mkarakus07

Öğrenci
25 Şubat 2018
9
1
3
27
Evet Arkadaşlar yaklaşık olarak 1 haftadır kullanıyoum çok aktif bir biçimde, ekran görüntülerini ekleyeceğim sonuna. Bu kullanım, Wifi ve mobil veri sürekli açık hangisine denk gelirse misali çalıştı. GPS ihityacım olduğunda açtım genelde kapalı durdu. NFC kapalı Always On Displayı de kapattım ihtiyacım olmadığı için. Pil menüsünde herhangi bir optimizasyon kullanmadım. Otomatik sekronizasyon açık kaldı. Ve bluetooth kulaklıkta toplamda 2-3 saatlik bir kulanım yaptım. Parlaklık sürekli otomatikteydi ve Edge aydınlatmasını kullanmadım. Telefonumda arama kaydedici olduğu için küçükte olsa bir pil tüketimi mevcut. Sonuçların görüntüsünü aşağıya bırakıyorum. Yüzdelik dilimde 70 oranında whatsapp 20 oranında instagram 10 oranında chrome ve youtube kullanmaktayım. Beni oldukça memnun ettiğini söyleyebilirim. LG G5 kullanırken yedek batarya ile dolaşıyor 2 pil boşaltıyordum. 3cüsü ise yarıyı buluyodu.
Ve ekran koruyucuna gelicek olursak, Spigen tempered glass aldım. kavisli cam, ve kalem performansı konusunda gerçekten hiçbir tutarsızlık yaşamadım. Neo flex de tutarsızlık yaptığı, biraz baskı yapılması gerektiğini çoğu yerde okudum. ama ben normal hiçbir baskı yapmama rağmen sanki kendi ekranıymış gibi kullandım, alıcak olanlara ek tedbir olarak kesinlikle tavsiye ederim. Neo flexden daha kaliteli olduğunu söylemeye gerek yok. Hepsiburada'da spigen kampanyalarını takip ederseniz gerçekten çok uygun fiyatlı alabilirsiniz.
Ve son olarak içinden çıkan kılıf dışında orjinal Clear view kılıf almıştım. Şunu söylemeliyim ki kesinlikle muazzam bir kılıf telefondan daha güzel durduğunu söyleyebilirim. Ben lacivert olanı aldım. Samsung'u kesinlikle taktir ediyorum kılıf/stand olarak çok başarılı bir ürün yaptıklarını söyleyebilirim. Benim tüm incelemerim bu kadar aklınıza birşey takılırsa sorabilirsiniz.
Aşağıda ekran görüntüsünün üstüne 30DK+ bir kullanım daha ekleyebilirsiniz uyuyana kadar kullandım ve son olarak ben uyurken sarja taktığım ve 1 günü rahat çıkardığı için hızlı sarj özelliği kapalı bir vaziyette sarj ediyorum. Bir etkisi oluyor mu bilmiyorum.

Kısacası işin özü günde 2 batarya bitirip 3.ncüyü zorlayan birisi olarak inanılmaz rahatladığımı ve veli nimet olduğunu söyleyebilirim. Powerbank taşımamanın verdiği özgürlük muazzam birşey :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180301-010056.jpg
    Screenshot_20180301-010056.jpg
    41.4 KB · Görüntüleme: 263
  • Screenshot_20180301-010009.jpg
    Screenshot_20180301-010009.jpg
    24.2 KB · Görüntüleme: 483
  • Screenshot_20180301-010001.jpg
    Screenshot_20180301-010001.jpg
    41.5 KB · Görüntüleme: 518
Son düzenleme:

