İpucu Samsung ve Android

Bu konuyu okuyanlar

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,625
Karşımdaki yazarın yada kim olursa işte hafif sertleştiğini sezersem bende dozu attırırım! Bu gerçek hayatımda da böyle.Dedim ya aynayım ben!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada konuyu açtığımda doçenttim şimdi profesör yazıyor ?
Tamam hocam bırakın ya. Varsın son mesajı onlar atsın boşverin.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Karşımdaki yazarın yada kim olursa işte hafif sertleştiğini sezersem bende dozu attırırım! Bu gerçek hayatımda da böyle.Dedim ya aynayım ben!

Bu arada konuyu açtığımda doçenttim şimdi profesör yazıyor ?

Ben size karsi hic sen kimsin tarzi bir uslupla konusmadim ama siz hemen bu usluba gecis yaptiniz. Sonra da aynayim dediniz...
Hayırdır! Sen kimsin! Kimden hesap soruyorsun! Mecburmuyum sana hesap vermeye ben böyle hesap sorma tarzını sevmem bak! Sen ne yapacaksın benim neler yaptığımı ?

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Ben size karsi hic sen kimsin tarzi bir uslupla konusmadim ama siz hemen bu usluba gecis yaptiniz. Sonra da aynayim dediniz..
Kişinin hesabı yada telefonunun içeriği özeldir.Fren yapmanız gereken yerde yapmazsanız.Bunun bir karşılığı olacaktır!

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220610-161343_Chrome.jpg
    Screenshot_20220610-161343_Chrome.jpg
    76.6 KB · Görüntüleme: 56

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Kişinin hesabı yada telefonunun içeriği özeldir.Fren yapmanız gereken yerde yapmazsanız.Bunun bir karşılığı olacaktır!

Hesabinizin veya telefonunuzun iceriginin ozelligi ile 1 gram alakasi yok yazdigim mesajin. GitHub, gectigimiz yillarda Microsoft tarafindan satin alinan ozellikle acik kaynak kodlu sistemlerde gelistirme yapan kisilerin ortaya cikardigi urunleri baska kisilerin de ucretsiz sekilde kullanmasina yarayan bir platformdur. Yazdiginiz kodu, gelistirmeyi oraya koyarsiniz baska insanlar da faydalanir zira acik kaynak kod uzerinde calismanin temelinde bu yatar. Ben de o yuzden dedim iste.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Hesabinizin veya telefonunuzun iceriginin ozelligi ile 1 gram alakasi yok yazdigim mesajin. GitHub, gectigimiz yillarda Microsoft tarafindan satin alinan ozellikle acik kaynak kodlu sistemlerde gelistirme yapan kisilerin ortaya cikardigi urunleri baska kisilerin de ucretsiz sekilde kullanmasina yarayan bir platformdur. Yazdiginiz kodu, gelistirmeyi oraya koyarsiniz baska insanlar da faydalanir zira acik kaynak kod uzerinde calismanin temelinde bu yatar. Ben de o yuzden dedim iste.
Bunları zaten ama ben kişisel olarak telefonumu %95 iş kaynaklı kullanan biriyim bunu paylaşmam.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Bunları zaten ama ben kişisel olarak telefonumu %95 iş kaynaklı kullanan biriyim bunu paylaşmam.

Size telefonunuzdaki bilgileri paylasin diyen mi var hocam ne alakasi var Allah askina banane telefonla ne yaptiginizdan. Acik kaynak kodun arkasinda yatan temel baska insanlar da alsin bu sistem uzerinde gelistirme yapsin demektir. Yapilan bu gelistirmelerden kimse kisisel olarak kazanc elde edemez acik kaynak kod gelistirmenin temelinde bu yatar. Siz de ben acik kaynak kod uzerinde gelistirme yapiyorum dediginiz icin varsa GitHub hesabiniz ne hakkinda gelistirme yapmissiniz gorelim dedim bu standart bir yazilim olayidir. Herkes yaptigi bu gelistirmeleri bir yerde koyar, paylasir. Acik kaynak kodda gelistirme yapmak bu demek.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Hocam boşuna kendini yoruyorsun.Konu açıp bazı yalan yanlış bilgilerle Samsungu şişirmeye çalışan bu şahısa yazmaya değmez.Adam Samsungun arayüzüne sade diyor??? Samsung Apple dan daha iyi fotoğraf çekiyormuş??? Fotoğrafın sadece zoomdan ibaret olduğunu sanmak nasıl bir kafa? anlamakta zorlanıyorum.Hepsini geçtim Apple Samsungu taklit ediyormuş.??? hani şu Apple kutuya şarj adaptörü koymadı diye Apple I tiye alıp sonra kutu içeriğini boşaltıp tükürdüğünü yalayan Samsungdan bahsediyor.???

