LG G2 beklenen ilgiyi görmedi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
LG G2 beklenen ilgiyi görmedi

22673463.jpg

LG'nin büyük umutlar bağladığı yeni telefonu G2 telefon devinde hayal kırıklığına yol açtı.

Geçen sene Optimus G modelini hazırlayan ve ardından Google ile anlaşıp Nxus 4 olarak uygun fiyatla satışa sunan LG aynı taktiği bu sene G2 modelini Nexus 5 yaparak tekrarladı. Firmanın ürün gamındaki en iddialı model olan G2'nin 10 milyondan fazla satacağı düşünülüyordu ama kullanıcılar Nexus 5'e yönelince G2 satışları sadece 2 milyonda kaldı. Firmanın büyük bir moral bozukluğu yaşadığı ortada.

DigiTimes’ın elde ettiği rapora göre sene sonuna kadar dünya genelinde sadece 2 milyon G2 satıldı. Bunun en büyük nedeni G2'den kısa süre sonra tanıtılan ve çok daha ucuz olan Google Nexus 5. Benzer özellikleri daha ucuza sunan Nexus 5'in tercih edilmesi şaşırtıcı değil. Android 4.4 KitKat ile gelen Nexus 5, Android 4.2 Jelly Bean içeren G2'nin hızını kesen en ciddi darbe oldu.

Aslında Nexus 5'i de LG üretiyor ve daha az olsa da kazanç elde ediyor. Firmanın yeni hedefi gelecek yaz tanıtılacak olan G3 ile şansı kendi lehine çevirmek. Aynı kaynaktan gelen bilgiye göre Huawei Ascend P6 da ciddi biçimde beklenenin altında kaldı. Huawei’nin amacı 10 milyon satıştı ama sadece 3 milyonda kaldı. Bu iki büyük üreticinin beklentilerinin altında kalmasından ötürü akıllı telefon pazarında paylar ve sıralamalar değişebilir.

LG'DEN AÇIKLAMA

‘LG G2 beklenen ilgiyi görmedi’ başlıklı, 30 Aralık tarihli haberde yer alan LG G2 satış rakamları resmi bir bilgiye dayanmamaktadır. DigiTimes isimli sitede yayınlanan haber, tamamen Koreli bir analistin LG G2 satış rakamlarına ilişkin tahminini içermektedir. LG Electronics olarak G2’ye yönelik hedeflerimiz devam etmektedir."

KaynaK

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnternet te tam da bu haberi okuyordum ki forumda gördüm :D kalbim temizmiş. Neyse millet sadece adı var diye neredeyse aynı özellikteki ve G2 den %50 daha pahalı lan Note3 almaya devam etsinler :D Meydan bize kalsın.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Firma için ne acı verici bir tablo :)

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir tekolojioku.com editörünün attığı yorum :

Bir LG G2 kullanıcısı olarak telefonun elde ettiği satış rakamı açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu telefonda LG logosuna kaldırıp yerine Samsung yazılsa eminim ki 50 milyon satar. Bu da telefondan ziyade marka algısının satışlarda ne kadar etkili olduğunu bizlere gösteriyor.

Bence çok haklı da söylemiş. Marka algısı yüzünden millet Note3 diye yırtınıyor. İllaki telefonun bir köşesinde Samsung yazısını görmek istiyorlar.

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Tabi görmez daha amiral gemisi telefonuna bile güncelleme vermiyor

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Aceleci davranıp güncellemeyi veripte sistemin %50 stabil çalışması sence daha mı mantıklı ?
Tabi değil ama en azından stabil hale getirsinler herkes kamerada problemler yaşıyo

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Oisli kamera beklendiği gibi çıkmadı zaten donanımını tam anlamıyla kullanamıyor z1e göre bariz belli

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabi değil ama en azından stabil hale getirsinler herkes kamerada problemler yaşıyo

Bir sistemi %100 stabil hale getirmek o kadar kolay değil. O yüzden biraz geciktirebiliyorlar. Adamlar piyasanın en iyi telefonlarından birni yapıp ta %50 stabil bir sürüm güncellemesi vermemek için uğraşıyorlardır. Mart ayında hepimiz görücez nasılsa kamera yada başka bir problemlerin çözümlerini.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Boşverin almasınlar. Bizim de bir ayrıcalığımız olsun. LG'nin güncelleme ihtiyacı yok. G2'nin en büyük talihsizliği, cihazı piyasa sürmesiyle yeni android sürümün çıkmasının aynı zamana denk gelmesi. Bir de G2'yi Nexus ile kıyaslayanlar var güncelleme konusunda. Nexus'ta özellik mi var? En boş arayüz ile gelen telefonu istediğin kadar güncelle dur..

