LG G2 Kullanıcıları Kulübü

RoketLiSaVasTReni

Müdavim
Müdavim
2 Haziran 2014
4,758
2,554
293
123
optimus g3 1.2yi kurmak istiyorum.. root recovery felan kurdum da su an bi çekinme var bnde:), romu da indirdim dowloaded klasöründe flashlanmayı beklio:) verim alanınız varmı n gibi hataları var... kesinlikle kurmalımıyım yoksa 20d orijinal romamı gideyim... şimdiden tşkrler.. önceden sorulduysa da affedin..
Bende müziğe girince donma yapıyor bu yüzden walkman uygulamasını kurdum bu şekilde idare ediyorum biraz daha fazla kolay telefonun ısındığını söyleyebilirim ama görünüm ve yeni gelen birçok özellikle g3ten yazılım ve arayüz anlamında hicbir farkı kalmıyor telefonun ben tavsiye ediyorum :)

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
çok sağolun hocam işe yaradı gibi , bu basebandı yapan adam direk kitkattan mı aldı acaba jb daki kullanıcılar kk romları yüklediklerinde sıkıntı çıkmasın diye, yoksa şebeke sorunu için mi bu adam birşeyler yaptı kk basebandına bir bilginin var mı ? şuan sankı durum düzeldi gibi şuan sadece tek cubuk azalıyor bazen 2 çubukta kalıyor ama hiç tek çubuğa inmedi inşallah düzelir bu sorun

Ozzynight

Doçent
19 Şubat 2014
609
12
18
Telefonumda sorunlar bitmiyor, ısı sorunu , simdide şebeke sorunu 2g de gidip geliyor 1 çubuk çekiyor bazen hiç çekmiyor sonra full çekiyor, karşı tarafta bana sesin çok derinden geliyor diyor. orj 128k micro sim var. deli olcam yaa , almanya 20d romu var. ne yapacağımı şaşırdım

311k model ısınma yok 2g delirtdi beni Vodafone kafayı yedi yeni sim kart alicam
Telefona güncelleme şart.

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
çok sağolun hocam işe yaradı gibi , bu basebandı yapan adam direk kitkattan mı aldı acaba jb daki kullanıcılar kk romları yüklediklerinde sıkıntı çıkmasın diye, yoksa şebeke sorunu için mi bu adam birşeyler yaptı kk basebandına bir bilginin var mı ? şuan sankı durum düzeldi gibi şuan sadece tek cubuk azalıyor bazen 2 çubukta kalıyor ama hiç tek çubuğa inmedi inşallah düzelir bu sorun

Bu jb den kitkata geçenler için yaplmış bişi işe yaramasına sevindim :D

loverless

Cezalı
Cezalı
27 Temmuz 2014
24
0
1
selam herkese lg g2 telefonumda recovery olarak philiztouch yuklu onceden yoktu ancak simdi recovery menusune girdim bir islem yapar ekran bulaniyor bir tusa basinca veya dokununca duzeliyor cok yapmiyor ama her recovery menusune girisimde en az bir kez yapiyor...

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
selam herkese lg g2 telefonumda recovery olarak philiztouch yuklu onceden yoktu ancak simdi recovery menusune girdim bir islem yapar ekran bulaniyor bir tusa basinca veya dokununca duzeliyor cok yapmiyor ama her recovery menusune girisimde en az bir kez yapiyor...

Merhaba,

PT Recovery'i değil TWRP Recovery'i kullanın, en sorunsuz ve kolay kullanım sağlayan recovery bana göre burda ki çoğunluk '' %90 '' TWRP Recovery kullanmaktalar.

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
arkadasim tesekkurler boyle cok fazla sikinti cikarirsa twrp flashlarim ilginiz icin sag olun...

Sizin nasıl oldu bilmiyorum ama G2 kullananların %90'ı CWM ve PT Recovery'i flashlayamadılar, sadece TWRP kurabiliyoruz twrp'yi kurduktan sonra diğer recoveryleri flashlayabiliyoruz, pt ve cwm recovery hata veriyor herkesde :)

loverless

Cezalı
Cezalı
27 Temmuz 2014
24
0
1
ancak soyle bir sorun var philiz ile hic sikinti yasamadim cm 11 twrp ile yuklenmiyor ben cok denedim twrp hata verdi...

