LG G2 Kullanıcıları Kulübü

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Baseband hakkında tam bilgiye sahip değilim halen gizemini koruyor, sağdan soltan duyduğum kadarı ile çekim ile ilgili bir şeymiş wifi 3g sinyaller vs kısaca yükleyin deniliyorsa yüklemek lazımmış, daha iyisi kötüsü yok Kitkat için olanı var verilmişi bunu kullanmamız gerekiyor :) Vınn'dan Wifi ile bağlanıyorsunuz dimi? Vının wifi dağıtım gücü ne kadardır bilemiyorum ama ben modemden bağlanıyorum G2 ile alt kattan bile çekiyor.
wifi ile değil kablo ile uzatma kablosuyla penceresinin dışına bağladım anca öyle 3g çekiyor, saniyede 50kb indiriyor :D :D baseband için çok çalışılması lazım bunun için lg mesaj atılması lazım, eğer 2gnin olduğu bir yere giderseniz anlarsınız, şebeke kafayı yiyor. 3gnin çektiği şehirlerde hiç bir sıkıntı yok

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
wifi ile değil kablo ile uzatma kablosuyla penceresinin dışına bağladım anca öyle 3g çekiyor, saniyede 50kb indiriyor :D :D baseband için çok çalışılması lazım bunun için lg mesaj atılması lazım, eğer 2gnin olduğu bir yere giderseniz anlarsınız, şebeke kafayı yiyor. 3gnin çektiği şehirlerde hiç bir sıkıntı yok

Siz stock romun üzerine basebandmı kurdunuz? öyle bir şeyi neden yaptınız ki? zaten g2nin stock romunda baseband mevcut farklı basebandlar kurmanız bu tarz sorunlara yol açabilir.

Yükseltme hatalarını geri yükle yapın LG Pc Suite ile veya manuel olarak stock romu tekrar flashlayın.

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Siz stock romun üzerine basebandmı kurdunuz? öyle bir şeyi neden yaptınız ki? zaten g2nin stock romunda baseband mevcut farklı basebandlar kurmanız bu tarz sorunlara yol açabilir. Yükseltme hatalarını geri yükle yapın LG Pc Suite ile veya manuel olarak stock romu tekrar flashlayın.
Aynen reis stock romun üzerine kurdum basebandı, gerçi şuan için sorun yok normal çalışıyor. stock romda baseband mevcut bunuda kurdum zaten baseband sürümüne baktığımda bir değişilik yok numaralar aynı. reis bana tekrar stock rom kur deme :D onca şeyi baştan kuramam sistem şuan oturmuş vaziyette, önceden cm11 de cellboar...apk hücre yayınları.apk türkçesi bunu silince şebeke sorunu düzeliyordu bunda da sildim LGCb.apk ve LGCb.odex dosyalarını belki düzelir diye ama yok :D yedekleri var :D

Ozzynight

Doçent
19 Şubat 2014
609
12
18
2g çeken yerde telefon kafayı yedi köydeyim
Şebeke vasatt durumda Vodafone hat araniyorum ama arama yapamıyorum sıkıntı var Telefonu servise veriyimmi Parça çalınır diye korkuyorum vermiyimmi Telefon 406k serisini istiyorum 311k modeli var bende Vatandan aldım 4 ay oldu Ya ürün değişsin yada yeni model versin talebim bu.

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
2g çeken yerde telefon kafayı yedi köydeyim
Şebeke vasatt durumda Vodafone hat araniyorum ama arama yapamıyorum sıkıntı var Telefonu servise veriyimmi Parça çalınır diye korkuyorum vermiyimmi Telefon 406k serisini istiyorum 311k modeli var bende Vatandan aldım 4 ay oldu Ya ürün değişsin yada yeni model versin talebim bu.

Çekim gücünün telefondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü gayet güzel çekiyor g2, 3gyi wifiyi 2gyi şebekeyide.