championlionn

Öğrenci
20 Mart 2014
54
10
8
Evet Arkadaşlar yaklaşık olarak 1 haftadır kullanıyoum çok aktif bir biçimde, ekran görüntülerini ekleyeceğim sonuna. Bu kullanım, Wifi ve mobil veri sürekli açık hangisine denk gelirse misali çalıştı. GPS ihityacım olduğunda açtım genelde kapalı durdu. NFC kapalı Always On Displayı de kapattım ihtiyacım olmadığı için. Pil menüsünde herhangi bir optimizasyon kullanmadım. Otomatik sekronizasyon açık kaldı. Ve bluetooth kulaklıkta toplamda 2-3 saatlik bir kulanım yaptım. Parlaklık sürekli otomatikteydi ve Edge aydınlatmasını kullanmadım. Telefonumda arama kaydedici olduğu için küçükte olsa bir pil tüketimi mevcut. Sonuçların görüntüsünü aşağıya bırakıyorum. Yüzdelik dilimde 70 oranında whatsapp 20 oranında instagram 10 oranında chrome ve youtube kullanmaktayım. Beni oldukça memnun ettiğini söyleyebilirim. LG G5 kullanırken yedek batarya ile dolaşıyor 2 pil boşaltıyordum. 3cüsü ise yarıyı buluyodu.
Ve ekran koruyucuna gelicek olursak, Spigen tempered glass aldım. kavisli cam, ve kalem performansı konusunda gerçekten hiçbir tutarsızlık yaşamadım. Neo flex de tutarsızlık yaptığı, biraz baskı yapılması gerektiğini çoğu yerde okudum. ama ben normal hiçbir baskı yapmama rağmen sanki kendi ekranıymış gibi kullandım, alıcak olanlara ek tedbir olarak kesinlikle tavsiye ederim. Neo flexden daha kaliteli olduğunu söylemeye gerek yok. Hepsiburada'da spigen kampanyalarını takip ederseniz gerçekten çok uygun fiyatlı alabilirsiniz.
Ve son olarak içinden çıkan kılıf dışında orjinal Clear view kılıf almıştım. Şunu söylemeliyim ki kesinlikle muazzam bir kılıf telefondan daha güzel durduğunu söyleyebilirim. Ben lacivert olanı aldım. Samsung'u kesinlikle taktir ediyorum kılıf/stand olarak çok başarılı bir ürün yaptıklarını söyleyebilirim. Benim tüm incelemerim bu kadar aklınıza birşey takılırsa sorabilirsiniz.
Aşağıda ekran görüntüsünün üstüne 30DK+ bir kullanım daha ekleyebilirsiniz uyuyana kadar kullandım ve son olarak ben uyurken sarja taktığım ve 1 günü rahat çıkardığı için hızlı sarj özelliği kapalı bir vaziyette sarj ediyorum. Bir etkisi oluyor mu bilmiyorum.

Kısacası işin özü günde 2 batarya bitirip 3.ncüyü zorlayan birisi olarak inanılmaz rahatladığımı ve veli nimet olduğunu söyleyebilirim. Powerbank taşımamanın verdiği özgürlük muazzam birşey :)

ben anlamıyorum kardeş bu ekran süresini nasıl alıyorsunuz 4,5 saati geçmiyor bende telefonu çok aktif kullanmama rağmen telefondan soğudum ya şarjı yüzünden şarja takıyosun full sabah eline hiç alma öğlen bi bakıyosun %5-8 gitmiş ne kullanmuş bakıyorum andriod sistemi cihaz boşta ve hücre askıda hay yaptığınız bataryaya .....

Sahilmb07

Öğrenci
2 Aralık 2017
69
6
8
44
ben anlamıyorum kardeş bu ekran süresini nasıl alıyorsunuz 4,5 saati geçmiyor bende telefonu çok aktif kullanmama rağmen telefondan soğudum ya şarjı yüzünden şarja takıyosun full sabah eline hiç alma öğlen bi bakıyosun %5-8 gitmiş ne kullanmuş bakıyorum andriod sistemi cihaz boşta ve hücre askıda hay yaptığınız bataryaya .....
Katılıyorum sana cihaz boşta bile benzin yakıyor aq telefonunu kıracam birgün

championlionn

Öğrenci
20 Mart 2014
54
10
8

s8 konusuna baktım oreo geldi s8 e arka plandaki uygulamaları kapatma ayarı gelmiş 5 saat ekran süresi alıyorken o ayarla 6,5 - 7 saate çıkmış umarım note 8e oreo gelince böyle bi düzelme olur adamı sinir ediyor ya düşünsene bildiğin cep bilgisayarı gibi telefon donanım fena ne yüklesen açıyor en ufak kasma yok bi oyun oynuyorsun şarj yarım ne anladık anasını satayım

