beyzabetül

Profesör
1 Mayıs 2011
3,290
356
263
hakikaten şarjı çabuk bitiyor.üstelik sadece günde en fazla 1-2 saat falan nete giriyorum
sanırım büyük ekranlı telefonlarda aynı sorun var

yunusbeen

Öğrenci
14 Temmuz 2010
3
0
1
Arkadaşlar Note 8 ile Note 8 Duos (950FD) (çift sim kartlı) arasında ne fark var?

Görüntülü görüşme ve Volte çalışmıyor deniyor. 4.5 G yok 4 g yazıyor diyorlar. Bilgisi olan var mı?

AĞRIKESİCİ

Öğrenci
6 Şubat 2018
35
20
8
Arkadaşlar Note 8 ile Note 8 Duos (950FD) (çift sim kartlı) arasında ne fark var?

Görüntülü görüşme ve Volte çalışmıyor deniyor. 4.5 G yok 4 g yazıyor diyorlar. Bilgisi olan var mı?

Kardeşim bende Note 8 Duos N 9500 Hepside çalışıyor sıkıntı yok lınkte te veriym sana kendi telefonumda sıkıntı yaşamıyorum yanlız birçok model var bilgin olsun N9500 de sorunsuz çalışıyor görüntülü konuşma Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=3TlYwn-Dp4U

ozcandelikanli

Öğrenci
24 Ocak 2010
8
11
3
Kardeşim bende Note 8 Duos N 9500 Hepside çalışıyor sıkıntı yok lınkte te veriym sana kendi telefonumda sıkıntı yaşamıyorum yanlız birçok model var bilgin olsun N9500 de sorunsuz çalışıyor görüntülü konuşma Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=3TlYwn-Dp4U
GoGoBaBa öncelikle sana videomu paylaştığın için çok teşekkür ederim. Arkadaşlar videomun yeni ve daha açıklamalı olanı vereceğim linkte mevcut. Lütfen kanalıma abone olarak bana destek olun. Daha çok yeniyim, ancak sık sık incelemeler yapmaya çalışacağım. Bloguma ve kanalıma abone olmayı unutmayın.
Blog Açıklamalı: Samsung Galaxy Note 8 SM-N9500 VoLTE ve Görüntülü arama özelliğini Aktif etmek

Youtube:Kaynak: https://youtu.be/_b_V3am3rRY

gogobaba

Asistan
19 Şubat 2007
103
46
28
GoGoBaBa öncelikle sana videomu paylaştığın için çok teşekkür ederim. Arkadaşlar videomun yeni ve daha açıklamalı olanı vereceğim linkte mevcut. Lütfen kanalıma abone olarak bana destek olun. Daha çok yeniyim, ancak sık sık incelemeler yapmaya çalışacağım. Bloguma ve kanalıma abone olmayı unutmayın.
Blog Açıklamalı: Samsung Galaxy Note 8 SM-N9500 VoLTE ve Görüntülü arama özelliğini Aktif etmek

Youtube:Kaynak: https://youtu.be/_b_V3am3rRY

Takip etmekte fayda var ;) üye olup, takip edip, arkadaşlarınzı getirerek destek olmanızı tavsiye ederim.

blog için :
Samsung Galaxy Note 8 SM-N9500 VoLTE ve Görüntülü arama özelliğini Aktif etmek
Teknoloji, Yaşam ve Fazlası

youtube için
Özcan DELİKANLI

Jubei

Profesör
22 Aralık 2011
1,434
1
477
263
Note 8,den Google Chrome üzerinden kulaklık ile radyo dinliyorum ve sesi dışarı vermek istiyorum, nasıl yapılır bilgisi olan var mı acaba ?

Death Mark

Guru
Emektar
16 Ocak 2017
23,429
15,465
8,958
@Jubei Bir kaç soru sorabilir miyim kullandığınız Galaxy Note 8'de amoled yanığı mevcut mu?
Alalı ne kadar bir süre oldu?
Bende alıcam yakın bir zamandada araştırma yapmak istedim.
Amoled yanığı oluşan cihazlar garanti kapsamına giriyormu bilginiz varmı?

