Lumia Kullananlar Kulübü (Bütün Modeller)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende 2 gun önce bimeksten lumia 1320 ALDIM şiddetle tavsiye ediyorum çok hızlı kamera zaten süper(note3 note2) gibidir samsungun benım gozumde kameraları kotu s3de kullandım s4mınıde zaten malumunuz bır sure sonra androıd yavaslıyor oyunlarda hiç bir şekilde kasma yok dungeonhunter4 asphalt8 subway surfers vs vs mağazadakı uygulamalar androıde nazaran bırazdaha az ama nokıanın lumıanın tum telefon serılerı emınım boyledır nokia alın güzel tercih olur:thumbup1:

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Lumia 1520 kullanıyorum. Telefon her konuda benim için mükemmel fakat şu nalet olmayasıca dokunmatiğinden dolayı kafayı yedim. Ekranın içine nem girmesi mi dersiniz, aşırı derecede kolay bükülmesi mi dersiniz, ikide bir kafayı yiyip sağa sola kendi kendine dokunup asla sizin dokunmanızın işe yaramamsı mı dersiniz, durdurk yere internete girmesi mi dersiniz, telefonun ön tarafının en üst soluna basınca internet tuşuna basması mı dersiniz, arka tarafının aşırı derecede kolay çizilmesi mi dersiniz kafayı yiyecem sonunda. Bu sorunlardan tek kafaya taktığım ekran konusu. Ekran çok çabuk bozuluyor. Eğer 1520 alacaksanız dikkatli kullanın, hemde aşırı dikkatli. Şuan bunu S5ten yazıyorum, her ne kadar ön tarafının tasarımından nefret etsemde S5in ekranı çok daha sağlam. Bundan sonra Amoled ekran alacağım. Telefonu almayın demiyorum, aşırı derecede dikkatli kullanın diyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ekranının fotoğrafı Lumia 1520 Kullanıcıları konusunda var.

bandem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de var 1520 bahsettiğiniz sorunların hiçbirini yaşamadım geçmiş olsun

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
afkadaşlar lumia 925 kullanıyorum hiçbir sıkıntım yok yok da gözüm lumia 1020 ye kaymıyor değil :D sizce ucuzlar mı hani 1500-1600 civarı bi fiyata düşer mi ?

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Lumia 1520 kullanıyorum. Telefon her konuda benim için mükemmel fakat şu nalet olmayasıca dokunmatiğinden dolayı kafayı yedim. Ekranın içine nem girmesi mi dersiniz, aşırı derecede kolay bükülmesi mi dersiniz, ikide bir kafayı yiyip sağa sola kendi kendine dokunup asla sizin dokunmanızın işe yaramamsı mı dersiniz, durdurk yere internete girmesi mi dersiniz, telefonun ön tarafının en üst soluna basınca internet tuşuna basması mı dersiniz, arka tarafının aşırı derecede kolay çizilmesi mi dersiniz kafayı yiyecem sonunda. Bu sorunlardan tek kafaya taktığım ekran konusu. Ekran çok çabuk bozuluyor. Eğer 1520 alacaksanız dikkatli kullanın, hemde aşırı dikkatli. Şuan bunu S5ten yazıyorum, her ne kadar ön tarafının tasarımından nefret etsemde S5in ekranı çok daha sağlam. Bundan sonra Amoled ekran alacağım. Telefonu almayın demiyorum, aşırı derecede dikkatli kullanın diyorum.

Ekranının fotoğrafı Lumia 1520 Kullanıcıları konusunda var.
Belki sorun o telefondadır ?

