LG G2 Kullanıcıları Kulübü

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Telefonumda sorunlar bitmiyor, ısı sorunu , simdide şebeke sorunu 2g de gidip geliyor 1 çubuk çekiyor bazen hiç çekmiyor sonra full çekiyor, karşı tarafta bana sesin çok derinden geliyor diyor. orj 128k micro sim var. deli olcam yaa , almanya 20d romu var. ne yapacağımı şaşırdım

Sucrofe

Müdavim
Müdavim
1 Nisan 2014
3,270
677
293
Telefonumda sorunlar bitmiyor, ısı sorunu , simdide şebeke sorunu 2g de gidip geliyor 1 çubuk çekiyor bazen hiç çekmiyor sonra full çekiyor, karşı tarafta bana sesin çok derinden geliyor diyor. orj 128k micro sim var. deli olcam yaa , almanya 20d romu var. ne yapacağımı şaşırdım
Serisi kaç?

Sucrofe

Müdavim
Müdavim
1 Nisan 2014
3,270
677
293
404k hocam bildiğin gibi değil sinir oldum ya kırcam telefonu
Benimki 403K ve ısınma sorunu haricinde bir sorunum yok. Isınma sorunu da Custom ROM atmam yüzünden oluştu. İade edip Z1 Compact alın veya değişim talebinde bulunun. Eğer Almanya 20d'de sorun varsa telefonun donanımında sorun var demektir. Hard reset atmayı deneyin. İşe yaramazsa Optimus G3 v1.2 ROM'u atın birde. Eğer iade falan ederseniz telefonun orjinal ROM'una dönmeyi ve hard reset atmayı unutmayın.

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Benimki 403K ve ısınma sorunu haricinde bir sorunum yok. Isınma sorunu da Custom ROM atmam yüzünden oluştu. İade edip Z1 Compact alın veya değişim talebinde bulunun. Eğer Almanya 20d'de sorun varsa telefonun donanımında sorun var demektir. Hard reset atmayı deneyin. İşe yaramazsa Optimus G3 v1.2 ROM'u atın birde. Eğer iade falan ederseniz telefonun orjinal ROM'una dönmeyi ve hard reset atmayı unutmayın.
şu programla işlemci ısısına bakar mısın ; CpuTempPlus delta garantili telefon z1 compact verirler mi ? malesef donanimsal galiba , optimus g3 romu meşhur g3 romu mu ?

Sucrofe

Müdavim
Müdavim
1 Nisan 2014
3,270
677
293

Liquido

Doçent
26 Haziran 2014
963
14
18
u3uby4y8.jpg
esy3a9en.jpg

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
hocam sizinkide yüksek galiba, lg ye sorduğumda 40 derece en yüksek, fakat batarya mı işlemci mi söylemediler.. bu konunun önceki sayfalarıda da 50 ve üzeri yüksek falan diyordular anlamadım ben, ısı konusunu geçtim 2g çekiyor bulunduğum yerde , ve sürekli şebeke sorunu oluyor 2g bile çekmiyor bazen full gösteriyor, bazen 1 çubuk, telefon görüşmemde ses az geliyor ve derinden geldiğini söylüyorlar

Liquido

Doçent
26 Haziran 2014
963
14
18
hocam sizinkide yüksek galiba, lg ye sorduğumda 40 derece en yüksek, fakat batarya mı işlemci mi söylemediler.. bu konunun önceki sayfalarıda da 50 ve üzeri yüksek falan diyordular anlamadım ben, ısı konusunu geçtim 2g çekiyor bulunduğum yerde , ve sürekli şebeke sorunu oluyor 2g bile çekmiyor bazen full gösteriyor, bazen 1 çubuk, telefon görüşmemde ses az geliyor ve derinden geldiğini söylüyorlar
Bence lgnin dediği sıcaklık batarya sicakligi bu sorunlar bende yok valla hard reset attinmi hic

Hwoarang55

Asistan
5 Mart 2014
285
0
0
hocam vallaha öyle görünüyor programda , hangi programla bakmamı istersiniz ? edit simdi baktım memleketteyim hava çok serin, baktığım program CpuTempPlus 42 - 39 derece gösteriyor serin havaya rağmen .Edit; şuan aynı program ile 51 dereceyi gösteriyor Aydında kaydettiğim görüntü 2 gün önce
M9g6bM.png
Trabzonda kaydettiğim görüntü, hava çok serin
aPMoQg.jpg
hocam cok asiri bi sicaklik var telefonda.40 derece ustu telefon icin sikinti olustura bilir.bir de cpu-z ile bakar misiniz sicakliga

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
hocam cok asiri bi sicaklik var telefonda.40 derece ustu telefon icin sikinti olustura bilir.bir de cpu-z ile bakar misiniz sicakliga
dostum cpuz sadece batarya sıcaklığını gösteriyor. durum bu , sende şu program ile işlemci sıcaklığına bakar mısın; CpuTempPlus
vY8bzO.png
- - - Mesaj Güncellendi - - -
Bence lgnin dediği sıcaklık batarya sicakligi bu sorunlar bende yok valla hard reset attinmi hic
bu sorunu çözemedim gitti, bu telefon ile ilgili farklı baseband var mı şebeke sorununu çözmek için? bilgin var mı

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
Telefonun ısısı gayet normal kitkat için baseband atp deneyin yine düzelmezse servise verin

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Telefonun ısısı gayet normal kitkat için baseband atp deneyin yine düzelmezse servise verin
hocam işlemci sıcaklığı kaç derece olmalı sorun orada , kitkat baseband var mı ? bulunduğum yerde 2g çekiyor ve inanın o da çekmiyor arada sonra geliyor 1 çubuk çekiyor bazen full .. baseband ile düzeleceğini düşünüyorum. kitkat almanya romu var farklı baseband var mı ?