Ordinaryus35

Öğrenci
14 Ekim 2017
54
6
8
31
Amoled yanığı olmadı 3 ay kullandım fakat ekran süresi 4 5 saat arası ancak bunu düşün ve çok uzun bir telefon çevre kolay taşınmıyor ve sattım bugün iphone x aldım alıcaksan eğer s9 piyasaya çıksın tr ye gelsin ondan sonra biraz daha düşer fiyat

KenanH

Öğrenci
2 Temmuz 2016
1
0
1
42
Merhaba Note Ailesine bende katıldım... Koruyucu cam ve kılıf tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz. Hangi marka model almalıyım.

Death Mark

Guru
Emektar
16 Ocak 2017
23,429
15,465
8,958
Amoled yanığı olmadı 3 ay kullandım fakat ekran süresi 4 5 saat arası ancak bunu düşün ve çok uzun bir telefon çevre kolay taşınmıyor ve sattım bugün iphone x aldım alıcaksan eğer s9 piyasaya çıksın tr ye gelsin ondan sonra biraz daha düşer fiyat

Galaxy s9 note 8'den pahalı olucak onun düşmesini daha fazla bekleyemem

Ordinaryus35

Öğrenci
14 Ekim 2017
54
6
8
31
Galaxy s9 note 8'den pahalı olucak onun düşmesini daha fazla bekleyemem
Burdan her iddasına girerim fiyatları s9+ türkiye piyasına girdikten 1 ay sonra en az 200-300 lira daha düşücek ikinci elde her iddiasına girerim yani.Düşmemesi mantıksızlık olur daha iyi kamera daha iyi işlemci stereo gibi özellikler note 8 havasını söndürecek.Çünkü her acıdan daha iyi bir telefon.Note 8 kullanların yüzde kaçı günlük o kalemi 1 saat kullanıyor

Death Mark

Guru
Emektar
16 Ocak 2017
23,429
15,465
8,958
Burdan her iddasına girerim fiyatları s9+ türkiye piyasına girdikten 1 ay sonra en az 200-300 lira daha düşücek ikinci elde her iddiasına girerim yani.Düşmemesi mantıksızlık olur daha iyi kamera daha iyi işlemci stereo gibi özellikler note 8 havasını söndürecek.Çünkü her acıdan daha iyi bir telefon.Note 8 kullanların yüzde kaçı günlük o kalemi 1 saat kullanıyor

Olsun yinede işimi görecek bir cihaz

Kaan arslan

Öğrenci
24 Şubat 2018
1
0
1
31
Merhaba iyi aksamlar,benim maruzatim telefon noktasinda. Matematik ogretmeni oldugum icin ogrencilerle surekli soru cevap durumu oldugu icin note 8 almayi dusunuyorum. Ama kafami kurcalayan durum yurtdisina surekli cikan bi arkadasimin araciligiyla iphone x i 3700-3800tl civarlarinda alip kullanmak mi yoksa burdan Turkiye garantili note 8 almak mi daha mantikli olur ? Ve note 8 de karar kilarsam da hepsiburada.com fiyat acisindan diger teknoloji marketlerine gore daha uygun gorunuyor ordan alipta sorun yasar miyim ? Bundan onceki telefonum lg g4 oldugundan telefonun modeli kronik arizali olandi. 500-600tl farkla kronik arizali olma potansiyelli telefon almak istemem bu noktada beni aydinlatirsaniz cok sevinirim

