LG G2 Kullanıcıları Kulübü

SahabMert

Doçent
6 Şubat 2014
750
0
16
[MENTION=383050]kocaman1321[/MENTION] Hocam ben Optimus G3 1.2 rom kullanıyorum şarj sıkıntısından dolayı stock rom dönmek istiyorum fakat benim pc hata veriyordu [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] çözümü bilmiyordu sen yapmıştın iftardan sonra müsait olursan rom u yükleyebilirmisin rica etsem ?

Sucrofe

Müdavim
Müdavim
1 Nisan 2014
3,270
677
293
stock kitkat yüklü zaten de bu almanya, ingiltere italya romlarının 20a 20b 20c 20d felan onların linki, nasıl flashlandığı birde şu 10 c stock rom muydu hangisiyse linkini öğrenmek istedim hem sonuçta cihazı ben kullanacağım hangi romu kullanacağım sizin için önemli değil sadece linkleri verir misiniz dedim...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

garanti dışı kalacak mı flashlayınca o da önemli

bir de g2 için g3 romu var mı veya g2 için smart notice uygulaması var mı?

G2 için G3 ROM'u var ve G3 ROM'unun içinde Smart Notice var ama bir zaman sonra tökezliyor. Ben kullanmıyorum şahsen. G3 ROM'u flashlayacaksanız root gerekir ve garanti dışına çıkar. Ama mesela Almanya 20d flashlarsanız root gerekmez ve garanti dışına da çıkmaz.

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
[MENTION=383050]kocaman1321[/MENTION] Hocam ben Optimus G3 1.2 rom kullanıyorum şarj sıkıntısından dolayı stock rom dönmek istiyorum fakat benim pc hata veriyordu [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] çözümü bilmiyordu sen yapmıştın iftardan sonra müsait olursan rom u yükleyebilirmisin rica etsem ?

Olur bakarız :)

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
arka kapağı değişsende farketmez resimde sol tarafta dişler var onlar alıyor şarjı :) en azından ben öle biliyom :)
511289593529.jpg

loverless

Cezalı
Cezalı
27 Temmuz 2014
24
0
1
donanimsal birsey yazilimla olmaz zaten arkadaslarinda dedigi gibi Nfc anteni gibi bir sistem olmasi lazim... zorrr...

SahabMert

Doçent
6 Şubat 2014
750
0
16
[MENTION=383050]kocaman1321[/MENTION] ve arkadaşlar g3 1.2 den almanya 20d rom a geçtik biraz önce ama ekran açılmıyor sureklı com.android. işlemi durduruldu diyor ne yapmam lazım

Ellien

Öğrenci
11 Haziran 2014
16
0
1
Arkadaşlar ben son gelen temmuz guncellemesini yaptım. Fakat aşırı bir ısınma,şarj yeme ve sebekede problemler meydana geldi. Güncelleme yapan arkadaşlardan da böyle oldu mu?

Birde ben telefonu fabrika yararlarına dondurmayı düşünüyorum telefonun içindeki resimler ve müzikler silinir mi?

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Arkadaşlar ben son gelen temmuz guncellemesini yaptım. Fakat aşırı bir ısınma,şarj yeme ve sebekede problemler meydana geldi. Güncelleme yapan arkadaşlardan da böyle oldu mu?

Birde ben telefonu fabrika yararlarına dondurmayı düşünüyorum telefonun içindeki resimler ve müzikler silinir mi?

Isınma problemi kronik bir sorun çoğu g2'de var, şarj olayını Almanya 20D romu ile bir nebze hafifletebilirsiniz şebeke sorununuda Almanya 20D romuna geçince düzeliceğini düşünüyorum.

Hard reset veya Fabrika ayarlarına dönmek size bir şey kazandırmayacaktır + her şeyiniz silinir evet.

Burdan almanya 20d romunu nasıl yükleyeceğiniz anlatılmış: http://forum.shiftdelete.net/lg/362407-[rehber]-lg-g2-4-4-2-kitkat-surum-yukleme.html

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
Isınma kronik bir sorun değildir kitkatın işlemciyi jb ye göre fazla yormasndan kaynaklaniyo

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Bilgi için tesekkurler. Rom atmam cihazı garanti den çıkartır mi ?

Stock rom olduğu taktirde çıkartmaz yani orjinal.

Isınma kronik bir sorun değildir kitkatın işlemciyi jb ye göre fazla yormasndan kaynaklaniyo

Isınma kronik, yeni cihazlarda yok eskilerde var ve ısınma sorunu olan bir cihazda bende var internette gezerken bile cayır cayır olabiliyor ekran parlaklığı %40larda olmasına rağmen zaten %100' çıkartmak imkansız direk %90'a atıyor çok ısınmış diye.

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
Stock rom olduğu taktirde çıkartmaz yani orjinal.

Isınma kronik, yeni cihazlarda yok eskilerde var ve ısınma sorunu olan bir cihazda bende var internette gezerken bile cayır cayır olabiliyor ekran parlaklığı %40larda olmasına rağmen zaten %100' çıkartmak imkansız direk %90'a atıyor çok ısınmış diye.

