Bu konuyu okuyanlar

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Cihaz zortladı üstad ekrana su kaçtı kaçak telefon ekrana telefon kadar para istiyolar parça olarak satıcam
Bütçe uygunsa ben de Plus tavsiye ederim. Apple Watch-AirPods vs ekosistemin çok içinde değilseniz pişman olacağınızı sanmıyorum. Ön inceleme videolarımıza da göz atabilirsiniz

S24

S24+

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Bütçe uygunsa ben de Plus tavsiye ederim. Apple Watch-AirPods vs ekosistemin çok içinde değilseniz pişman olacağınızı sanmıyorum. Ön inceleme videolarımıza da göz atabilirsiniz

S24

S24+
sagol üstad izledim bunları plus alıcam gibi alırsam deneyimlerimi yazarım

busecitak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar Ben zamanında s23ultrayı 'i sizin kanalınızı izleyerek almıştım çok da memnun kalmıştım Şimdi ise s24 ultra'yı çok merak ediyorum, ayrıca Toplantı sırasında sesleri yazıya çevirme özelliğinide işim gereği aldıktan sonra deneyimlemeyi çok isterim kısacası sorum s23 ultradan 24 ultraya geçiş mantıklı mı?

SubstantiaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Samsung’un yeni Galaxy amiral gemisi serisi, S24, S24+, ve S24 Ultra şeklinde 3 yeni modelle geldi. Her üç model de yapay zeka yenilikleriyle bugüne kadar alıştığımız kullanıcı deneyimini köklü biçimde değiştiriyor. Özellikle de Circle to Search, Canlı Çeviri, Chat Asistanı, Note Asistanı ve Ses Kaydı Asistanı yapay zeka desteği ile farklı bir boyuta ulaşmış durumda.​
Ekli dosyayı görüntüle 188184

Galaxy S24 ve S24+ modellerinin 6.2 inç ve 6.7 inç boyutlarında FHD+ ve QHD+ çözünürlüklerinde ekranları ve Galaxy S24 Ultra’nın 6.8 inç QHD+ çözünürlüğünde Dynamic AMOLED 2X ekranı da aynı şekilde yapay zeka ile desteklenen görsel iyileştirmeler sayesinde daha da etkileyici hale gelmiş.

Ayrıca bir Samsung klasiği olarak Türkiye'ye özel fiyat politikası sayesinde Galaxy S24 serisi rakiplerine göre önemli bir avantaj sağlıyor. Zaten bu yüzden Samsun'un en çok satan S serisi olma yolunda ilerliyor ve ilk haftalardan itibaren satış rekoru kırıyor.

S24 serisi, Exynos 2400 ve Snapdragon 8 Gen 3 işlemcileriyle geliyor. Bu çipler 4nm teknolojisi sayesinde çok daha verimli olduğu için hem bir işlem yaparken şarjınız daha az gidiyor hem de önceki modellere nazaran daha yüksekperformans sunuyor. 12 GB'a kadar RAM ve 1 TB'a kadar da depolama kapasitesi sunuluyor.​

Ekli dosyayı görüntüle 188185
Bu cihazların çok satmasını sağlayan bir diğer özelliği de kamerası. Birçok marka kamera tarafında birbiriyle yarışıyor ve fotoğraf, video, geniş açı, gece çekimi ve portre gibi alanlarda birbirlerine üstünlük kurabiliyorlar. Fakat genel olarak Samsung'un da mutlaka öne çıktığı ve geride kaldığı alanlar olacaktır. Fakat bugüne kadar biz kötü diyen kimseyi görmedik. Hatta bu alanda Android'in bayrak taşıyıcılığını yaptığını söyleyebiliriz. Galaxy S24 serisinde de geniş açıdan telefotoya kadar çeşitli lensler bulunuyor. Özellikle Galaxy S24 Ultra'nın 200 MP ana kamerası konuyu tartışmaya kapatıyor.

Okuyucularımıza Soruyoruz

Siz S24 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Almayı düşünüyorsanız hangi modeli, hangi özellikleri için alacaksınız veya aldıysanız memnun musunuz? En çok hangi özelliğini kullanıyorsunuz?​
Herkes iPhone larla kıyaslamış bence rakibi Xiami 14

kopukucurtma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung’un yeni Galaxy amiral gemisi serisi, S24, S24+, ve S24 Ultra şeklinde 3 yeni modelle geldi. Her üç model de yapay zeka yenilikleriyle bugüne kadar alıştığımız kullanıcı deneyimini köklü biçimde değiştiriyor. Özellikle de Circle to Search, Canlı Çeviri, Chat Asistanı, Note Asistanı ve Ses Kaydı Asistanı yapay zeka desteği ile farklı bir boyuta ulaşmış durumda.​
Ekli dosyayı görüntüle 188184

Galaxy S24 ve S24+ modellerinin 6.2 inç ve 6.7 inç boyutlarında FHD+ ve QHD+ çözünürlüklerinde ekranları ve Galaxy S24 Ultra’nın 6.8 inç QHD+ çözünürlüğünde Dynamic AMOLED 2X ekranı da aynı şekilde yapay zeka ile desteklenen görsel iyileştirmeler sayesinde daha da etkileyici hale gelmiş.