Jubei

Profesör
22 Aralık 2011
1,434
1
477
263
@Jubei Bir kaç soru sorabilir miyim kullandığınız Galaxy Note 8'de amoled yanığı mevcut mu?
İstediğiniz zaman aklınıza ne gelir ise sorabilirsiniz, bilgim dahilinde cevaplamaya çalışırım. :)
Alalı yaklaşık 3 ay oldu ve bende amoled yanığı yok, ekran parlaklığını telefona bıraktım otomatik olarak kendi ayarlıyor, genelde %40-50 arası parlaklık ayarlıyor.
Amoled yanığı garanti kapsamına giriyor mu inanın hiç bilmiyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhaba iyi aksamlar,benim maruzatim telefon noktasinda. Matematik ogretmeni oldugum icin ogrencilerle surekli soru cevap durumu oldugu icin note 8 almayi dusunuyorum. Ama kafami kurcalayan durum yurtdisina surekli cikan bi arkadasimin araciligiyla iphone x i 3700-3800tl civarlarinda alip kullanmak mi yoksa burdan Turkiye garantili note 8 almak mi daha mantikli olur ? Ve note 8 de karar kilarsam da hepsiburada.com fiyat acisindan diger teknoloji marketlerine gore daha uygun gorunuyor ordan alipta sorun yasar miyim ? Bundan onceki telefonum lg g4 oldugundan telefonun modeli kronik arizali olandi. 500-600tl farkla kronik arizali olma potansiyelli telefon almak istemem bu noktada beni aydinlatirsaniz cok sevinirim
Merhaba Sevgili Kaan Öğretmenim.
Çok kutsal bir görev yapıyorsunuz diye başlayarak saygımı belirteyim. :)

İlk önce Samsung Galaxy Note 8 ile Apple iPhone X birbirlerinden çok farklı ve aynı kulvarda olmayan cihazlar, az çok sizde araştırma yapmışsanız mutlaka bir çok yazıda ve yorumlarda Samsung Galaxy Note 8,in rakibi yok dendiğini görmüşsünüzdür, sebebi ise Samsung Galaxy Note 8,in işlemcisi-ekran kartı-kamerası gibi şeyler değil, telefon gerçekten iş için notlar almaya, sunumlar yapmaya ve iş hayatını kolaylaştırmaya yönelik bir telefon, şimdi ister istemez diyebilirsiniz e canım diğer telefonlarda da olmuyor mu bu diye, inanın S-Pen kullanmak başlı başına hem rahatlık hemde telefonda yapacağınız her iş için çok büyük verimlilik, sözün özü olarak, sizinde gönlünüzde Samsung Galaxy Note 8 var, belli oluyor zaten, şahsi fikrim olarak Öğretmen olduğunuzdan dolayı Samsung Galaxy Note 8 sizin için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum ?

Bu arada yanlış anlaşılmasın lütfen, Apple iPhone X donanım olarak çok iyi bir cihaz, ancak tasarım açısından bence deneysel ve farklı bir telefon, alınmaz mı, alınır. ;)

Son karar sizin. :)

Son düzenleme:

gogobaba

Asistan
19 Şubat 2007
103
46
28
Bu dediğin hard format mı yoksa sadece ayarları mı sıfırlıyor

factory clear veya factory reset dersen telefonu sıfırlarsın yeni cillop kurulum oluverir. diğeri sadece bellek temizleme. arada yapılması öneriliyor, hatta her güncellemeden sonra yapınız bazı sorunlar düzelir diye öneriliyor.

Death Mark

Guru
Emektar
16 Ocak 2017
23,429
15,465
8,958
İstediğiniz zaman aklınıza ne gelir ise sorabilirsiniz, bilgim dahilinde cevaplamaya çalışırım. :)
Alalı yaklaşık 3 ay oldu ve bende amoled yanığı yok, ekran parlaklığını telefona bıraktım otomatik olarak kendi ayarlıyor, genelde %40-50 arası parlaklık ayarlıyor.
Amoled yanığı garanti kapsamına giriyor mu inanın hiç bilmiyorum.

