Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Merhaba dostlar, tüm iPhone kullanıcı kulüplerini bir araya getirdik. Artık iPhone markalı telefonlar ile ilgili, bütün paylaşımlarınızı ve sohbetlerinizi bu başlık üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

APPLE-IPhone-11-Pro-Max-256GB-Ak%C4%B1ll%C4%B1-Telefon-Ye%C5%9Fil
:: Isırılmış elmacılar nerede?

Son düzenleyen moderatör:

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Ben buradayım. Biraz düşündüm de millet firmaya ne isim koysak yok yaratıcı falan olsun diyor adamlar Elma diye isim koymuş. Dünya'nın zirvesindeler.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ben buradayım. Biraz düşündüm de millet firmaya ne isim koysak yok yaratıcı falan olsun diyor adamlar Elma diye isim koymuş. Dünya'nın zirvesindeler.
Adamlar yapmış ama gerçekten kaliteli yani.

osmanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
2008 yılından beri iphone kullanıyorum. Şirket batmadığı sürece kullanmayı düşünüyorum. :) Maddi durum elvermese bile yeni telefona şu an eski modellerde bile kasma donma yaşanmıyor. Bataryayı değiştir devam et.

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
2008 yılından beri iphone kullanıyorum. Şirket batmadığı sürece kullanmayı düşünüyorum. :) Maddi durum elvermese bile yeni telefona şu an eski modellerde bile kasma donma yaşanmıyor. Bataryayı değiştir devam et.
Kanka donma kasma yapıyor ya yinede çünkü yeni çıkan uygulamaların ve güncellenen uygulamalar daha fazla işlemci ve ram istiyor açarken yada kullanırken yapıyor ama fazla belli etmiyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bildiğim kadarıyla logunun ısırılmış elma fikri olması Alan Turing'in elma ısırarak hayatına son vermesinden dolayı seçilmiş. Bu yüzden isim de Apple olmuş.

Reaksiyon puanı
7,999
İphone 11 alıyımmı yoksa iphone 12'yi bekleyeyimmi
Kullanım amacınıza bağlı. Hava atmak için alıyorsanız bekleyin. Kullanımda iPhone 7 , 8 bile hiç bir sorun yaşatmadan kullanılabiliyor. Yani 11 alsanız da pişman olmazsınız performansı olsun kamerası olsun gayet başarılı.

Efee Şahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
arkadaşlar iphone 6s kullanıcısıyım ve değiştirmeyi düşünüyorum iphone 11 ve s20 plus arasında kaldım ama bi sorunum evdeki wifi ye katılmıyor kafayı yicem ağ ayarlarını sıfırladım gene çözüm olmadı ve evde başka telefonlar çok iyi çekerken benimki modemin dibinden bile zor algılıyor wifi yi evde xs max var çok iyi çekiyor iphone 7 var çok iyi çekiyor note 10 plus var çok iyi çekiyor bunların hepsi senin telefonuna göre daha yeni o yüzden iyi çeker diceksiniz ama evdeki iphone 5 bile gayet iyi çekiyor sorun benim teledonda nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

meraklıbey75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar iphone 6s kullanıcısıyım ve değiştirmeyi düşünüyorum iphone 11 ve s20 plus arasında kaldım ama bi sorunum evdeki wifi ye katılmıyor kafayı yicem ağ ayarlarını sıfırladım gene çözüm olmadı ve evde başka telefonlar çok iyi çekerken benimki modemin dibinden bile zor algılıyor wifi yi evde xs max var çok iyi çekiyor iphone 7 var çok iyi çekiyor note 10 plus var çok iyi çekiyor bunların hepsi senin telefonuna göre daha yeni o yüzden iyi çeker diceksiniz ama evdeki iphone 5 bile gayet iyi çekiyor sorun benim teledonda nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim
dostum wifi entegresi değişecek
Mesaj otomatik birleştirildi:

İphone 11 alıyımmı yoksa iphone 12'yi bekleyeyimmi
paran yetiyorsa 12 yi bekle

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
8 Plus kullanıyorum yükseltmeyi de asla düşünmüyorum nedeni ise
Tuşsuz bir iphone düşünemiyorum tuşsuz yapamam ben :D
256 gb modelini kullanıyorum alandan da bir sorunum olmuyor haliyle .
güzel telefon aldığıma da pişman değilim
Bende Burdayım :)

dragon_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu burasımı bilmiyorum ama şimdiden kusura bakmayın...