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Belki sorun o telefondadır ?
Zaten benim amacım firmayı veya telefonu kötülemek değil :) Düzgün okununca gayet güzel anlaşılmakta. Sadece burada bu sorunu yaşayan kimse var mı? onu öğrenmek istedim. Ve insanları uyarmak istedim. Çünkü bu tür ekran panellerinde gerçekten bu tür sorunlar yaşanıyor. Yani telefonu alıp biraz bükerseniz çok kolaylıkla bozulabileceğini söyledim. Bu telefonda sorun olabilir, bu yüzden yakında gidip ekranını değiştireceğim inşaAllah. Eğer sorunlar tekrarlarsa bu telefonda sorun yoktur :) Ve telefonun ekranı takdir edersiniz ki çok büyük, bu yüzden bu gibi sorunlar yaşanıyor. Tabi Amoled olmasını yeğlerdim.

bence de hocam garanti falan bi şekilde bi servis görmeli bence cihazınızı
Servisin diyeceği şeyi şimdiden az çok kestirebiliyorum "Nemlenme, yere düşürme, üstüne oturma veya bükülme. Bu konuda yapabileceğimiz hiç bir şey yok tamamiyle kullanıcı hatası." yinede teşekkür ederim inşaAllah en kısa zamanda servise gideceğim. Şuan işlerimden dolayı gidemiyorum :)

[MENTION=387311]Tükenir Kalem[/MENTION] siz hangi modeli kullanıyorsunuz ?

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Zaten benim amacım firmayı veya telefonu kötülemek değil :) Düzgün okununca gayet güzel anlaşılmakta. Sadece burada bu sorunu yaşayan kimse var mı? onu öğrenmek istedim. Ve insanları uyarmak istedim. Çünkü bu tür ekran panellerinde gerçekten bu tür sorunlar yaşanıyor. Yani telefonu alıp biraz bükerseniz çok kolaylıkla bozulabileceğini söyledim. Bu telefonda sorun olabilir, bu yüzden yakında gidip ekranını değiştireceğim inşaAllah. Eğer sorunlar tekrarlarsa bu telefonda sorun yoktur :) Ve telefonun ekranı takdir edersiniz ki çok büyük, bu yüzden bu gibi sorunlar yaşanıyor. Tabi Amoled olmasını yeğlerdim.
Yok efendim,kötülediğini iddia etmedim,öyle anlaşıldıysa kusura bakma..Ekranın içine nem girmesi,ekran bükülmesiyle oluşan boşluklardandır..Kullanıcı hatasıyla alâkası olduğunu düşünmüyorum,parmakla bastırınca yamulan bir ekran varsa o basbaya üretim hatasıdır..

Benim telefonum akıllı telefon değildi..Bozuldu zaten,birkaç gün içinde kısmet olursa yeni telefon alacağım..Lumia düşünüyorum,androidde paraya kıymazsak "android kasıyor" diyenlerin durumuna düşeceğiz nasılsa :)

Yalnız arkadaşlarımdan dolayı sürekli farklı modeller elime geçiyor,uzun süreli kullanımlarda deneyimim yok fakat genel özellikleri biliyorum..

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Yok efendim,kötülediğini iddia etmedim,öyle anlaşıldıysa kusura bakma..Ekranın içine nem girmesi,ekran bükülmesiyle oluşan boşluklardandır..Kullanıcı hatasıyla alâkası olduğunu düşünmüyorum,parmakla bastırınca yamulan bir ekran varsa o basbaya üretim hatasıdır..

Benim telefonum akıllı telefon değildi..Bozuldu zaten,birkaç gün içinde kısmet olursa yeni telefon alacağım..Lumia düşünüyorum,androidde paraya kıymazsak "android kasıyor" diyenlerin durumuna düşeceğiz nasılsa :)

Yalnız arkadaşlarımdan dolayı sürekli farklı modeller elime geçiyor,uzun süreli kullanımlarda deneyimim yok fakat genel özellikleri biliyorum..
:) Bende Türkiye'de ilk çıktığı gün almıştım. Valla şu anda parmağımla içine göçertebiliyorum ekranı. Lumia olarak şuan benim en çok ilgimi çeken Lumia Icon hem boyut, hem tasarım, hemde kamera olarak şuan Nokia'nın en iyi telefonu bana göre. (Kamera araya kaynadı uyum olarak en iyisi demeye çalıştım, yoksa kamera olarak şüphesiz Lumia 1020 :))

