LG G2 beklenen ilgiyi görmedi

Bu konuyu okuyanlar

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Zaten Samsung Cep Telefonu Pazarında Lider Oldu Ama Lg G2 nin Sonunuda Aslında Kendi Getirmiş Nexus 5 le Samsung Gibi Senede Bir Tane Amiral Gemisi Çıkarsa Bence Düzelebilir.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Lg kendini pazarlamasını bilmiyor, zaten buradan kaybediyor. Samsung her yere reklam veriyor. Youtube, Tv , Pano vs. Fakat Lg de bunu göremedim. 1 hafta Panolarda reklam yapıldı gerisi gelmedi. Hadi onu geçtim, güncelleme yok hala. 4.3 alan Samsung a laf etmeyin sayın G2 kullanıcıları, düzeltme güncellemeleri yayınlandı.
Hadi bunları da sallayın, önemli bir husus var; ülkemiz ve birkaç ülke hariç diğer ülkelerde G2, Note3 ve Z1 aynı fiyatta.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Lg ürününü pazarlayamadı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adamlar bir önceki model Optimus G'ye Estonya'da 4.4 güncellemesini dağıtmaya başladı.Daha Ne Yapsın?
Cihazın Kore versiyonu F320'de 4.4 versiyonunu aldı.Daha Ne Yapsın?
Cihazın Android sürüm numarası değişmese de düzeltme güncellemeleri geldi,siz yüklemediyseniz Daha Ne Yapsın?
Umarım bu bilgiler ışınğında artık siz Ne Yapacağınızı Biliyorsunuzdur.
Estonyadaki haber yalan çıktı optimus g için herhangi bir güncelleme mevcut değil. Cihaz 4.1.2 de kaldı ve herhangi bir haber bile yok hangi güncellemeyi alıcağıyla ilgili. LG bu kafada giderse tabiki satılmaz samsung tam kararlı olmasa da güncelleştirme yayınlıyor. Geliştiriciler onları kararlı hale getirir. Beğenilmezse de eski sürüme dönülebilir zaten.

berkcombil

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Dostum sen hangi ulkede yasiyorsun?
Dunyada pahali ulkemizde ucuz satilan bir telefon demiyorum herhangi bir urun varda benmi bilmiyorum? Ulkemizin sacma vergi sistemiyle nexusun ne alakasi var, g2 dunyada burdan daha pahalida bizmi biseyi atladik? Ne anlatmaya calistigini hatta neyi savundugunu hic anlayamadim ben senin.
Öncelikle yazdıklarımı tam alıntılamamışsın.Yazdıklarımdan cımbızla laf ayıklayıp onu bile yorumlayamıyorsan senin için yapılabilecek hiçbir şey yok:thumbdown:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Estonyadaki haber yalan çıktı optimus g için herhangi bir güncelleme mevcut değil. Cihaz 4.1.2 de kaldı ve herhangi bir haber bile yok hangi güncellemeyi alıcağıyla ilgili. LG bu kafada giderse tabiki satılmaz samsung tam kararlı olmasa da güncelleştirme yayınlıyor. Geliştiriciler onları kararlı hale getirir. Beğenilmezse de eski sürüme dönülebilir zaten.
En yüksek tirajlı teknoloji siteleri verdiler bu haberi,yalanlanmadı da.Samsung ile ilgili yorumlarınızın aynıları Lg için de geçerli.LG'ye bir Custom Rom yüklemek ya da istediğin Offical Rom'u yüklemek Samsung'lardan daha zor değil.