Reaksiyon puanı
7,985
GitHub'da kişisel veriler paylaşılmıyor kodlar paylaşılıyor ve isteyen oradan faydalanıp rehber alabiliyor konuları. Görkem abi size kişisel bilgilerinizi atın dememiş ki yazdığınız kodları atın demiş. Kodlarda kişisel bilgilerinizin olacağını sanmıyorum. Çünkü bir programa değişken atamasına dahi kişisel verilerini atan yokken nasıl kişisel verileriniz var yazdığınız kodda onu demeye çalışıyorlar.
İşte bak şu özellik var diyorum olsun bana lazım değil zaten diyorsunuz. Savunmanız bu. Sana lazım olmayan başkasına lazım olur. Apple iPhone lardan sesli görüşme özelliğini çıkarsa siz ona da zaten pek kimseyle konuşmuyordum isabet oldu dersiniz.
Sana Android'de sunulan özgürlük nedir ne kullanıyorsun dedik sen bize font değiştiriyorum alttaki çubuğu kaldırıyorum dedin. Biz de diyoruz ki o zaruri bir ihtiyaç değil. Yani Android iOS'dan iyi demek için geçerli bir sebep değil. Öznel bir yargı. Bir şey diğerinden iyidir demek için nesnel bir yargı sunmanız gerekiyor. Siz kişiselleştirme sevdiğiniz için geçmişsiniz bunda sıkıntı yok. Sıkıntı anlatımınızda. Herkes kişiselleştirme seviyormuş ve kişiselleştirmenin zorunlu bir ihtiyaç olduğu anlaşılıyor mesajlarınızdan.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Size telefonunuzdaki bilgileri paylasin diyen mi var hocam ne alakasi var Allah askina banane telefonla ne yaptiginizdan. Acik kaynak kodun arkasinda yatan temel baska insanlar da alsin bu sistem uzerinde gelistirme yapsin demektir. Yapilan bu gelistirmelerden kimse kisisel olarak kazanc elde edemez acik kaynak kod gelistirmenin temelinde bu yatar. Siz de ben acik kaynak kod uzerinde gelistirme yapiyorum dediginiz icin varsa GitHub hesabiniz ne hakkinda gelistirme yapmissiniz gorelim dedim bu standart bir yazilim olayidir. Herkes yaptigi bu gelistirmeleri bir yerde koyar, paylasir. Acik kaynak kodda gelistirme yapmak bu demek.
Bunların hepsini bende biliyorum ancak bakın tekrar ediyorum.Ben hesap veren biri değilim ömründe kimseye hesap vermedim.Normal hayatımda bile hesap vermiyorum.Benim açık hesabımı paylaştığım birçok kişi oldu.Bunlar rica ile istediler.Onun haricinde paylaşım yapmadım.Ha tartıştıklarıma rica etsede vermedim.Böyle biriyim bu tamamen benden kaynaklanan bir durum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Bunların hepsini bende biliyorum ancak bakın tekrar ediyorum.Ben hesap veren biri değilim ömründe kimseye hesap vermedim.Normal hayatımda bile hesap vermiyorum.Benim açık hesabımı paylaştığım birçok kişi oldu.Bunlar rica ile istediler.Onun haricinde paylaşım yapmadım.Ha tartıştıklarıma rica etsede vermedim.Böyle biriyim bu tamamen benden kaynaklanan bir durum

Bu bir hesap verme degildir bildiginizi sanmiyorum zira bilseydiniz GitHub ve acik kaynak kod paylasim kulturune hakim olurdunuz. Acik kaynak koduyla is yapan kimse o kodu paylasir rica minnet ile olmaz bu isler. GitHub nedir, orada kodu veya projeyi paylasmak ne demektir bunu bile bildiginizi sanmiyorum zira bunlar icin yazilimci olmak lazim zaten. He butun bunlari bilmeden bana cikisdiysaniz o da sizin ayibiniz.

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
165
Bu konudan çıkardığım tek şey en iyi telefonun Nokia 5110 olduğudur...

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Bu bir hesap verme degildir bildiginizi sanmiyorum zira bilseydiniz GitHub ve acik kaynak kod paylasim kulturune hakim olurdunuz. Acik kaynak koduyla is yapan kimse o kodu paylasir rica minnet ile olmaz bu isler. GitHub nedir, orada kodu veya projeyi paylasmak ne demektir bunu bile bildiginizi sanmiyorum zira bunlar icin yazilimci olmak lazim zaten. He butun bunlari bilmeden bana cikisdiysaniz o da sizin ayibiniz.
Sana söylemiyorum diye herşeyi senin bildiğin anlamına gelmiyor! Senin talimatın ile buraya yazmadım yazmıyorum da az önce sen nasıl istediysen benden gelip rica edip isteyenlere vardım bunuda anlamadın yada anlamamazlıktan geldin üzerime oynuyorsun istediğin kadar atak yap tek kelime dahi etmem!

