İpucu Samsung ve Android

Bu konuyu okuyanlar

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Forumdaki iphoneciler kızacaktır; kızsınlar.Hatasız yazalım yazacak birşey olmayınca düzgün yaz demesinler. ?

Android İşletim Sistemi; Linux tabanlı olan bir işletim sistemi olarak adlandırılır. Yani daha açık bir sistem olan bu taban; her türlü uygulamaya kolaylıkla ulaşabilmeyi sağlar. Bu durumda Linux tabanı saldırılara karşı daha açık hale gelir ve güvenlik sınırı aşılabilir. Google Play uygulamalarını kullanarak indirme yapılan bir sisteme sahiptir.

Android sistemli telefonlarda; 5 ekran mevcuttur. Widget adı verilen kısa yollar ekleme ile kendinize ait kullanımı kolay bir özellik yaratabilirsiniz. Bu sayede sık kullandığınız uygulamaları; Menü kullanmadan görmeniz kolaylaşıyor. Facebook, Twitter, hava durumu ya da diğerlerini bir arada bu şekilde görmeniz kolaylaşır. Karışık bir kullanım sistemine sahip olan Android cihazlar; Google Play uygulamaları kullanılan ve 400 binden fazla içeriğe sahip olması açısından sorun yaşanmayacak kadar uygulama indirmek ve kullanmak mümkün olabiliyor. Kaliteli olan uygulamaları bulmak ve eklemek de sorun yaşanmıyor.

Markete bağlı kalmadan kolay işlem yapmak mümkün olan; Android cihazlarda; APK uzantısı olan dosyaları kolayca uygulayarak yükleme yapabilirsiniz. Android işletimlerde hiçbir şekilde sınırlama bulunmaz. Bu da her şeyde kontrol etmeden depolamaya kadar kullanım sağlamanız demektir.

Cihazı direkt olarak bilgisayara bağlayarak dosyaları atıp alabilmeniz mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra; işletim sistemi modlarını ve özel yazılımları ile özelleştirerek kullanmanız da olasıdır. Google; Androide sık olmasa da güncelleme yaparak yenilemektedir.

Samsung almak için nedenler;

1.) Ekran paneli : oled ekranlardan sonraki en iyi panel olan amoled panaller samsung tarafından bir çok rakibine gönderiliyor. Samsung amoled paneli pazarlarken aynı zamanda bu amoled paneli geliştiriyor. Sırasıyla amoled , super amoled , super amoled +, dynamic amoled , dynamic amoled x2 şeklinde gidiyor.

2.) S pen : Not serilerinde ki kalem avantajı . Şimdi s serisine de destek verildi. Buda samsung almak için güzel bir neden.

3.) Hafıza kartı desteği : Çoğu rakipleri koymazken veya 256-512gb a kadar sunarken. Samsung 1 tb a kadar destek vermektedir.

4.) Arayüz : Sade ve başarılı one ui arayüzü. Kasma donma nadir görülür.

5.) Samsung dex : Telefonunuzu tıpkı bir bilgisayar gibi kullanabiliyorsunuz . Buda rakiplerine göre önemli bir avantaj.

6.) Kamera : Video olmasa da samsung fotoğraf konusun da oldukça iyidir. Video da iphone önde diyebiliriz. Fotoğrafta ise samsung öndedir. Tabi video performansı kötü olduğu anlamına gelmez. Bir çok rakibine göre oldukça iyi bir video çekimi vardır.

7.) Fiyat : Özellikle ekran kısmında büyük eksiklikleri olsa da bunu fiyata yansıtıyorlar. Amiral gemisi nispeten diğer firmalara göre daha iyi fiyatlıdır.

8:) Burada belirtmediğim bir avantajı varsa yorumlarda yazarsanız samsung telefon almak isteyenler için güzel bir tavsiye olacaktır.