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
hocam işlemci sıcaklığı kaç derece olmalı sorun orada , kitkat baseband var mı ? bulunduğum yerde 2g çekiyor ve inanın o da çekmiyor arada sonra geliyor 1 çubuk çekiyor bazen full .. baseband ile düzeleceğini düşünüyorum. kitkat almanya romu var farklı baseband var mı ?

Normalde 32 oyun internetten sonra en fazla 40 olması normal şebeke içinse hat avea mı ve telefon rootlu mu

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Zaten cpu genelde 45 olur bataryadr telefon rootlu ve twrp yüklü ise şunu flashlayp deneyin ama bişi farketceğini sanmıyorum http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407578483 Birde turkcell normalde nasl çekio orda başka kullanan var mı
cpu benim genelde 59-60 larda oluyor. turkcell full yada bir çubuk eksik çekiyor tek çubuğa hiç düşmüyor , bu telefonda bazen hiç çubuk olmuyor sonra tek çubukyor falan. telefon rootlu değil twrp de yüklemedim o sorun değil halledirim fakat bunu yükledğimde baseband sürümünde değişiklik yoksa yüklemeyede değmez, şuanki sürüm şu ; baseband sürümü; M8974A-AAAANAZM-1.0.190084

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
cpu benim genelde 59-60 larda oluyor. telefon rootlu değil twrp de yüklemedim o sorun değil halledirim fakat bunu yükledğimde baseband sürümünde değişiklik yoksa yüklemeyede değmez, şuanki sürüm şu ; baseband sürümü; M8974A-AAAANAZM-1.0.190084

Benimkide normalde 50 civarı telefonda yazılımsal bir sorun yok bence birde şansınız varsa başka bir hat takp deneyebilir misiniz

Sucrofe

Müdavim
Müdavim
1 Nisan 2014
3,270
677
293
sudypuny.jpg

Cpu ısısı 60'ı batarya ısısı da 40'ı geçerse direk telefonu kitleyin ve soğumasını bekleyin.

chemdat

Öğrenci
16 Temmuz 2014
31
0
0
açıkçası böyle bir telefona böyle bir kamera gerçekten olmamış. Kamera benim için bu telefonda tereddütsüz olmamış diyebileceğim yegane öğe diyebilirim. ön ve arka kamera ışıklı ortamda normal çekim sergiliyor fakat loş ışık altında çok vasat, hem benimki hem de eşimde ki g2 de de durum aynı malesef. odaklamadan hiç bahsetmiyorum bile tüm videolarımda odaklanmadan kaynaklanan bulanıklıklar mevcut malesef :(

RoketLiSaVasTReni

Müdavim
Müdavim
2 Haziran 2014
4,758
2,554
293
123
açıkçası böyle bir telefona böyle bir kamera gerçekten olmamış. Kamera benim için bu telefonda tereddütsüz olmamış diyebileceğim yegane öğe diyebilirim. ön ve arka kamera ışıklı ortamda normal çekim sergiliyor fakat loş ışık altında çok vasat, hem benimki hem de eşimde ki g2 de de durum aynı malesef. odaklamadan hiç bahsetmiyorum bile tüm videolarımda odaklanmadan kaynaklanan bulanıklıklar mevcut malesef :(
Optimus g3 v1.2 romunu kurunca cihazda 2 tane kamera oluyor ve bariz bir şekilde daha iyi çekiyor denemenizde fayda var :)

chemdat

Öğrenci
16 Temmuz 2014
31
0
0
sırf kamera için kurdum g3 1.2 romunu, ama sonuç hiç değişmedi maalesef, gece fotoğraf çekimi almanya 20d ye göre daha kötü oldu kamera aşağı yukarı aynı fakat odaklanma sorununda bir değişiklik göremedim :( gündüz bile videonun ilk 3-5 saniyesini odaklama yapmak için geçiriyor ! yani kısacası ne yaptıysam bu telefonun kamerasından verim alamadım ne yazık ki !

therammsteiner

Öğrenci
4 Temmuz 2014
50
0
0
optimus g3 1.2yi kurmak istiyorum.. root recovery felan kurdum da su an bi çekinme var bnde:), romu da indirdim dowloaded klasöründe flashlanmayı beklio:) verim alanınız varmı n gibi hataları var... kesinlikle kurmalımıyım yoksa 20d orijinal romamı gideyim... şimdiden tşkrler.. önceden sorulduysa da affedin..

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
optimus g3 1.2yi kurmak istiyorum.. root recovery felan kurdum da su an bi çekinme var bnde:), romu da indirdim dowloaded klasöründe flashlanmayı beklio:) verim alanınız varmı n gibi hataları var... kesinlikle kurmalımıyım yoksa 20d orijinal romamı gideyim... şimdiden tşkrler.. önceden sorulduysa da affedin..

Gayet güzel bir rom herhangi bir sıkıntısı yok gayet stabil ama ısınma biraz artıyo