LG G2 İçin G Pro 2 Port Rom Yüklenmesi ve Özellikleri

Bu konuyu okuyanlar

murat70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kronikzll sagolsun OxyGEN yükledi verdigin resimlrin 6 ncısı galiba tuş takımı resimdeki gibi olmadı yada benmi yapamadım orjinal tuş takımı devam ediyor

Brendee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kronikzll sagolsun OxyGEN yükledi verdigin resimlrin 6 ncısı galiba tuş takımı resimdeki gibi olmadı yada benmi yapamadım orjinal tuş takımı devam ediyor

Easy home. Tus takimi degil o. Ana ekran cesitlerinden biri. Ayarlar/ekran/ana ekran/ana ekranı seç... icine girince gorebilirsin. Bende baştan senin dediğin gibi sanmıştım. Ama değilmiş...

murat70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben bu pro2 den menmun kalmadım orjinale dönmek istiyorum ancak daha önce 4.4.2-20A ame diye hatırlıyorum tam emin değilim yazmıştım ama bulamıyorum şimdi napılacak lg pc suit te baglanabilecek,güncelleme alabilecek sorunsuz çalışması için ne yapılacak önerileriniz nedir

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
arkadaşlar ben bu pro2 den menmun kalmadım orjinale dönmek istiyorum ancak daha önce 4.4.2-20A ame diye hatırlıyorum tam emin değilim yazmıştım ama bulamıyorum şimdi napılacak lg pc suit te baglanabilecek,güncelleme alabilecek sorunsuz çalışması için ne yapılacak önerileriniz nedir

LG Pc Suite ile Telefonunun orjinal romuna dönebilirsin.

murat70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

- - - Mesaj Güncellendi - - -

LG Pc Suite ile Telefonunun orjinal romuna dönebilirsin.

tamam da telefonu açıyorum android çalışmayı durdurdu diyor nasıl yapayım

arkadaşlar benden uyarı sakın ola orjinal cihazlarınızı rotlayıp başka romlar yüklemeyin bırakalım bu işi tam anlayanlar yapsın yada bizzat yaptırın sonra sıkıntı çıkıyor pişman oluyoruz bu rom tamamen rem düşmanı sade olan lg g2 boş ortalama 900 mb boş varken lg gpro2 de biraz ugraşırsan rem 400 lere kadar düşüyor geri dönüşte biz acemilere sıkıntı oluyor o yüzden bu iş lerle bilenler ugraşsın sakın rot mot la ugraşmayın yanlış anlaşılmasın acemi olanlara tavsiyem

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91

tamam da telefonu açıyorum android çalışmayı durdurdu diyor nasıl yapayım

arkadaşlar benden uyarı sakın ola orjinal cihazlarınızı rotlayıp başka romlar yüklemeyin bırakalım bu işi tam anlayanlar yapsın yada bizzat yaptırın sonra sıkıntı çıkıyor pişman oluyoruz bu rom tamamen rem düşmanı sade olan lg g2 boş ortalama 900 mb boş varken lg gpro2 de biraz ugraşırsan rem 400 lere kadar düşüyor geri dönüşte biz acemilere sıkıntı oluyor o yüzden bu iş lerle bilenler ugraşsın sakın rot mot la ugraşmayın yanlış anlaşılmasın acemi olanlara tavsiyem

Telefonuna hard reset atarsan veya fabrika ayarlarına geri dönersen düzelir. Aynı hatayı bende almıştım zamanında.

Rom ve Root atmayı bilmeyenler için sakıncalı bilmeyenler dediğin gibi bu işe kalkışmasın.

Ekrana gelen yazıya tamam dediğin zaman 1 2 saniye sonra tekrar geliyor dimi ? Öylese tamam de ayarlara tıkla sonra yazı gelecektir tamam de genel sekmesine git öyle öyle yedekleme ve sıfırlama yerin ulaş fabrika ayarlarına geri dön.

Hard resette atabilirsin. Telefonu kapat Güç tuşu ve Ses kısma tuşuna aynı anda basılı tut Ekrana LG nin logosu geldiğinde elini çek ardından tekrar basılı tut ve karşına bir ekran gelcek telefonun power tuşuna 2 3 kez bas hard reset atar. Bazı modellerde o gelen ekranda Evet hayır diye seçenek cıkıyor telefonun ses kısma ve açma tuşlarını yön tuşları gibi kullanarak yes no diyebilirsin.

Brendee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu romu kullanmaya basladigimdab beri arkada SVI settings diye bisi calisiyor. Biraz arattim ama bisi bulamadım. Bu SVI Setings ne işe yarar bilen var mı?

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
hocam son sorum buda tamamsa yükleyeceğim:D
smart kılıf varda bende onun kullanımında bir sıkıntı oluyor mu acaba?

