Moto G vs T50 vs Discovery vs Zenfone 5 vs İntouch 4

Bu konuyu okuyanlar

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
100 lira daha verilip lumia 925 alinir hepsiburadan o da var :)
750 tl benim için fazla. 550-600 iyi. Ama duruma göre 925 de alabilirim. Aslında zenfone 5 almayı düşünüyordum ben güzel göründü gözüme ama gereksiz bi büyüklüğü var bugün inceledim de. Baya iri bi cihaz.

iwebclub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkcell T50 güzel bir telefon fakat telefonda bir sıkıntı var. Ekran dokunmatiğinde problem yaşanıyor. Bildiğim bir kaç kişi var ekranın sağ alt kenarında problem olduğunu dokunmatik hassasiyetini kaybettiğini belirtiyor. Mesaj yazarken sürekli telefonu yan çevirmek zorunda kalıyorlar. Kamera olarak fena sayılmaz ama ben beğendim kamerasını. Birde T50 de snapdragon işlemci var buda bir artı sayılabilir.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Türkcell T50 güzel bir telefon fakat telefonda bir sıkıntı var. Ekran dokunmatiğinde problem yaşanıyor. Bildiğim bir kaç kişi var ekranın sağ alt kenarında problem olduğunu dokunmatik hassasiyetini kaybettiğini belirtiyor. Mesaj yazarken sürekli telefonu yan çevirmek zorunda kalıyorlar. Kamera olarak fena sayılmaz ama ben beğendim kamerasını. Birde T50 de snapdragon işlemci var buda bir artı sayılabilir.
İlk serilerde dedigin sıkıntılar vardi. Fakat son üretimde(suan elimde) hicbir sıkıntı yok. Sadece yazilimsal sıkıntı var. Ona da güncelleme bu hafta gelicek.

iwebclub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lütfen birisi bana t50nin renk desteğini ve ppi sayısını yazabilir mi. yada kullanan varsa ekran kalliteli mi çakma çin malı gibi ekranı mı var yoksa.

Arkadaşım T50 güzel bir telefon ekranıda iyi fakat daha önce söylediğim gibi dokunmatikten yana iki kişi sıkıntı yaşadı ve bir arkadaşım ekranda durup dururken onlarca piksel olduğunu söyledi.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Arkadaşım T50 güzel bir telefon ekranıda iyi fakat daha önce söylediğim gibi dokunmatikten yana iki kişi sıkıntı yaşadı ve bir arkadaşım ekranda durup dururken onlarca piksel olduğunu söyledi.
O ölü pixel sorunu 5 kisinin 10'unda cikiyor malesef :) ama o da son uretimde düzeltilmis. Bende cikmadi daha bisey.

iwebclub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O ölü pixel sorunu 5 kisinin 10'unda cikiyor malesef :) ama o da son uretimde düzeltilmis. Bende cikmadi daha bisey.

Şuan bendede T50 Beyaz modeli var. Ekran dokunmatiğinde sağ alt köşede bazen takılma oluyor işlemiyor ama sonra devam ediyor sıkıntısız çalışıyor. Piksel ile bende karşılaşmadım. Birde ben beyaz temizliktir deyip beyaz aldım iPhone kullanırkende beyaz kullanıyordum fakat aldıktan sonra pişman oldum siyah ile yan yana getirdiğimizde beyaz maket gibi kalıyor. Birde şarj ile ilgili bir şey dikkatimi çekti. Telefonun yanında verilen şarj aleti 1500mA ve bununla şarj ettiğimde telefonun şarjı çok çabuk bitiyor, ama evde 1000mA lik başka bir şarj var bununla şarj ettiğim zaman telefonun şarjı bir günden daha fazla gidiyor. Senin şarj aletinin gücü ne kadar yazarmısın? acaba ben alırken farklı şarj aletimi verildi yanında....

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İlk serilerde dedigin sıkıntılar vardi. Fakat son üretimde(suan elimde) hicbir sıkıntı yok. Sadece yazilimsal sıkıntı var. Ona da güncelleme bu hafta gelicek.

Güncelleme konusunda bilgiye nereden sahip oldun ve gerçekten bir güncelleme gelecekmi? Telefonu beğeniyorum ama bazen facebooktan ünlilerin paylaştığı haber sitelerine gidiyorum chrome üzerinden açıyorum siteleri haber siteleri vs. haberi okurken bir anda güncelleme yazısı çıkıyor ve beni google playda güncelleme sayfasına gönderiyor bu benim telefonumda virüs varda bu yüzden mi yoksa sende böyle bir sıkıntı yaşıyormusun? Birde telefonumda virüs varsa hangi programı önerirsin tabiki ücretsiz programlardan :D

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Şuan bendede T50 Beyaz modeli var. Ekran dokunmatiğinde sağ alt köşede bazen takılma oluyor işlemiyor ama sonra devam ediyor sıkıntısız çalışıyor. Piksel ile bende karşılaşmadım. Birde ben beyaz temizliktir deyip beyaz aldım iPhone kullanırkende beyaz kullanıyordum fakat aldıktan sonra pişman oldum siyah ile yan yana getirdiğimizde beyaz maket gibi kalıyor. Birde şarj ile ilgili bir şey dikkatimi çekti. Telefonun yanında verilen şarj aleti 1500mA ve bununla şarj ettiğimde telefonun şarjı çok çabuk bitiyor, ama evde 1000mA lik başka bir şarj var bununla şarj ettiğim zaman telefonun şarjı bir günden daha fazla gidiyor. Senin şarj aletinin gücü ne kadar yazarmısın? acaba ben alırken farklı şarj aletimi verildi yanında....

