Samsung pişmanlıktır

adem.xd

Asistan
Reaksiyon puanı
18
6 ay önce samsung a23 aldım daha öncelerden yine samsung kullanıuordum ama artık iphone a geçmeyi düşünüyorum bu kadar berbat bir telefon olamaz oyuna 30 derece ile giriyorum bir maçın donunda 48 e çıkıyor parmak izini yarım saatte okuyor arayüzü çok yavaş akıyor kasma donma kesinlikle oyun için alınabilecek bir telefon değol samsung (Oyun oynamayanlar için güzel bir telefon. Oyun oynayanlar için açtım konuyu.)

Son düzenleyen moderatör:

paroxismus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Bir iPhone kullanıcısı olarak bu görüşe katılmıyorum. Apple üst seviye telefon çıkarmakta, giriş seviyesi bir Samsung telefon ile kıyaslamak doğru değil. Samsung'un da çok iyi telefonları var. A23 özelinde konuşursak en ucuz telefonlardan biri, ondan performans beklemek hayal olur. Elinden geleni yapıyordur ama elinden gelen kısıtlı.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Bir iPhone kullanıcısı olarak bu görüşe katılmıyorum. Apple üst seviye telefon çıkarmakta, giriş seviyesi bir Samsung telefon ile kıyaslamak doğru değil. Samsung'un da çok iyi telefonları var. A23 özelinde konuşursak en ucuz telefonlardan biri, ondan performans beklemek hayal olur. Elinden geleni yapıyordur ama elinden gelen kısıtlı.
Çok hakli uygun fiyatli telefondan amiral gemisi performansi isteyemezsin arkadaşta s21 vardir 10k ya almiş parmak izi saniyesinde okuyor performansta iyi oyun bağimlisi

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,675
Bir S23 Ultra çekin bakalım o zaman görürüz Samsung performanslı mı değil mi? Her markanın giriş seviyesi telefonu belli bir süre kullandıktan sonra baş belası olur.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
6 ay önce samsung a23 aldım daha öncelerden yine samsung kullanıuordum ama artık iphone a geçmeyi düşünüyorum bu kadar berbat bir telefon olamaz oyuna 30 derece ile giriyorum bir maçın donunda 48 e çıkıyor parmak izini yarım saatte okuyor arayüzü çok yavaş akıyor kasma donma kesinlikle oyun için alınabilecek bir telefon değol samsung (Oyun oynamayanlar için güzel bir telefon. Oyun oynayanlar için açtım konuyu.)
Bir an s23 diye okudum dedim nasıl olur a23 ile iphone amiral gemileri karşılaştırılmaz ki

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,543
Başlığı görünce bir uzun dönem samsung kullanıcısı olarak geldim. Apple ve samsung karşılaştıramam ama samsungu diğer android telefonlarla karsilastiririm. Çok kaliteli heryerde yedek parçası var ve ben m31 kullanıyorum hiç yaşamadım bu sorunları yada fark etmedim

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
5000 - 6000 TL aralığında telefon alacaksın ve oyun oynarken ısınıyor diye firmayı suçlayacaksın ???? Samsung'da neredeyse 15 seviyede farklı telefon var, senin aldığın alttan üçüncü filandır. Oyun oynayacaksan daha fazla para vermen lazım :)

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,543
Telefondan anlayan arkadaşlar, konu ile alakalı şu soruya cevap verebilir misiniz?
Fiyatı sabit tuttuğunuzda samsung ve apple daki telefonlarda oyun performansı nasıl? Yani örneğin 25Bin tl bütçeyi sabit tuttun, samsung ve apple da bütçedeki en iyi cihazı seçtin hangisinde daha iyi oyun oynayabilirsin?

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Şimdi kardeşim…
6 farklı Samsung kullandım enson S22 idi kullandıklarım hep amiral gemisiydi Samsung’un oyunda kasmasıyla hiç karşılaşmadım…

Apple iPhone ile Samsung’da sadece S serisini kıyaslayabilirsin o da dönemine göre değişir (Z seridi katlanabilir olduğu için onun rakipleri farklı)

Mesela örnek

S22 = iPhone 13 mini
S23 = iPhone 14
S23 Plus = iPhone 14 pro
S23 ultra = iPhone 14 pro max

Apple iPhone sadece amiral gemisi telefon üretiyor…Yani piyasanın en iyisini üretiyor…
iPhone 14’te amiral gemisidir 14 pro ve pro max’te…

