Creative

Patr10
Yönetici
Admin
Merhaba dostlar, tüm iPhone kullanıcı kulüplerini bir araya getirdik. Artık iPhone markalı telefonlar ile ilgili, bütün paylaşımlarınızı ve sohbetlerinizi bu başlık üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

:: Isırılmış elmacılar nerede?

Son düzenleyen moderatör:

ahm@

Profesör
Ben buradayım. Biraz düşündüm de millet firmaya ne isim koysak yok yaratıcı falan olsun diyor adamlar Elma diye isim koymuş. Dünya'nın zirvesindeler.

MuhammedGMS

Asistan
2008 yılından beri iphone kullanıyorum. Şirket batmadığı sürece kullanmayı düşünüyorum. :) Maddi durum elvermese bile yeni telefona şu an eski modellerde bile kasma donma yaşanmıyor. Bataryayı değiştir devam et.
Kanka donma kasma yapıyor ya yinede çünkü yeni çıkan uygulamaların ve güncellenen uygulamalar daha fazla işlemci ve ram istiyor açarken yada kullanırken yapıyor ama fazla belli etmiyor

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Ben buradayım. Biraz düşündüm de millet firmaya ne isim koysak yok yaratıcı falan olsun diyor adamlar Elma diye isim koymuş. Dünya'nın zirvesindeler.
Bildiğim kadarıyla logunun ısırılmış elma fikri olması Alan Turing'in elma ısırarak hayatına son vermesinden dolayı seçilmiş. Bu yüzden isim de Apple olmuş.

arkadaşlar iphone 6s kullanıcısıyım ve değiştirmeyi düşünüyorum iphone 11 ve s20 plus arasında kaldım ama bi sorunum evdeki wifi ye katılmıyor kafayı yicem ağ ayarlarını sıfırladım gene çözüm olmadı ve evde başka telefonlar çok iyi çekerken benimki modemin dibinden bile zor algılıyor wifi yi evde xs max var çok iyi çekiyor iphone 7 var çok iyi çekiyor note 10 plus var çok iyi çekiyor bunların hepsi senin telefonuna göre daha yeni o yüzden iyi çeker diceksiniz ama evdeki iphone 5 bile gayet iyi çekiyor sorun benim teledonda nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

arkadaşlar iphone 6s kullanıcısıyım ve değiştirmeyi düşünüyorum iphone 11 ve s20 plus arasında kaldım ama bi sorunum evdeki wifi ye katılmıyor kafayı yicem ağ ayarlarını sıfırladım gene çözüm olmadı ve evde başka telefonlar çok iyi çekerken benimki modemin dibinden bile zor algılıyor wifi yi evde xs max var çok iyi çekiyor iphone 7 var çok iyi çekiyor note 10 plus var çok iyi çekiyor bunların hepsi senin telefonuna göre daha yeni o yüzden iyi çeker diceksiniz ama evdeki iphone 5 bile gayet iyi çekiyor sorun benim teledonda nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim
dostum wifi entegresi değişecek
Mesaj otomatik birleştirildi:

İphone 11 alıyımmı yoksa iphone 12'yi bekleyeyimmi
paran yetiyorsa 12 yi bekle

IDisaster

Profesör
8 Plus kullanıyorum yükseltmeyi de asla düşünmüyorum nedeni ise
Tuşsuz bir iphone düşünemiyorum tuşsuz yapamam ben :D
256 gb modelini kullanıyorum alandan da bir sorunum olmuyor haliyle .
güzel telefon aldığıma da pişman değilim
Bende Burdayım :)

dragon_07

Üyecik
konu burasımı bilmiyorum ama şimdiden kusura bakmayın...

Apple kullanıcısıyım ( watch 5 -airpords pro - 11 pro ) kullanıyorum .
Taşınabilir kablosuz powerbank almak istiyorum fakat bunlara uyumlu bi powerbank şuan da mevcutmu ?örn' apple watch u veya airpods pro yu yanımda kablosuz şarj etmek istiyorum.. Bilgi verirseniz sevinirim..

Arkadaşlar artık kalite felan kalmamış ben yetkile servise param ile bataryamı değiştirmeye gittim telefonum 7 plus üç sene önce aldım diyorki faturası yok ise size hizmet vermiyoruz. Paramızla bile hizmet alamıyoruz. Yani dedim diyorsunuz ya git çakma ürün kullan yada telefonu çöpe at. Yaniye getirdiler. Hizmet bakımında çok kötü olmuş aldığınız telefon her an elinizde çöp olabilir haberiniz olsun. Kalite sıfıra inmiş

laliu

Üyecik
KESİNLİKLE ALMAYIN!!

