LG G3 D855 Android 5.0 Lollipop Root Yapma

Bu konuyu okuyanlar

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır araştırdığım Android Lollipop 5.0 için root işlemini nihayet bulabildim. Bir İspanyol arkadaşın rehberinden faydalanarak Android 5 yüklü LG G3 ünüzü nasıl root edebileceğinizi anlatan bir video hazırladım, umarım işinizi görür.

Bu yöntem sadece G3 için değil birçok LG cihazı için root işlemini başarı ile gerçekleştiriyor.
35kjst2.jpg

Uyumlu Modeller:

- LG G Flex 2
- LG G Flex
- LG G3
- LG G2
- LG F60
- LG Tribute
- LG MS395/D393
- LG L90
- LG Transpyre
- LG Volt (LS740)
35kjst2.jpg

Gerekli Dosya Linki:

http://www.mediafire.com/download/a42iii9c8f21dmb/LG_Root.rar

35kjst2.jpg

Gerekli Komutlar:

HTML:
adb.exe push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp

HTML:
Send_Command.exe \\.\COM8

HTML:
sh /data/local/tmp/lg_root.sh dummy 1 /data/local/tmp/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp/busybox
35kjst2.jpg

Videolu Anlatım :

[video=youtube;CKCbY-Q6-Js]https://www.youtube.com/watch?v=CKCbY-Q6-Js&feature=youtu.be[/video]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
portu zaten biliyorum genede hangisi olduguna bakıp sırasıyla devam ediyorum yalnız port kısmında kalıyor, bu ve buna enzer birtane daha root var o zaten tam problem telefondan pc ye izinler vs hersey tamam rom vs de yükleyebiliyorum zaten, şuan rom 20h varmı bunun bir çözümü?

ozkanwap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
portu zaten biliyorum genede hangisi olduguna bakıp sırasıyla devam ediyorum yalnız port kısmında kalıyor, bu ve buna benzer birtane daha root var o zaten tam problem telefondan pc ye izinler vs hersey tamam rom vs de yükleyebiliyorum zaten, şuan rom 20h varmı bunun bir çözümü?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ilk kodu yapıştırıp enterledikten sonra "error: more than one device and emulator" hatası veriyor versiyon v20p yükledim yeni ondan olabilir mi

Kdrtrnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir türlü yapamadım. Başka bir kesin çözümü yok mu arkadaşlar pişman oldum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle emeğine sağlik kardeş anlattiğin herşeyi harfiyen yaptim benim tlf lg g3 d855 yurt dişi ürünü dowland moduna aldiğim zaman yükleme yapmiyor bir her neyse herşeyi yaptiktan sonra son işlem olarak telefonu kapatip bataryasinida çikarttim geri takip çaliştirdiğimda ise lg logosu geldi fakat ana ekrana bir türlü gelmedi yani lg logosunda takili duruyor..
Tlfn kaçak olduğundan rootsuz olduğundan sanirim imeide kabul etmiyor umarim sorunumu anlatabilmişimdir