Şimdi ben 1 hafta evvel iPhone 14’e 32.500 TL verdim…(orijinal aksesuarlarla 36 bin lira eğer Bluetooth kulaklık alsam 40 bini bulurdu)

6 bin TL’lik telefon ile 32.500 TL’den başlayan bir telefonun (aksesuarsız) performansı aynı olamaz…

Olsa zaten kimse gidip iPhone yada Samsung S serisine o kadar para vermez…

Sen 6 bin verecen ben 32 bin vereceğim aksesuarları ile neredeyse 6 katı para vereceğim ve aynı telefon olacak bu çok toz pembe bir düşünce olur…

Reaksiyon puanı
979
Anneme vatandan alışveriş kredisi ile 10 taksitle a32 almıştık 5600 civarına sonrasında ise kendime 7950 lira civarına trendyoldan 256 gb snapdragon versiyon s20 fe aldım.
Kendim de daha öncesinde kullandığım a30u diğer kardeşime verdim.
Başka bir kardeşime de 2. El a50 aldık.
Şunu söyleyeyim a serisi ile s serisi arasında bu kadar fark olduğunu ben bile bilmiyordum.
Bakın size incelemelerde bile bahsedilmeyen bişiden bahsedeyim bizim ev şebeke yönünden sıkıntı bir yerde çoğu zaman telefonlar çekmiyor.Hepimiz de aynı operatörü kullanıyoruz ama mesela benim s20fe çoğu zaman belli noktalarda daha rahat çekiyor.Mesela balkona çıkınca rahat konuşabilirken diğerlerine bazen kod bile gelmeyebiliyor.
Kısacası a serisi hiçbir zaman s serisi kadar kaliteli değildir.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Anneme vatandan alışveriş kredisi ile 10 taksitle a32 almıştık 5600 civarına sonrasında ise kendime 7950 lira civarına trendyoldan 256 gb snapdragon versiyon s20 fe aldım.
Kendim de daha öncesinde kullandığım a30u diğer kardeşime verdim.
Başka bir kardeşime de 2. El a50 aldık.
Şunu söyleyeyim a serisi ile s serisi arasında bu kadar fark olduğunu ben bile bilmiyordum.
Bakın size incelemelerde bile bahsedilmeyen bişiden bahsedeyim bizim ev şebeke yönünden sıkıntı bir yerde çoğu zaman telefonlar çekmiyor.Hepimiz de aynı operatörü kullanıyoruz ama mesela benim s20fe çoğu zaman belli noktalarda daha rahat çekiyor.Mesela balkona çıkınca rahat konuşabilirken diğerlerine bazen kod bile gelmeyebiliyor.
Kısacası a serisi hiçbir zaman s serisi kadar kaliteli değildir.
s20 fe de tam amiral gemisi değil yani bide öyle düşün

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Yorum yazayım dedim ama yazacak bir şey kalmamış herkes denmesi gerekenleri söylemiş

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,110
Hep aynı zırvalıklar. Kardeşim gidiyorsun giriş seviyesi Samsung cihaz alıyorsun. Sonra Samsung kasıyor (Genelleme), ısınıyor, kalitesiz (Genelleme) gibi şeyler söylüyorsunuz. Nerenin mantığı bu?
iphone a geçmeyi düşünüyorum
Genelde bunu yapanlar, "Aga ben Samsung-Android almam, kasıyor." Cümlesini kuruyor. :kekw:

Reaksiyon puanı
979
s20 fe de tam amiral gemisi değil yani bide öyle düşün
Evet öyle ama Samsung telefonlar kusursuz değiller.
Mesela kendi kendine kapanması bazen dakikalar sonrası açılması beni korkutmuştu düşünsenize birini arayacaksınız telefon kapanmış ve açılmıyor.10 dk 15dk geçiyor sonra bakıyorsunuz açılmış.
Bir keresinde telefon nasıl olduysa dışardayken parlaklık en düşüğe inmiş basıyorum tepki yok arka planda youtube açık müzik çalıyordu bir süre resmen tepkisiz kaldı cihaz.
Bir de telefonu hiçbir zaman 120 hz olarak kullanamıyorsunuz pili adeta içiyor.Telefon yeni olmasına rağmen açarsanız günü çıkarmıyor nerdeyse.Şuan alalı tam 1 yıl oldu pil tasarrufunda kullanıyorum ona rağmen anca akşamı çıkarıyor.
Androidin one ui yazılımı hâlâ sorunsuz değil kısacası.
Burda ben çok defa iphone kullananlar ile diyaloğa girdim onlar çok anlattılar ve görüyorum ki haklılar.
Mesela şuanda telefon hiçbir şekilde bilgisayarı görmüyor servise gidicek.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Evet öyle ama Samsung telefonlar kusursuz değiller.
Mesela kendi kendine kapanması bazen dakikalar sonrası açılması beni korkutmuştu düşünsenize birini arayacaksınız telefon kapanmış ve açılmıyor.10 dk 15dk geçiyor sonra bakıyorsunuz açılmış.
Bir keresinde telefon nasıl olduysa dışardayken parlaklık en düşüğe inmiş basıyorum tepki yok arka planda youtube açık müzik çalıyordu bir süre resmen tepkisiz kaldı cihaz.
Bir de telefonu hiçbir zaman 120 hz olarak kullanamıyorsunuz pili adeta içiyor.Telefon yeni olmasına rağmen açarsanız günü çıkarmıyor nerdeyse.Şuan alalı tam 1 yıl oldu pil tasarrufunda kullanıyorum ona rağmen anca akşamı çıkarıyor.
Androidin one ui yazılımı hâlâ sorunsuz değil kısacası.
Burda ben çok defa iphone kullananlar ile diyaloğa girdim onlar çok anlattılar ve görüyorum ki haklılar.
Mesela şuanda telefon hiçbir şekilde bilgisayarı görmüyor servise gidicek.
samsung kusursuz diye birşey söylemedimki samsungun oyun konusunda ve şarj konusunda sorunları var zaten demek istediğim şey giriş segment ve amiral gemisi sınıfında uçurum olması

darkwalkertrt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Oyun için aldıysan ben performanstan bile önce şarj hızına bakıyorum 12t öneririm 4 saat maximum grafiklerde fps düşme kasma donma olmadan 4 saat boyunca zerre ısınmadan oynuyorum. Şarjı bitince dolması 20dk alıyo sonra 4 saatim tekrar başlıyo. Tabiri caizse Oyuncuları orgazm etmek için yapmışlar resmen

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,596
Asıl OPPO pişmanlıktır demeniz gerekiyor. Huawei, Samsung, Xiaomi (Redmi Note serisi hariç), realme ve Apple gibi markalar her konuda iyi.

Reaksiyon puanı
979
@Leon Dayı çöp ve kaliteli telefonları özetledi eline koluna sağlık
Kardeşimde iphone 11 var bende s20fe parlaklık %20 de fotoğraf çektim dedi iphone daha güzel çekiyor çekti hakikaten daha doğruydu renkleri bu ne dedim açsana parlaklığı karanlık gözüküyor ekran parlaklığı sonda diyince şok oldum.
Ekranı gerçekten kötüymüş.Ama dediğim gibi Samsung'un da fotoğraflardaki renk dengesi kötü çok beyaz çekiyor bence.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Kardeşimde iphone 11 var bende s20fe parlaklık %20 de fotoğraf çektim dedi iphone daha güzel çekiyor çekti hakikaten daha doğruydu renkleri bu ne dedim açsana parlaklığı karanlık gözüküyor ekran parlaklığı sonda diyince şok oldum.
Ekranı gerçekten kötüymüş.Ama dediğim gibi Samsung'un da fotoğraflardaki renk dengesi kötü çok beyaz çekiyor bence.
s21i deneyimleme şansım oldu bence iphone 12 ile yarışabilirdi ama s20feyi bilmiyorum haklı olabilirsiniz

adem.xd

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Demek istediğimi anlamamışsınız bahsettiğim a23 segmentindeki telefonlardı s serisine zaten lafım yok ki olamaz çünkü kullanmadım bu segmentten bahsediyorum bi telefona 15-20 bin vereceksem bi zahmet güzel olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun için aldıysan ben performanstan bile önce şarj hızına bakıyorum 12t öneririm 4 saat maximum grafiklerde fps düşme kasma donma olmadan 4 saat boyunca zerre ısınmadan oynuyorum. Şarjı bitince dolması 20dk alıyo sonra 4 saatim tekrar başlıyo. Tabiri caizse Oyuncuları orgazm etmek için yapmışlar resmen
Bende onu düşünüyorum ama çok kararsızım 11t promu alsam iphone mu alsam samsungun s serisi güzel diyorlar onumu alsam ? ?