Benim zaten bana bu konuda yardımcı olan bilgisayar mühendisi okul arkadaşım var liseden sağolsun o zaten öğretti.Bende böyle biriyim.Birinin ilk baştan rica ederek istediğini yaparım ama etmezse yapmam!

En iyisi ben neden açık kaynak kullandığımı anlatayım da bitsin üzerime oynanıyor!

1- İşbirliği: Açık kaynak projeler, dünyadaki herhangi birinden değişiklikleri kabul edebilir. Örneğin, Exercism 350’den fazla katkıda bulunana sahip bir programlama egzersiz platformudur.

2- Adapte etme ve yeniden tanımlama: Açık kaynaklı projeler herkes tarafından herhangi bir amaç için kullanılabilir. İnsanlar başka şeyler yapmak için bile kullanabilirler. Örneğin Word press;B2 adı verilen mevcut bir projenin alt dalı olarak başladı.

3- Şeffaflık: Açık kaynaklı bir projeyi herkes hata veya tutarsızlık açısından inceleyebilir.

Siz sertleştiniz rica ile gelmediniz bende vermedim bu kadar basit

27 ülke ile irtibatım var benim tabi ki açık kaynak kullanıyorum.Bunun için bilgisayar mühendisi arkadaşımdan destek alıyorum

Son düzenleme:

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,625

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
165
Linux çekirdeğini bile düzenleyebiliyorsun. Peki sen Windows Vista çekirdeğine yani NT'ye erişebiliyor musun? :D.
Ayrıca Linus Torvalds yeni bir çekirdek yazdı, sıfırdan.
Kodlama bilmeyen ben anlamaya çalışıyor :0.
Windows 7 varken gerisi traştır aga net..
Evet aslında onu çok seviyorum.

En iyisi Windows 10'dur Windows tarafında ve çoğu GNU/Linux dağıtımından çok iyidir.
Windows 10'da bilgisayar açılırken o güzel açılma sesi yoktu :(. Sonra nasıl açıldığını buldum :D. Artık kullanabiliyorum.

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Kodlama bilmeyen ben anlamaya çalışıyor :0.

Evet aslında onu çok seviyorum.

Windows 10'da bilgisayar açılırken o güzel açılma sesi yoktu :(. Sonra nasıl açıldığını buldum :D. Artık kullanabiliyorum.
Kodlamaya tam gerek bile yok. Kernel derlediğin zaman bir sürü config ayarı çıkıyor. CPU zamanlayacısından tut, codeclere kadar config yapıyorsun kolayca.

Sonra derlemeye devam ediyorsun.
İstediğin zaman eski dağıtımlara bile yeni kernel kuruyorsun. Örneğin Ubuntu 18.04'e Xanmod ile en son kerneli kurabilirsin.

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
165
Kodlamaya tam gerek bile yok. Kernel derlediğin zaman bir sürü config ayarı çıkıyor. CPU zamanlayacısından tut, codeclere kadar config yapıyorsun kolayca.

Sonra derlemeye devam ediyorsun.
Ben hiç uğraşmıyorum onlarla. Bi tane notebook vardı bende. Ortalama. Sıfırlamak istemiştim. Sıfırlamaya çalışırken bilgisayarı bozmuştum, tamir de edilemedi... Bilgisayarlara hiç bulaşmıyorum ondan beri :d.

Windows 7 kendisiyle uzun süreli anılarımız var en uzun kullandığım sistem ancak windows 10a baktığımız zaman toplasan en fazla 4 ay kullandım ?
Ben ilk önce Windows 7 ile bilgisayarları öğrenmiştim ondan seviyorum :D

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Windows 7 kendisiyle uzun süreli anılarımız var en uzun kullandığım sistem windows 10 toplasan en fazla 4 ay kullandım ?
GNU/Linux bir amaç olarak bakıldığında anlarsınız en iyi OS olduğunu ama araç olarak hazır toollar diğer OS olan macOS ve Windows'da biraz fazla olduğu için diğer OS'lar daha iyidir tabi.

Tabi hazırcılık, özgünlükten muaftır.

Reaksiyon puanı
951
Ben hiç uğraşmıyorum onlarla. Bi tane notebook vardı bende. Ortalama. Sıfırlamak istemiştim. Sıfırlamaya çalışırken bilgisayarı bozmuştum, tamir de edilemedi... Bilgisayarlara hiç bulaşmıyorum ondan beri :d.
Yuh nasıl becerdin ben eskiler bilir sata olan hdd lere 7den xpye düşülmüyordu ne yollar denedim belki 10 kez format denedim olmadı sende nasıl oldu garip ben sonunda bir siteden özel dosya eklemeli bir cd yazıp iso yazdırıp öyle kurmuştum ?