Bunun yanı sıra Android telefon olarak, yakında Türkiye'ye Xiaomi gelecek beklemenizi öneririm. Çünkü ucuz Android telefon olarak pek performans alabileceğinizi sanmıyorum daha çok sinirlenip durursunuz :) Android telefon olarak düşündüğünüz bir telefon var mı? Yada belli bir bütçeniz var mı? Bu arada yorumunuz için teşekkürler :)

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] Kamerada bariz üstünlük var,haklısın..Bütçem fazla yok,bu yüzden android alıp telefonu hırsımdan kırmak istemiyorum,aynen dediğin gibi..Yeterince param olsaydı,android almakta acele etmezdim..Şu an beklemek daha iyi bana göre..Başbelası isimli bir arkadaşımız var,pek çok konuda uyarıları var telefonlarda ilk serileri almakta acele etmeyin diye..

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
@lordarcual Kamerada bariz üstünlük var,haklısın..Bütçem fazla yok,bu yüzden android alıp telefonu hırsımdan kırmak istemiyorum,aynen dediğin gibi..Yeterince param olsaydı,android almakta acele etmezdim..Şu an beklemek daha iyi bana göre..Başbelası isimli bir arkadaşımız var,pek çok konuda uyarıları var telefonlarda ilk serileri almakta acele etmeyin diye..
2 yıl beklemiştim :) aslında 2. seriler her zaman iyi olur. Bu aralar forumu takip edemiyorum. Azar azar takip etmeye başladım şimdi. İlk önce 1020 alacaktım. 1520 görünce hemen alayım dedim :) Zaten Türkiye'ye 5 ay geç geldi sanırım :D Hayırlı olsun :)

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=322750]lor[/MENTION]arcual lumia 930 da aynı icon denebilir hatta bazı donanım özellikleri daha iyi :)

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sonunda l925 alcam hb de 1000tl + 150tl cek veriyolar alsammı

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Lumia 930 temmuz ayında ülkemizde çıkıyor bildiğim kadarıyla fiyatı 1700 civarlarında. [MENTION=363652]LittleMonster[/MENTION] aklımda tek özelliği ilk dolby digital plus video çekebilen cihaz :D ama dediğin gibi iconda Monster kulaklık çıkması çok iyi ayrıca çantayla veriliyor :)

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Servisin diyeceği şeyi şimdiden az çok kestirebiliyorum "Nemlenme, yere düşürme, üstüne oturma veya bükülme. Bu konuda yapabileceğimiz hiç bir şey yok tamamiyle kullanıcı hatası." yinede teşekkür ederim inşaAllah en kısa zamanda servise gideceğim. Şuan işlerimden dolayı gidemiyorum :)

[MENTION=387311]Tükenir Kalem[/MENTION] siz hangi modeli kullanıyorsunuz ?

Benimki L925

Mert-adem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben lumia 1320 almak istiyorum sizce lumia 1320 mi lumia 925 mi?

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben lumia 1320 almak istiyorum sizce lumia 1320 mi lumia 925 mi?

bende 925 var , arkadaşımda 1320 temel olarak aynılar aslında 1320 ekran panelini bilmiyorum ama ips sanırım 925 amoled siyahlar çok derin ancak renkleri abartılı canlı gösteriyor onu da lumia renk profilinden ayarlıyorum biraz olsun gerçek renge yakınlaşıyor , güneş altında gayet iyi ekran her iki cihazda da kısacası ekosistem aynı kamera kullanıyorsanız 925 bi tık önde ama büyük ekran , filmler vs izliyorsanız veya oyun keyfi yapmak isterseniz 6" ekran gayet ideal ve iyi seçim . pek fark hissedemezsiniz biyüklük ve kammera dışında kısacası