Apple kullanıcısıyım ( watch 5 -airpords pro - 11 pro ) kullanıyorum .
Taşınabilir kablosuz powerbank almak istiyorum fakat bunlara uyumlu bi powerbank şuan da mevcutmu ?örn' apple watch u veya airpods pro yu yanımda kablosuz şarj etmek istiyorum.. Bilgi verirseniz sevinirim..

Latiroz Kaipa

Müdavim
Reaksiyon puanı
636
Vestel Venus Z10 İOS kurdum arkasına elma resmi çizsem kabul edermisiniz?

Umiterdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar artık kalite felan kalmamış ben yetkile servise param ile bataryamı değiştirmeye gittim telefonum 7 plus üç sene önce aldım diyorki faturası yok ise size hizmet vermiyoruz. Paramızla bile hizmet alamıyoruz. Yani dedim diyorsunuz ya git çakma ürün kullan yada telefonu çöpe at. Yaniye getirdiler. Hizmet bakımında çok kötü olmuş aldığınız telefon her an elinizde çöp olabilir haberiniz olsun. Kalite sıfıra inmiş

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Kararmaya başlayan elma modelleri kabul ediliyor mu ?

laliu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
KESİNLİKLE ALMAYIN!!

Tamam Telefonları,Tabletleri vs. çok güzel gerçekten estetik olarak falan ancak çoook masraflı aile olarak apple kullanıcısı değiliz bi iPad air 2 var bir de ablam çok istediği için iphone 6s almıştık ilk başta fena değildi gerekli performansı size gayet yeterli oluyor ancak uzun vadeli kullanımda bir çok masrafı oluyor örneğin benim son 2-3 yıl içersinde yaşadıklarım:

1.-Şarj Sıkıntısı:

En büyük sıkıntılar burda başlıyor birincisi şarj aleti sürekli bozuluyor özellikle kablo yenisini almak tek çare oluyor orjinali de 50-100 değişiyor bu yüzden ttec gibi markaları tercih ediyoruz 20-30 tl ye yan sanayi kullanmayın orijinal alın diyolar napalım 5-6 aya bir bir kablo için bu kadar masraf mı yapalım?? İkincisi ilk kullanımlarda şarjları iyi gidiyor fakat sonra aşırı bir düşüş geliyor şarj olarak powerbank şart haline geliyor ANCAK günümüz telefonlarında 5-6 bin mAh telefonlar üretiyorlar bu sorunla karşılaşır mısınız bilmem şimdi ben daha bugün iPad Air ımı şarj ederken birden çalışmaz oldu baktım ilk başta sorun kablodaymış gibi gözüktü kabloda hasar olmamasına rağmen evde çalışır durumda diğer lightning kabloyu taktım biraz çalıştı onda da temazsızlık yaptı tam belirleyemesem de sorun sanırım şarj soketinde abi ben bir şey yapmıyorum kendi kendini bozuyor.!

2.- Cart Curt İşler:

Abi adam para kazanmak için illaki bir saçmalık buluyor misal adam telefona jack girişi koymuyor salak bir alet çıkarıyor lightningi jacka çeviren alet,kablo,otg ona da koyuyor parayı eee telefonda jack girişi çok temel kim olsa ihtiyacı olur e napacak o aleti alacak mecbur o parayı verecek çooooook saçma çook.

Diyelim ki tablete ya da telefona bir cihaz bağlıyacaksınız o bağlayacağınız cihazda mfi lisansı(apple ın bunu herhangi bir apple cihazında kullanabilmesi için verdiği izin gibi bir şey internette daha güzel açıklamalar bulabilirsiniz bu mfi la ilgili) bu lisansın olması gerekiyor bu lisansın olduğu ürünler de yine aşşırı pahalı oluyor.