Son düzenleme:

mkarakus07

Öğrenci
25 Şubat 2018
9
1
3
27

s8 konusuna baktım oreo geldi s8 e arka plandaki uygulamaları kapatma ayarı gelmiş 5 saat ekran süresi alıyorken o ayarla 6,5 - 7 saate çıkmış umarım note 8e oreo gelince böyle bi düzelme olur adamı sinir ediyor ya düşünsene bildiğin cep bilgisayarı gibi telefon donanım fena ne yüklesen açıyor en ufak kasma yok bi oyun oynuyorsun şarj yarım ne anladık anasını satayım

Açıkcası katılmıyorum ben tüm ayrıntısıyla yazdım. Batarya gerçekten başarılı ekran süresi olarakta başarılı 8 saati rahat buldum. bluetooh kulaklıkla yapıyorum tüm görüşmelerimi ve müzikte dinliyorum çoğunlukla eklemeyi unutmuşum ama bana 8 ssaatlik ekran süresini verdi. Ve ekran kapalı bile olsa cihazın batarya harcaması kadar normal bişey yok. Sonuçta bütün araçlar bile rölantide bir tüketim yapıyor. 0 inmesini beklemek çok yanlış. Arka planınızı ayrıntılı inceleyin. Ben yazmadım ama bankacılık uygulamasını aktif kullanan birisiyim 4 bankanınkini ama gir çık yaptığım için yazmadım.

Sahilmb07

Öğrenci
2 Aralık 2017
69
6
8
44
Şimdi şarj ettim % 100 dedi yeşil yandı tam doldum diye inan 5 dakika durmadı 100 de direk 99 a düştü bu ne ya

mkarakus07

Öğrenci
25 Şubat 2018
9
1
3
27
Şimdi şarj ettim % 100 dedi yeşil yandı tam doldum diye inan 5 dakika durmadı 100 de direk 99 a düştü bu ne ya

Ben böyle birşey yaşamıyorum. yaklaşık 10 dakinın sonunda yüzde bir düşüyor ama kullanımada bağlı. Arka planınızı kontrol edin gözden kaçırdığınız birşey mutlaka vardır. Ama şunuda belirteyim benim modelim dual sim Snapdraggon 835 modeli.

beyzabetül

Profesör
1 Mayıs 2011
3,290
356
263
batarya ile sıkıntılarımızı samsunga iletelim.bununla ilgili güncelleme yayınlasınlar.yoksa çok daha ahlanıp vahlanacağız

Sahilmb07

Öğrenci
2 Aralık 2017
69
6
8
44
batarya ile sıkıntılarımızı samsunga iletelim.bununla ilgili güncelleme yayınlasınlar.yoksa çok daha ahlanıp vahlanacağız
Note 4 3 gb ram 3220 mah batarya
Note 5 4 gb ram 3000 mah batarya
Note 8 6 gb ram 3300 mah batarya
Olaya gel
Şimdi sorsan sistem çipini 10 nm ye düşürdük az enerji tüketiyor derler

Tttunahan

Profesör
Cezalı
23 Ağustos 2016
4,879
3,014
293
S7 edgete öyle oluyo 10 dakkada %97 ye düşüyo samsungların genelinde var galiba bu

mkarakus07

Öğrenci
25 Şubat 2018
9
1
3
27
Note 4 3 gb ram 3220 mah batarya
Note 5 4 gb ram 3000 mah batarya
Note 8 6 gb ram 3300 mah batarya
Olaya gel
Şimdi sorsan sistem çipini 10 nm ye düşürdük az enerji tüketiyor derler