performans konusunda da benzer performanslar sergiler her iki modelde seçiminiz boyut ve kameraya bağlı bence :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler Lumia 930, Lumia Icon'un global pazar için yeniden isimlendirilmiş versiyonu. Farkları yok aynı donanım, ayrıca Icon'dan Monster kulaklık falan çıkmıyor hatta nokia resmi sitesinde satış kutusu içeriğinde kulaklık olduğu bile yazmıyor. Satış pakedi zannettiğiniz kocaman usta çantası editörlerin incelemesi için hazırlanmış sadece.

Mert-adem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler Lumia 930, Lumia Icon'un global pazar için yeniden isimlendirilmiş versiyonu. Farkları yok aynı donanım, ayrıca Icon'dan Monster kulaklık falan çıkmıyor hatta nokia resmi sitesinde satış kutusu içeriğinde kulaklık olduğu bile yazmıyor. Satış pakedi zannettiğiniz kocaman usta çantası editörlerin incelemesi için hazırlanmış sadece.
Yha lumia iconun kutu acılımına baktım ilk dalga geciolar sandım gerçek çıktı:huh::w00t:

kaptan_07

Asistan
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar telefon konusunda microsoft a güvenilebilir mi? yıllar önce windows mobile bi telefon alma gafletinde bulundum windows çok itici geliyor şu anda.

Mert-adem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefon konusunda microsoft a güvenilebilir mi? yıllar önce windows mobile bi telefon alma gafletinde bulundum windows çok itici geliyor şu anda.
Evet ilk başta karışık ve garip gelir ama incelediğin zaman almak istersin WP8 cihazları rahat 3-4 yıl gider ve işletim sistemi 512mb RAM i olan telefonu bile çok rahat çaıstırıo bu işletim sistemi ancak ios la kıyaslanabilir yani WP8 li herhangi bir telefon almanı tavsiye ederim

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar WP Htc 8x kullanıyorum. Arkadaşımda da Htc Desire X var. Kendisi telefonunu usb kablosu ile pc'ye bağlayıp pc'nin internetini telefonunda kullanabiliyor. WP telefonlarda da böyle bir imkan var mı? Yoksa Android sisteme ait bir özellik mi? Çokta önemli değil ama bizim de böyle bir imkanımız varsa iyi olur neden olmasın :)

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar WP Htc 8x kullanıyorum. Arkadaşımda da Htc Desire X var. Kendisi telefonunu usb kablosu ile pc'ye bağlayıp pc'nin internetini telefonunda kullanabiliyor. WP telefonlarda da böyle bir imkan var mı? Yoksa Android sisteme ait bir özellik mi? Çokta önemli değil ama bizim de böyle bir imkanımız varsa iyi olur neden olmasın :)

Valla Bu Konu Hakkında Bi' Bilgim Yok , Denemedim Açıkcası Hiç :( Eve Gidince Bir Deniyim :D

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Valla Bu Konu Hakkında Bi' Bilgim Yok , Denemedim Açıkcası Hiç :( Eve Gidince Bir Deniyim :D

Eve gidince bir dene bakalım olumlu ya da olumsuz mutlaka bir cevap yaz bizde bilelim. Bu arada Bende WP 8.0 yüklü. 8.1'e yükseltmedim henüz. Siz hangi sürümdesiniz onuda belirtirseniz daha iyi olur.

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eve gidince bir dene bakalım olumlu ya da olumsuz mutlaka bir cevap yaz bizde bilelim. Bu arada Bende WP 8.0 yüklü. 8.1'e yükseltmedim henüz. Siz hangi sürümdesiniz onuda belirtirseniz daha iyi olur.

Benimki 8.1 Geliştirici sürümü . akşama yazarım , işteyim şuan :) Eve gidiyim deneyeceğim :))