Büyük ihtimal köy olduğu için pek iyi değildir sinyal olayları kısaca operatörde sıkıntı olabilir.

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Çekim gücünün telefondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü gayet güzel çekiyor g2, 3gyi wifiyi 2gyi şebekeyide. Büyük ihtimal köy olduğu için pek iyi değildir sinyal olayları kısaca operatörde sıkıntı olabilir.
yanımda motorola razr var full çekiyor 2g bazen bir çubuk düşüyor, bizimki 1 çubuk çekiyor bence telefonla alakalı güncelleme ile düzeltilmesi lazım bence big problem :D

Ozzynight

Doçent
19 Şubat 2014
609
12
18
Turkcell taş gibi int sıkıntı yok Vodafone iyi değil alt yapı zayıf burada
Avea 3g çekiyor Turkcell de öyle
3g alt yapısı köylerde vasatken 4g nasıl gecicez merak etdim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

4.4.2 yazilimsal sıkıntı vardı 4.4.4 bu şebeke sıkıntısı gitmiş Lg Güncelleme ver artık Android L sohbaharda dağıtım yapılacak ama Lg ne zaman vericek sorun orada ://
Nexus 6 alicam kafam rahat olsun.
Android Silver olabilir.

/xo/

Müdavim
Müdavim
3 Haziran 2013
6,131
226
243
Arkadaşlar yakın zamanda arkadaşımda da olan Philips Stretch kulaklığını aldım. Özellikle dubstep dinlediğim için elektronik şarkılarda çok ama çok başarılı bir kulaklık olduğu için bu kulaklığı aldım. Kulaklık bilgisayarda mükemmel bir kalite veriyor. Aynı şekilde Iphone 4s ve Galaxy Note 3 te de öyle. Fakat benim telefonumda sol kulaklık haşırtı yapıyor. Sanki poşet büzme ve su sesi aynı anda sol kulağa hafifçe geliyor. Cihazda Sony headband, kendi Quadbeat kulaklığı, Sennheiser kulaklık denedim, mükemmel ses var. Kulaklığı dün değişim yapmaya götürdüm, değiştirmediler. Çünkü oradaki arkadaşın Nexus 5 cihazında da sıkıntı çıkmadı, Ipod'da da çıkmadı. Oradaki numune kulaklığı da denedim o da haşırtı yapıyor. Sorunu yaşayan var mı?

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Turkcell taş gibi int sıkıntı yok Vodafone iyi değil alt yapı zayıf burada Avea 3g çekiyor Turkcell de öyle 3g alt yapısı köylerde vasatken 4g nasıl gecicez merak etdim. - - - Mesaj Güncellendi - - - 4.4.2 yazilimsal sıkıntı vardı 4.4.4 bu şebeke sıkıntısı gitmiş Lg Güncelleme ver artık Android L sohbaharda dağıtım yapılacak ama Lg ne zaman vericek sorun orada ://
köyde 2g şehirde 4g reis :D aradaki farkı hesapla 3310 , lg g2 :D edit; 4.4.4 verse bence çoğu sorun düzelir yeterki sorunları düzeltsinler sürüm yükselmesi umrumda değil artık, örğ; gm discovery adamların sıkıntıları bizimkilerden az :D

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Arkadaşlar yakın zamanda arkadaşımda da olan Philips Stretch kulaklığını aldım. Özellikle dubstep dinlediğim için elektronik şarkılarda çok ama çok başarılı bir kulaklık olduğu için bu kulaklığı aldım. Kulaklık bilgisayarda mükemmel bir kalite veriyor. Aynı şekilde Iphone 4s ve Galaxy Note 3 te de öyle. Fakat benim telefonumda sol kulaklık haşırtı yapıyor. Sanki poşet büzme ve su sesi aynı anda sol kulağa hafifçe geliyor. Cihazda Sony headband, kendi Quadbeat kulaklığı, Sennheiser kulaklık denedim, mükemmel ses var. Kulaklığı dün değişim yapmaya götürdüm, değiştirmediler. Çünkü oradaki arkadaşın Nexus 5 cihazında da sıkıntı çıkmadı, Ipod'da da çıkmadı. Oradaki numune kulaklığı da denedim o da haşırtı yapıyor. Sorunu yaşayan var mı?