3.- Dayanıksızlık

iPad air ın üstüne oturdum iPad büküldü ve bu bükülen kısmı elimle düzelttim yani elle bükülecek kadar dayanıksız iphone 6s de de yere düşmüştü ekran paramparça oldu şu an birçok android ürünlerde gorilla glas vs gibi koruma mantığı var tlf lerde yere düşse de çoğu zman bir şey olmuyor belki apple ın yeni telefonları da böyle sağlamdır ama hiç emin olamıyoıyorum.

4.-Gariplikler

Yine bir şey başıma geldi bu sefer de ağa bağlanıyor ama bir türlü çalışmıyor internet yokmuş gibi hiç bir şeyi yüklemiyorlar çözümüne baktığımda ağ ayarlarını sıfıramak diyordu yaptım oldu ama aynı şey sürekli başıma geliyor ve ben de sürekli ağ ayarlarını sıfırlıyorum

İzmire gezmeye gittik iPhone internete bağlanmadı ya niye olmuyor bu falan en son apple ı aradık dediler ki yok güvenlikti falan filan falan filan YA ARKADAŞ ben bir kafenin internetine bağlanıyorsam o güvensizliği kabul etmişimdir zaten sen ne diyon ki yani güvensizlik falan filan.

Bu Yazdıklarım Kullandığım modeller içindi yeni modeller hakkında pek bilgim yok çünkü takip etmiyorum artık ama YAZDIĞIM ŞİKAYETLER SADECE BENDE YOK İPADDE SIKINTI ÇIKIYOR YAZIYORUM GOOGLE A O SORUNLA ALAKALI BİRR SÜRÜ YAZI VE ÇÖZÜM YOLLARI ALLAHTAN O ÇÖZÜMLERİ BİZE AKTARAN ARKADAŞLAR VAR DA KENDİMİZ ÇÖZEBİLİYORUZ...

iPhone alacağınıza samsungun o paraya mükemmel telefonları var size daha az masraf çıkaracağından ve daha iyi performans sunacağından hiç şüphem yoktur

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
KESİNLİKLE ALMAYIN!!

Tamam Telefonları,Tabletleri vs. çok güzel gerçekten estetik olarak falan ancak çoook masraflı aile olarak apple kullanıcısı değiliz bi iPad air 2 var bir de ablam çok istediği için iphone 6s almıştık ilk başta fena değildi gerekli performansı size gayet yeterli oluyor ancak uzun vadeli kullanımda bir çok masrafı oluyor örneğin benim son 2-3 yıl içersinde yaşadıklarım:

1.-Şarj Sıkıntısı:

En büyük sıkıntılar burda başlıyor birincisi şarj aleti sürekli bozuluyor özellikle kablo yenisini almak tek çare oluyor orjinali de 50-100 değişiyor bu yüzden ttec gibi markaları tercih ediyoruz 20-30 tl ye yan sanayi kullanmayın orijinal alın diyolar napalım 5-6 aya bir bir kablo için bu kadar masraf mı yapalım?? İkincisi ilk kullanımlarda şarjları iyi gidiyor fakat sonra aşırı bir düşüş geliyor şarj olarak powerbank şart haline geliyor ANCAK günümüz telefonlarında 5-6 bin mAh telefonlar üretiyorlar bu sorunla karşılaşır mısınız bilmem şimdi ben daha bugün iPad Air ımı şarj ederken birden çalışmaz oldu baktım ilk başta sorun kablodaymış gibi gözüktü kabloda hasar olmamasına rağmen evde çalışır durumda diğer lightning kabloyu taktım biraz çalıştı onda da temazsızlık yaptı tam belirleyemesem de sorun sanırım şarj soketinde abi ben bir şey yapmıyorum kendi kendini bozuyor.!

2.- Cart Curt İşler:

Abi adam para kazanmak için illaki bir saçmalık buluyor misal adam telefona jack girişi koymuyor salak bir alet çıkarıyor lightningi jacka çeviren alet,kablo,otg ona da koyuyor parayı eee telefonda jack girişi çok temel kim olsa ihtiyacı olur e napacak o aleti alacak mecbur o parayı verecek çooooook saçma çook.