Merhaba Sevgili Kaan Öğretmenim.
Çok kutsal bir görev yapıyorsunuz diye başlayarak saygımı belirteyim. :)

İlk önce Samsung Galaxy Note 8 ile Apple iPhone X birbirlerinden çok farklı ve aynı kulvarda olmayan cihazlar, az çok sizde araştırma yapmışsanız mutlaka bir çok yazıda ve yorumlarda Samsung Galaxy Note 8,in rakibi yok dendiğini görmüşsünüzdür, sebebi ise Samsung Galaxy Note 8,in işlemcisi-ekran kartı-kamerası gibi şeyler değil, telefon gerçekten iş için notlar almaya, sunumlar yapmaya ve iş hayatını kolaylaştırmaya yönelik bir telefon, şimdi ister istemez diyebilirsiniz e canım diğer telefonlarda da olmuyor mu bu diye, inanın S-Pen kullanmak başlı başına hem rahatlık hemde telefonda yapacağınız her iş için çok büyük verimlilik, sözün özü olarak, sizinde gönlünüzde Samsung Galaxy Note 8 var, belli oluyor zaten, şahsi fikrim olarak Öğretmen olduğunuzdan dolayı Samsung Galaxy Note 8 sizin için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum ?

Bu arada yanlış anlaşılmasın lütfen, Apple iPhone X donanım olarak çok iyi bir cihaz, ancak tasarım açısından bence deneysel ve farklı bir telefon, alınmaz mı, alınır. ;)

Son karar sizin. :)

Tamam teşekkürler :)

AĞRIKESİCİ

Öğrenci
6 Şubat 2018
35
20
8
Sonunda beklediğim kılıf geldi arkadaşlar Zizo Galaxy Note 8 Bolt Serisi Kickstand Kılıf

Oldukça memnun kaldım dokunmatik hassasiyeti için olumsuz yorumlar vardı telefoncu bi arkadaşım uyguladı temperli camı on numara 5 yıldız kılıf alıcak arkadaşlara öneririm alternatif olarak aklınızda bulunsun.

Birde 3 farklı yer var alabileceğiniz onlarıda sizinle paylaşmak isterim karar sizin.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-aksesuar-zizo-samsung-galaxy-note-8-bolt-kilif-plus-tempered-mil-std-810g-523712173/detay

https://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/zizo-galaxy-note-8-bolt-serisi-kickstand-kilif-mil-std-810g-P224970196?cid=800202&utm_source=rtg_rtbhouse&utm_medium=cpc&utm_campaign=rtb_genel

https://www.monofe.com/urun/4509/zizo-samsung-galaxy-note-8-bolt-serisi-kickstand-kilif-milstd810g.html

https://www.istanbulbilisim.com/samsung-galaxy-note-8-n9500-64-gb-gece-siyah-dual-cep-telefonu-fiyati-257788.html
Kardeşim telefonu sağlam bir yerden almak istersen direkt görüşebileceğin kurum olmalı buda istanbul bilişimde mevcut telefonlarımı oradan alırım ve memnunum alternatiflerin arasında orasıda olsun fiyat olarakta fena değildir ithalat garantili telefon snapdrogon işlemcili oluyor bilgin olsun buda eksi değil tam tersi artıdır telefonu üreten adamlar ülkelerinde snapdragon olan işlemciyi kullanıyor abd çin gibi ülkelerede onu veriyor avrupa ve TÜRKİYE de 2,3 GHz Quad Core + 1,7 GHz Quad Core işlemciyi kullanılıyor ayrıca TR garantili olsa ne olur olmasa ne olur adamlara bi tablet pc gönderdim ısınıp kapanıyor diye kullanıcı hatası dıyor şaka gibi TR garantili ne oldu şimdi 400 tl para istediler benden :) elektronik işi şans kardeşim o yüzden sağlam bi yerden al TR garantili distirbitör garantili fark etmez.