Basit bir fizik kuramına göre bunu diyecekler. Çünkü birşeyin boyutu küçülüyorsa enerji ve güç tüketimide düşer bu her alanda geçerlidir. Sadece teknoloji alanında değil. Basit bir örnek olarak çoğumuz bilgisayar kullanıyoruz. İnteli ele alırsak, aynı saat hızına sahip, aynı işlemci çekirdeğine sahip 2 farklı nesil işlemciyi ele aldığımızda bile arasındaki güç tüketim farkını görürsünüz. O yüzden 1nm bile küçültmek için yüzlerce personel çalışıyorsa bir zahmet bunu desinler. Bundan önce G5 kullanıyordum,Samsung hiç sevmezdim. Note8 ile giriş yaptım ve iyi ki yapmışım. 2 telefonda da aynı işlemleri ve aynı özellikleri kullanarak birinde 3.ncü bataryayı zorluyorsam. Ve bunda 1 günü hayli hayli çıkarıyorsam bu bir başarıdır bana göre ikisinde de bire bir aynı işlemleri yapıyorum çünkü.
G5'imin bataryasınıda koyuyorum. 2016 olan 16sı ölü vaziyette diğeri yüzde 0 hala. Amacım savunma yapmak değil gerçekleri konuşmak. Telefonuzu nasıl kullandığınızda önemli. Ha evet bataryasında belki bir sorun vardır sorun derim. Ve son olarak şunu da söyleyeceğim exynos işlemcili modellerin snapdragon modeline göre batarya performansı daha başarılı. Benimki snapdragon modeli olan altınıda çizerek belirteyim.

PhotoGrid_1519939913417.jpg [/QUOTE]

Mtnkts

Öğrenci
9 Ekim 2017
60
16
8
30
Arkadaşlar bataryadan şikayetçi olanlar için Türkiye den alınma cihazımın farklı zamanlardaki batarya sürelerini paylaşıyorum ben gayet memnunum bataryadan. Telefonunuzu optimize edin cihaz sorunlu değilse fazlasıyla yetecektir bataryası.
Screenshot_20180302-160601.jpg
Screenshot_20180302-160552.jpg
Screenshot_20180302-160543.jpg
Screenshot_20180302-160539.jpg
Screenshot_20180302-160528.jpg
Screenshot_20180302-160524.jpg
Screenshot_20180302-160455.jpg
Screenshot_20180302-160445.jpg

---- Mesajlar birleştirildi ----

Spigenin şu ekran koruyucusunu kullanan oldu mu aranızda benim kullandığım ekran camı çok kötü bunu almayı düşünüyorum
https://www.spigen.com.tr/urun/galaxy-note-8-cam-ekran-koruyucu-spigen-full-cover-glass

Kılıf değil de kaplama kullanan var mı ? Tavsiye eder misiniz ? Sadece arkasını kaplatmayı düşünüyorum.
Dbrand ın black dragon kaplamasını sipariş ettim haftaya gelecek geldiğinde fotoğraf atarım ayrıca önüne de kırmızı ve siyah ikişer tane aldım beğendiğimi uygulayacağım

Son düzenleme:

mkarakus07

Öğrenci
25 Şubat 2018
9
1
3
27
Arkadaşlar bataryadan şikayetçi olanlar için Türkiye den alınma cihazımın farklı zamanlardaki batarya sürelerini paylaşıyorum ben gayet memnunum bataryadan. Telefonunuzu optimize edin cihaz sorunlu değilse fazlasıyla yetecektir bataryası. Ekli dosyayı görüntüle 36059Ekli dosyayı görüntüle 36060Ekli dosyayı görüntüle 36061Ekli dosyayı görüntüle 36062Ekli dosyayı görüntüle 36063Ekli dosyayı görüntüle 36064Ekli dosyayı görüntüle 36065Ekli dosyayı görüntüle 36066

Spigenin şu ekran koruyucusunu kullanan oldu mu aranızda benim kullandığım ekran camı çok kötü bunu almayı düşünüyorum
Galaxy Note 8 Cam Ekran Koruyucu, Spigen Curved Full Cover Glass - Spigen

Dbrand ın black dragon kaplamasını sipariş ettim haftaya gelecek geldiğinde fotoğraf atarım ayrıca önüne de kırmızı ve siyah ikişer tane aldım beğendiğimi uygulayacağım

Evet, o ekran camımı ben kullanıyorum. 85.inci sayfada yazıyor deneyimlerim bakabilirsiniz

Mtnkts

Öğrenci
9 Ekim 2017
60
16
8
30
Evet, o ekran camımı ben kullanıyorum. 85.inci sayfada yazıyor deneyimlerim bakabilirsiniz
Hocam memnun kalmışsınız anladığım kadarıyla peki Kılıf ile kullanırken sorun yaşadınız mı malum edge ekranı kaplıyor bu ekran koruyucu. Ben Samsung un orjinal şeffaf kılıfını kullanıyorum acaba onda sıkıntı olur mu?