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Güncelleme konusunda bilgiye nereden sahip oldun ve gerçekten bir güncelleme gelecekmi? Telefonu beğeniyorum ama bazen facebooktan ünlilerin paylaştığı haber sitelerine gidiyorum chrome üzerinden açıyorum siteleri haber siteleri vs. haberi okurken bir anda güncelleme yazısı çıkıyor ve beni google playda güncelleme sayfasına gönderiyor bu benim telefonumda virüs varda bu yüzden mi yoksa sende böyle bir sıkıntı yaşıyormusun? Birde telefonumda virüs varsa hangi programı önerirsin tabiki ücretsiz programlardan :D

Benim sarj aleti 1500mA ve 1 gunu kurtariyor. Batteryguru acik dursun cok ise yariyor o program.
Dokunmatik zaten cok iyi degil onceden s4 kullanan birisi olarak bunun dokunmatigi kutuk gibi :)
Guncelleme bilgisinide turkcell'in facebook sayfasindan ogrendim. Bu ay icinde dediler bu hafta yayinlarlar guncellemeyi.
Virus konusunda da emin olmak istiyorsan turkcell eset ile anlaşmiş. Kurulum yoneticisinden eseti kur 6ay pro kullanabiliyorsun. Onunla bir tarama yapabilirsin.

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir de yeni 64 bit işlemcili Avea inTouch 4'ü unutmamak lazım bu fiyat bandında.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Yeni liste hazirlayacagim discovery falan cikaracagim bakalım
Bu arada fiyat müthiş bu telefonu tavsiye ederim
http://www.hepsiburada.com/liste/Pr...klu925&categoryId=371946&SKU=TELCEPNOKLU925-S
Katiliyorum L925 efsane.Tek eksigi L920 gibi 32 GB dahili belleginin olmamasi.Bir de kablosuz sarj ozelliginin bu tasarim harikasinda bulunmamasi.

En cok da 8X kullanicilarina uzuluyorum.beats diye hava atiyorardi ama nerde L920/5 nerde 8X.Tasarimi aluminyum bile degildi.Tamam One m8 for Win. olmus.Digerleri kotu ama.

Ayrica listeye S4/NEXUS 5 ilave edilmeli L925 yanina.

NEXUS 5 akar her sekilde ama.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
-Avea Intouch 4 Listeye Eklendi
-Lumia 630 Listeden Çıkartıldı
-Açıklamalar ve Başlık Güncellendi
-Yaziya en güncel veriler Eklendi

Olumlu ve Olumsuz görüşlerinizi bekliyorum bu gecelik bu kadar :)

Reaksiyon puanı
2,146
Moto G gibi çift simli lazım bana, bulunmuyor hiç bir yerde. Intouch da var mı çift sim? Muhtemelen yoktur operatör telefonu sonuçta.

Reaksiyon puanı
2,146
bakayım
@25 PARS 1907 vardı noldu ona?
moto g bulabilir misin bana hocam buralardaysan :D

zenfone hoşuma gitmedi, s400 işlemcili bişey bakıyorum intel olmaz

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bence Zenfone o kadar abartılacak bir cihaz değil. Kullanma şansım olmuştu arayüzde kasmalar, komutu geç algılama vb. İntouch 4'ü bilmiyorum ama çok güzel ve iyi bir şeye benziyor, tabi 1 GB RAM kime, neye, nasıl yeter o tartışılır.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Aralarında intouch 4 ve moto g mantıklı geldi.

Lütfen şu aptal discovery'i listeden kaldırın.

Sorunlu cihaz. Aldığı kitkat rezil.

Z5 iyi bir cihaz. Stabilite sorunu var ama ASUS yüzünden değil aksine ZENUI; COLOR OS,SENSE, MIUI kadar stabil bir arayüzdür ancak INTEL işlemci ile android stabilitesi tam olarak sağlanamadı o yüzden performansta düşüklük görülüyor.

T50,ben bunda yorumsuz kalmayı tercih ediyorum.
Cihazın güncelleme alacağını bilsem bir numara diyeceğim ama.

İntouch 4 ;

Tam anlamıyla T50'nin rakibi. Şu dahili hafızayı 8 gb yapmalarının amacı neydi onu anlamadım hiç. O saçma. Yoksa bu cihaz iş görür. G7 alamayan 64 bitçilerin koşup alması gereken bir cihaz.