Ayrıca bir Samsung klasiği olarak Türkiye'ye özel fiyat politikası sayesinde Galaxy S24 serisi rakiplerine göre önemli bir avantaj sağlıyor. Zaten bu yüzden Samsun'un en çok satan S serisi olma yolunda ilerliyor ve ilk haftalardan itibaren satış rekoru kırıyor.

S24 serisi, Exynos 2400 ve Snapdragon 8 Gen 3 işlemcileriyle geliyor. Bu çipler 4nm teknolojisi sayesinde çok daha verimli olduğu için hem bir işlem yaparken şarjınız daha az gidiyor hem de önceki modellere nazaran daha yüksekperformans sunuyor. 12 GB'a kadar RAM ve 1 TB'a kadar da depolama kapasitesi sunuluyor.​

Ekli dosyayı görüntüle 188185
Bu cihazların çok satmasını sağlayan bir diğer özelliği de kamerası. Birçok marka kamera tarafında birbiriyle yarışıyor ve fotoğraf, video, geniş açı, gece çekimi ve portre gibi alanlarda birbirlerine üstünlük kurabiliyorlar. Fakat genel olarak Samsung'un da mutlaka öne çıktığı ve geride kaldığı alanlar olacaktır. Fakat bugüne kadar biz kötü diyen kimseyi görmedik. Hatta bu alanda Android'in bayrak taşıyıcılığını yaptığını söyleyebiliriz. Galaxy S24 serisinde de geniş açıdan telefotoya kadar çeşitli lensler bulunuyor. Özellikle Galaxy S24 Ultra'nın 200 MP ana kamerası konuyu tartışmaya kapatıyor.

Okuyucularımıza Soruyoruz

Siz S24 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Almayı düşünüyorsanız hangi modeli, hangi özellikleri için alacaksınız veya aldıysanız memnun musunuz? En çok hangi özelliğini kullanıyorsunuz?​
Yaklaşık bir buçuk gün boyunca S24 Plus'ı kullanma şansım oldu ve deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Bu model, özellikle küçük telefonları tercih edenler için oldukça büyük olabilir. Benim tercihim, daha önceki model olan S23 256GB'dan geçiş yapmamın sebebi, plus modeline eklenen bazı cazip özellikler (örneğin 12 GB RAM) ve geçmişte yaşadığım işlemci sorunlarına karşı bir önlem olarak büyük modeli seçmemdi. Tasarım, malzeme kalitesi ve hafiflik açısından premium bir hissiyat sunuyor. Cihaz, ısınma ve batarya performansı konusunda iyi sonuçlar verdi; özellikle oyun oynamayan biri olarak beni memnun etti. Fotoğraf ve video kalitesinde büyük bir fark göremedim. Eğer her yıl en yeni modeli alma konusunda bir prensibiniz yoksa ve S23 kullanıcısı iseniz, yeni modeli almanıza gerek yok. Ancak, eski bir modelden yükseltme yapıyorsanız, S24 Plus'ı değerlendirebilirsiniz.

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Merhabalar Ben zamanında s23ultrayı 'i sizin kanalınızı izleyerek almıştım çok da memnun kalmıştım Şimdi ise s24 ultra'yı çok merak ediyorum, ayrıca Toplantı sırasında sesleri yazıya çevirme özelliğinide işim gereği aldıktan sonra deneyimlemeyi çok isterim kısacası sorum s23 ultradan 24 ultraya geçiş mantıklı mı?
İlk olarak bir Samsung ya da MediaMarkt mağazasına giderek cihazları yerinde görmenizi tavsiye ederim. İkinci olarak da her ne kadar yenilikler olsa da 1 yeni jenerasyona geçiş çok mantıklı durmuyor. Zaten piyasadaki en iyi telefonlardan birine sahipsiniz. O yüzden S25 serisini beklerseniz çok daha heyecan verici bir geçiş olacağını düşünüyorum. Yine de yerinde görüp karar verirseniz daha doğru olur