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
hocam son sorum buda tamamsa yükleyeceğim:D
smart kılıf varda bende onun kullanımında bir sıkıntı oluyor mu acaba?

Hayır hatta daha da gelişmiş bir şekilde karşınıza çıkıyor.fotoğraf çekebilir. Hava durumuna bakabilir. Çağrı gecmisinize bakabilirsiniz

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Hayır hatta daha da gelişmiş bir şekilde karşınıza çıkıyor.fotoğraf çekebilir. Hava durumuna bakabilir. Çağrı gecmisinize bakabilirsiniz
O zaman yarın yapıcam nasipse ama önce sürüm felan da düşürcem uff bir sürü iş:D

volkandede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
l5 2 (e460) için rot bulamadım hiç biyerde . yardımcı olcak yokmu

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 4.4.2 kullanıyorum.Root yaptım twrp recovery de yaptım.Sonra twrpden romu kurdum fakat lg yazısında kaldı.Birçok kez rom attım konu hakkında bilgim var yani.Twrp ile yüklediğim için mi oldu bu sorun?

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Arkadaşlar 4.4.2 kullanıyorum.Root yaptım twrp recovery de yaptım.Sonra twrpden romu kurdum fakat lg yazısında kaldı.Birçok kez rom attım konu hakkında bilgim var yani.Twrp ile yüklediğim için mi oldu bu sorun?

Hard reset yapmayı dene

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ANLATIM

Arkadaşlar gpro2 romunun g2’den farklı olarak bize neler sunduğundan bahsedeceğim. Ben bu rom’a geçmeden önce fazla bilgim yoktu ve tereddütlüydüm. Benim gibi tereddüt yaşayanlar buradan neler var neler yok baksın ona göre karar versin. Şimdi neler var bakalım;

1-Hava durumu widget’ı şeffaflaşmış. Sanal tuş öğe sayısı 5 e çıkmış. Qslide kısayolu da eklenince daha kullanışlı oluyor.

u9a7evat.jpg

u3u6ypeq.jpg

2-Tek elle kullanımı kolaylaştırmak için Mini görünüm modu geliştirilmiş. Sanal tuş takımı üzerinden sağdan sola ya da soldan sağa kaydırma yapıldığında ekran küçülüyor ve tek elle kullanım kolaylaşıyor.

subuqamu.jpg

3-Radyo özelliği aktif oluyor.
dabyqyte.jpg

4-Telefon görüşmesinde ahize sesi daha temiz sanki.

5-Kamera.. Buraya ekstra parantez açıyorum.

-Odaklanma süresi kısaltılmış
-Özellikle gece video çekimlerinde yaşanan fps düşüşü düzeltildi
-Stock romda cografi etiketleme aktif hale gelmesine rağmen bir bakmışsın devre dışı kalmış.Bu sorun kalktı.
-Sihirli odan denen yeni bir mod eklendi. Bu sayede çektiğiniz resmin odağını sonradan değiştirerek ilginç aksiyonlar yapabilirsiniz.

agana9a9.jpg

-UHD video çekme, 720p slowmotion(120 kare) ve 720p(60 kare) video çekim özellikleri eklendi. UHD video hakkında yorum yapamıyorum. Ben bunu görüntüleyecek bir ekran olmadığı sürece gerek görmüyorum. Fazla yer kaplıyor çünkü. Slowmotion güzel ama ışık olan ortamda etkili oluyor ve çok net bir görüntü vermemekle beraber eğlenceli anlar yakalamayı sağlıyor.
-Kamera menüsünde kasma yok.

6-Gözle görülür bir performans artışı var. Şak diye kamera açılıyor mesela. Çok beğendim.

7-EasyHome denen bir özellik eklenmiş. Daha sade bir menü için sanırım. (g2 stock romda varmıydı hatırlamıyorum)

mudu8ema.jpg

8-Knock kode özelliği var. Güzel çalışıyor ama ben pek beğenmedim. Arkadaşım tuşlama kombinasyonumu hemen çözdü ve telefonu açtı. Yüz tanımayı tavsiye ederim.

9-Çoklu görev yöneticisi.. En beğendiğim özelliklerden biri. Aynı anda iki adet programı ekranı ikiye bölerek kullanabiliyorsunuz. En güzel yanı tüm programlar destekleniyor. İstisnasız. Oyun bile açılıyor bu şekilde.

y6e7e2am.jpg

10-QuickWindow özelliği geliştirilmiş. G2 romundan farklı olarak çağrı geçmişine erişebiliyoruz, gelen mesajları okuyabiliyoruz, resim çekimi için kapağı açmadan ses kısma tuşuna basarak kamerayı aktif edip o küçük pencereden resim çekebiliyoruz.

