Linux Windows'a 5 yıl içinde yetişebilir

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Şimdide bu şekilde mi kışkırtmaya çalışıyorsun.

Önce paramız var her şeyi alırız havasıyla insanlara tepeden bakıyordunuz.
Sonra sadece paranız olduğunu fakat hiç bilgi sahibi olmadığınızı ortaya çıkarttınız.
Şimdi de kendi çapınızda dalga geçmeye çalışarak kışkırtmaya çalışıyorsunuz.

MaviAteş, uğraşmaya bile değmez. :wink:
Değer değer gelin üstüme hadi.:D

MaviAteş sana gülüyorum şu an:D

Jequares sana saygım sonsuz

Forumda topu topu 20 Linuxçu var onlarda bir şey bilmiyor:D

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
ALMİ sen de bildiğini sanıyorsun ama daha Türkçe'yi doğru kullanamıyorsun.

Forumda topu topu 20 Linuxçu var onlarda bir şey bilmiyor.

değil

Forumda topu topu 20 Linuxçu var onlar ''da'' bir şey bilmiyor.

Yazılır.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
smiley konu türkcemiydi :) ben almayim dogal olarak benim türkcem iyi degil ,yani konusma daha dogrusu yazma hakkina sahip degilim ,biz burda kimseyi rencide olsun diye birseyler savunmuyoruz .sonucta burasi bir türkce dil kurumunun düzenledigi bir forum degil,bu arada
bir sey bilmyioruz ve linuxsu savunuyoruz ,demekki linux kullanamk okadar denildigi kadar zor olmasa gerek ;)

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
ALMİ sen de bildiğini sanıyorsun ama daha Türkçe'yi doğru kullanamıyorsun.

Forumda topu topu 20 Linuxçu var onlarda bir şey bilmiyor.

değil

Forumda topu topu 20 Linuxçu var onlar ''da'' bir şey bilmiyor.

Yazılır.
SmiLey bana yazdığın doğru bir şey olsaydı bu kadar sert çıkmazdım.Affet!

Forumda topu topu 20 Linuxçu var onlarda bir şey bilmiyor. cümlesine gelelim.

İlk -da olan kelimede problem yok hem fikiriz.
İkinci -da olan yeri cümle çıkaralım anlamlı oluyor mu?

Forumda topu topu 20 Linuxçu var onlar bir şey bilmiyor oldu cümlemiz.Evet şu an anlamlı gelebilir.Tabi sen ilkokul öğrencisi olduğun için sadece sadece oldu mu olmadı mı diye bakarsın.
Ordan -da yı çıkarınca anlam daralıyor ve daralma sonuncu başka yere yönlenirse -da bitişik yazılır.Bunu da yazılıda kullan.Tabi ilkokul değil üniversite de işine yarayacak çünkü ilkokul da hiç bir şey doğru öğretilmez.Yalanlar üzerine kuruludur.Bunu Hocana da sor!

Ve zekanı kontrol et!

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Yok ben de zaten genele söylemiyorum üstüne alınma sadece ALMİ :D

O da şaka maksatlı:D

---------- saat 16:33 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:31 eklenmişti ----------

SmiLey bana yazdığın doğru bir şey olsaydı bu kadar sert çıkmazdım.Affet!

Forumda topu topu 20 Linuxçu var onlarda bir şey bilmiyor. cümlesine gelelim.

İlk -da olan kelimede problem yok hem fikiriz.
İkinci -da olan yeri cümle çıkaralım anlamlı oluyor mu?

Forumda topu topu 20 Linuxçu var onlar bir şey bilmiyor oldu cümlemiz.Evet şu an anlamlı gelebilir.Tabi sen ilkokul öğrencisi olduğun için sadece sadece oldu mu olmadı mı diye bakarsın.
Ordan -da yı çıkarınca anlam daralıyor ve daralma sonuncu başka yere yönlenirse -da bitişik yazılır.Bunu da yazılıda kullan.Tabi ilkokul değil üniversite de işine yarayacak çünkü ilkokul da hiç bir şey doğru öğretilmez.Yalanlar üzerine kuruludur.Bunu Hocana da sor!

Ve zekanı kontrol et!