Tamam Telefonları,Tabletleri vs. çok güzel gerçekten estetik olarak falan ancak çoook masraflı aile olarak apple kullanıcısı değiliz bi iPad air 2 var bir de ablam çok istediği için iphone 6s almıştık ilk başta fena değildi gerekli performansı size gayet yeterli oluyor ancak uzun vadeli kullanımda bir çok masrafı oluyor örneğin benim son 2-3 yıl içersinde yaşadıklarım:

1.-Şarj Sıkıntısı:

En büyük sıkıntılar burda başlıyor birincisi şarj aleti sürekli bozuluyor özellikle kablo yenisini almak tek çare oluyor orjinali de 50-100 değişiyor bu yüzden ttec gibi markaları tercih ediyoruz 20-30 tl ye yan sanayi kullanmayın orijinal alın diyolar napalım 5-6 aya bir bir kablo için bu kadar masraf mı yapalım?? İkincisi ilk kullanımlarda şarjları iyi gidiyor fakat sonra aşırı bir düşüş geliyor şarj olarak powerbank şart haline geliyor ANCAK günümüz telefonlarında 5-6 bin mAh telefonlar üretiyorlar bu sorunla karşılaşır mısınız bilmem şimdi ben daha bugün iPad Air ımı şarj ederken birden çalışmaz oldu baktım ilk başta sorun kablodaymış gibi gözüktü kabloda hasar olmamasına rağmen evde çalışır durumda diğer lightning kabloyu taktım biraz çalıştı onda da temazsızlık yaptı tam belirleyemesem de sorun sanırım şarj soketinde abi ben bir şey yapmıyorum kendi kendini bozuyor.!

2.- Cart Curt İşler:

Abi adam para kazanmak için illaki bir saçmalık buluyor misal adam telefona jack girişi koymuyor salak bir alet çıkarıyor lightningi jacka çeviren alet,kablo,otg ona da koyuyor parayı eee telefonda jack girişi çok temel kim olsa ihtiyacı olur e napacak o aleti alacak mecbur o parayı verecek çooooook saçma çook.

Diyelim ki tablete ya da telefona bir cihaz bağlıyacaksınız o bağlayacağınız cihazda mfi lisansı(apple ın bunu herhangi bir apple cihazında kullanabilmesi için verdiği izin gibi bir şey internette daha güzel açıklamalar bulabilirsiniz bu mfi la ilgili) bu lisansın olması gerekiyor bu lisansın olduğu ürünler de yine aşşırı pahalı oluyor.

3.- Dayanıksızlık

iPad air ın üstüne oturdum iPad büküldü ve bu bükülen kısmı elimle düzelttim yani elle bükülecek kadar dayanıksız iphone 6s de de yere düşmüştü ekran paramparça oldu şu an birçok android ürünlerde gorilla glas vs gibi koruma mantığı var tlf lerde yere düşse de çoğu zman bir şey olmuyor belki apple ın yeni telefonları da böyle sağlamdır ama hiç emin olamıyoıyorum.

4.-Gariplikler

Yine bir şey başıma geldi bu sefer de ağa bağlanıyor ama bir türlü çalışmıyor internet yokmuş gibi hiç bir şeyi yüklemiyorlar çözümüne baktığımda ağ ayarlarını sıfıramak diyordu yaptım oldu ama aynı şey sürekli başıma geliyor ve ben de sürekli ağ ayarlarını sıfırlıyorum

İzmire gezmeye gittik iPhone internete bağlanmadı ya niye olmuyor bu falan en son apple ı aradık dediler ki yok güvenlikti falan filan falan filan YA ARKADAŞ ben bir kafenin internetine bağlanıyorsam o güvensizliği kabul etmişimdir zaten sen ne diyon ki yani güvensizlik falan filan.

Bu Yazdıklarım Kullandığım modeller içindi yeni modeller hakkında pek bilgim yok çünkü takip etmiyorum artık ama YAZDIĞIM ŞİKAYETLER SADECE BENDE YOK İPADDE SIKINTI ÇIKIYOR YAZIYORUM GOOGLE A O SORUNLA ALAKALI BİRR SÜRÜ YAZI VE ÇÖZÜM YOLLARI ALLAHTAN O ÇÖZÜMLERİ BİZE AKTARAN ARKADAŞLAR VAR DA KENDİMİZ ÇÖZEBİLİYORUZ...
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone alacağınıza samsungun o paraya mükemmel telefonları var size daha az masraf çıkaracağından ve daha iyi performans sunacağından hiç şüphem yoktur

Son mesajlar