Diyelim ki tablete ya da telefona bir cihaz bağlıyacaksınız o bağlayacağınız cihazda mfi lisansı(apple ın bunu herhangi bir apple cihazında kullanabilmesi için verdiği izin gibi bir şey internette daha güzel açıklamalar bulabilirsiniz bu mfi la ilgili) bu lisansın olması gerekiyor bu lisansın olduğu ürünler de yine aşşırı pahalı oluyor.

3.- Dayanıksızlık

iPad air ın üstüne oturdum iPad büküldü ve bu bükülen kısmı elimle düzelttim yani elle bükülecek kadar dayanıksız iphone 6s de de yere düşmüştü ekran paramparça oldu şu an birçok android ürünlerde gorilla glas vs gibi koruma mantığı var tlf lerde yere düşse de çoğu zman bir şey olmuyor belki apple ın yeni telefonları da böyle sağlamdır ama hiç emin olamıyoıyorum.

4.-Gariplikler

Yine bir şey başıma geldi bu sefer de ağa bağlanıyor ama bir türlü çalışmıyor internet yokmuş gibi hiç bir şeyi yüklemiyorlar çözümüne baktığımda ağ ayarlarını sıfıramak diyordu yaptım oldu ama aynı şey sürekli başıma geliyor ve ben de sürekli ağ ayarlarını sıfırlıyorum

İzmire gezmeye gittik iPhone internete bağlanmadı ya niye olmuyor bu falan en son apple ı aradık dediler ki yok güvenlikti falan filan falan filan YA ARKADAŞ ben bir kafenin internetine bağlanıyorsam o güvensizliği kabul etmişimdir zaten sen ne diyon ki yani güvensizlik falan filan.

Bu Yazdıklarım Kullandığım modeller içindi yeni modeller hakkında pek bilgim yok çünkü takip etmiyorum artık ama YAZDIĞIM ŞİKAYETLER SADECE BENDE YOK İPADDE SIKINTI ÇIKIYOR YAZIYORUM GOOGLE A O SORUNLA ALAKALI BİRR SÜRÜ YAZI VE ÇÖZÜM YOLLARI ALLAHTAN O ÇÖZÜMLERİ BİZE AKTARAN ARKADAŞLAR VAR DA KENDİMİZ ÇÖZEBİLİYORUZ...

iPhone alacağınıza samsungun o paraya mükemmel telefonları var size daha az masraf çıkaracağından ve daha iyi performans sunacağından hiç şüphem yoktur
Kardeşim bildiğin kişisel sorunlarını yazmışsın şuraya . 1.5 yıldır 8 plus kullanıyorum pil sağlığı %91 . sağlıklı kullanmayı doğru dürüst kullanmayı bilmiyorsan tabi şarj sıkıntısı çekersin . Gelmiş dayanıksızlık diyor . Kılıf ve kırılmaz cam taktırdıktan sonra hiçbir şey olmaz. Apple nin orjinal kılıfını ve telefoncudan taktırdığım tam ekran bi kırılmaz cam kullanıyorum. Gece yatarken film izlerken hep düşürüyorum yataktan ( yatak da büyük baya benim yerden baya yüksekte )
Sabah kalkıyorum , her sabah yerden alıyorum telefonu hiçbişey olmuyor. Gelmiş tabletin üstüne oturdum büküldü diyosun tablet zaten büyük bir cihaz sadece ortasına sert bir baskı da metal plaka tabiki yamulacak . Telefonda öyle bir sorun yok . 1.5 Yıldır hiçbir sorun yaşatmadı bana telefonum. çokta memnunum . Kişisel bir yargı seninki herkes yaşacak diye bir kaide yok !

laliu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Kardeşim Giriyorum Google a her türlü soorunu benim gibi birçok kişi yaşıyor iphone un kendi kılıfını alırsan BİR ZAHMET KIRILMASIN KARDEŞ kaç para vermişsindir ona?!

iPad üstüne oturunca tabi yamulacak?? ANLAYAMADIM AÇIKÇASI

Herkes Yaşayacak Demiyoruz Zaten ama benim gibi bir çok insan yaşıyorsa siz de yaşayabilirsiniz ayrıca tableti de gayet düzgün kullanıyorum.
.
.