Not : Samsungun amd ile işbirliği sayesinde üretilecek olan işlemciler daha iyi yapay zeka ve performans artışı sağlayacak. ( umarım yine işlemci ayrımcılığı yapmaz)

Birde birçok parçasını Samsung'dan alan taklitleri kullanmaya devam etsinler.Taklitler aslını yaşatır.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Hep söyledim, söylemeye de devam ediyorum. Samsung ve diğer üreticiler Bu 2 büyük güncelleme 3 büyük güncelleme gibi saçam yazılım güncellemesi politikalarını değiştirmediği sürece asla Apple ile gerçek anlamda yarışamayacaklar. İnsanların Apple alma sebebi sürekliliğinin olması. Yazılım konusunu çözemedikleri için isterlerse donanım olarak Apple'dan kat be kat iyi olsun, Apple yazılımla o farkı kapatıyorsa demekki bazı şeyleri değiştirmeleri gerekiyor :) 850$ verdiğin bir cihaza sadece 2 güncelleme alıp 2 sene sonra donanım olarak elindeki özelliklerden daha azına sahip bir cihazın daha yeni android sürümüne sahip olması anlayışı insanları Apple'a itiyor. Şayet ben de o yüzden artık Apple'dayım kolay kolay da android sistemine dönmeyeceğim :)

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Android'te Samsung üstüne tanımam hele S20 ve S22 serilerinde çıtayı iyice yükseltti One UI çok gelişti ve favori arayüzüm oldu Xiaomi'den soğudum

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,625
Android sistemi telefonu tıpkı bir bilgisayar gibi tamamen özgürce kullanabilmemizi sağlıyor. Neredeyse hiçbir kısıtlama yok. Varsa da üçüncü parti uygulamalar ile aşabiliyorsunuz. Android gerçek anlamda cebinizdeki bilgisayar. Özellikle amiral gemi bir model kullanıyorsanız. iPhone ise yalnızca kaliteli bir sosyal medya cihazı gibi birşey. Sosyal medya için kaliteli içerik üretebilmek dışında herşeyinde bir kısıtlama var. Androidi siz nasıl isterseniz öyle kullanabilirken, iPhone'u apple nasıl istiyorsa öyle kullanabilirsiniz. Apple'ın belirlediği çizginin dışına çıkamazsınız. Kişilelleştirme olayını apple kendi keyfine göre belirlemiştir ve sizin de öyle kullanmanızı ister. Fazla kurcalatmaz. Halbuki bir android cihaza göre genellikle daha fazla ödersiniz. Ve buna rağmen daha az hükmedebildiğiniz bir cihaz alırsınız. Daha çok güncelleme, daha çok güvenlik, daha çok stabilite gibi söylemlerle insanlara satış yapar apple. Halbuki android tarafında da tepe modelleri alırsanız aslında bunlardan sizde mahrum kalmazsınız. Hem de daha özgürce kullanabileceğiniz bir cihazınız olur. Android gerçekten bir nimet.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Android sistemi telefonu tıpkı bir bilgisayar gibi tamamen özgürce kullanabilmemizi sağlıyor. Neredeyse hiçbir kısıtlama yok. Varsa da üçüncü parti uygulamalar ile aşabiliyorsunuz. Android gerçek anlamda cebinizdeki bilgisayar. Özellikle amiral gemi bir model kullanıyorsanız. iPhone ise yalnızca kaliteli bir sosyal medya cihazı gibi birşey. Sosyal medya için kaliteli içerik üretebilmek dışında herşeyinde bir kısıtlama var. Androidi siz nasıl isterseniz öyle kullanabilirken, iPhone'u apple nasıl istiyorsa öyle kullanabilirsiniz. Apple'ın belirlediği çizginin dışına çıkamazsınız. Kişilelleştirme olayını apple kendi keyfine göre belirlemiştir ve sizin de öyle kullanmanızı ister. Fazla kurcalatmaz. Halbuki bir android cihaza göre genellikle daha fazla ödersiniz. Ve buna rağmen daha az hükmedebildiğiniz bir cihaz alırsınız. Daha çok güncelleme, daha çok güvenlik, daha çok stabilite gibi söylemlerle insanlara satış yapar apple. Halbuki android tarafında da tepe modelleri alırsanız aslında bunlardan sizde mahrum kalmazsınız. Hem de daha özgürce kullanabileceğiniz bir cihazınız olur. Android gerçekten bir nimet.
Androidde hep tepe modelleri (S ve Note serisini) kullandım 2 sene sonra çıkan özellik olarak kıyaslandığında dandik sayılabilecek bir samsung telefonun yazılımsal olarak benden daha çok özelliği vardı ve benim cihazım güya o güncellemeyi kaldıramayacağı için güncelleme almıyordu. Daha doğrusu cihazlarım. S6 S7 S8 S10 Note 8 hepsini kullandım hepsinde aynı durum :):)