Cızırdama sadece sol kulaklıkta yapıyorsa ve G2 ye özelse tamamen G2den kaynaklı Almanya 20D flashlarsan düzelir.

Aynı sorunu aylar önce yaşadım, daha kitkat Türkiye ye gelmeden önce almanya romunu yüklemiştim Kitkattı ve sol kulaklığım enteresan şekilde cızırdıyordu, kısık seste daha anlaşılır Dubstep gibi çok hızlı gürültülü şarkılarda ses sondaysa sol kulaklık felç oluyordu, arada kendi kendine düzelmişti tekrar başladı almanya 20d attım düzeldi.

Bununla ilgili konu açmıştım zaten ve çözümü Türkiye romuna dönerek çözdüm, aradan 1 hafta geçti almanya romunu tekrar flashladım cızırdama olmadı bende almanya 20d'de kaldım.

Eğer sol kulaklığın cızırdaması tüm telefonlarda oluyorsa kulaklık sıkıntılıdır, dediğin gibi nexus 5'de denemişler sorun yok yani g2ye özel bir özellik bu sanırım :p

/xo/

Müdavim
Müdavim
3 Haziran 2013
6,131
226
243
Cızırdama sadece sol kulaklıkta yapıyorsa ve G2 ye özelse tamamen G2den kaynaklı Almanya 20D flashlarsan düzelir.

Aynı sorunu aylar önce yaşadım, daha kitkat Türkiye ye gelmeden önce almanya romunu yüklemiştim Kitkattı ve sol kulaklığım enteresan şekilde cızırdıyordu, kısık seste daha anlaşılır Dubstep gibi çok hızlı gürültülü şarkılarda ses sondaysa sol kulaklık felç oluyordu, arada kendi kendine düzelmişti vs.

Bununla ilgili konu açmıştım zaten ve çözümü Türkiye romuna dönerek çözdüm, aradan 1 hafta geçti almanya romunu tekrar flashladım düzeldi.

Eğer sol kulaklığın cızırdaması tüm telefonlarda oluyorsa kulaklık sıkıntılıdır, dediğin gibi nexus 5'de denemişler sorun yok yani g2ye özel bir özellik bu sanırım :p
O sorunu ben de yaşadım, sorun o değil. Ayrıca şu anda G3 Optimus'tan Italya'yq geçtim, aynı sorun devam ediyor.

/xo/

Müdavim
Müdavim
3 Haziran 2013
6,131
226
243
Ben sorunu böyle çözmüştüm, Almanya 20D flashlamayı dene %80 düzelir bence.
Kardeşim sorun o değil diyorum. Ben de aldığımda sol kulaklık sorununu yaşadım ama bu o sorun değil. Onda kuraklığın Sol kısmı boğuluyordu, bunda ses normal ama arada haşırtı var. G3 romunda bu sorun olmamasına rağmen gittim Italya kurdum, sorun yine var. Almanya kursam yine aynı olacak. Zaten diyorum bak sadece bu kulaklıklar sorun oluyor diye, başka kulaklıklarda sorun yok.

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Kardeşim sorun o değil diyorum. Ben de aldığımda sol kulaklık sorununu yaşadım ama bu o sorun değil. Onda kuraklığın Sol kısmı boğuluyordu, bunda ses normal ama arada haşırtı var. G3 romunda bu sorun olmamasına rağmen gittim Italya kurdum, sorun yine var. Almanya kursam yine aynı olacak. Zaten diyorum bak sadece bu kulaklıklar sorun oluyor diye, başka kulaklıklarda sorun yok.

Tam olarak anlayamamışım kusura bakma.

