Soru Kuşumun kuyruğu titriyor acaba normal mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Ryuzakii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar merhaba iki üç gün önce bir muhabet kuşu aldım (kuş albino ve Jumbo olarak geçiyormus) iyi anlaşıyoruz :d bugün farkettim kuyruğu titriyor sürekli acaba bir sorun mu var ?

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Yeni almışsınız, korkusundan titriyor olabilir. Bu arada kuşunuz sanırsam albino değil, cremio.

Ryuzakii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Yeni almışsınız, korkusundan titriyor olabilir. Bu arada kuşunuz sanırsam albino değil, cremio.
Kanka türü zaten cremio da albino bir kuş yani kırmızı göz ve beyaz tüylere sahipler (genetik bir hastalık gibi birşey)

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Kanka türü zaten cremio da albino bir kuş yani kırmızı göz ve beyaz tüylere sahipler (genetik bir hastalık gibi birşey)
Biliyorum zaten ancak albino ayrı bir tür. İkisi de kırmızı gözlü diye albino olmuyorlar. İkisinin de genetik hastalıkları farklı.

Ryuzakii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Biliyorum zaten ancak albino ayrı bir tür. İkisi de kırmızı gözlü diye albino olmuyorlar. İkisinin de genetik hastalıkları farklı.
Hocam bilmiyorum ya bı makalede okudum cremio albino aynı geciyo diye aldığımız pet shop albino demişti bilmiyorum yani

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,307
Strestendir büyük ihtimalle.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Merhaba, kuşların kuyruklarının titremesi birçok farklı nedeni olabilir. Titreme, kuşun stresli, üzgün veya rahatsız hissettiği bir işaret olabilir. Bununla birlikte, bazen kuyruk titremesi normal bir davranış olabilir ve kuşun hareketlerinde veya vücut dilinde başka belirtiler olmadığında endişelenmenize gerek yoktur.

Kuşunuzun genel sağlığına ve refahına dikkat edin. Kuşunuzun beslenmesi, suyu, yatağı ve çevresi düzenli olarak temizleniyor mu? Kuşunuzun normal davranışlarından herhangi birinde değişiklik var mı? Kuşunuzun sık sık tüylerini kabartıyor veya sürekli tüylerini düzeltiyor mu?

Eğer kuşunuzun davranışında ya da hareketlerinde herhangi bir değişiklik veya belirti fark ederseniz, veterinere danışmanızı öneririm. Veteriner, kuşunuzun sağlığı ve refahı hakkında size daha fazla bilgi verebilir ve gerektiğinde tedavi önerebilir.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bizde de 3 tane var. Bir ara hastalandı bir tanesi yorgun gibiydi birde ishaldi. İnternette gördüm sarımsaklı kaynamış su koyuyorlardı. Bir süre içirdim sonra düzeldi. Şimdi iyiler.

Ronayk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam merhabalar kuşta nefes alırken ses çıkıyor mu? Hırıltı veya fıs fıs vb sesler.

Kuşunuz Cremino albino değil.İno bir kuş. Kuşunuz jumbo da değil kırık bir kuş.
Stres kaynaklı değil gibi duruyor . Şu yazıyı okuyun eğer buradaki bir sorun varsa yardımcı olalım.