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Merhaba ben gelir verginiz. O kadar para verecekseniz yaApple alın ya da Samsung diyorum
Xiaomi'nin yeni modellerini beğeniyor olsam da cihazın gelecekte değer kaybı sizin için önemliyse bu görüşe katılıyorum

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
S25 i beklemen daha mantıklı olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de iPhone 13'den geçmeyi düşünüyorum ama düz 24 mü yoksa plus mı ikilemindeyim
Bende 13 ten ya 15 pro max yada s24 ultra arasında kararsız kaldım oda bir şey değilde birde işin içine ev içi ses sistemi girdi oda 55 bin tl ne alacağıma karar veremedim :D

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Bende 13 ten ya 15 pro max yada s24 ultra arasında kararsız kaldım oda bir şey değilde birde işin içine ev içi ses sistemi girdi oda 55 bin tl ne alacağıma karar veremedim :D
13'ten 15'e geçmek için bir sebep yok bence. Ben olsam S24 Ultra'ya şans veririm illaki bir şeye geçeceksem. Benim de kısa bir süre test etme imkanım oldu, elde tutuş bence iPhone'dan bir tık iyi. Onun dışında Android artık 3-5 aya çökmüyor, tabi sosyal medya kullanımı hala iOS'da daha stabil ama yine de S24 Ultra alınır.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841

S24

S24+
Dün yayınladığımız S24+ incelememiz:

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
13'ten 15'e geçmek için bir sebep yok bence. Ben olsam S24 Ultra'ya şans veririm illaki bir şeye geçeceksem. Benim de kısa bir süre test etme imkanım oldu, elde tutuş bence iPhone'dan bir tık iyi. Onun dışında Android artık 3-5 aya çökmüyor, tabi sosyal medya kullanımı hala iOS'da daha stabil ama yine de S24 Ultra alınır.
Düz 15 değil hocam pro maxi düşündüm ama android hala gözümde kötü samsung androidi bıraksa düşünmeden geçerim şuan cok bi fark vermeden pro maxe geçiş yapabiliyorum değer kaybı vs kafamı cok kurcalıyor

alihan.psd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir fotoğraf tutkunu ve Grafik tasarımcısı olarak S24 ultraya türkiyeye geldiği gün geçiş yaptım,
S24 Ultra Samsung'un ustalık eseri gibi resmen! Kameralar gerçek hayattan dahada gerçekci. Hele ki bataryası tek kelime ile 2 günü rahat çıkarıyor daha önceden 14 pro max kullanıyordum 1 günümü zor çıkarır olmuştu. Yapay zeka özelliklerinde keske bu özelliklere daha önceden sahip olsaydık, yapay zeka ile çektiğim fotoğrafları kolaylıkla düzenleyebiliyorum rakiplerine göre çok daha fazla avantajlı yönleri var kesinlikle alınması gereken bir telefon

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Bataryası nasıl uzun bir kullanım sağlayabilecek mi
Çok yoğun kullanıyorsanız S24 bir günü çıkarmayabilir. Bataryası 4000 mAh, Plus ve Ultra'da sırasıyla 4900 mAh ve 5000 mAh pil var. Yoğun kullanımda bile tüm gün yeter ama kişiye göre değişir bu. Ben S20FE kullanıyordum. Çoğunlukla işleri PC'de hallettiğim için (görüşmeler dahil) 4500 mAh ile 2 güne yaklaşıyordu.

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Düz 15 değil hocam pro maxi düşündüm ama android hala gözümde kötü samsung androidi bıraksa düşünmeden geçerim şuan cok bi fark vermeden pro maxe geçiş yapabiliyorum değer kaybı vs kafamı cok kurcalıyor
En son hangi Android cihazı kullandınız? Şuan oldukça stabil ve sorunsuz. Birkaç nesildir böyle hatta. Özellikle One UI'a gözüm kapalı referans olurum bu konuda. Mesela telefonlarını çok beğensem de aynı şeyi Xiaomi ve MIUI-HyperOS için söyleyemem.

Tabii renkler-zevkler tartışılmaz sizin bileceğiniz iş, aklınızda bu kadar soru işareti varken bildiğiniz yerden gitmeniz daha iyi olabilir ama şans verirseniz pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
En son hangi Android cihazı kullandınız? Şuan oldukça stabil ve sorunsuz. Birkaç nesildir böyle hatta. Özellikle One UI'a gözüm kapalı referans olurum bu konuda. Mesela telefonlarını çok beğensem de aynı şeyi Xiaomi ve MIUI-HyperOS için söyleyemem.