sting1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İphone 6 plusun kutusundan çıkan şarj kablosunu, şu an iphone x imde kullanıyorum hala. Bir de apple tv den çıkan şarj kablosu var. O da kutusunda duruyor. Evet kablonun biraz hassas olduğunu kabul ediyorum ama dikkatli kullanınca 6. yılında ben hala sapasağlam kullanıyorum???
Eğer ki akşam şarja takıp, telefonu sabah şarjdan çekersen, pil yüzdesine bakmadan canın istedikçe şarja takarsan vs. pil sağlığını bir ayda da 85 lere düşürebilirsin. Özel bir gayrete gerek yok. Bunu hangi markada yaparsan yap batarya mantığı aynıdır. Marka farketmez yani bataryayı öldürmek için.
İpadi üzerine oturmak için aldıysanız tabii ki tercihinize saygı duyarım ancak o zaman büküldüğü için şikayet etmeniz yersiz olur. Koca tablet camı, ekran dokunmatiği kırılmamış, düzeltip kullanmaya devam etmişiniz. Bence apple çok sağlam yapmış ki kırılan bir yeri olmamış, teşekkür etmeniz lazımken.. ha ben marka savunucusu değilim, öyle algılamayın. Bu yaşadıklarınızı “hor kullanma sonucu her markada yaşanılacak problem” olarak nitelendirmek daha doğru olur. Objektif eleştiriler değil, tamamen kişisel ve kullanıma bağlı sorunlar.
Mesela o internete bağlanma problemi cihazınızla alakalı. Servise gönderip düzeltilmesini isteyebilirdiniz. Apple sattığı malın arkasında duran ender markalardan. Gereğini mutlaka yapardı. Mesela ben saatimi iki kere servise gönderdim, ikisinde de yeni cihaz gönderdiler garanti kapsamında. Haklı eleştirilerde bulunun, hak verelim..

laliu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
İphone 6 plusun kutusundan çıkan şarj kablosunu, şu an iphone x imde kullanıyorum hala. Bir de apple tv den çıkan şarj kablosu var. O da kutusunda duruyor. Evet kablonun biraz hassas olduğunu kabul ediyorum ama dikkatli kullanınca 6. yılında ben hala sapasağlam kullanıyorum???
Eğer ki akşam şarja takıp, telefonu sabah şarjdan çekersen, pil yüzdesine bakmadan canın istedikçe şarja takarsan vs. pil sağlığını bir ayda da 85 lere düşürebilirsin. Özel bir gayrete gerek yok. Bunu hangi markada yaparsan yap batarya mantığı aynıdır. Marka farketmez yani bataryayı öldürmek için.
İpadi üzerine oturmak için aldıysanız tabii ki tercihinize saygı duyarım ancak o zaman büküldüğü için şikayet etmeniz yersiz olur. Koca tablet camı, ekran dokunmatiği kırılmamış, düzeltip kullanmaya devam etmişiniz. Bence apple çok sağlam yapmış ki kırılan bir yeri olmamış, teşekkür etmeniz lazımken.. ha ben marka savunucusu değilim, öyle algılamayın. Bu yaşadıklarınızı “hor kullanma sonucu her markada yaşanılacak problem” olarak nitelendirmek daha doğru olur. Objektif eleştiriler değil, tamamen kişisel ve kullanıma bağlı sorunlar.
Mesela o internete bağlanma problemi cihazınızla alakalı. Servise gönderip düzeltilmesini isteyebilirdiniz. Apple sattığı malın arkasında duran ender markalardan. Gereğini mutlaka yapardı. Mesela ben saatimi iki kere servise gönderdim, ikisinde de yeni cihaz gönderdiler garanti kapsamında. Haklı eleştirilerde bulunun, hak verelim..