Son düzenleme:

mkarakus07

Öğrenci
25 Şubat 2018
9
1
3
27
Evet arkadaşlar 23 şubat cuma günü bende aranıza katıldım. İlk olarak telefonumu ihtahatçı garantili olarak hepsiburada'dan temin ettim.Siyah rengini aldım, telefonum hemen kargoya teslim edildi,ancak kargo kaynaklı 1 gün gecikti. Telefonun garanti sağlayıcıcı Delta garantisi altında. Daha önceden LG g5 kullanıcısı olarak gerçekten bana bambaşka bir deneyim yarattığını söylemeliyim. Kalemin kendi özgü özellikleri mükemmel denilebilir.Çevremdeki herkes kıskandı kendi giflerimi yaptığım için. Benim telefonumun modeli N9500 çift sim kart Snapdraggon modeli. Benchmark testlerinde exynos modeli bazı bölümlerde üstte gibi görünsede Snapdraggon modeli de gerçekten geri kalır yanı yok hissetmiyorsunuz yani. Kullanan var mı bilmiyorum ama içinde yerleşik FM radyoda geliyor diğer modelinde mevcut değil diye biliyorum. Kutu içeriğinde Avrupa modeli sarj başlığı çıktı ama yanında dönüştürücü gönderildi ve Türkiye versiyonunda var mı bilmiyorum ama kutunun içeriğinde Şeffaf sert kılıf çıktı ama gerçekten kaliteli bir hissyatı olduğunu söylemeliyim takıp çıkarırken bile zor çıkarılıyor. Ben kutu içinden kılıf çıktığını bilmrdiğim için ayrıyetten Orjinal Clear View Stand kılıfını da almıştım, lacivert olanını araya haftasonu girdiği için daha teslim alamadım, onu da takıp deneyelimledikten sonra tekrar yazacağım. Ve son olarak ekran koyucusu olarak Spigen Neo Flex alacaktım ama kalem ve dokunmatik hassasiyetliğini azalttığı basmak zorunda kalındığı bilgisini görünce vazgeçtim. Ama yine Spigenin Curved note8 için olan Tempered Glass camını sipariş ettim. Hiçbiryerde yorumumu bulamadım kalem dokunmatik konusunda o yüzden Spigeni aradım,sağolsunlar yardımcı oldular teknik ekiple konuştum, daha yeni bir ürün olduğu için iyi yada kötü bir dönüş almadıklarını belirttiler. Ancak neo flex için aldıklarını kabul ettiler. Bende teşekkür ettim ayrıyetten bana yasal olarak telefona taksam dahi iade edip paramı geri alanileceğimi söyledi müşteri temsilcisi beğenmediğim taktirde artık ne kadar doğru tartışılır. Yani View stand ve cam koruyucu hakkında tekrar yazacağım ve ayrıyetten genel kullanım ve pil performansınıda yazacağım.
Son olarak telefonu 3369TLye aldım ve Hepsiburada son model telefon kampanyası adı altında 1 ay fixpack sigorta hediye etti fatura tarihinden itibaren 1 ay içinde 1 yıllık sigorta yaptırabilirmişim ,uzatabilirmişim Fixpack müşteri hizmetletinin dediğine göre. Evet arkadaşlar açıklayıcı bir yazı yazmak istedim, diğer kullanımlarımdan sonra tekrar yazacağım,şimdiden iyi günler dilerim