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Hep söyledim, söylemeye de devam ediyorum. Samsung ve diğer üreticiler Bu 2 büyük güncelleme 3 büyük güncelleme gibi saçam yazılım güncellemesi politikalarını değiştirmediği sürece asla Apple ile gerçek anlamda yarışamayacaklar. İnsanların Apple alma sebebi sürekliliğinin olması. Yazılım konusunu çözemedikleri için isterlerse donanım olarak Apple'dan kat be kat iyi olsun, Apple yazılımla o farkı kapatıyorsa demekki bazı şeyleri değiştirmeleri gerekiyor :) 850$ verdiğin bir cihaza sadece 2 güncelleme alıp 2 sene sonra donanım olarak elindeki özelliklerden daha azına sahip bir cihazın daha yeni android sürümüne sahip olması anlayışı insanları Apple'a itiyor. Şayet ben de o yüzden artık Apple'dayım kolay kolay da android sistemine dönmeyeceğim :)
Güle güle 850 dolar veripte onu bunu şunu indirip te işlem yapmaya uğraşamam.Özgürlük varken ne yapayım cezaevini zaten şurada ne kadar ömrüm var.Toprağa gireceğim bari aldığım telefon cezaevi olmasın...

Üstelik samsung aynı özelliklerde 4 yıl güncelleme garantisi veriyorken
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen kardeşim

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Apple da kısıtlama var diyorsun peki Jailbreak ne oluyor?

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Samsung ayrı bi dünya bir de kendi yazılımını yapsa var ya.
Samsung Kendi işlemcisini yaparsa piyasa toza döner

Androidde hep tepe modelleri (S ve Note serisini) kullandım 2 sene sonra çıkan özellik olarak kıyaslandığında dandik sayılabilecek bir samsung telefonun yazılımsal olarak benden daha çok özelliği vardı ve benim cihazım güya o güncellemeyi kaldıramayacağı için güncelleme almıyordu. Daha doğrusu cihazlarım. S6 S7 S8 S10 Note 8 hepsini kullandım hepsinde aynı durum :):)
2002'den bu yana en iyisini kullandım şimdi S22 var.Bundan evvel S10+ vardı 3 sene boyunca nokta şikayetim olmadı.

İphone aldım 2 sene sonra telefoncuya bin tl'ye başımdan gitsin diye verdim.

İcloud cehenneminden çıktığıma çok memnunum

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,625
Apple da kısıtlama var diyorsun peki Jailbreak ne oluyor?
Jailbreak hackleme oluyor ve kolay kolay yapılabilen bişey değil. İnsanlar aylarca ios sürümünü güncellemiyor jailbreak yapabilmek için. İos sürümün uygun olacak işlemci modelin uygun olacak vs. Şanslıysan denk geliyor ve jb yapabiliyorsun. Ama android öyle değil. Herhangi bir root işlemi yapmadan dahi birçok şey serbest.

Alttaki home çizgisini bile kalıcı olarak gizlemeye izin vermiyor apple be! İlla orada duracak o çizgi.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Jailbreak hackleme oluyor ve kolay kolay yapılabilen bişey değil. İnsanlar aylarca ios sürümünü güncellemiyor jailbreak yapabilmek için. İos sürümün uygun olacak işlemci modelin uygun olacak vs. Şanslıysan denk geliyor ve jb yapabiliyorsun. Ama android öyle değil. Herhangi bir root işlemi yapmadan dahi birçok şey serbest.

Alttaki home çizgisini bile kalıcı olarak gizlemeye izin vermiyor apple be! İlla orada duracak o çizgi.
2 sene iphone kullandım herşeyin iphoneye uygun olması lazım yoksa hiçbirşey yapamıyorsun valla kurtulmak için sattım.

Samsung hem telefon hem bilgisayar 2002'den beri kullanırım.Valla bir kez iphone aldım.Tekrar samsunga dönünce telefonu öptüm!

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,625
2 sene iphone kullandım herşeyin iphoneye uygun olması lazım yoksa hiçbirşey yapamıyorsun valla kurtulmak için sattım.