İlkokulda değilim ALMİ.Ve emin ol bu tartışma uzamaması için egon haklıdır diyorum.Zaten bu yorumu yazan sen değil egon:D Her neyse bu arada Divan Edebiyatı üzerine uzmanlık yapıyorum.Neyin ne olduğunu iyi bilirim.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Yok ben de zaten genele söylemiyorum üstüne alınma sadece ALMİ :D

O da şaka maksatlı:D

---------- saat 16:33 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:31 eklenmişti ----------

İlkokulda değilim ALMİ.Ve emin ol bu tartışma uzamaması için egon haklıdır diyorum.Zaten bu yorumu yazan sen değil egon:D Her neyse bu arada Divan Edebiyatı üzerine uzmanlık yapıyorum.Neyin ne olduğunu iyi bilirim.
Vayy vayy vayyy inanılmaz bana bir kanıt gösterirsen ikna olurum

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
sert kayaya cartin almi ;)
Ama bende bir dağım ne olucak?:D

Neyse konu amacı dışına çevirdik ben susuyorum.Bu arada Smiley senden kanıt bekliyorum bana özelden ulaş.

Smiley birbirimizden bir şey aramak için uğraşıyorsak ben bir şey buldum bana o kadar Türkçe dersi verdin peki senin adın neden İngilizce onu söyle madem bu kadar seviyorsun Türkçeyi?

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
ALMİ bu nicki bitsoup.org'da(kaliteli bir torrent sitesi) kullandım.Orası uluslararası bir siteydi ve beni böyle tanıdırlar.Yani bir nevi üstüme yapıştı...

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
@ALMİ

bu forumda linuxcu yok bu forumda linux fanatikleri var

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
@ALMİ

ALMİ'nin seni çok iyi anlayacağını düşünüyorum. Çünkü kendisinden pay biçecektir. Kendisinin, kendisine faydası olmayan Microsoft fanatikliğini yaptığından yola çıkacaktır.

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
ALMİ sakın üstüne pay çıkarma senin cevap yazmana gerek yok HapS Linux'u iyi biliyor ama sen yakınından geçmişsin ustayım diyorsun:D

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Değer değer gelin üstüme hadi.:D

MaviAteş sana gülüyorum şu an:D

Jequares sana saygım sonsuz

Forumda topu topu 20 Linuxçu var onlarda bir şey bilmiyor:D

Bana saygın sonsuz ama bu sonsuz saygından bir gram bile adıma ayıramamışsın ki "Jequares" yazmışsın.

Ayrıca bana sonsuz saygın olsaydı, forumdaki 20 (!) Linux'çunun bir şey bilmediğini iddia etmezdin. Birine saygın varsa, tümüne saygın vardır. Beni de o bir şey bilmeyen 20 (!) Linux'çudan biri saymanı ve bundan sonra bana bu duruma göre saygı göstermeni isterim. Çünkü forumdaki 20 (!) Linux'çuya saygı göstermeyip bana sonsuz (!) saygı gösterirsen, kendimi aşağılık bir pislik gibi hissederim.

@ALMİ

Bu forumda Linux fanatikleri var. Onlardan biri de sensin HapS.

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
aboo konuya bak ne zaman yazdınız bu kadar mesajı bn bukadar yazı yazıldıgını tahmin etmemiştim :D

her halde almi karıştırmış ortalıgı linuxcuların bildigi kadar windowscular bile cok ii olurdu

bu arada ne zaman bu ayrım yapılmaya başlandı forumda linuxcu ve windowscu die

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
aboo konuya bak ne zaman yazdınız bu kadar mesajı bn bukadar yazı yazıldıgını tahmin etmemiştim :D

her halde almi karıştırmış ortalıgı linuxcuların bildigi kadar windowscular bile cok ii olurdu

bu arada ne zaman bu ayrım yapılmaya başlandı forumda linuxcu ve windowscu die

bak ben diyorum linuxcu windowscu savaşı bu forumda olacak:D

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
ben ikisinide kullanma taraftarım ortada mı kaldım :blink::blink:

sanırım linux u sececeğim :D

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
yok yaa ne savaşı :D
atışıyoruz arada, benim hoşuma gidiyor seviye düşmediği sürece

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ben ikisinide kullanma taraftarım ortada mı kaldım :blink::blink:

sanırım linux u sececeğim :D

tercih meselesi:thumbup:

---------- saat 20:52 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:50 eklenmişti ----------

yok yaa ne savaşı :D
atışıyoruz arada, benim hoşuma gidiyor seviye düşmediği sürece

dediğin gibi seviye düşmedikce tartışma iyidir çünkü bilmeyenler her iki tarafıda dinleyip bilgisini arttırabilirler.:thumbup1:

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
bu tür siteler cok yararlıdır yeterki kısıır tartışmalar yaşanmasın olayın uzaklaştıgı anla mod ların devreye girmesi lazım ilk formatımı bi forumda resimli olarak verilmiş ordan takip ederek attım hatta win 7 ni bile kurulumunu resimli olarak inceledim yani hepimizin bir birimize ihtiyacımız var bilmedigimiz konular anca bu şekilde bir birimizi geliştirebilirz

aynı torent gibi seed edelim arkadaşlar :D :lol:

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu tür siteler cok yararlıdır yeterki kısıır tartışmalar yaşanmasın olayın uzaklaştıgı anla mod ların devreye girmesi lazım ilk formatımı bi forumda resimli olarak verilmiş ordan takip ederek attım hatta win 7 ni bile kurulumunu resimli olarak inceledim yani hepimizin bir birimize ihtiyacımız var bilmedigimiz konular anca bu şekilde bir birimizi geliştirebilirz

aynı torent gibi seed edelim arkadaşlar :D :lol:

dediklerine tamamen katılıyorum. benim seviye düşüklüğü dediğim olay adam yazdıklarının yanlış olduğunu bildiği halde doğruymuş gibi yazarak bilmeyenleri yanlış yönlendiriyor. bu gibi hataların olmaması lazım.

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Keşke herkes linux kullansa, o zaman bazıları cebi dolduramaz. Tamamen alışkanlık meselesi bu. Lİnux daha iyi olabilir ama alışık değiliz....

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
seni kesinlikle anlıyorum ikspi
bazı linuxçuler bile alışkanlıklarından bir distro'dan vazgeçemiyorlar mesela
adam diyor ki alıştığı için ubuntu'dan başka linux distrosunu denemeye korkuyormuş
dedim siz böyle yaparsanız windowsçular ne yapsın :D

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
temel 3 tane dağıtım var diğerleri bunların yavrularıdır hal böyleyken 330 tane dağıtım değiştirmenin bi manası yok

ve ayrıca realmanager beni senmi şilayet ettin yüce sdn yönetimine bir user in balonu patlatmışım saçına sakız yapıştırmışım :D

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
@realmanager

senin yüzünden yarından itibaren 3 aylığına forumdan uzaklaştırılıyorum

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
@realmanager

senin yüzünden yarından itibaren 3 aylığına forumdan uzaklaştırılıyorum
Bu doğruysa lanet olsun sana realmanager zaten bende istedim Troy dan banlanmayı en azında içimde kalmasın senin ...........................

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
HapS o konuda ben de şikayet etmiştim adama resmen hddyi biçimlendirecek kodu verdin ya onu birileri yazsa...

---------- saat 22:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:05 eklenmişti ----------

Bu doğruysa lanet olsun sana realmanager zaten bende istedim Troy dan banlanmayı en azında içimde kalmasın senin ...........................

Hey sana ne oluyor.Sen cin olmadan şeytanlık mı yapacan?Önce edepli mesaj yaz.Edepli konuş ve olayı incele.HapS yardım isteyen birine hdd biçimlendirme kodu vermişti.Hem de bunu gizleyerek.Realmanager uyarmasa...Neyse ALMİ çocukluğuna veriyorum ve seni şikayet ediyorum.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Haydaaa Konu Nerden Nereye Kaymış :(
Gerçekten mi Tamer 3 Ay Uzaklaştırmamı Aldın ?

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
HapS o konuda ben de şikayet etmiştim adama resmen hddyi biçimlendirecek kodu verdin ya onu birileri yazsa...

---------- saat 22:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:05 eklenmişti ----------

Hey sana ne oluyor.Sen cin olmadan şeytanlık mı yapacan?Önce edepli mesaj yaz.Edepli konuş ve olayı incele.HapS yardım isteyen birine hdd biçimlendirme kodu vermişti.Hem de bunu gizleyerek.Realmanager uyarmasa...Neyse ALMİ çocukluğuna veriyorum ve seni şikayet ediyorum.
Ben zaten banlanıcam:D Şikayet etmene gerek yok