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ilgi görmemesi normal çünkü yazılımı desen samsnug tw arayüzünün kopyası. tasarımıda samsunglara benziyo. yani lg g2 kendine özgü bir tasarımı ve yazlımı olmadığı için.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
2013'ün en iyi telefonu Note 3 ve LG G2'dir.Fiyat/performans açısından değerlendirirsekte G2 birinci sıradadır.Daha da tartışmayın artık.LG, HTC ve Sony'nin Samsung'la rekabet edebilme potansiyelleri çok düşük.Çünkü Samsung'un korkunç bir reklam bütçesi var.İstanbul'da E5 güzergahında her 5 km'de bir dev bir bina Samsung reklamlarıyla giydirilmiş, heryerde her köşede devasa Samsung reklam tabelaları.Galaxy S serilerinde İstanbul'da düzenlediği tanıtım etkinlikleride cabası.Samsung sayesinde Dünya'nın en iyi iki DJ'ini canlı izledim.Samsung reklam ve tanıtım profesyonelliğinden dolayı diğer markaların çok daha önünde duruyor.HTC bir açıklamasında "Samsung'un reklam bütçesinin çok uçuk olduğunu, bu şartlar altında Samsung'la rekabet edemeyeceklerini, kendi markalarının Samsung'un bu reklam bütçesinin yanından bile geçemeyeceğini, bununda haksız rekabete yol açtığını" söylemişti.Güncelleme konusunda da Samsung diğer markalardan şüphesiz daha iyi.2-3 sene önceki modellerine bile hala güncelleme vermeye devam ediyor.Ama bu demek değildir ki diğer markaların telefonları kötü.Dediğim gibi LG G2, 2013'ün en iyi fiyat/performans telefonudur ve her yönüyle eksiksiz bir cihazdır.Gerek tasarımı olsun gerek donanımı olsun dört dörtlük bir telefon.LG'nin tek kaybettiği nokta yeteri kadar reklam yapamaması ve güncelleme konusunda kullanıcılara sıkıntı yaşatması.Android Dünyasında en iyi marka Samsung'tur.LG ve HTC sonra gelir.Ne zaman ki güncelleme ve reklam eksikliklerini düzeltirler o zaman istedikleri satış rakamlarına ulaşabilirler.Yoksa bu gidişle hüsrana uğramaya devam ederler.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Özellik ve görünüş bakımında gerçekten çok güzel. Bu aralar bende bir akıllı telefon almayı düşünüyorum hatta aklımda G2 var. Ancak forumdaki yorumları okuyunca açıkcası biraz geri çekildim. LG' nin güncelleme desteği ile ilgili özellikle. Bekleyip görelim G2' ye neler yapacak.

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ilgi görmemesi normal çünkü yazılımı desen samsnug tw arayüzünün kopyası. tasarımıda samsunglara benziyo. yani lg g2 kendine özgü bir tasarımı ve yazlımı olmadığı için.

Tasarımı samsunga benziyorsa arkadaki tuşları olan başka samsung telefon gösterebilir misin ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
G2, alttan iPhone 5, önden-üstten S4, arkadan-yanlardan da LG. Ne de güzel harmanlamışlar eheh

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu kadar karalama kampanyası niye bilmiyorum. Her türlü telefonu kullanmıs biri olarak kesinlikle hayatımda yaptığım en iyi seydi LG G2 almak :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşım sizin sorununuz nedir yorumların hepsini okudum yok g2 s4e benzetmişler vs vs bence hiç tartışmasız LG LG LG LG LG LG LG htc imiiş yok sony miş gidinalın ama neden g2 yi bukadar kötülüuyosunuz adamlar 10 numara telefon yapmış ben LG G2 aldım 1500 tlye ben de htc desire hd vardı hep sorun çıkartıyodu en az 3 keere aynı sorun çıktı her çıkardığında 300 tl veriyodum gözümü kırpmadan 200 tl ye verdim artık htc almam bedava verseler de sonyde dokunmatik sorunları var hd oldugu içinde telefon kasıyo şu anda g2 hepsinden donanım olarakda görsel olarakda kat kat iyi zaten mart ayında güncelleme gelicek neyin kafasını yaşıyosunuz G2 2013 YILININ EN İYİ TELEFONU seçilmiş benden bu kadar...........