Samsung hem telefon hem bilgisayar 2002'den beri kullanırım.Valla bir kez iphone aldım.Tekrar samsunga dönünce telefonu öptüm!
Ben iPhone xs kullanırken şansa ios 13.5 güncellemesinin hemen peşine unc0ver jailbreak çıkmıştı. Tabiri caizse 40 yılda bir denk gelecek olaydı. Ben o ara hemen jb yaptım. Jailbreak yapınca öyle güzel oldu ki anlatamam yani. Simgeleri değiştiriyorum, yazı tipini değiştiriyorum, ekran kilit sesini bildirim seslerini değiştiriyorum, alarm erteleme süresini değiştiriyorum, sistem dosyalarını görebiliyorum, uygulamaları küçük pencere içinde açabiliyorum, arama kaydı yapıyorum, çentiği gizliyorum, alttaki home çizgisini gizliyorum, safarideki oynatılan tüm videoları indirebiliyorum, dışarıdan uygulama yükleyebiliyorum, Instagram beğeni sayılarını görebiliyorum, storylere bakmış görünmeden bakabiliyorum vs vs bir sürü tweak vardı cihaz çok eğlenceli olmuştu. Bir zaman öyle kullandım ve sonra ios 14 çıktı. Dedim artık güncelleyeyim. Arkadaş bi güncelledim herşey gitti. Cihaz hapishaneye döndü. Bekliyorum bekliyorum jb çıkmıyor. 3 ay falan jb çıkmasını bekledim sonra dayanamadım sattım cihazı. Mi10t yi aldım ve iyiki almışım diyorum. 1 senedir mutlu mesut kullanıyorum.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Samsung Kendi işlemcisini yaparsa piyasa toza döner

2002'den bu yana en iyisini kullandım şimdi S22 var.Bundan evvel S10+ vardı 3 sene boyunca nokta şikayetim olmadı.

İphone aldım 2 sene sonra telefoncuya bin tl'ye başımdan gitsin diye verdim.

İcloud cehenneminden çıktığıma çok memnunum
Exynos? Zaten üretmiyor mu?

iCloud'u ben seviyorum şahsen. Herhangi bir - sini görmedim şu ana kadar. Androidde ise eski yazılıma muhtaç kalmak nefret ettirdi.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Ben iPhone xs kullanırken şansa ios 13.5 güncellemesinin hemen peşine unc0ver jailbreak çıkmıştı. Tabiri caizse 40 yılda bir denk gelecek olaydı. Ben o ara hemen jb yaptım. Jailbreak yapınca öyle güzel oldu ki anlatamam yani. Simgeleri değiştiriyorum, yazı tipini değiştiriyorum, ekran kilit sesini bildirim seslerini değiştiriyorum, alarm erteleme süresini değiştiriyorum, sistem dosyalarını görebiliyorum, arama kaydı yapıyorum, çentiği gizliyorum, alttaki home çizgisini gizliyorum, safarideki oynatılan tüm videoları indirebiliyorum, dışarıdan uygulama yükleyebiliyorum, Instagram beğeni sayılarını görebiliyorum, storylere bakmış görünmeden bakabiliyorum vs vs bir sürü tweak vardı cihaz çok eğlenceli olmuştu. Bir zaman öyle kullandım ve sonra ios 14 çıktı. Dedim artık güncelleyeyim. Arkadaş bi güncelledim herşey gitti. Cihaz hapishaneye döndü. Bekliyorum bekliyorum jb çıkmıyor. 3 ay falan jb çıkmasını bekledim sonra dayanamadım sattım cihazı. Mi10t yi aldım ve iyiki almışım diyorum. 1 senedir mutlu mesut kullanıyorum.
Ne güzel mutluluğu bulmuşsun ? Hep diyorum İphone ios cezaevi

Exynos? Zaten üretmiyor mu?

iCloud'u ben seviyorum şahsen. Herhangi bir - sini görmedim şu ana kadar. Androidde ise eski yazılıma muhtaç kalmak nefret ettirdi.
Androidden komple çıkmasından bahsettim.Exynos'u android'den çıkarırda tek başına bir dünya haline getirirse herkesi toz eder.

Android'te Samsung üstüne tanımam hele S20 ve S22 serilerinde çıtayı iyice yükseltti One UI çok gelişti ve favori arayüzüm oldu Xiaomi'den soğudum
Sen S22 al bak samsung 4 yıl güncellenecek diyor.