11-Yazdırma özelliği eklendi. Henüz deneyemedim.

12-Oyunlardan destekleyenlerde sanal tuş takımının kaybolması var. Dead trigger2 de çalışıyor.
nutu5a8a.jpg

Şimdilik anlatabileceklerim bunlar. Herkese tavsiye edilir. 4.4.2 bekleyeceğimize ondan da fazlasını almak isteyenlerin adresi gpro2 port romu olmalı. Peki Kurulum nasıl?

KURULUM

Gpro2 port rom yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın. Öncelikle telefonunuzda 4.2.2 rom yüklü olmalı. 4.4.2 rom üzerinden recovery kurulamıyor (ben kuramadım). Telefon başlangıç ekranında kalır yoksa..

İşlem Sırası:

Önce yüklü değilse [Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1’ün içindeki driver’ı yükleyin. Bu lg usb driverlarıdır.
Sonra telefonunuza OptimusRs-LG G Pro 2 Port For LG G2-V4.3.zip ve KK_Baseband_D802.zip’i atın.

1-ROOT İŞLEMİ:

-Telefonunuzun geliştirici ayarlarına girip usb hata ayıklama modunu, sahte konumlara izin ver modunu aktif edin. Aynı yerde bulunan uygulamaları usb üzerinden doğrulayı pasif edin.
-Telefonu şarj edin modunda pcye bağlayın. Telefonda bir izin ekranı çıkacak her zaman deyip onay verin.
-ioroot10.rar ı klasöre çıkarıp içindeki root.bat dosyasını çalıştırın. Enter’a basın ve root tamam.

2-RECOVERY YÜKLEME

-[Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1.zip dosyasını klasöre çıkarın.
-Telefonu root işlemindeki adımlar gibi pcye bağlayın
-runme.bat dosyasını çalıştırın.
-“b” harfine basıp enter yapın
-“1”e basıp enterlayın
-Flash recovery seçin(2ye bas enterla)
-d802 için 3e basıp enterlayın
-son adımda 4e basıp enterlayın
Flash işi bitince restart atıp recoverye girecek. Wipe’a girip internal storage hariç hepsini seçin ve wipe yapın. Sonra install’a gelip önce romu bulup flaslayın. Gelen ekran sizi yönlendirecektir. Aroma installer çünkü. Yükleme tamamlandıktan sonra kkbaseband bulup yükleyin ve restart edin. Güle güle kullanın..
Anlatım biraz amatörce. Tecrubeniz yoksa şansınızı zorlamayın.

[Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1.zip

https://portal.superdepo.net/Shares/...a-112931b4c48c

ioroot10.rar

https://portal.superdepo.net/Shares/...d-100c41395085

KK_Baseband_D802.zip

https://portal.superdepo.net/Shares/...1-34b1661f4328

OptimusRs-LG G Pro 2 Port For LG G2-V4.3p.zip

https://portal.superdepo.net/Shares/...e-8d0342469277

*Uploadlar bana aittir. İndirmede sorun yaşamamanız için.
Hocam bende 4.4.2 kuruluydu.Artık root ve recovery yükleyebildiğimiz için verdiğin ilk iki linki ellemedim romu ve kk basebandı indirdim.Twrp den romu kurdum daha sonra reboot etmeden kk basebandı yükledim ve reboot dediğim telefon lg yazısında kaldı.Düzeltmeye çalışıyorum telefonu farklı bi custom rom indirdim.Fakat ben sizin paylaştığınız romu kameranın özellikleri için yüklemek istiyorum.İlla 4.2.2 ye dönüpte sizin verdiğiniz işlemleri yapmam mı gerekecek?4.4.2 de olupta sürüm düşmeden kuranlar nasıl kurduklarını açıklayabilirler mi

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Hocam bende 4.4.2 kuruluydu.Artık root ve recovery yükleyebildiğimiz için verdiğin ilk iki linki ellemedim romu ve kk basebandı indirdim.Twrp den romu kurdum daha sonra reboot etmeden kk basebandı yükledim ve reboot dediğim telefon lg yazısında kaldı.Düzeltmeye çalışıyorum telefonu farklı bi custom rom indirdim.Fakat ben sizin paylaştığınız romu kameranın özellikleri için yüklemek istiyorum.İlla 4.2.2 ye dönüpte sizin verdiğiniz işlemleri yapmam mı gerekecek?4.4.2 de olupta sürüm düşmeden kuranlar nasıl kurduklarını açıklayabilirler mi

LG ekranında takılı kaldıysanız hard reset atın düzelir.

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Full wipe yaptın mı?

sacredenemy07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
romu yükledikten sonra ekran kapalı iken çıft tıklamada telefon açılmıyo

Son mesajlar