Diskavri;

Bu mevzu sıkmaya başladı. Evet iyi bir zamanda çıktı ve piyasayı süpürdü ama artık miladını doldurdu. Görüşürüz discovery, ülkemize dışarıdan sipariş edilen mallarının aslında sanılanın aksine iyi bir yanı olduğunu gösterdin. Kim ne derse desin şu an cahil diye tabir edilen arkadaşlarımız bile dışarıdan getirilip satılan ürünlerin daha başarılı olduğunu öğrendi. Zaten discoveyden önce en fazla operatörler ürün getiriyordu. Discovery f/p telefon piyasasını domine etti. Hemen de bu cihazı karalamayalım yani.

Listeye çöp galaxy s4 eklenebilir. 899 tl'ye bulunuyor.

Fanboylara özel cihaz.

bysiyanur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bayilere geldiği ilk gün İn Touch 4 'ü Satın Aldım.
ARTILAR:
Nerdeyse 1 aydır kullanıyorum arayüzde kasma,donma hiç olmadı. Avea temasının yanında Saf android temasıda telefona geliyor. İşlemcisi Çok iyi 64 bit Snapdragon 410 var. Oyunlarda kasma olmuyor ama büyük oyunları akıcılıkla oynayamadım. 13 mp olan arka kamera yazılımla 18 mp'e çıkarılmış.
720 p hd ekran cidden insana telefonu sevdiriyor.
EKSİLER:
Telefonun kamerası ne kadar net olsada video çekimlerinde ve kamera çekimlerinde çok yavaş. hani ekranı çeviriyorsunuz 1-2 saniye sonra ekranda o yer dönüyor bi gecikme var.
Telefonda ''Yazılım Güncelleştirmesi'' Denen Yer Var Ama bir türlü güncelleme gelmiyor özellikle kameranın düzeltilmesi lazım.
Ağır oyunları malesef akıcılıkla oynayamadım ama eğer telefona Android Lolipop gelirse 64 bit daha iyi performans gösterecektir (%30 performans artışı düşünüyorum.)

yasinayaz23

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aralarında intouch 4 ve moto g mantıklı geldi.

Lütfen şu aptal discovery'i listeden kaldırın.

Sorunlu cihaz. Aldığı kitkat rezil.

Z5 iyi bir cihaz. Stabilite sorunu var ama ASUS yüzünden değil aksine ZENUI; COLOR OS,SENSE, MIUI kadar stabil bir arayüzdür ancak INTEL işlemci ile android stabilitesi tam olarak sağlanamadı o yüzden performansta düşüklük görülüyor.

T50,ben bunda yorumsuz kalmayı tercih ediyorum.
Cihazın güncelleme alacağını bilsem bir numara diyeceğim ama.

İntouch 4 ;

Tam anlamıyla T50'nin rakibi. Şu dahili hafızayı 8 gb yapmalarının amacı neydi onu anlamadım hiç. O saçma. Yoksa bu cihaz iş görür. G7 alamayan 64 bitçilerin koşup alması gereken bir cihaz.

Diskavri;

Bu mevzu sıkmaya başladı. Evet iyi bir zamanda çıktı ve piyasayı süpürdü ama artık miladını doldurdu. Görüşürüz discovery, ülkemize dışarıdan sipariş edilen mallarının aslında sanılanın aksine iyi bir yanı olduğunu gösterdin. Kim ne derse desin şu an cahil diye tabir edilen arkadaşlarımız bile dışarıdan getirilip satılan ürünlerin daha başarılı olduğunu öğrendi. Zaten discoveyden önce en fazla operatörler ürün getiriyordu. Discovery f/p telefon piyasasını domine etti. Hemen de bu cihazı karalamayalım yani.

Listeye çöp galaxy s4 eklenebilir. 899 tl'ye bulunuyor.

Fanboylara özel cihaz.
Sanirim siz hic zenfone 5 kullanmadiniz ben kullaniyorum 1000 tl ye kadarki butun telefonlari rahat katlar stabilitesi emin olun s4 den felan iyidir tek sıkıntısı pil omru oda ciddi derecede degil 4 saat ekran suresi veriyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim anlamadığım yukarıdaki 5 telefonun özelliklerini okuduğumda Asus Zenfone 5 : (YAZARIN SEÇİMİ) bana çok ideal gelmişken yorumlarda nerdeyse bir Allahın kulu ondan bahsetmemiş..

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Benim anlamadığım yukarıdaki 5 telefonun özelliklerini okuduğumda Asus Zenfone 5 : (YAZARIN SEÇİMİ) bana çok ideal gelmişken yorumlarda nerdeyse bir Allahın kulu ondan bahsetmemiş..
Konuyu guncelledigim için boyle en basta konuda zenfone 5 yoktu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bugün gidip bitane Asus Zenfone 5 almayı düşünüyorum fiyatı da 620 tl ye düşmüş durumda ve özellikleri çok iyi gibi ne tavsiye edersiniz.? Bide benim öyle oyun takıntım yok ama internet hızı ve sosyal medya için pil ömrü önemli bide ısınma sorunu flan var mı?

Son mesajlar