Oisli kamera beklendiği gibi çıkmadı zaten donanımını tam anlamıyla kullanamıyor z1e göre bariz belli

Stabilite, kamera güncellemesini vermediklerini nerden biliyorsun kardeşim? Kullandın mı? Bilmeden yorum yapmayın..

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Boşverin almasınlar. Bizim de bir ayrıcalığımız olsun. LG'nin güncelleme ihtiyacı yok. G2'nin en büyük talihsizliği, cihazı piyasa sürmesiyle yeni android sürümün çıkmasının aynı zamana denk gelmesi. Bir de G2'yi Nexus ile kıyaslayanlar var güncelleme konusunda. Nexus'ta özellik mi var? En boş arayüz ile gelen telefonu istediğin kadar güncelle dur..

Stabilite, kamera güncellemesini vermediklerini nerden biliyorsun kardeşim? Kullandın mı? Bilmeden yorum yapmayın..
İnsanın 7/24 yanında duran arkadaşı yanında olunca kullanmış gibi oluyorsun

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
İnsanın 7/24 yanında duran arkadaşı yanında olunca kullanmış gibi oluyorsun

Öyleyse azıcık takip etsin yayınlanan romları. O arkadaşınıza söyleyin yeni düzeltilmiş romlar yayınlandı..

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Tercihlerimi belirlerken ilk sıralardaydı almak için. Araştırdığımda hattım üzerinden görüntülü konuşma özelliğinin olmadığını buldum (Umarım bilgi doğrudur).Hemen elendi benim için. Bu herkes için olmasada benim için belirleyici bir unsur. Tıpkı iphone serilerinin dosya aktarımında bluetooth için sadece kendi markasına izin vermesi diğer markaları tanımaması vb gibi. Hiçte azımsanmayacak paralar verip saçmalık derecesinde gördüğüm kısıtlamaların, ürünlerinin kimileri için sırf bu gibi sebeblerle tercih edilmediklerini göremiyorlar.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Tercihlerimi belirlerken ilk sıralardaydı almak için. Araştırdığımda hattım üzerinden görüntülü konuşma özelliğinin olmadığını buldum (Umarım bilgi doğrudur).Hemen elendi benim için. Bu herkes için olmasada benim için belirleyici bir unsur. Tıpkı iphone serilerinin dosya aktarımında bluetooth için sadece kendi markasına izin vermesi diğer markaları tanımaması vb gibi. Hiçte azımsanmayacak paralar verip saçmalık derecesinde gördüğüm kısıtlamaların, ürünlerinin kimileri için sırf bu gibi sebeblerle tercih edilmediklerini göremiyorlar.

Bu özellik sadece G2'de mi yok da tercih edilmeme sebebi olarak görülsün? Görüntülü görüşme özelliği var diye gidip samsung çöplerine para mı verelim hâlâ?..

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bu özellik sadece G2'de mi yok da tercih edilmeme sebebi olarak görülsün? Görüntülü görüşme özelliği var diye gidip samsung çöplerine para mı verelim hâlâ?..

O kadar parayı verip bu özellik yoksa o ürünü almam bu kişisel görüşüm. Alternatif olarak ister samsung alırım veya başka bir ürün.Yazdıklarımı samsung fanboyluk olarak mı algıladınız? Kimileri için tercih sebebi demiştim. Genel bir yargı değil.Kim ne isterse alır.O kadar parayı veripte bu görüntülü konuşma özelliği olmayan sanırım bir G2 var.Beklentileri karşılayıp karşılamamak bahsettiğim. Sizin beklentilerinizi karşılıyorsa ne mutlu. Siz LG den şaşmazsınız başkası samsungtan iphonedan. Bana ne :)

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Olayın marka algısı çok ilgisi yok. Üst üste başarılı ürünler çıkarmış ol ki tüketici beğenmenin üstüne bir de güven duysun.