S

SDN Okuru

SDN Okuru
onu bunu bilmem ama aldım, kullanıyorum gayet iyi telefon.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
ya lg g2 nin suçu yok telefon tam teşekküllü... lg nin suçu var telefon çıktı çıkalı adam gibi belkide hiç güncelleme almadı kamerada sıkıntılar var ve bazı oyunlarda fps düşüşü yapıyor gpu nun sürücü güncellemesine ihtiyacı var herkesin dediği gibi üstünde samsung yazsa en az 40 milyon satcak telefon işte burdada lg düşünmesi lazım...... insanların aklında lg diyince nasıl bir ima bırakmışlar....

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
ya lg g2 nin suçu yok telefon tam teşekküllü... lg nin suçu var telefon çıktı çıkalı adam gibi belkide hiç güncelleme almadı kamerada sıkıntılar var ve bazı oyunlarda fps düşüşü yapıyor gpu nun sürücü güncellemesine ihtiyacı var herkesin dediği gibi üstünde samsung yazsa en az 40 milyon satcak telefon işte burdada lg düşünmesi lazım...... insanların aklında lg diyince nasıl bir ima bırakmışlar....

Evet imaj olarak kötü ama güncelleme almadı lafı yanlış. Telefon ilk 10A ve 10B yazılım versiyonlarıyla çıkarıldı piyasaya. Şimdiye kadar 10C, 10D, 10E, 10F yazılım sürümleri yayınlandı. Bunların hepsi 4.2.2 geliştirme ve düzeltme güncellemeleridir.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Evet imaj olarak kötü ama güncelleme almadı lafı yanlış. Telefon ilk 10A ve 10B yazılım versiyonlarıyla çıkarıldı piyasaya. Şimdiye kadar 10C, 10D, 10E, 10F yazılım sürümleri yayınlandı. Bunların hepsi 4.2.2 geliştirme ve düzeltme güncellemeleridir.

Doğru bende görmuştum 10C demi ne cam buğulanma gibi birşeyler vardı. Bence de G2 nin suçu yok LG pazarlayamadı.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Doğru bende görmuştum 10C demi ne cam buğulanma gibi birşeyler vardı. Bence de G2 nin suçu yok LG pazarlayamadı.
G2 zaten mükemmel bir telefon ama LG gibi saçma salak bir firmanın elinden çıkınca önyargılı davranıyor milet ve sonuna kadar da haklılar LG nin sabıka dosyası aşırı kabarık

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
LG'nin yeterli reklamı yapamaması daha doğrusu yapmaması, ürününü iyi pazarlayamamasından kaynaklanıyor.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
G2 zaten mükemmel bir telefon ama LG gibi saçma salak bir firmanın elinden çıkınca önyargılı davranıyor milet ve sonuna kadar da haklılar LG nin sabıka dosyası aşırı kabarık

Yani doğru LG dosyası kabarık ama çokta fazla yuklenmeyelim G2 ile iyi iş başardılar dahada iyiye gideceğine inanıyorum G Pro 2 ve G3 le bunu dahada ileri taşıyacaklarına inanıyorum birazda anlayış gösterelim toparlanmaya çalışıyorlar.