Son düzenleme:

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
165
Ben insaların iPhone almasının tek nedeninin "Zenginim kudurun" diye hava atmak olduğu sanıyordum... Ben ondan alırım yani :D.

En iyi(!) telefon Samsung Galaxy A2 Core bi kere!

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
402
Samsung en iyi android üretisicisidir.Sadece bazı eksikleri var.

1.Çinliler dadandı diye note serisini bırakıp S+Note karışımı melez bir model çıkardı (s22 ultra).S22 ultrada Ekran ısınınca HDR bin kapanması (Recep baltaş diyordu)

2.Güncellemeleri geç veriyor ama sağlam veriyor,bence bu bir artı.Xaomi güncellemeyi hemen veriyor ama gün sonunda keşke güncellemeseydim dedirtiyor.Ulan bir insanın kamerası video çekerken donar mı? Bildiğin video donuk donuk çekiliyor şaka gibi.

3.Appleye uyup adaptörü çıkarmamalıydı.

4.Ekynos işlemci koyuyorsan eğer snapdragona eşdeğer performansta koy be abicim.Çoğunlukla exynos hafızalarda çok ısınan,sd'den daha yavaş bir CPU olarak kaldı.Xaomi,oppo gibi android üreticilerine bir şey demiyorum bence hepsi çöp.

Android alacaksan ya Samsung ya da Google alırım.Google saf android ile çektiğim bir fotoğrafı Instagram optimizasyonu için Instagram attım link bırakıyorum bakalım başarılı bulacak mısınız? (fotoğrafa özenmedim direk çekip yükledim,yazılım pixel 6 pro ya ait)

Son düzenleme:

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,540

1.Çinliler dadandı diye note serisini bırakıp S+Note karışımı melez bir model çıkardı (s22 ultra).S22 ultrada Ekran ısınınca HDR bin kapanması (Recep baltaş diyordu)

2.Güncellemeleri geç veriyor ama sağlam veriyor,bence bu bir artı.Xaomi güncellemeyi hemen veriyor ama gün sonunda keşke güncellemeseydim dedirtiyor.Ulan bir insanın kamerası video çekerken donar mı? Bildiğin video donuk donuk çekiliyor şaka gibi.

4.Ekynos işlemci koyuyorsan eğer snapdragona eşdeğer performansta koy be abicim.Çoğunlukla exynos hafızalarda çok ısınan,sd'den daha yavaş bir CPU olarak kaldı.Xaomi,oppo gibi android üreticilerine bir şey demiyorum bence hepsi çöp.

Android alacaksan ya Samsung ya da Google alırım.Google saf android ile çektiğim bir fotoğrafı Instagram optimizasyonu için Instagram attım link bırakıyorum bakalım başarılı bulacak mısınız? (fotoğrafa özenmedim direk çekip yükledim,yazılım pixel 6 pro ya ait)

Aynı fikirdeyim, fotoğraf baya başarılı bu arada :)

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472

Samsungun güncelleme olayını beğenmiyorum.Büyük güncellemelerde batarya performansı düşüyor,stabilite bozuluyor.Zamanında S9 kullandım.Android 8 le yağ gibi akan cihaz android 9 la kasmaya başladı.Snapdragonlu S20 Fe android 11 ile iyi performans veriyorken android 12 ile batarya performansı düştü.Exynos rezaletinden bir çok insan şikayetçi.Konuyu açan kendini bilmez “Taklitler aslını yaşatır” yazmış.Apple I tiye alıp sonra kutudan şarj adaptörünü çıkaran yani tükürdüğünü yalayan bir markaya böyle bir övgü dizmesi müthiş bir kafa.İşin daha tuhafı Samsungun arayüzüne sade yazmış.???????? One ui arayüzü performanslı olabilir ama kesinlikle sade değil.Samsung arayüzünü gereksiz çöplerle doldurmaya meraklı bir marka.???Zamanında Samsung kullanmış biri olarak android tarafında en iyisi olabilir ama Apple ın asla tırnağı olamaz.Snapdragon işlemci kullanmasına rağmen Gos rezaleti ile kullanıcıların tepkisini çekti.Bugün S22 Gos denilen saçmalık yüzünden Mi 10t ye göre oyunda daha az fps veriyor.Sene olmuş 2022 Samsung forumlarında hala batarya sorunu konuşuluyor.Batarya özürlü bir markayı övmesine sadece gülüyorum.???