Sucrofe

Müdavim
Müdavim
1 Nisan 2014
3,270
677
293
Sizin nasıl oldu bilmiyorum ama G2 kullananların %90'ı CWM ve PT Recovery'i flashlayamadılar, sadece TWRP kurabiliyoruz twrp'yi kurduktan sonra diğer recoveryleri flashlayabiliyoruz, pt ve cwm recovery hata veriyor herkesde :)
%10'un içinde de loverless var işte. :D

loverless

Cezalı
Cezalı
27 Temmuz 2014
24
0
1
ben cwm kurdum once sonra da flashable philiz dosyasini flasladim direk yapmadim yani o zaman sikintiydi kitkat a recovery yuklemek siz daha iyi bilirsiniz root yoktu twrp yukleme yontemimde ayniydi....

loverless

Cezalı
Cezalı
27 Temmuz 2014
24
0
1
ben cwm terminal emulator ile kurdum hem kendime hemde arkinin g2 sine kodlar ile bir sorun cikmadi sasirdim simdi...

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
ben cwm terminal emulator ile kurdum hem kendime hemde arkinin g2 sine kodlar ile bir sorun cikmadi sasirdim simdi...

Stock romda Twrp kurunca ekran kapalı iken dokunmatiklik çalışmıyor buda demek oluyor ki ne çift tıklayarak nede knock code girerek ekranı açamıyoruz bunuda düzeltmek için kernel flashlıyoruz, eğer twrp yüklemeden cwm yada pt yükleyebilseydik ekran kapalı iken her şeyi algılayacaktı böylelikle kernel flashlamak zorunda kalmayacaktık :)

loverless

Cezalı
Cezalı
27 Temmuz 2014
24
0
1
dogrudur dediklerniz ancak ben telefonu aldim 5 ay once aldigim hafta cloudy pro yukledim ilk surumlerden birini ve direk soyledigim yontemle cwm ve pt kurdum....

loverless

Cezalı
Cezalı
27 Temmuz 2014
24
0
1
su yuzden sordum lg g2 cihazima navifirm yuklemek istiyorum ama olmuyor cok denedim diger programlarida yalniz galiba cozunurluk destegi yok igo premiumda ayni sikinti var sygic var tek calisan onuda ben begenmiyorum ben bulamadim belki siz bulur yada bilirsiniz...

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
su yuzden sordum lg g2 cihazima navifirm yuklemek istiyorum ama olmuyor cok denedim diger programlarida yalniz galiba cozunurluk destegi yok igo premiumda ayni sikinti var sygic var tek calisan onuda ben begenmiyorum ben bulamadim belki siz bulur yada bilirsiniz...

Bu konuda bilgim yok :)

yeksinyigit

Öğrenci
27 Temmuz 2014
10
0
0
Merhaba arkadaşlar. LG G2 telefonum var. Whatsapptan ses kaydı gönderince ses boğuk çıkıyor fakat telefonun normal ses kaydedicisinden kayıt yaptığım zaman ses gayet açık ve net geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Bu jb den kitkata geçenler için yaplmış bişi işe yaramasına sevindim :D
Psikolojikde olabilir ben görmüyorum belki :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Stock romda Twrp kurunca ekran kapalı iken dokunmatiklik çalışmıyor buda demek oluyor ki ne çift tıklayarak nede knock code girerek ekranı açamıyoruz bunuda düzeltmek için kernel flashlıyoruz, eğer twrp yüklemeden cwm yada pt yükleyebilseydik ekran kapalı iken her şeyi algılayacaktı böylelikle kernel flashlamak zorunda kalmayacaktık :)
baseband için twrp kurdum, nasıl unistall yapabiliyoruz bunu ?

selepne01

Öğrenci
23 Temmuz 2013
97
0
0
urbanears kulakiçi kulaklik hakkinda bi fikriniz varmi acill kulaklik lazim 😄 150 tl ye kadar tavsiye ettiginiz bisiler

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Psikolojikde olabilir ben görmüyorum belki :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

baseband için twrp kurdum, nasıl unistall yapabiliyoruz bunu ?