mucho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha once de yazmistim bence ne G2'nin ne de LG'nin sucu var bu durumda. LG'nin sucu dolayli olarak var daha onceki vukuatlarindan dolayi. Sunu anlamakta zorlaniyoruz galiba, S4'un satilmasini saglayan sey reklamlar yada s4'un kalitesi degil daha onceki serilerin basarisidir (s2 ve s3) Insanlar da hakli olarak yeni telefonlardan daha guvenilir olani yani Samsungu yada Apple'i tercih ediyor. Teknolojiyi cok cok yakindan takip etmeyen bir adam G2 alir mi Allah askina ben olsam ben de almam. LG suan tum dunyanin gozunde guncelleme vermeyen, telefonuyla ilgilenmeyen vukuatli bir firma. G2'nin yaptigi basariyi yaklasik 10 ay sonra G3 satislari patlayinca anlayacagiz. Diger telefonlari bilmiyorum cunku kullanmadim ama cevremden anladigim kufurlere bakarak 2013un telefonu cidden G2.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben de LG'nin geçmişini araştırsaydım belki de almazdım. LG hiç ilgimi çekmiyordu o yüzden hiç araştırmıyordum. İlk olarak LG Optimus G'yi gördüm, tasarımı hoşuma gitmedi yine ilgilenmedim. Sonra LG Optimus G Pro'yu gördüm. Tamam dedim bunu alayım dedim çok harika ve hızlıydı. Sonra LG sitesinden G Pro'ya detaylı bakayım derken G2'yi gördüm, yakında çıkacak diyordu. Özelliklerine baktım muhteşemdi. Geçmişine hiç bakmadan 2 ay piyasaya gelmesini bekledim ve 1 ay da 32GB'ın gelmesini bekledim bu arada sürekli mağazaya gidip elime alarak iyice inceledim ve aldım.

Belki de geçmişini bilseydim ön yargılı davranıp almazdım. Ya da güncelleme çok umrumda olmadığından belki yine alırdım. Neyse işte böylelikle harika bir cihaza sahibim. Zaten kullandığım hiçbir cihazda güncellemeyi dert etmemiştim. Sadece geldiği zaman kuruyorum gelmezse aramıyorum. Zaten senede 1 ya da 2 kez telefon değiştiren biriyim.

Vin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 3 4.3 ile çıktı, ve tüm belirttiğiniz cihazlar arasında ilk 4.4 güncellemesini alan cihaz oldu. Bakalım Samsung, Note 3'e cömert davrandı :) İnşallah ileride de böyle olur.

LG G2'yi gerçekten beğeniyorum, ama LG'nin kendisini asıl geliştirmesi daha çok G3'te olur gibime geliyor. Cihaz iyi güzel aksini iddia eden yok, fakat sabıkalı bir firma olduğunu aşağı-yukarı hepimiz biliyoruz. Ben inanıyorum ki G3 ile hedefine ulaşacaktır :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Nerede 4.3 güncellemesinde sorun var ben anlayamadım ben ilk çıktığı gün güncelledim telefonumu(SIII) hiçbir sorun ile karşılaşmadım hatta custom kernel yüklememe bile gerek kalmadı gayet hızlı ve stabil çalışıyor şarj süreside gayet iyi durumda.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
@mucho @Bloother

Şurda haklısınız;
Mesela bir kız veya kadın gidiyor S4 veya Note 3 alıyor ama cihaz hakkında hiçbişey bilmiyor Samsung ya hani herkes kullanıyor ya gidip alıyor, gidip ona snapdragon desen hiçbirşey anlamaz. Buda Samsung un devasa bir reklam butçesinin eseri.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
@mucho @Bloother

Şurda haklısınız;
Mesela bir kız veya kadın gidiyor S4 veya Note 3 alıyor ama cihaz hakkında hiçbişey bilmiyor Samsung ya hani herkes kullanıyor ya gidip alıyor, gidip ona snapdragon desen hiçbirşey anlamaz. Buda Samsung un devasa bir reklam butçesinin eseri.

Evet özellikle bayanların %90'ı ya Samsung ya da iPhone kullanıyor. Başka marka telefon kullanan bayan görmedim, hatta %100'ü kullanıyor desem başım ağrımaz.
Ama şöyle bir durum da var. Samsung ve iPhone biraz da aksesuardan kazanıyorlar. Çünkü bayanlara en çok hitap eden aksesuarlar bu 2 markaya ait. Bayanlar da genel de süse, görüntüye baktıkları için ve bir telefondan çok da bir şey beklemedikleri için onları fazlasıyla memnun ediyor.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION]

Aynen öyle en fazla kullanılan 2 marka Samsung ve Apple. Samsung alınması bence bir hata ama Apple hakkını veriyor.

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
G2 yazın ucuz lasada alsak. Ne kadar olur ki yaza kadar.