Tabii renkler-zevkler tartışılmaz sizin bileceğiniz iş, aklınızda bu kadar soru işareti varken bildiğiniz yerden gitmeniz daha iyi olabilir ama şans verirseniz pişman olmayacağınızı düşünüyorum.
S21FE kullanmıştım açıkcası bir şikayetim yoktu sonrasında iphone geçeyim dedim bu değer kaybı vs değiş tokuşta avantaj oluyor diye. Kalem sevdam var bilgi işlem uzmanı olarak çalışmaktayım hayatıma bi kolaylığı olurmu diye düşündüm de.

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Yakında S24 Ultra'nın yapay zeka yetenekleriyle ilgili video çekeceğiz. S23 Ultra da güzel bir telefon ama maddi durumunuz el veriyorsa daha güncel işlemci, gelişmiş kamera deneyimi ve yapay zeka özellikleri için tercih edilir.

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Sizce S22 Ultra'dan S24 Ultra'ya geçilir mi?
S22 Ultra'dan bence gönül rahatlığıyla geçiş yapılabilir. Artık 2 nesil fark hissedilir bir fark olacaktır. Hem işlemci, hem batarya, hem kamera hem de yazılım geliştirmeleriyle beraber yapay zeka deneyimi fark yaratacaktır.

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Samsung güncelleme sözünü tutarsa gayet başarılı bir cihaz olmuş.
Zor bir söz ama tutacak gibi duruyor, 4-5 seneden sonra Android değil de One UI güncellemesi verse de yeter aslında ama daha iddialılar

canberk_96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Zor bir söz ama tutacak gibi duruyor, 4-5 seneden sonra Android değil de One UI güncellemesi verse de yeter aslında ama daha iddialılar
katılıyorum s8 s9 a bile yeni oneuı laarı verdiler Android olmadan özellikleri getirdiler

S22 Ultra'dan bence gönül rahatlığıyla geçiş yapılabilir. Artık 2 nesil fark hissedilir bir fark olacaktır. Hem işlemci, hem batarya, hem kamera hem de yazılım geliştirmeleriyle beraber yapay zeka deneyimi fark yaratacaktır.
ben S20+dan S24+a geçtim çağ atladım edge ekran olmaması hem iyi hem kötü. alışmıştım tasarımı seviyodum ama artık kırılmaz cam takabiliyorum takoz gibi cüzdan kılıf kullanmıyorum

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
katılıyorum s8 s9 a bile yeni oneuı laarı verdiler Android olmadan özellikleri getirdiler

ben S20+dan S24+a geçtim çağ atladım edge ekran olmaması hem iyi hem kötü. alışmıştım tasarımı seviyodum ama artık kırılmaz cam takabiliyorum takoz gibi cüzdan kılıf kullanmıyorum
Tasarım olarak ben de seviyor olsam da bu kırılmaz cam olayı sıkıntı çıkarıyordu. Bir süre sonra atıyor ya da bir şekilde pislik-hava vs doluyor içeri bir sürü dert :D Gerçi yeni modellerde çerçeve yok denecek kadar ince o yüzden kavisli ekranı aramıyor gözüm.

canberk_96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
S21FE kullanmıştım açıkcası bir şikayetim yoktu sonrasında iphone geçeyim dedim bu değer kaybı vs değiş tokuşta avantaj oluyor diye. Kalem sevdam var bilgi işlem uzmanı olarak çalışmaktayım hayatıma bi kolaylığı olurmu diye düşündüm de.
Ben de kalem olsun istiyodum ama ulrtaya para yetmiyor keşke alt modellere de kalem koysa samsung eskiden note 10 lite falan yapıyodu hepden kaldırdı

WoZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
herkes istediği telefonu alsın ama iOS vs Android kafasına da girmeyin isterseniz...... cCc iPhone cCc ......

Ben de iPhone 13'den geçmeyi düşünüyorum ama düz 24 mü yoksa plus mı ikilemindeyim
iPhone 6S gibi güncelleme desteğin bitmediyse niye iOS'dan başka telefona geçiyorsun? Samsung daha pahalı olsa da 2 3 seneye 2.el aynı paraya satılır bak görürsün

tamerdanic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
herkes istediği telefonu alsın ama iOS vs Android kafasına da girmeyin isterseniz...... cCc iPhone cCc ......

iPhone 6S gibi güncelleme desteğin bitmediyse niye iOS'dan başka telefona geçiyorsun? Samsung daha pahalı olsa da 2 3 seneye 2.el aynı paraya satılır bak görürsün
2015te mi yaşıyorsun sen hala iphone savunuculuğu nedir git bi eline xiaomi 13 14 al samsung s24 al kullan az görürüm ben seni sonra gidip iki katı paraya iphone mu alıyosun android mi

Son mesajlar