Neyi kaldırmak istiyorsunuz? basebandımı yoksa twrp recoveryimi?

Basebandı kaldırmak için full wipe işlemi yapıp romu tekrar yükleyin, twrp recovery'i kaldırmak için Stock romu tekrar yükleyin ama root vs hiç bir şey kalmayacaktır telefonda haberiniz olsun '' stock rom yüklerseniz. ''

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Neyi kaldırmak istiyorsunuz? basebandımı yoksa twrp recoveryimi? Basebandı kaldırmak için full wipe işlemi yapıp romu tekrar yükleyin, twrp recovery'i kaldırmak için Stock romu tekrar yükleyin ama root vs hiç bir şey kalmayacaktır telefonda haberiniz olsun '' stock rom yüklerseniz. ''
stock rom mevcut hocam, stock romu baştan kurmak onca program ayarları baştan yapmak hocam yav unistall yokmu bunun yav vay arkadaş :D

Virility

Müdavim
Müdavim
25 Aralık 2013
3,993
120
243
urbanears kulakiçi kulaklik hakkinda bi fikriniz varmi acill kulaklik lazim 😄 150 tl ye kadar tavsiye ettiginiz bisiler

Sennheiser sony audio technica bunlardan şaşma derim müzik dinlemek için istiyorsan.
Kulakiçi cx300 cx310 önerebilirim
Kulaküstü ise hd202 hd204 hd205 veya mdrv55 önerebilirim
Oyun için creative fatality gaming

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
stock rom mevcut hocam, stock romu baştan kurmak onca program ayarları baştan yapmak hocam yav unistall yokmu bunun yav vay arkadaş :D

Maalesef öyle :)

Stock romu tekrar kurduktan sonra uygulamaları indiriceksiniz veya google playda hatırlanıyorsa otomatik indirmeye başlıyor, siz sadece ayarlarınızı vs yapıyorsunuz.

Müzikleriniz videolarınız resimleriniz rehber vs bunlar silinmiyor sadece ayarlar ve uygulamalarınız gidiyor.

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Maalesef öyle :) Stock romu tekrar kurduktan sonra uygulamaları indiriceksiniz veya google playda hatırlanıyorsa otomatik indirmeye başlıyor, siz sadece ayarlarınızı vs yapıyorsunuz. Müzikleriniz videolarınız resimleriniz rehber vs bunlar silinmiyor sadece ayarlar ve uygulamalarınız gidiyor.
silmem vala vınn ile zar zor bağlanıyor :) telde net yok :) bu baseband telefonun çekmesini sağlayan sistem dosyası dimi ? motorola razrda öyleydi , bunda modem.img diye adlandırılmış. kitkat için en iyi çeken baseband hangisi var mı öyle konu ? :) çünkü sıkıntılı bu kadar hızlı çubuk değiştirme olamaz 1 çubuk sonra 2 iki saniye sonra full çekiyor on saniye sonra 1 çubuğa iniyor :D

Vikings

Müdavim
Müdavim
5 Aralık 2013
9,621
91
228
silmem vala vınn ile zar zor bağlanıyor :) telde net yok :) bu baseband telefonun çekmesini sağlayan sistem dosyası dimi ? motorola razrda öyleydi , bunda modem.img diye adlandırılmış. kitkat için en iyi çeken baseband hangisi var mı öyle konu ? :) çünkü sıkıntılı bu kadar hızlı çubuk değiştirme olamaz 1 çubuk sonra 2 iki saniye sonra full çekiyor on saniye sonra 1 çubuğa iniyor :D

Baseband hakkında tam bilgiye sahip değilim halen gizemini koruyor, sağdan soltan duyduğum kadarı ile çekim ile ilgili bir şeymiş wifi 3g sinyaller vs kısaca yükleyin deniliyorsa yüklemek lazımmış, daha iyisi kötüsü yok Kitkat için olanı var verilmişi bunu kullanmamız gerekiyor :)

Vınn'dan Wifi ile bağlanıyorsunuz dimi? Vının wifi dağıtım gücü ne kadardır bilemiyorum ama ben modemden bağlanıyorum G2 ile alt kattan bile çekiyor.