Sahilmb07

Öğrenci
2 Aralık 2017
69
6
8
44
Evet arkadaşlar 23 şubat cuma günü bende aranıza katıldım. İlk olarak telefonumu ihtahatçı garantili olarak hepsiburada'dan temin ettim.Siyah rengini aldım, telefonum hemen kargoya teslim edildi,ancak kargo kaynaklı 1 gün gecikti. Telefonun garanti sağlayıcıcı Delta garantisi altında. Daha önceden LG g5 kullanıcısı olarak gerçekten bana bambaşka bir deneyim yarattığını söylemeliyim. Kalemin kendi özgü özellikleri mükemmel denilebilir.Çevremdeki herkes kıskandı kendi giflerimi yaptığım için. Benim telefonumun modeli N9500 çift sim kart Snapdraggon modeli. Benchmark testlerinde exynos modeli bazı bölümlerde üstte gibi görünsede Snapdraggon modeli de gerçekten geri kalır yanı yok hissetmiyorsunuz yani. Kullanan var mı bilmiyorum ama içinde yerleşik FM radyoda geliyor diğer modelinde mevcut değil diye biliyorum. Kutu içeriğinde Avrupa modeli sarj başlığı çıktı ama yanında dönüştürücü gönderildi ve Türkiye versiyonunda var mı bilmiyorum ama kutunun içeriğinde Şeffaf sert kılıf çıktı ama gerçekten kaliteli bir hissyatı olduğunu söylemeliyim takıp çıkarırken bile zor çıkarılıyor. Ben kutu içinden kılıf çıktığını bilmrdiğim için ayrıyetten Orjinal Clear View Stand kılıfını da almıştım, lacivert olanını araya haftasonu girdiği için daha teslim alamadım, onu da takıp deneyelimledikten sonra tekrar yazacağım. Ve son olarak ekran koyucusu olarak Spigen Neo Flex alacaktım ama kalem ve dokunmatik hassasiyetliğini azalttığı basmak zorunda kalındığı bilgisini görünce vazgeçtim. Ama yine Spigenin Curved note8 için olan Tempered Glass camını sipariş ettim. Hiçbiryerde yorumumu bulamadım kalem dokunmatik konusunda o yüzden Spigeni aradım,sağolsunlar yardımcı oldular teknik ekiple konuştum, daha yeni bir ürün olduğu için iyi yada kötü bir dönüş almadıklarını belirttiler. Ancak neo flex için aldıklarını kabul ettiler. Bende teşekkür ettim ayrıyetten bana yasal olarak telefona taksam dahi iade edip paramı geri alanileceğimi söyledi müşteri temsilcisi beğenmediğim taktirde artık ne kadar doğru tartışılır. Yani View stand ve cam koruyucu hakkında tekrar yazacağım ve ayrıyetten genel kullanım ve pil performansınıda yazacağım.
Son olarak telefonu 3369TLye aldım ve Hepsiburada son model telefon kampanyası adı altında 1 ay fixpack sigorta hediye etti fatura tarihinden itibaren 1 ay içinde 1 yıllık sigorta yaptırabilirmişim ,uzatabilirmişim Fixpack müşteri hizmetletinin dediğine göre. Evet arkadaşlar açıklayıcı bir yazı yazmak istedim, diğer kullanımlarımdan sonra tekrar yazacağım,şimdiden iyi günler dilerim

Güle güle kullan Şarjından başka şikayet edecek bir yanı olduğunu düşünmüyorum

mkarakus07

Öğrenci
25 Şubat 2018
9
1
3
27
Güle güle kullan Şarjından başka şikayet edecek bir yanı olduğunu düşünmüyorum
İlk olarak teşekkür ederim :) Ve açıkcası telefonun parlaklığı otomatikte mobil veri ve wifi açık gps kapalı şekilde sürekli telefon elimde kullanımımım yüzde 70i whatsapp yüzde 20si instagram yüzde 10uda youtube ve chrome kullanıyorum şuanlık ve çalıştığım iş gereği gerçek anlamda 24 saat ayaktayım ve 24 saat telefon elimde olmasına rağmen çok rahat çıkarıyorum :)