stinghardyzz

Profesör
24 Ekim 2014
3,274
747
293
Hocam memnun kalmışsınız anladığım kadarıyla peki Kılıf ile kullanırken sorun yaşadınız mı malum edge ekranı kaplıyor bu ekran koruyucu. Ben Samsung un orjinal şeffaf kılıfını kullanıyorum acaba onda sıkıntı olur mu?
Ben samsum seffan kilif samsung alcantara kilif 3 spigen kilif kullaniyorum edge de hic sikinti yasamiyorum pil konusunda aksami cikartmiyor pilim ama cok yoğun kullaniyorum o yuzden powerbank bide battery case aldim pille ilgili sıkıntım kalmadı

mkarakus07

Öğrenci
25 Şubat 2018
9
1
3
27

Kutu içinden çıkan şeffaf kılıf ve orjinal clear view kılıf ile de kulkandım hiçbir sorun yaşamadım. Kesinlikle önerebilirim, özellikle kalem performansında hiçbir düşme olmadı

Mtnkts

Öğrenci
9 Ekim 2017
60
16
8
30
Ben samsum seffan kilif samsung alcantara kilif 3 spigen kilif kullaniyorum edge de hic sikinti yasamiyorum pil konusunda aksami cikartmiyor pilim ama cok yoğun kullaniyorum o yuzden powerbank bide battery case aldim pille ilgili sıkıntım kalmadı
Kutu içinden çıkan şeffaf kılıf ve orjinal clear view kılıf ile de kulkandım hiçbir sorun yaşamadım. Kesinlikle önerebilirim, özellikle kalem performansında hiçbir düşme olmadı
Sağolun arkadaşlar o zaman onun siparişini de vereyim.

ArmgnSE

Öğrenci
7 Haziran 2016
1
0
1
42
Arkadaşlar mart oldu bu note8’e Oreo gelmedi, geldi de benim telefona mı gelmedi, yoksa harbiden mi gelmedi?

Sahilmb07

Öğrenci
2 Aralık 2017
69
6
8
44
Arkadaşlar mart oldu bu note8’e Oreo gelmedi, geldi de benim telefona mı gelmedi, yoksa harbiden mi gelmedi?
Google 21 ağustos 2017 de oreoyu yayınlamış bizim samsung s8 için bile kasımda betasında çalışmaya başlamış şubatta indirmeye sundu note 8 için mart da diyen var mayısda sony bile kasımda amiral gemisine yayınlamış google üreticileri epey sıkıştırması lazım bu konuda özellikle samsungu

ali.keskn

Öğrenci
31 Ekim 2013
2
0
1
Telefon ekranı always on da iken elimi ekranın üzerinde dokunmadan yakından gezdirdiğim zaman ekran uyanıyor yani ışığı açılıyor. Bu bi sorun mu yada düzeltmem gereken bir ayar mı bilen yada daha önce yaşamış olan var mı acaba ?

burakaltun

Asistan
6 Kasım 2017
252
43
28
42
Google 21 ağustos 2017 de oreoyu yayınlamış bizim samsung s8 için bile kasımda betasında çalışmaya başlamış şubatta indirmeye sundu note 8 için mart da diyen var mayısda sony bile kasımda amiral gemisine yayınlamış google üreticileri epey sıkıştırması lazım bu konuda özellikle samsungu
14 ekim 2016 da yayinlanan android 7.1 kullaniyoruz.birakin oreo guncellenme tarihini falan adamlar bize nerdeyse 2 senelik isletim sistemini kullandiriyorlar. Sonrada 2 yil guncelleme garantisi veriyorlar. Burda bidaha samsung almam diyincede birileri cikip oreo gelince noolcak telefon ucucakmi falan diyolar. Bence samsungun sattiktan sonra telefonu sattigi kisiler umrunda degil. Oreo geldigindede bikac ay sonra yine 1 senelik bir isletim sistemi kullaniyoruz diye agliycaz. Sonra s9 daki gibi haber cikicak s9 cabuk guncellencek ama sizinki yine guncellenmiycek diye. Samsung note8 gercekten cok guzel bir cihazsin ama yaraticin bencil