Sizden daha anlamlı şeyler yazmanızı beklerdim açıkçası pardon ama iPad i üstüne oturmak için aldıysanız ne demek oluyor ya? Yanlışlıkla oturdum ve kesinlikle bükülmemesi gerekti o kadar seet bi darbe vs olmadı ve kasa bildiğiniz içine doğru yamuk tamam ben kabul ediyorum hor kullandım özellikle şarj konusunda ancak yani şu ağ konusu falan bilmiyorum yani ağ konusunda ne yapabilirler ki hiç sevmiyorum açıkçası birr çok profesyonelle konuştum profesyonel dedipim basit adamlar mağaza çalışanları vs değil bu işten gerçejten anlayan adamlar hepsii bana katılıyor ve hiçbiri apple ürünü kullanmıyor ben de kullanmayavağım bir daha bu bana ders oldu ve canıma tak etti artık...

Okumayı biliy
Ayrıca Anlamlı okursanız Ben kişisel sorunlarımdan da bahsettim objektif fikirkerden de bahsertim mfi gibi ayrıca şu anda sizin de konuşmalarınızın kişisel dişüncelerden farkınız yok

Haklı eleştirilerde bulunun hak verelim demişsiniz ancak sizin gibi bir SAYGISIZIN hakkına ihtiyacım yok teşekkürler

Son düzenleme:

sting1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Servisler bunun için var. Servise gönderip bu internet sorunu için çözüm bulamadıysanız eğer, o zaman haklısınız derim. Kaldı ki internet sorununuzla ilgili apple falan savunmadım. Servis elbet yapılması gerekeni yapar. Göndermeden bilemezsiniz ne olacağını. Kullanmamak sizin kişsel tercihiniz, tabii ki de kullanmayın bundan sonra. Ben sadece kişisel ve kullanımınızla alakalı sorunları, bu markaya ait kalıplaşmış sorunlar gibi ifade etmenizi eleştirdim. Saygısızlık da yapmadım açıkçası. Yazdığım metni okuyabilirsiniz..
Sonrasında bunu ikili diyaloğa dönüştürmeyin lütfen..

laliu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Servisler bunun için var. Servise gönderip bu internet sorunu için çözüm bulamadıysanız eğer, o zaman haklısınız derim. Kaldı ki internet sorununuzla ilgili apple falan savunmadım. Servis elbet yapılması gerekeni yapar. Göndermeden bilemezsiniz ne olacağını. Kullanmamak sizin kişsel tercihiniz, tabii ki de kullanmayın bundan sonra. Ben sadece kişisel ve kullanımınızla alakalı sorunları, bu markaya ait kalıplaşmış sorunlar gibi ifade etmenizi eleştirdim. Saygısızlık da yapmadım açıkçası. Yazdığım metni okuyabilirsiniz..
Sonrasında bunu ikili diyaloğa dönüştürmeyin lütfen..
Açıkçası benim kişisel sorunum mu kalplaşmış sorun mu tartışılır ikisi de olabilir ben hor kullandığımı kabul ediyorum iPadi üstüne oturmak için aldıysanız kısmında da büyük saygısızlık yaptığınızı düşünüyorum...

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
Bir arı yaşamı boyumca en fazla 1 çay kaşığı bal yapar.

Srslmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Adamlar yapmış ama gerçekten kaliteli yani.
Haklısın
Bi ara iphone 5S kullanıyordum
Kamerası falan çok iyidi sağlamdı
Ekranı küçük diye galaxy M10 almayı tercih ettim
İlk başlarda iyidi de sonradan sıkıntı yaratmaya başladı (kamera,pil vs)
İphone 6s Plus bakıyorum şimdi
Hem Android den kurtulmak istiyorum
Hemde birisinin inadına almak istiyorum (Alırsam gözüne sokucam onun)

laliu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Haklısın
Bi ara iphone 5S kullanıyordum
Kamerası falan çok iyidi sağlamdı
Ekranı küçük diye galaxy M10 almayı tercih ettim
İlk başlarda iyidi de sonradan sıkıntı yaratmaya başladı (kamera,pil vs)
İphone 6s Plus bakıyorum şimdi
Hem Android den kurtulmak istiyorum
Hemde birisinin inadına almak istiyorum (Alırsam gözüne sokucam onun)
5s in ekranı yeterince küçük değil mi neden m10 u ekrandan dolayı tercih ettiniz?

5s in ekranı yeterince küçük değil mi neden m10 u ekrandan dolayı tercih ettiniz?
Tamam şimdi anladım demek istediğiniziizi