4.2.2 atn bakalm ısınıyor mu kronik diye bir şey yok benimkide 403k ama yine ısınıyor kitkatta yazılımla alakalı son seri olması değil roma bağlı ısınma sonuçta tüm cihazlarda aynı işlemci kullanıyor yeni serilerde iç yapının değişeceğini sanmıyorum

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
4.2.2 atn bakalm ısınıyor mu kronik diye bir şey yok benimkide 403k ama yine ısınıyor kitkatta yazılımla alakalı son seri olması değil roma bağlı ısınma sonuçta tüm cihazlarda aynı işlemci kullanıyor yeni serilerde iç yapının değişeceğini sanmıyorum

Ben sanırım anlatamadım :) 4.2.2 attıktan sonra ısınmıyorsa elime ne geçiyor? kitkatı sorunsuz kullanamadıktan sonra elime geçen bir şey yok maalesef.

Oyun açsam kitkatın performansı için cihaz daha fazla ısınıyor ve ısınmadan dolayı şarj + performans kaybı yaşıyorum bunuda en aza indiren cm11 romu.

Jb de ısınıyor fakat kk kadar değil ama sonuçta ısınıyor ve kitkata göre pek performanslı değil o sürümde de performans kaybı var, kitkatta hız var ama ısınmadan dolayı yine performans kaybı var kısaca bu bir kronik sorundur :)

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
Ben sanırım anlatamadım :) 4.2.2 attıktan sonra ısınmıyorsa elime ne geçiyor? kitkatı sorunsuz kullanamadıktan sonra elime geçen bir şey yok maalesef.

Oyun açsam kitkatın performansı için cihaz daha fazla ısınıyor ve ısınmadan dolayı şarj + performans kaybı yaşıyorum bunuda en aza indiren cm11 romu.

Jb de ısınıyor fakat kk kadar değil ama sonuçta ısınıyor ve kitkata göre pek performanslı değil o sürümde de performans kaybı var, kitkatta hız var ama ısınmadan dolayı yine performans kaybı var kısaca bu bir kronik sorundur :)

Isınmayan telefon varda ben mi bilmiyorum performans isteyen kitkatın ısısına dayancak kronik sorun olsa rom farketmezsizin ısınır jb böyle ısındığını hiç hatrlamiom

/xo/

Müdavim
Müdavim
3 Haziran 2013
6,131
226
243
Isınmayan telefon varda ben mi bilmiyorum performans isteyen kitkatın ısısına dayancak kronik sorun olsa rom farketmezsizin ısınır jb böyle ısındığını hiç hatrlamiom
Benim G2 ısınmıyor bro, hatırlatayım dedim :D İşin sırrını buldum ben. Ya altın sarısı, ya da kırmızı alınca sorun olmuyor.

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228

Yine anlatamadım galiba :)

Her telefon ısınıyor, z2 m8 iphone 5s g3 vs. Ama 310K serisi kullanıyorum ısısı normal değil, tamem gayet performanslı olabilir ama aşırı ısındığında mesela RR3'de kesintisiz 40dk oynadığımda olması gereken ısı değerinin çok üstüne çıkıyor ve ana ekrana dönüp sayfa geçişleri veya menü geçişleri yaptığımda takılmalar kasılmalar oluyor.

Sanırım bir incelemede duymuştum ısındığı zaman çekerdek hızları düşüyormuş buda telefonun ısısının düşmesine yardımcı oluyormuş fakat performans kaybı yaşıyormuşuz diye söylendi.

Demek istediğim de işte bu kitkatta hız var ama hız belli bir yerde çalışıyor mesela internette gezerken işlerinizi yaparken hızlı güzel çalışıyor ısınıyorda ama iş oyuna geldiğinde ısı internette gezdiğimiz ısıdan fazla oluyor ve çekerdek hızları düşüyor performans kaybı yaşıyoruz.

Jb nin hız problemi var kitkata göre ama ısınma problemi çok az kitkata göre, kitkatın hızı jbye göre çok daha iyi ama ısınma problemi var ısınma problemide normal kullanımda hani internet vs sıkıntı çıkmıyor iş oyuna gelince belli bir süreden sonra telefon delirmeye başlıyor.

CM11 kullanırken bu sorunları en aza indirmişti hiç yoktan oyunda aşırı ısınmadan sonra ana ekrana dönüp sayfa geçişi yaptığımda takılmalar olmuyordu.

Bence bunun nedeni sadece kitkatın performansı değil birazda stock romdan kaynaklanıyor, cm11'de aldığım performansı ve stabiliteyi g2 stock romunda pek alamıyorum buda kronik sorun gibi gözüküyor açıkçası.

Benim G2 ısınmıyor bro, hatırlatayım dedim :D İşin sırrını buldum ben. Ya altın sarısı, ya da kırmızı alınca sorun olmuyor.

Bende senden bahsetmiştim telefonların ısınmıyor ne güzel işte :) ama belli serilerde bu sorun mevcut, 310K serisi var bende ve bu sorun mevcut maalesef.

[MENTION=350013]memogoren[/MENTION] Yeni cihazında radyo desteği varmı? 310K serisi kullanıyorum radyo desteğim var sorunsuz kullanabiliyorum eğer sen kullanamıyorsan demek ki yeni üretimlerde radyo desteği kaldırılırken bu ısı sorununa yol açan sorun düzeltilmiş demektir aklıma bir fikir gelmiyor bundan başka :)