Nexus'un da G2 dan hemen sonra duyurulması hedeflenen rakama ulaşılamamasında tek sebep

Onun haricinde tasarım performans akla gelebilecek her türlü etmeni göz önünde bulundurduğumuzda G2 şuana kadar ki en iyi telefon bence

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Marka tabiki önemli, yoksa üstünde iphone yazmasa kim 2500 lira verir.
Ascend p6 bile G2 yi geçmiş daha ötesi mi var. Güncelleme henuz gelmedi başka ulke icin yayınlanan rom guncelleme değildir rom yükleyene kadar patchte yüklenir ama güncelleme almadığı gerçeğini değiştirmiyor. Diger firmaların amiral gemileri kac defa güncellendi bakmak lazım. Güncelleme önemli değil diyebilirsiniz ama sirketin malin arkasinda oldugunu göstermesi bakımından önemlidir ki 2 milyon satıştan önemi göstermiş.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ascend p6 bile G2 yi geçmiş daha ötesi mi var. Güncelleme henuz gelmedi başka ulke icin yayınlanan rom guncelleme değildir rom yükleyene kadar patchte yüklenir ama güncelleme almadığı gerçeğini değiştirmiyor. Diger firmaların amiral gemileri kac defa güncellendi bakmak lazım. Güncelleme önemli değil diyebilirsiniz ama sirketin malin arkasinda oldugunu göstermesi bakımından önemlidir ki 2 milyon satıştan önemi göstermiş.
Aynen katılıyorum mesele sadece iste guncelleme gelecek yok open gl 3 destegi gelecek yada doğrudan telefonla yazıcıdan çıktı alma vs vs. değil güncelleme vermesi aynı zamanda ben yaptığım ürünün arkasındayım demek insana o güven hissini verebilmektir.Bu telefon zaten hayal kırıklığı oldu bence ilk ve son alacağı güncelleme olacak 4.4 daha da güncelleme almaz hele bide g3 çıkınca tam üvey evlat muamelesi görecektir eminimki.Ne diyelim umarım 4.4 geç olsada sağlam gelirde bari uzun süre idare eder bizi.

berkcombil

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Aynen katılıyorum mesele sadece iste guncelleme gelecek yok open gl 3 destegi gelecek yada doğrudan telefonla yazıcıdan çıktı alma vs vs. değil güncelleme vermesi aynı zamanda ben yaptığım ürünün arkasındayım demek insana o güven hissini verebilmektir.Bu telefon zaten hayal kırıklığı oldu bence ilk ve son alacağı güncelleme olacak 4.4 daha da güncelleme almaz hele bide g3 çıkınca tam üvey evlat muamelesi görecektir eminimki.Ne diyelim umarım 4.4 geç olsada sağlam gelirde bari uzun süre idare eder bizi.
Adamlar bir önceki model Optimus G'ye Estonya'da 4.4 güncellemesini dağıtmaya başladı.Daha Ne Yapsın?
Cihazın Kore versiyonu F320'de 4.4 versiyonunu aldı.Daha Ne Yapsın?
Cihazın Android sürüm numarası değişmese de düzeltme güncellemeleri geldi,siz yüklemediyseniz Daha Ne Yapsın?
Umarım bu bilgiler ışınğında artık siz Ne Yapacağınızı Biliyorsunuzdur.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81

Nexus serisinde saf android var yani diger telefonlara gore bombos ozelliksiz diyebilirsiniz peki neden bu "özelliksiz" telefonlar milyonlar satiyor? Sebebi basit guncelleme aliyorlar ve arkasinda google gibi bir isim var yani almaya devam edecekler. Bírazda kullandiklari telefona bagliliklarindan Guncelleme onemli degil ben memnunum diyenler olabilir dogaldir ama guncelleme onemli diyenlerde olmasi dogaldir, hemde onemli diyenler kat kat fazladir. Bu onemli degil diyenler 4.4 gelince hala onemli degil diyeceklermi? O da ayri konu:)
Nys Ben optimus g modeline tasarim ve ozellik olarak bayildim ama cihaz cikali yil oldu daha 4.1.2 surumunde, ustelik bu telefonun nexus 4 ile donanimi cipsetten anakarttan tut ic yerlesimine kadar ayni yani 4.4 almasi cokta zor olmamali ama arkasinda duran firma yok demekki. Ben sirf bu sebepten almaktan vazgectim, g2 yi de almayanlar olmasi normal degilmi?