Bordo38

Öğrenci
28 Temmuz 2011
74
4
8
Selamlar arkadaşlar aşagıdaki belirttigim resimdeki gibi sizinde cihaza kağıt girebiliyormu? lütfen denermisiniz kadıgın ucunu girdirmeyi deneyin birde oralarda toz birikiyormu sizdede? saygılar. "resim bana ait değildir lakin aynı sorun bendede mevcut"
6JvzlW.jpg

kmlscknr

Öğrenci
5 Mart 2018
1
0
1
34
selam arkadaslar, note 8 almayı düşünüyorum. ithalatçı firma garantili hepsiburada önerilmiş genelde ama dual sim olduğu için tedirginim. Samsung Galaxy Note 8 64Gb Gold gold müsteri hizmetlerini arayıp sorduğumda tek sim kartlı olduğu öğrendim. bunu mu tercih etmeliyim yardımcı olur musunuz? teşekkürler.

Jubei

Profesör
22 Aralık 2011
1,434
1
477
263
Selamlar arkadaşlar aşagıdaki belirttigim resimdeki gibi sizinde cihaza kağıt girebiliyormu? lütfen denermisiniz kadıgın ucunu girdirmeyi deneyin birde oralarda toz birikiyormu sizdede? saygılar. "resim bana ait değildir lakin aynı sorun bendede mevcut"
6JvzlW.jpg
Merhaba.
Benim Note 8 Samsung Türkiye garantili, sizin için bu durumu denedim ve bende böyle bir şey yok, sizin telefon nasıl aralık, detaylı bir resim ekleyebilirmisiniz ?

Sahilmb07

Öğrenci
2 Aralık 2017
69
6
8
44
6JvzlW.jpg

Denedim kağıt girmiyor en ufak olasılığı bile yok

m_aksoy99

Öğrenci
5 Mart 2018
3
0
1
42
Arkadaşlar merhaba, forumu baştan beri okumaya çalıştım ama ama tamamını bitiremedim. Belki konuşulmuştur ama bugün teslim etmem gerektiği için biraz aciliyeti olduğundan yardımcı olursanız sevinirim. Samsungwa dan kablosuz hızlı şarj standı aldım. Bir de yanında onu bağlamak için yine samsungwa dan kablolu hızlı şarj cihazı aldım. Standın şarj etmesi 3 st i buluyor. Müşteri hizmetlerini aradım ama memnun değilseniz gönderin diyorlar. yarın son gün iade süreci için. Acaba yanlış bişeyler yapıyorum da onun için mi 3 st sürüyor şarj ben aslında bunu merak ediyorum. Bi fikri olan var mı neden 3 st de şarj eder. Normalde tlf kendi orjinal kablosuyla 1.5 st de şarj ediyor.

Sahilmb07

Öğrenci
2 Aralık 2017
69
6
8
44
Arkadaşlar merhaba, forumu baştan beri okumaya çalıştım ama ama tamamını bitiremedim. Belki konuşulmuştur ama bugün teslim etmem gerektiği için biraz aciliyeti olduğundan yardımcı olursanız sevinirim. Samsungwa dan kablosuz hızlı şarj standı aldım. Bir de yanında onu bağlamak için yine samsungwa dan kablolu hızlı şarj cihazı aldım. Standın şarj etmesi 3 st i buluyor. Müşteri hizmetlerini aradım ama memnun değilseniz gönderin diyorlar. yarın son gün iade süreci için. Acaba yanlış bişeyler yapıyorum da onun için mi 3 st sürüyor şarj ben aslında bunu merak ediyorum. Bi fikri olan var mı neden 3 st de şarj eder. Normalde tlf kendi orjinal kablosuyla 1.5 st de şarj ediyor.

kablosuz hızlı şarj cihazı hakkında tam bilgim yok fakat ayarlar >cihaz bakımı > sol altta pil > sağ üstteki üç noktaya tıkla >geşimiş ayarlara gir hızlı kaplolu şarj aktifmi kapalımı bir kontrol et istersen