Moto g vs xperia sp vs nexus 4

Bu konuyu okuyanlar

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşlar fiyap performans ürünü müzik ekran ve kamera için telefon arıyorum. Kafama takılanlardan biri xperia sp nin tft ekranı. Farklı açılardan bakınca renkler farklılaşıyormu. Ekran kötümü. Ayrıca spnin bencmarkı 20.000 e dayanmış. Antutubenchmarkın 4.0 dan itibaren. Acaba gerçek mi. Moto g alınabilirmi. Hepsi bakımından hangisini önerirsiniz ?

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Bende sp almayı düşünüyorumda benchmark değerinin 20.000 olması iyimi kötü mü ? Bu olaylara çok yabancıyım :)

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Bende sp almayı düşünüyorumda benchmark değerinin 20.000 olması iyimi kötü mü ? Bu olaylara çok yabancıyım :)
Yani çok iyi. S4 ve htc one bile 22000 -23000 civarında ise bu fark sp için bayağ iyi.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
[MENTION=332512]Kaand12[/MENTION] yani değerin yüksek olması herzaman iyidir.

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
@Kaand12 yani değerin yüksek olması herzaman iyidir.
Kesinlikle. Ama herşey benchmark değildir. Çünkü bazen sırf benchmark için üretilmiş telefonlar çıkıyor karşımıza. Örneğin note 3. En azından ben öyle biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
[MENTION=332512]Kaand12[/MENTION] Şu maaşım yatsın ilk işim gidip sp almak.O fiyata alınacak en iyi telefon gibi duruyor.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
moto g nexus 4 ve sp ile aynı klasmanda değil moto x ülkemizde olsaydı başka.

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Başka önerisi olan var mı acaba ?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Birader kaç aydır telefon alacaktın daha da alacaksın :)

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Birader kaç aydır telefon alacaktın daha da alacaksın :)
Yahu tam alacam kredikartında limit kalammış. Dedim sakin ol. Bu kadar bekledin. Daha bekleyebilirsin. İstanbul bilişimden nexus 4. Ama şimdi seçeneklerim arttı neyapalım işte. Bende merak ediyorum bu işin sonu nereye varacak diye. :)

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
sp nin kronik sorunları varmış diye duydum soğudum telefondan bence lg optimus g yada nexus 4 al sp den daha iyi bence...

huseyinacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam xperia sp genel anlamda iyi cihaz ancak bazı eksi yönleri var ekran tft , dahili hafıza 8 gb ve root yapmadan hafıza kartına uygulama taşıyamıyosun. nexus 4 kamerası pek iyi değil ancak iyi telefon veya biraz eski nesil ancak samsung s3 te iş görür.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar fiyap performans ürünü müzik ekran ve kamera için telefon arıyorum. Kafama takılanlardan biri xperia sp nin tft ekranı. Farklı açılardan bakınca renkler farklılaşıyormu. Ekran kötümü. Ayrıca spnin bencmarkı 20.000 e dayanmış. Antutubenchmarkın 4.0 dan itibaren. Acaba gerçek mi. Moto g alınabilirmi. Hepsi bakımından hangisini önerirsiniz ?
müzik,ekran,kamera için burda en iyi seçenek xperia sp olur benchmarklara kafanı takma onlar tam kesin sonuç vermiyor ayrıca testlere göre telefon alınmaz sonuçta ekran kartı almıyosun :)

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
müzik,ekran,kamera için burda en iyi seçenek xperia sp olur benchmarklara kafanı takma onlar tam kesin sonuç vermiyor ayrıca testlere göre telefon alınmaz sonuçta ekran kartı almıyosun :)
Peki ya moto g?

huseyinacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
moto g 850 çıkmış ancak fiyat pahalı abd 185 dolarlık fiyat perfonmans cihazı

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Peki ya moto g?[/QU
moto g yi pek önermem açıkcası güncelleme alıp almıyacagı belli değil bide ses çıkışı kamera sı nasıl tam bir bilgim yok yanlış bilgi vermeyem diye yazmadım ama xperia sp güzeldir alabilirsin.