gogobaba

Asistan
19 Şubat 2007
103
46
28

aslında iyi yapmışsın derli toplu almak isteyenlere bir yazı olmuş , yeni alacaklar okusun ALSIN :p
ben siyah yerine orkide grisini tercih ettim.
bendeki ithalatcı N9500 SD835 duos ama başka iyhalatcı. delta daha bilindik vede servis açıklamalarında root vs yapılsada garanti dışı kalmıyor yazması için bile tercih edilebilir. ( meraklısına bendeki güncel digital)
bu arada kendi giflerini yapmayı bende kıskandım , beceri lazım :p ben yapsam kargalar güler diye bulaşmıyorum
bizim n9500 sd835 in dezavantajı da var avantajıda. eski yazılanları gözden geçirirsen daha net anlaşılır.
ithalatcı veya yurt dışından gelen satılanlarda şeffaf sert kılıf var ki samsung 99 TL ye satıyor, tğrkiyedekilerde yok ama , onlarda çeşitli kampanyalarda akıllı bileklik saat, kılf, aksesuar, sigorta, kaplama vs dağıttığı oluyor, tabi şimdiki fiyatı 5499 TL.
bu arada senin aldığın kılıf ve samsung diğer kılıflar için genelşde çok yüksek olumlu yazılar var, beğeneceğini düşünüyorum.
ön cam koruma için en iyisi kılıfsız kullanmak imiş. diğerleri dokunmatik sıkıntısı hatta basmatik sıkıntısı, bir müddet sonra kenarlardan kalkma, tam kenar kaplamadığından toz birikme vs oluyor uzun kullanımda.
aldığın fiyat normal diyecektim ki 349 TL olan fixpack i ben ayrıca satın aldım. eğer sana hediye ettiler ise çoook iyi fiyata almışsın demektir.
Haa unutmadan hoşgeldin, hayırlı olsun :p :D

mkarakus07

Öğrenci
25 Şubat 2018
9
1
3
27
aslında iyi yapmışsın derli toplu almak isteyenlere bir yazı olmuş , yeni alacaklar okusun ALSIN :p
ben siyah yerine orkide grisini tercih ettim.
bendeki ithalatcı N9500 SD835 duos ama başka iyhalatcı. delta daha bilindik vede servis açıklamalarında root vs yapılsada garanti dışı kalmıyor yazması için bile tercih edilebilir. ( meraklısına bendeki güncel digital)
bu arada kendi giflerini yapmayı bende kıskandım , beceri lazım :p ben yapsam kargalar güler diye bulaşmıyorum
bizim n9500 sd835 in dezavantajı da var avantajıda. eski yazılanları gözden geçirirsen daha net anlaşılır.
ithalatcı veya yurt dışından gelen satılanlarda şeffaf sert kılıf var ki samsung 99 TL ye satıyor, tğrkiyedekilerde yok ama , onlarda çeşitli kampanyalarda akıllı bileklik saat, kılf, aksesuar, sigorta, kaplama vs dağıttığı oluyor, tabi şimdiki fiyatı 5499 TL.
bu arada senin aldığın kılıf ve samsung diğer kılıflar için genelşde çok yüksek olumlu yazılar var, beğeneceğini düşünüyorum.
ön cam koruma için en iyisi kılıfsız kullanmak imiş. diğerleri dokunmatik sıkıntısı hatta basmatik sıkıntısı, bir müddet sonra kenarlardan kalkma, tam kenar kaplamadığından toz birikme vs oluyor uzun kullanımda.
aldığın fiyat normal diyecektim ki 349 TL olan fixpack i ben ayrıca satın aldım. eğer sana hediye ettiler ise çoook iyi fiyata almışsın demektir.
Haa unutmadan hoşgeldin, hayırlı olsun :p:D
Hoşbuldum güzel bir cavap vermişsin, evet iki işlemci arasında bazı farklar artı ve eksiler var ancak bu neredeyse hissedilmeyecek derecede desek yeridir. İntenette inceleme yapanları okudum izledim Samsung iki işlemci adasındaki farkı o kadar aza indirmiş ki şaılacak seviyede. Ve içinden çıkan sert kılıf gerçekten çok güzel iş görüyor ben içindençıkacağını bilseydim belki hemen almazdım Clear view kılıfı çünkü fiyatı küçümsenicek seviyede değil ve evet çok olumlu yorumlara dayanarak aldım. Genelde çoğu ekran koruyu kalem performansını düşürüyor incelediğim kadarıyla buna Spigen neo flex dahil. Ama Spigen Tempered glass ile ilgili türkçe hiçbir yorum kaynak göremedim, ekran&kalem hassasiyeti konusunda ama yabancı kaynaklarda izlediğim ve gördüğüm kadarıyla oldukça kaliteli ve performansı düşürmediğini gördüm, ancak yine de emin olamadığım için deneyimleyip onuda yazacağım alacak olanlara rehber olma açısından, flex ve cam koruyucu arasında bir fark olacağından eminim ancak iyi,kötü,olumlu veya olumsuz hangi yönde olucak bilmiyorum. Ve hepsiburada sadece 1 aylık hediye etti 1 ayın sonunda uzatabilirim duruma göre :)

