Lg G2 lollipop (5.0.2) Root Yapma

Bu konuyu okuyanlar

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
hızlı cevap için çok teşekkürler, fakat bütün bağlı usbleri çıkarıp en baştan denememe rağmen aynı şey devam etti
Isletim sisteminde sorun olabilir isterseniz başka bir pcde deneyiniz

mohayta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki hemen evdeki masaüstü bilgisayarda deneyip sonucu buraya yazarım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

üstad sonuç aynı, bu pc de portu 3 gösterdi o şekilde devam ettim ama değişen bişey yok maalesef

şu telefonu aldığımdan beri root atmaya çalışıyorum 1 seneyi geçti alalı hala root atamadım, yıldırıcı bi hal almaya başladı, çoğunluk sorunsuzca rootlar hep böyle nedeni belli olmayan abuk subuk problemler beni bulur..

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
peki hemen evdeki masaüstü bilgisayarda deneyip sonucu buraya yazarım

üstad sonuç aynı, bu pc de portu 3 gösterdi o şekilde devam ettim ama değişen bişey yok maalesef

şu telefonu aldığımdan beri root atmaya çalışıyorum 1 seneyi geçti alalı hala root atamadım, yıldırıcı bi hal almaya başladı, çoğunluk sorunsuzca rootlar hep böyle nedeni belli olmayan abuk subuk problemler beni bulur..
Bir çözüm bulamadım kusura bakma

S

SDN Okuru

SDN Okuru
adb.exe push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp bu kodu yapıştırdıktan sonra cmd de cihaz bulunamadı die (device not found) hata alıyorum nasıl çözebiliriz ?

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
adb.exe push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp bu kodu yapıştırdıktan sonra cmd de cihaz bulunamadı die (device not found) hata alıyorum nasıl çözebiliriz ?
Adımların o ana kadarki yerlerinde sıkıntı oldumu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım hepsini yaptım bir sorun olmadı fakat son adımda bende hiç bir şey olmuyor. sh /data/local/tmp/lg_root.sh dummy 1 /data/local/tmp/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp/busybox yapıştırdıktan sonra 1 saat bekledim hiç bir şey olmadı o ana kadar hiç hata almadım. Sorun ne olabilir ?

real_trew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle paylaşımın için çok teşekkürler. Tüm adımları sorunsuz bir şekilde yaptım ve hiç hata almadım. Yalnız son adımda sh /data/local/tmp/lg_root.sh dummy 1 /data/local/tmp/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp/busybox bu komutu girdikten sonra en ufak bir şey olmuyor. Hata donma vs. Sadece bekliyorum ama değişen bir şey olmuyor. Bunun sebebi ne olabilir ?

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Usb hata ayiklamayi açtınız ve onay verdinizmi

real_trew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her şeyi anlattığınız gibi yaptım. hata ayıklamayı açtım onay verdim. Ama son adımda komut ekranında hiç bir şey olmuyor. sadece bekliyorum

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Yukarda bir video paylaştım onun içinde skript var bide onu deneyin

real_trew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ctrl+c yaptım telefon açılırken android yükseltiliyor diye bir uyarı aldım. Sonra SuperSU diye bir ikon gelmiş telefona root işlemi tamamlanmış sanırım ?

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Nasil deneyebilirim
Suyya gir rootvarsa zaten uyarı vermez yada es dosya yöneticisini indir aç sol katar menüden root dolaşım de eğer su root yöneticisi izin isteği. Acarsa bilki olmuş yada root exploreri indir dene

real_trew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Suya girdim uyarı vermedi. Es dosya yöneticisini indir root dolaşım dedim superuser izin isteği çıktı. Olmuşmu demek oluyor bu ?

gercekmanyak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç bir şekilde olmuyor...boşuna uğraşmayın arkadaşlar...

Hrisaor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir çözemedim şunun mantığını :blink:

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
hiç bir şekilde olmuyor...boşuna uğraşmayın arkadaşlar...
Sakın siz yapamam is olmayasınız bu yöntemin olmama gibi bi olanağı yoktur bizzat ben bunu yaptım eğer yapamadiysaniz takildiginiz yeri yazin. Yardimci olalim

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
son 2 işlemi ctrl+c yaparak tekrarladığımda oldu teşekkürler...:thumbup:

S

SDN Okuru G2

SDN Okuru
Arkadaşlar g2 d802 5.0 orjinal romu hiçbir şekilde rootlayamıyorum! v30b v30d v30f v30a tüm sürümleri denedim hiçbir root yöntemi olmuyor farklı bilgisayarlarda denedim hep aynı hata en sonunda download modunda kalıyor xdadaki one click yöntemi olan root+trwp recoveryli yöntemi denedim olmuyor ayrıca LG One click root programındada aynı %90 a geliyor rooting diyor yine download modunda kalıyor taaki power tuşuna uzunca basıyorum cihaz açılıyor program done diyor yinede root olmuyor bu yüzden cm12 yükleyemiyorum 2 haftadır aynı sorunla kafayı yedim varmıdır bi çözümü SRK TOOL varmış o program lollipopu rootlar mı ???

Sorunun resmi

S

SDN Okuru Deniz

SDN Okuru
Herkese merhabalar...
Telefonum son zamanlarda inanılmaz yavaşladı, şarjı resmen yiyip bitiriyor, kasılmalar gittikçe arttı.
Root yaptıktan sonra kasılmalar hissetmiştim ama sebebinin bu olacağını düşünmemiştim. Günden güne hepsinde artış oldu.
Şorum şudur;
Direkt format atsam Root silinir mi yoksa Root lu olarak kalır mı?
Root u kaldırmam gerekiyorsa bu işlem nasıl yapılır?