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sp nin tek düşündüren yanı tft ekranı.
Düz TFT değilki hocam Bravia Engine 2 , OptiContrast gibi birçok Sony yazılım + donanımıyla güçlendirilen bir ekran :)
Ha bir İPS değil ama normal kullanmda da sizi rahatsız edecek çamur gibisinden bir ekranıda yok yani :)
Tek sıkıntısı görüş açısı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sp nin tek düşündüren yanı tft ekranı.
Düz TFT değilki hocam Bravia Engine 2 , OptiContrast gibi birçok Sony yazılım + donanımıyla güçlendirilen bir ekran :)
Ha bir İPS değil ama normal kullanmda da sizi rahatsız edecek çamur gibisinden bir ekranıda yok yani :)

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83

Aslında haksız değilsiniz. Peki sizin tercihiniz ne olurdu.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sp ile One Mini arasında kalırdım büyük ihtimal ama One Mini nin kamerasını vasat bulduğum için heralde Sp yi seçerdim galiba
Nexus'un arayüzü stock android çok hızlı bir cihaz muadillerine göre ama insan bir süre sonra sıkılabiliyor rom root işlerinden anlamazsan zaten almana gerek bile yok bence :) Ayrıca kamera + ses gibi multimedya özellikleride zayıf nexusun . Nexus daha çok performans cihazı
One Mininin hafızası artırılamıyor olması en büyük eksilerinden
NFC yok ve bluetooth 4.0 yerine 3.0 kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam
HTC nin Ultrapixel kamerası başarılı değil zaten bence yeterince sensöründe sıkıntı var fazla ışık alınca kafayı yiyor malesef :)
Hız olarak Sp s4 pro çift çekirdekli 1.7 ghz işlemciye sahip birde adreno 320 var performans konusunda bir nexusu aratmayacaktır bence:)
Sp nin wi-fi sıkıntısı var gerçi benim Z1de de vardı wi-fi sıkıntısı fakat 4.3 güncellemesiyle düzeldi büyük ihtimal onunda düzelir
Arayüz kişisel birşey yorum yapmayı pek istemiyorum o konuya daha çok ama Sony nin arayüzünü açıkçası daha premium buluyorum

Yılmaz34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
moto g ülkemizde var mı ben nette bulamadım şimdi

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Sp ile One Mini arasında kalırdım büyük ihtimal ama One Mini nin kamerasını vasat bulduğum için heralde Sp yi seçerdim galiba
Nexus'un arayüzü stock android çok hızlı bir cihaz muadillerine göre ama insan bir süre sonra sıkılabiliyor rom root işlerinden anlamazsan zaten almana gerek bile yok bence :) Ayrıca kamera + ses gibi multimedya özellikleride zayıf nexusun . Nexus daha çok performans cihazı
One Mininin hafızası artırılamıyor olması en büyük eksilerinden
NFC yok ve bluetooth 4.0 yerine 3.0 kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam
HTC nin Ultrapixel kamerası başarılı değil zaten bence yeterince sensöründe sıkıntı var fazla ışık alınca kafayı yiyor malesef :)
Hız olarak Sp s4 pro çift çekirdekli 1.7 ghz işlemciye sahip birde adreno 320 var performans konusunda bir nexusu aratmayacaktır bence:)
Sp nin wi-fi sıkıntısı var gerçi benim Z1de de vardı wi-fi sıkıntısı fakat 4.3 güncellemesiyle düzeldi büyük ihtimal onunda düzelir
Arayüz kişisel birşey yorum yapmayı pek istemiyorum o konuya daha çok ama Sony nin arayüzünü açıkçası daha premium buluyorum

Ama sp çift çekirdek.

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ram dışında Xperia SP derim. Birde Nexus un her zaman en hızlı güncelleme alacağını unutma. Ama sony telefonların yeri ayridir. Bataryası özellikle SP'nin çok iyi. Persormans olarak ta nexus 4 çekirdekli olsada SP 1.7 ghz asla daha yavaş değildir. Moto g için bişi diyemem bilgim yok :S

taka51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepsi birbirinden iyi telefon.hepsinin kendine göre kusurları mevcut fakat çok düşünmeye gerek de yok hani bu telefonlar iyidir iyi.kafana eseni al.bu arada nexus 4 kullanıcısıyım.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708

eski bir teknolojiye ne yaparsan yap adam olmaz.
sony yemesin bizi bravia Engine 2 filan diye
koysun adam gibi ips ekranı o zaman ekran görün bknz lg g2 ye :)

görüş açısı zaten bitik....