Dediğin gibi orda ki numune kulaklıkta haşırtı yapıyormuş ücreti geriye isteyin veya farklı kulaklık ile değişim isteyin vermezlerse yasal haklarınızı arayın.

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8

Sucrofe

Müdavim
Müdavim
1 Nisan 2014
3,270
677
293
Merhaba arkadaşlar. LG G2 telefonum var. Whatsapptan ses kaydı gönderince ses boğuk çıkıyor fakat telefonun normal ses kaydedicisinden kayıt yaptığım zaman ses gayet açık ve net geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
WhatsApp'ta sorun var o zaman. Silip bir daha yükleyin.

kraldergi23

Asistan
25 Ocak 2014
123
0
16
beyler bir şey sorcam bu almanya, ingiltere italya romlarının linkini ve flashlamayı yazabilirmisiniz birde varsa 4.2.2 fabrika çıkışı stock türkiye romunu şimdiden teşekkürler...

bi de flashlayınca garanti dışımı kalıyor?

kraldergi23

Asistan
25 Ocak 2014
123
0
16
stock kitkat yüklü zaten de bu almanya, ingiltere italya romlarının 20a 20b 20c 20d felan onların linki, nasıl flashlandığı birde şu 10 c stock rom muydu hangisiyse linkini öğrenmek istedim hem sonuçta cihazı ben kullanacağım hangi romu kullanacağım sizin için önemli değil sadece linkleri verir misiniz dedim...

garanti dışı kalacak mı flashlayınca o da önemli

bir de g2 için g3 romu var mı veya g2 için smart notice uygulaması var mı?

Liquido

Doçent
26 Haziran 2014
963
14
18
stock kitkat yüklü zaten de bu almanya, ingiltere italya romlarının 20a 20b 20c 20d felan onların linki, nasıl flashlandığı birde şu 10 c stock rom muydu hangisiyse linkini öğrenmek istedim hem sonuçta cihazı ben kullanacağım hangi romu kullanacağım sizin için önemli değil sadece linkleri verir misiniz dedim...

garanti dışı kalacak mı flashlayınca o da önemli

bir de g2 için g3 romu var mı veya g2 için smart notice uygulaması var mı?
Forumda lg bolumunde kitkat yukleme rehberi var orda 20D nin frlan linkleri var g3 romu olarakda 2 tane rom var cloudyg3 ve optimusg3 romlari ikiside iyidir bunlarida kurabilirsin

loverless

Cezalı
Cezalı
27 Temmuz 2014
24
0
1
flashtool ile orjinal roma doneceginizden sikinti olmaz forumda ve diger forumlarda yontemler var basit bir islem ancak win7 yuklu bir pc de yaparsaniz daha saglikli olur yapmak istediguniz zaman...

Disclosure

Öğrenci
25 Temmuz 2014
23
5
3
Arkadaşlar cihaz iyi hoş ancak hoşuma gitmeyen bir kaç yanı var bunlar sizinde dikkatinizi çekti mi?
*Kulaklık çıkış ses kalitesi ve gücü iphone vb. rakiplerine oranla oldukça düşük,
*Cihaz üzerindeki hoparlörde bazen yetersiz kalıyor,
*Ahize kısmındaki hoparlör sesli ortamlarda diğer kullandığım tüm telefonlardan zayıf,
*Hands-free modunda telefonle görüşme yaparken de aynı ses yetersizliği mevcut,
*Kamera ve ses tuşlarının etrafında oyun vb. oynarken cihaz ısınıyor ancak bunun normal olduğu söyleniyor.
*Kasanın etrafındaki metalik ince çerçeve boyası soyulacakmış izlenimi veriyor.

Dost acı söyler:)

loverless

Cezalı
Cezalı
27 Temmuz 2014
24
0
1
valla su ana kadar asiri bir sikinti yaratacak kadar isinmadi diger durumlarda zayif degil benim izlenimlerim tabi bu kisiye gore degisir elbet ama piyasadaki en iyi telefon rakip olarak ciktigi jenerasyon icinde...