gogobaba

Asistan
19 Şubat 2007
103
46
28
hımm uzatmakta fayda var , malum fixpack 1 yıl içinde hertürlü arızayı sorgusuz tamir vaadi veriyor, yani düşürdün cam çatladı vs ( aman Allah korusun töbe töbe) , garanti dışı tamiratı 1000 TL den başlıyor. 349 TL ye aldığımda ben ayrıca hemen yaptırttım. umarım hiç uğramam servise ama olsun kenarda dursun dedim.

tempered camlar en azından ön ekran ı bir dereceye kadar iyi koruyorlar. diğerleri ise kalemle kulanımda veya dokunmatik basmatikleşme vs sıkıntıları daha çok. zaten deneyimleri paylaşmak çok önemli, malum test yapan, hediye alan, para alan tanıtım yapanlar yüzünden güvenimizi suistimal edenler yüzünden kazıklanıyoruz. adamlar bir tanıtım yapıyor sanırsın uzaydan düşse kırılmaz çizilmez kalem yağ misali, dojunmatik dahada iyi olıuyor :D kandırın bizi kazıkçılar alın ahları veballeri. inan güvenemiyorum. ama bizim gibi son kullanıcı tstleri daha dobra dürüst güvenilir en azından ( gerçi kişiden kişiye değişiyor)

bu arada n9500 sd835 in performansından bahsetrmiyorum onlar başabaş, hatta emn ol ki sd835 in bazı özellikleri daha üstte, radyosu cabası zaten. sadece exynox avrupada bazı mopdellerde radyo donanımdan var(mış). başka sitede hollandalı bir arkadaş kullanıyor. ama asıl sıkıntı Türkiyede operatör bazılı ithalatcoı modellerde 4G/4G vs vs sıkıntılar için 3.parti yazılım ve işlemler yapılıyor. geçmiş postlarda var konusu. Gerçi %90 'u bu işlemler ile sorunu birnebzede olsa çözümledi.

ben kendi isteğimle TR samsung dan almadım gücenilirliği yok benim açımdan, aradaki farkıda fahiş bulup ithalatcı garantili aldım, aten exynox tercih etmedim, snapdragon favorimdi gönlümden geçen idi, neyse pişman değilim şimdilik. ama dedimya 3G görüntülü görüşme ve volte vs için uğraşmadan kullanmak iyi olurdu, zaten ben o işlemleri kuzene yaptırttım, sonra güncelmem gelip tekrar yapmak lazım olunca kalsın istemem dedim, pek kullanmıyorum gerek yok dedim.

ben zaten duos dual sim kullanıyorum. mecburiyette vardı n9500 snapdragon 835 için.

tek gönlüme göre olmayan mavi ve 128lik hatta 256 lık modeli alamamak.

Anatolias

Öğrenci
26 Şubat 2018
1
0
1
30
Telefonu 3 aydır kullanıyorum, batarya performansı gayet başarılı...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180225-221912.jpg
    Screenshot_20180225-221912.jpg
    42.6 KB · Görüntüleme: 524
  • Screenshot_20180225-221917.jpg
    Screenshot_20180225-221917.jpg
    22.3 KB · Görüntüleme: 644

teacher26

Öğrenci
15 Ocak 2018
13
1
3
42
telefonun pil optimizasyonunu yapmaya çalışıyorum tüm uygulamaları tıklıyorum fakat kapatıp açıcınca tekrar yine uygulamalar devre dışı diyor yok mudur yolu

Son düzenleme:

emrhyldrm

Doçent
19 Ocak 2013
891
89
28
38
Kılıf değil de kaplama kullanan var mı ? Tavsiye eder misiniz ? Sadece arkasını kaplatmayı düşünüyorum.