Son düzenleme:

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
402
Samsungun güncelleme olayını beğenmiyorum.Büyük güncellemelerde batarya performansı düşüyor,stabilite bozuluyor.Zamanında S9 kullandım.Android 8 le yağ gibi akan cihaz android 9 la kasmaya başladı.Snapdragonlu S20 Fe android 11 ile iyi performans veriyorken android 12 ile batarya performansı düştü.Exynos rezaletinden bir çok insan şikayetçi.Konuyu açan kendini bilmez “Taklitler aslını yaşatır” yazmış.Apple I tiye alıp sonra kutudan şarj adaptörünü çıkaran yani tükürdüğünü yalayan bir markaya böyle bir övgü dizmesi müthiş bir kafa.İşin daha tuhafı Samsungun arayüzüne sade yazmış.???????? One ui arayüzü performanslı olabilir ama kesinlikle sade değil.Samsung arayüzünü gereksiz çöplerle doldurmaya meraklı bir marka.???Zamanında Samsung kullanmış biri olarak android tarafında en iyisi olabilir ama Apple ın asla tırnağı olamaz.Snapdragon işlemci kullanmasına rağmen Gos rezaleti ile kullanıcıların tepkisini çekti.Bugün S22 Gos denilen saçmalık yüzünden Mi 10t ye göre oyunda daha az fps veriyor.Sene olmuş 2022 Samsung forumlarında hala batarya sorunu konuşuluyor.Batarya özürlü bir markayı övmesine sadece gülüyorum.???
Beni bu gibi yorumlardan dolayı fanboy ilan ettiler.Marka iyi ama apple kadar iyi değil bunu anlatamıyorum.

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
165
Beni bu gibi yorumlardan dolayı fanboy ilan ettiler.Marka iyi ama apple kadar iyi değil bunu anlatamıyorum.
iPhone'ların şarjı çok çabuk bitiyor diye biliyorum... Birde onlarla sinir bozucu anılarım var ondan hiç sevemedim :d. Samsung candır bence :D.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
iPhone'ların şarjı çok çabuk bitiyor diye biliyorum... Birde onlarla sinir bozucu anılarım var ondan hiç sevemedim :d. Samsung candır bence :D.
Şarjı çabuk biten iPhonelar Xs ve önceki seri.11 ve üzeri iPhonelar batarya konusunda çok iyi.

Reaksiyon puanı
951
Benim s20fede android 11ken de düşüktü batarya performansı 12 yapınca da aynı acaba benim cihaza özel bir durum mu bu ?

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685

Bu konularda haklısın exynos konusunda daha da haklısın exynos yapıyorsan android'den de çıkmalısın ama android gibi insanı serbest bırakan bir sistem yapıp çıkmalısın ama Google yaptırım uygular korkusundan çıkmıyor.

Benim s20fede android 11ken de düşüktü batarya performansı 12 yapınca da aynı acaba benim cihaza özel bir durum mu bu ?
O sorun s20fe'ye özel ?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Teşekkürler :D. Bir gün mucizevi bir şekilde iPhone 11 ve üstüne param yeterse artık alırım. Siri gitmedi değil mi?
Siri hala var ve çok iyi çalışıyor.Batarya konusunda 2 güne yakın performans istiyorsan 11 Pro max çok iyi bir tercih olur.Kendim Se 2020 kullanıyorum.Bütçem 11 Pro max e yetseydi 11 Pro max alırdım.Apple ın Pro max cihazları batarya konusunda efsane.???

Reaksiyon puanı
951
Ben o telefondan alacağım yakında. Android 11'de kalsam ve değiştirmesem bir sorun olur mu?
Bence kalma android 12 çok güzel olmuş batarya da aynı bende 120hz kapatıp güç tasarrufu alınca aod zaten kapalı olursa o zaman günü çıkarıyor.Tabi çok yoğun kullanıyorum ben çalışmadığım evde olduğum için.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Ben o telefondan alacağım yakında. Android 11'de kalsam ve değiştirmesem bir sorun olur mu?
Android 11 le devam etsen sorun olmaz.Snapdragonlu S20 Fe kullandım.Batarya ve oyun performansından çok büyük beklentin yoksa fiyatlara bakıldığında iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Hiç kalma o paraya s20fe alacağıma s21 alırım hem daha yeni model olur hemde daha fazla güncelleme alırım