekli

adem.xd

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Malesef hepsi dolu parmak izini algılıyor zaten sorun geç açması dediğin gibi one ui sağolsun bu kadar kötü olduğunu bilsem geçmezdim

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
6 ay önce samsung a23 aldım daha öncelerden yine samsung kullanıuordum ama artık iphone a geçmeyi düşünüyorum bu kadar berbat bir telefon olamaz oyuna 30 derece ile giriyorum bir maçın donunda 48 e çıkıyor parmak izini yarım saatte okuyor arayüzü çok yavaş akıyor kasma donma kesinlikle oyun için alınabilecek bir telefon değol samsung (Oyun oynamayanlar için güzel bir telefon. Oyun oynayanlar için açtım konuyu.)
Yaptığın kıyaslama çok saçma ???
Giriş seviyesi bir Samsung cihaz ile İPhone kıyaslamak nasıl bir akıl tutulmasıdır ? iki telefon aynı segmentte bile değil ayrıca Samsung'u İPhone ile kıyaslamak istiyorsan Samsung'un S serisi ile kıyaslaman gerekiyor gerçi kıyaslasan bile her iki cihazın iyi ve kötü yönleri var

adem.xd

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Yaptığın kıyaslama çok saçma ???
Giriş seviyesi bir Samsung cihaz ile İPhone kıyaslamak nasıl bir akıl tutulmasıdır ? iki telefon aynı segmentte bile değil ayrıca Samsung'u İPhone ile kıyaslamak istiyorsan Samsung'un S serisi ile kıyaslaman gerekiyor gerçi kıyaslasan bile her iki cihazın iyi ve kötü yönleri var
Diğer yazılanları oku öyle gel ya hepinize tek tek laf yetiştiremem

has Logic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Apple'ın iPhone ürün gamı ile Samsung'un Galaxy ürün gamı mantelite olarak bambaşka. Apple'da seçeceğiniz herhangi bir iPhone'un Samsung'taki karşılığı herhangi bir Galaxy olmayacaktır. Bu noktada doğru analiz yapılmalı. Samsung, Apple'a kıyasla geniş skalada her bütçeden kullanıcıya çok farklı özellik birleşimlerine/kombinasyonlarına sahip cihazları içeren çeşitçe zengin bir ürün gamında hizmet veriyor. Bütçeniz Apple çerçevesinde güncel cihazları karşılayabiliyor ise Samsung tarafında da buna göre bir cihaz seçmeniz isabetli olacaktır diye düşünüyorum. Muhakeme, bu şartlar altında doğru olacaktır. Samsung sizi Samsung kalite çatısı(servis ağı, global rekabeti, ürün işçiliği, malzeme kalitesi, donanım tercihleri, aksesuar çeşitliliği, yazılımları vb.) altında bütçenize göre güncel bir cep telefonu sahibi yaparken Apple, Samsung'tan almış olduğunuz bu telefonun karşısında muhattabınız olmamakta.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
öyle bir uygulama var play store veya galaxy storeye samsung music aratirsan bulursun reklamsiz

Akifㅤ

Asistan
Reaksiyon puanı
474