berkcombil

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Galaxy S4 4.2.2'den 4.3'e güncellendi ve şimdi hali ortada,gir bak bir S4 forumlarına.Bunun dışında yine 4.2.2 ile çıkan Z1 4.3 aldı,fakat onun durumunu bilemiyorum.Şimdi bu markaların yazılım mühendisleri 4.3 üzerinde çalışacaklarına direkt 4.4 üzerinde çalışsalardı 4.4 sürümünü bu cihazlar daha hızlı alırlardı.Şimdi bakın bakalım bu cihazlar 4.4'ü ne zaman alacak?G2'nin Kore versiyonu 4.4'ü çoktan almaya başladı,sizden mi esirgeyecek?

Nexus serisinde saf android var yani diger telefonlara gore bombos ozelliksiz diyebilirsiniz peki neden bu "özelliksiz" telefonlar milyonlar satiyor? Sebebi basit guncelleme aliyorlar ve arkasinda google gibi bir isim var yani almaya devam edecekler. Bírazda kullandiklari telefona bagliliklarindan Guncelleme onemli degil ben memnunum diyenler olabilir dogaldir ama guncelleme onemli diyenlerde olmasi dogaldir, hemde onemli diyenler kat kat fazladir. Bu onemli degil diyenler 4.4 gelince hala onemli degil diyeceklermi? O da ayri konu:)
Nys Ben optimus g modeline tasarim ve ozellik olarak bayildim ama cihaz cikali yil oldu daha 4.1.2 surumunde, ustelik bu telefonun nexus 4 ile donanimi cipsetten anakarttan tut ic yerlesimine kadar ayni yani 4.4 almasi cokta zor olmamali ama arkasinda duran firma yok demekki. Ben sirf bu sebepten almaktan vazgectim, g2 yi de almayanlar olmasi normal degilmi?
O Nexus serisi güncelleme aldığından değil uygun fiyatı yüzünden çok satıyor.Amerika'da 350 Dolar.Bizim ülkemizdeki gibi öpücüler değil direkt Google satıyor Nexus'ları.Bir 2.konu güncellenme meselesi.Yahu adamlar Nexus 5'te yer alan şeffaf navigasyon tuşları vb. donanımdan bağımsız yazılımsal özellikleri Nexus 4'e vermemiş,512 Ram'de bile akıcı çalışmayı vaad eden bir yazılım olan 4.4'ü Galaxy Nexus'a vermeyeceğiz diyorlar.Halen nedir bu Nexus sevdası anlamadım arkadaş.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Ben bambaska seyden bahsediyorum ama yinede cevap vereyim. Samsung sorunlu guncelleme vermis olabilir dogrudur ama duzeltecektir ve cihaz kaldirdigi surece guncelleme alacagina kimsenin suphesi yoktur gecmisteki modellere bakarak. Insanlarin guvenini sorunlu guncellemeden cok gelmeyen belirsiz guncellemeler sarsiyor. Ayrica samsung oyle yapti diye hepsi neden gumburtu altina gitsin ki sony 4.3 guncellemelerinden herkes memnun. Yani baska firmalarin hatalari lg yi hakli cikarmiyor malesef

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Sen kirk yil dusunsende zaten anlayamassin nexus sevdasini daha kendini zorlama bence adamim. Nexus ucuz diye satiyor diyorsunuzda g2 neden bu kadr olay oldu demezlermi adama:) z1 1300 lira olsaydi g2 nin esamesimi okunurdu saniyorsunuz

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
O kadar parayı verip bu özellik yoksa o ürünü almam bu kişisel görüşüm. Alternatif olarak ister samsung alırım veya başka bir ürün.Yazdıklarımı samsung fanboyluk olarak mı algıladınız? Kimileri için tercih sebebi demiştim. Genel bir yargı değil.Kim ne isterse alır.O kadar parayı veripte bu görüntülü konuşma özelliği olmayan sanırım bir G2 var.Beklentileri karşılayıp karşılamamak bahsettiğim. Sizin beklentilerinizi karşılıyorsa ne mutlu. Siz LG den şaşmazsınız başkası samsungtan iphonedan. Bana ne :)

Operatörden görüntülü görüşme özelliği sadece G2 değil, Samsung dışında hiçbir cihazda yok..! Bilmiyormuşsunuz.. öğrenmiş oldunuz..

berkcombil

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Sen kirk yil dusunsende zaten anlayamassin nexus sevdasini daha kendini zorlama bence adamim. Nexus ucuz diye satiyor diyorsunuzda g2 neden bu kadr olay oldu demezlermi adama:) z1 1300 lira olsaydi g2 nin esamesimi okunurdu saniyorsunuz
Ben Nexus seydasını gayet iyi anlarım da sen şimdi kendi ağzınla itiraf ettiğin olayı anlar mısın orasını bilemem.Size aynı donanım olmasına rağmen fazladan 800 lira verip de kullandığınız Z1'iniz ile mutluluklar.Bu arada Amerika'da 350 dolara satılıp burada 1300'e aldığınız cihaz ile de mutluluk yaşayabilirsiniz.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

Başka ülke için yayınlanan romdan bahsetmiyorum, başka ülke için yayınlanan güncellemelerden bahsediyorum. Bu telefon bir tek bizim ülkemizde mi satılıyor? Ve siz bir cihaz alınca hep kendi ülkenizin romunu mu bekliyorsunuz? Eğer öyleyse daha çooook beklersiniz. Bu bir tek LG'de değil, tüm markalarda geçerli.. Diğer ülkelerde güncelleme dağıtılmış ve bu benim cihazıma uygunsa neden bekleyeyim? Samsung forumlarına bakın, güncelleme adı altında hangi ülkelerin romları var? Sadece G2 adı altında kaç çeşit model çıkardı LG.. D801, D802, D803, F320s, F320k, F320L ve ismi aklıma gelmeyen bir kaç seri.. bunların her birine yeni güncelleme, rom hazırlamak elbette uzun sürecek. Samsung'un güncellemelerine kananlar kendilerini çok zeki sanmaya da devam etsinler.. S4, 4.4 alsa da G2'nin 4.2.2'sine hiçbir zaman ulaşamayacak.. bu bir gerçek.. G2 sürüm güncellemesi hiç almasa bile piyasanın en özellikli cihazıdır. Stabil demiyorum, demeyeceğim.. sanki bugüne kadar kaç tane bu kadar özellikte ve tam stabil telefon kullandınız da bunun tartışmasına giriyorsunuz o da ayrı merak konusu..
Kısacası cihazı açıklarından vurmaya çalışmasın kimse.. genel çerçevede bakıldığında piyasanın hala en iyisidir.. ön yargılarınızdan kurtulun.. ben kurtuldum, memnunum.. bu benim ilk LG cihazımdır, bunu da belirtmeden edemeyeceğim.. sonra fanboy falan oluyoruz ne hikmetse..

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
LG, kullanıcısını önemsediğini, hiçbir detayını atlamadığı optimizasyonu en yüksek yazılımıyla ve tasarımıyla zaten fazlasıyla göstermiştir. Diğerleri gibi sırf telefon olsun diye telefon üretmemiş adamlar.. 1 sene de kullansa herkesin farkedemeyeceği onlarca ince detay var. Benim sırf bunun üzerine açtığım konuyu da sanıyorum incelemişsinizdir. Orada sadece görsel olarak gösterilebilenlerden bahsettim. Daha bahsetmediğim o kadar ince detay var ki, 2 aydır kullanıyorum, keşfetmeyle bitmiyor..

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Samsung'un altında ezilmesi normal, G2'ye yapılan karalama kampanyanlarının ardı arkası kesilmiyor. Ha bana sorsan koreli firmaları asla tercih etmem 5 para etmezler. Android tercih etseydim HTC yada Sony olurdu kafam rahat ederdi.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Bu arada Amerika'da 350 dolara satılıp burada 1300'e aldığınız cihaz ile de mutluluk yaşayabilirsiniz.

Dostum sen hangi ulkede yasiyorsun?
Dunyada pahali ulkemizde ucuz satilan bir telefon demiyorum herhangi bir urun varda benmi bilmiyorum? Ulkemizin sacma vergi sistemiyle nexusun ne alakasi var, g2 dunyada burdan daha pahalida bizmi biseyi atladik? Ne anlatmaya calistigini hatta neyi savundugunu hic anlayamadim ben senin.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Aslında Ülkemizde Beklenen İlgiyi Gördü Diye Tahmin Ediyorum Çünkü Etrafımda Tanıdığım En az 5-6 G2 Var

Dünya Genelinde Beklenen İlgiyi Görmedi Herhalde .!?